Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.10.2006, 14:18
unknown

Standard o.T.

simdi baska hesapla karsima cikip benim verilere uyarak düzenledigim hesabi elestirmeye kalkiyorsun. gülünc! kendimle alay etmemi gerektiren bir durum yok, olsaydi bunu sen harikulade yapardin zaten. ama bu firsati sana hicbir zaman vermiyecegim

baba"nin varligindan bahsedilmiyor; ve onun varligi sadece anne"nin degil, kelale olarak mirasa konan bütün varislerin payini degistiriyor. kelale"nin anlami erkek bir varis olmamasi durumudur, babaysa bu durumu bozar ve bu da yeniden paylama gerektirir! müneccim miyim ben, peren"nin kizkardesleri öldürüp yerine kaybolan babayi ve 3 kiz evlatlarini bulacagini bileyim.

diledigin gibi olsun, bunu da ele alayim, fakat lütfen pesinden 3 cocuklu, 5 torunlu, 2 teyzeli gibi hesaplarla gelme yine. kabak tadi vermeye basladin.

kizlarin payi : 2/3. ok!
kadinin payi : 1/8. ok!
annenin payi : 1/6. ok!
babanin payi : 1/6. ok!

duruma göre orantilar dagildi. esas olan paylarin paydalara esitligi degil, herkesin mirastan ayrilan payini almasidir. oranti hesabinin amaci budur. yukardaki verilerden yola cikarsak hesabin yanlis olmadigini, fakat toplam paylarin paydadan fazla ciktigini görürüz: neticede 1.125.

16/24 + 4/24 + 4/24 + 3/24 = 27/24 = 1.125

su ana kadar hicbir mantik hatasi yoktur. sadece paylarin padadan fazla ciktigini ve bunu düzeltmek icin ek bir hesap yapmamiz gerektigini görüyoruz. durum böyle olunca herkesin payi ilahi adaleti bozmadan 1.125"e bölünerek yeniden düzenlenmesi gerekiyor. yanlis anlasilmamasi adina tekrarliyorum. allah varislerin birbiriyle orantilarini, paylarini bildirdi. hesabi da buna dayandiriyorum, mirasi varislerin arasinda yine adaletli bir sekilde bölüstürüyorum ve dolaysiyle ilahi emirden milim sasmamis oluyorum. benim takdirim bu yönde.

öyleyse yeni hesabimiz:

(16:1.125)/24 + (4:1.125)/24 + (4:1.125)/24 + (3:1.125)/24 = 24/24 = 1

yani:

0,592592592592~
+ 0,148148148148~
+ 0,148148148148~
+ 0,111111111111~

= 1

sen tokat üstüne tokat yemekten bikmiyorsun ama ben de insanim, tokatlamaktan sisen ellerimi biraz olsun dinlendirmeme müsaade etsen diyorum.
Alt 02.10.2006, 14:35
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard die Korrektur unternimmst Du alleine!

In den Versen wird nicht von einer Korrektur ausgegangen und auch nicht darauf verwiesen. Du hast Ja auch selber angegeben, dass Du alleine auf eigenen Füßen entscheidest, eine Korrektur vorzunehmen.
Wie Deine Korrektur aussieht entscheidest Du selber!
Und für jeden Fehler im Koran kannst und wirst Du immer eine Korrektur finden; denn es ist nicht vom Gott sondern von Mohammet gemacht. Du kannst Mohammet in jeglicher Art und Weise korrigieren, er ist ein Mensch und hat unmengen von Fehlern.
Ich bin immer noch der Überzeugung, dass wenn Koran von Gott übersandt worden wäre, solche Fehler nicht entstanden wären (wo der Arme Magnum ständig korrekturen vornehmen muss).
Noch ein Wiederspruch!
Kudurdugunu fark ediyorum sevgili Magnum ama üzgünüm, mantik disi hareket ediyorsun. Sidik yarisini sana hic yakistiramiyorum.
Saygilar
Alt 02.10.2006, 14:49
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ist eigentlich eine Gute Idee

Aranizda Klassefrau ile ne gecti bilmiyorum burda bunu analiz de etmek istemiyorum. Fakat ortaya atilan fikir fena bir fikir degil.
Simdi bir kac soru isareti belirmis kafanda, onlara kendi capimda cevap vermek istiyorum:
1. Böyle bir "Veranstaltung" insanlarin beynini yikamak icin yapiliyor ya da bunu amacliyor demissin. Buna katilmiyorum, sayet sen belli bir olgunluk ve bilgi sahibi isen ve kendi ayaklarin üzerinde durabiliyorsan kolay, kolay beynin yikanmaya yatkin olmamali. Sayet beyninin yikanmasindan korkuyorsan simdiye kadar edindigin bilgilerde, kendi ayaklarinin üzerinde durmanda, aile yapinda, vs, vs. sebepleri aramalisin ama bu gibi organizasyonlardan korkman sebepsiz.
2. Kimse ilgi duymuyor demissin, bunun tek sebebi insanlarin bu konuya karsi bos olmasi ya da kilometerelerce mesafe vs. degildir. Bu forumdan kim cikacakki buraya katilmaya? Sürekli küfür edip bilgi haricinde her türlü yönteme sahip olanlarmi? Böyle bir organizasyonda erkeklerin kadinlarin gözlerinin icine bakarak burada küfür ettikleri gibi küfür edebileceklerini sanmiyorum. Aksi takdirde terbiye konusunda kültürel ve ahlaki acidan belli bir cizginin altinda kaldiklarini acikca su üstüne cikacaklardir.
Bu adamlar sürekli nick degistirip kendi yazdiklarindan utanan ve kacan insanlardir. Böyle bir organizasyonda sürekli benlik, isim, yada dis görünüm degistirme imkanlarida olmayacaktir.
En önemlisi hepsi Islam alimi, dil bilgisi alimi, ethik profösörü, bilmem ne kadar bilgili vs. diye burada bol keseden atip tutuyor. Bunlarin 70% üstü nasil olurda böyle bir organizasyona katilip cahilligini gözler önüne serer? Kim bunlari ciddiye alir sonra? Burada imkan oldukca küfür, kisisel satasma, öfke ile cahilliklerini saklamaya calisiyorlar ama sanal alem degil orasi, SIKAR biraz.
Benim gözlemledigim kadariyla asil sebepler bunlar...

Saygilar
Alt 02.10.2006, 14:57
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kardeşim sorun sivil İNSAN olabilme,

kültür sorunu.

Ama ultra milliyetçi kesim, ama kökten dinci radikal kesim dini ve insanları sürekli kullanmaktadır bu sayfalarda. Buna bilgisiyle karşı çıkanları ilk önce vaybeeciler engellemiş, sonrada bu yukarıda bahsettiğim cenahlar tarafından her türlü küfürler ve aşağılık saldırılar yaptırılmıştır.

Şu an vaybeenin belkide ulaşabildiği en iyi dönemlerinden birisiydi ta ki AVCI denilen bir şahısı tekrar bu çevre ortalığı karıştırmak için kullanasaya kadar.

Her insanın bir noktaya kadar hazmetme ölçüsü bulunmaktadır. Eğerki bu cenahın dilinin yarısını bile kullansam burası küfür bataklığından başka bir şey olmaz.

Burada bulunan çevrenin büyük bir kısmı kendi inandığı çevrenin karşıt gördüğü düşünceyi savunan yada oluşturan çevreyi rezil adebilmesinin hevesiyle burada bulunmakta, bu rezil etme nasıl yöntemler ile olursa olsun bunun hiç bir önemi yoktur bu orta oyuncuları için.

Burada ne zaman ki aklı başında mantıklı ve konunun en uç noktaya kadar inen araştırma, inceleme ve sentezleme yöntemleri hayaya geçmeye başlamıştır, bu sayfalarda bir kaç uzman kışkırtıcı ortamı anında soyut cümleler ile sertleştirivermişlerdirler...

Bu çevreden tarışma ahlakı ve kültürü beklemek hem o çevreye karşı haksızlıktır, hem kendine karşı haksızlıktır.

Ben şu ana kadar bu çevrenin somut bir konuyu somutça tartışabildiğine hiç şahit olmadım. Tüm yaptıkları o konunun hep soyut tarafı ile bir şeyler yazarak o tarışılan kişiye saldırırak konuyu dağıtma ve o kişiyi saldırılması içinde sürekli hedef gösterilmesidir...

Bu sayfaların müdavimlerinin büyük bir kısmı ne Demokrasiyi, ne kişinin özlük haklarını, ne kişinin insan olmasından elde ettiği insani saygıyı ve sevgiyi bilmekte buna saygı duymaktadırlar.

Bu çevre kendilerinden başka her kesi cephede savaştıkları düşman olarak görmektedirler.

Bu çevre hem kadı, hem yargıç, hem işkenceci, hem cellat olabilme haklarına sırf, ultra Faşist milliyetçisi olma ve kökten dinci Radikal islam Faşisti olmalarından dolayı sahip olduklarına düşünmektedirler.

Ben bir insana boşuna YOBAZ ve FAŞİST demem, kim ki bu tür ideoljiler için bir insanın var olma ve onun sivil haklarına yok etmeye ve aşağılamaya başlıyor ve yapıyorsa hem YOBAZDIR, hem FAŞİSTTİR. Bunun böyle olmadığını düşünenler açıp sözlüklerinden öğrensinler kime YOBAZ, kime FAŞİST denir.

Önce insana saygı, onun sivil haklarına saygı, onun her ortamda farklılığına saygı ve onun tüm bu insan olma haklarının saygınlığını savunabilmedir benim bir sivil insandan ve kendimden beklediğim insani görev.
Alt 02.10.2006, 15:20
Benutzerbild von asil34w
asil34w asil34w ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ilgi duyuyorum

Böyle bir toplantiya cok yakinim. Benimde aklimdan gecti bir kac kere.

Nerede olusacak ve ne zaman. Ayrintili bilgi verebilirsen cok sevinirim.

Ayrica Timir kardesin yazdiklarini kiniyorum!
Konunun ne oldugu belli. Ve beyni yikama olayi bence cok komik. Perene katiliyorum. Akli basi yerinde bir insan böyle bir tehlikeden korkmaz 1. ve aklina gelmesi cok komik bir olay.

Bilgi verirsen cok sevinirim, katilmak isterim.
Alt 02.10.2006, 15:22
Benutzerbild von asil34w
asil34w asil34w ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hedef ne olursa olsun,

tatli dil yilani deliginden cikarir....

Dilerim tüm diller tatli olur.
Alt 02.10.2006, 15:44
unknown

Standard TZ TZ TZ

düslerkadini sen bu beitraga bi cevap yazmasaydin sasardim. Cünkü senin gibilerini anlatiyorlar! Such dir ein anderes forum du bist zu engstirnig und machst dich nur zum affen!
Alt 02.10.2006, 15:46
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard Evladum

senin pana gosterdiyün bu gadar ilgiyü neye borcluyum.... yohsam banga asukmusun?

ben evlü gariyum.... hem lezboda deyülüm.

asilma banga, sonram gocam acar bela basuna

lol
Alt 02.10.2006, 15:51
unknown

Standard ist das normal???

bizim burda bir camii var aslinda birsürü varda...
12 ay icinde 8 kere yardim topladilar.
Allah rizasi icin veriyoruzda, normal mi bu?
Her yerde böylemi?
Alt 02.10.2006, 16:03
unknown

Standard oooo bin ich rot

suna bak be du bist echt nicht mehr zu retten am liebsten würde ich dich hier knallrot machen ama okadar yazi birakmissin ki foruma hangi birini schlecht bewerten yapayim? düslerinkadini degil delikadinsin sen
Antwort