Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.10.2006, 01:17
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard iğğyy mide bulandırmaya basladın.

12 eylulu ovdugumu cıkardıysan bu yazıdan ki oyle gorunuyor.hepten gerizekalı oldugunu da kanıtlamıs oluyorsun.ne denir ki sana
Alt 02.10.2006, 01:24
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ya!!!!!!!!! o.T.

ohne Text
Alt 02.10.2006, 03:19
Benutzerbild von 6666mahfuz
6666mahfuz 6666mahfuz ist offline
Neuer Benutzer

Standard dein problem ist...

du möchtest so gerne glauben, kannst aber nicht, weil deine Denkweise vom "aufgeklärten" wissentschaftlichen Prämissen ausgeht. Gehirn-Masturbation. Allah sana acisin, benden bekleme-))

Ehrlich gesagt, kann ich nicht glauben, dass du vorurteilsfrei lesen und denken kannst. Ich habe den Text gelesen, du anscheinend nicht. Und ehrlich gesagt, meine Zeit ist zu schade deine Texte vollständig zu lesen, weil ich deine Intensionen kenne..-)))
Alt 02.10.2006, 09:36
Benutzerbild von klassefrau
klassefrau klassefrau ist offline
Neuer Benutzer

Standard Abartilar

Pek nadiren girdigim su Vaybee forumunda sürekli ayni izlenimler kaliyor. Özellikle Din Forumunda.

Kendi iman ve inanc ölcüsüyle yorum yapanlar neden sürekli bir cekmece acarak tezlerini abartiyor?

Karsidaki ya Yobaz, ya Kafir, ya Fasist yada Kominist olarak mühürleniyor?

Neden dengeli bir ortak nokta aramak yerine, karsidakini anlamayi calismak yerine sürekli Saldiri, Hakaret ve Ignorans olusuyor?

Illaki "Benim düsüncem ve sözlerim dogru" savasi meydanda.

21. yüzyilda tüm sahip oldugumuz bilgiler ve egitim sonu bu böyle olmamali.

Arkadaslar bir Saygi ve Hosgörü eksikligi idrak ediyorum. Bunu hic birimize yakistiramiyorum.
Alt 02.10.2006, 10:13
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sanirim komplexin daglari asti

senide baburuda cok iyi tanidigimi söyleyemem fakat ikinizde söylecek laf bulamadinizmi kisisel satasmalara girisiyorsunuz.
Ayni kumastansiniz..
Diyecek baska sözüm yok...
Alt 02.10.2006, 10:34
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard o kadar uzun boylu degil, mantigi kullan

Arkadasim kücük bir mantik hatasi yapmissin yazinda. Ölen bir erkekden bahsediyorsun ve bu erkegin miras payini öldügü icin hesaplamiyor (hakli olarak) ve milletle alay ediyorsun. Sen hic kendinle alay etmeyi denedinmi?
Assagida bu konu ile ilgili cok eski tartismalarda kullanilmis bir makaleyi sunuyorum, iyice okur, mantiginida kullanirsan burada bahsi gecen olayi anlarsin ve matematik hatasinida:
Var sayalim ölen erkek. Miras karisi, kizlari, ölenin annesi ve yine ölenin babasina kaliyor (ölenin kendisine kalmadigini sadece sen degil aklini kullanan herkes biliyor). Bu miras burada mevzu buluyor. Bilemiyorum sen o X i nerden cikardin ama o X yerine ölenin annesi ve babasinin haklarini kullanirsan senin denklem 1 den fazla ediyor.
Sen bence bu isi birak assagidaki hesaplamayi anla yeter. Millete dil uzatmadan önce kendine ceki düzen ver!
Nisa/4:12. Yapacaklari vasiyetten ve borçtan sonra eslerinizin, eger çocuklari yoksa, biraktiklarinin yarisi sizindir. Çocuklari varsa biraktiklarinin dörtte biri sizindir. Çocugunuz yoksa, sizin de, yapacaginiz vasiyetten ve borçtan sonra, biraktiginizin dörtte biri onlarindir (zevcelerinizindir). Çocugunuz varsa, biraktiginizin sekizde biri onlarindir. Eger bir erkek veya kadinin, anababasi ve çocuklari bulunmadigi halde mali mirasçilara kalirsa ve bir erkek yahut bir kizkardesi varsa, her birine altida bir düser. Bundan fazla iseler üçte bire ortaktirlar. (Bu taksim) yapilacak vasiyetten ve borçtan sonra, kimse zarara ugramaksizin (yapilacak)tir. Bunlar Allah"tan size vasiyettir. Allah her seyi hakkiyle bilendir, halîmdir.
Nisa/4:176. Senden fetva isterler. De ki: "Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü söyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardesi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardes ölüp çocugu olmazsa erkek kardes de ona vâris olur. Kizkardesler iki tane olursa (erkek kardeslerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardes mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir. sasirmamaniz için Allah size açiklama yapiyor. Allah her seyi bilmektedir.
Varsayalim ki, bir adam öldü ve geride üç kiz evlat, bir ana, bir baba ve esini birakti.. Yukaridaki ayetlere göre miras paylasimi söyle olacaktir:
Üç kiz evlata mirasin 2/3"ü, ana ve babanin her birine 1/6, karisina 1/8 kalacaktir.
Bu durumda, matematik yapalim:
(2/3)+(1/6)+(1/6)+(1/8)= 27/24 = 1,125 bulunur! (1,0 olmasi gerekirdi!..)
Yani, miras paylasildigi zaman herbir mirasçinin aldiginin toplami, mirastan fazla çikmaktadir!..
Alt 02.10.2006, 10:46
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard öffffff bä

bacim ammada abarttun yanim.....

lol
Alt 02.10.2006, 11:58
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yok, yok abartma degil..

Düslerin kadini bence cok hakli klassedame. Burayi bilgi alis verisi icin kullanacagimiza bir cogu icindeki öfkeyi kusmaya geliyor. Eminim burdaki ziyaretcilerin yaklasik 70% i daha bu sayfalari tiklarken tamamen küfretme ve kisisel satasma amacli giriyor buraya, korkarim cok azi gercekden bilgilenmek ve bilgi alis verisinde bulunmak icin burda.
Kritik kabul etmiyor inanan arkadaslar, oysa amac onlari dinlerin etmek degil, aksine dinlerine daha da yaklastirmak. Emin degilim ama belki aranizda bu tür tartismalardan sonra, ister miras konusu, ister hz. aise nin evlilik yasi ve ya kuranda erkek ve kadin hakkinda ki ayetler olsun, belki aranizdan bir kaci kurani eline alip bu ayetleri sureleri arastirmistir, hadislere bakmistir. Belki verilen kaynaklarin bir kacini tanimis veya arastirmistir. Hadisler arasindaki celiskiyi anlamis ve evindeki hadislerin kimlerin mealleri oldugu ve bunlarin gercekle alakasi nedir bir arastrimistir.
Tabii bunun yani sira kisisel satasmalar yapip yazilan yazinin iceri 100% dogru olsada gercek payiyla ilgilenmeyip kim nasil ve neden yazmis celiskisi var. Yazik diyorum.
Bir kac ay önce Magnuma bir yazimda bunu belirtmistim simdi tekrar altini cizerek yaziyorum:
Vakit darligindan dolayi sürekli tekrarlanan konulara cevap arayan arkadaslara bazen eski makalelerden yazilar aktariyorum. Elimden geldigince kaynak veriyorum (sayet kaynaklar basit bir sekilde bulunacaksa), kaynak olmayan konularda da "mesela arkadasim x in su tarihde yazdigi mailde" falan demiyor icerigi aliyorum. Tekrar yaziyorum bu makaleler burada bir cok kez tartisildi, bir cogu eski makalelerdir, dolayisiyla icerigi dogrudur. O zamanlar edinilen bilgiler de bende bulunmaktadir, bunlarida yayinliyorum, sadece bilgi alis verisi icin. Bazi insanlarin bu surdan kopyadir, bu burdan kopyadir arayisina anlam veremiyorum. O zamanlar bende olan ve burada yayinlanan makalelerin kökünü aramaya bazen vaktim olmuyor. Fakat burada isi olmayan ve vakti olan arkadaslar bunu üstleniyorsa da bunu seve seve desteklerim (mesela yazinin arkasina "eskidir, arastirip kiminle yazisildigini bulun" yazabilirim).
Yazistigim tek forum burasi degildir, bilgi aldigim tek kanal internet degildir, her zaman kendi acimdan önemli olan bilgileri konulara uydugu müddetce buraya da aktaracagim ve kesin her defasinda "arkadasim X le yazismalarim sonunda edindigim bilgilerle" gibi bie kavram kargasasina girmeyecegim.
Dolayisiyla bilgilenmek isteyenler yazilarimi okurlar, isteyenlar okumaz, bu konuda herkes özgürdür. Yine isteyenler verilen kaynaklari arastirir ve yahutta benim nacizane Almanca, Türkce ve Ingilizce konusmam ve yazmam karsisinda fesatliktan catlayip "Peren bunlari yazmis olamaz" gibi haricten gazelde okuyup kendilerini Türkce dilbilgisi profösörüde ilan edebilirler.
Diyecegim tek sey: her kes karsindakini kendisi gibi sanirmis.
Lütfen benim yazilarimi okurken komplexlerinizden uzaklasin ve sadece bilgilenmek icin okuyun. Sorunuz varsa, elestirilecek bir konu varsa küfürsüz ve düzeyli bir boyutta (vaktim el verdigi kadar) tartismaya hazirim.
Fazlasi beni asar!
Saygilar hepinize
Alt 02.10.2006, 13:24
Benutzerbild von timurd25
timurd25 timurd25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ne kadar sacma

Kendinizi TV programda hissettiniz galiba, benim GB me yazi birakip sonra da seviyesiz sekilde ignore edeceginize bana yazdiginiz seviye kelimesini önce kendinizde aramanizi isterim.

Siz kalkmissiniz birsey Veranstaltetn yapmak istiyorsunuz, ama kimse sizin ne oldugunuzu neyin nesi neyin fesi oldugunuzu bilmeden, ne amacla bir toplanti yapmak istediginizi bilmeden ortaya sacma bir düsünce sarf ediyorsunuz.

Hadi Ayse,Ahmet katilmak istiyor siz bir yerde onlar bir yerde, sizin toplantiniz neyi icerdigini bilmeden kimse 1 Km adim atip kendi acisindan faydali karli görmeden kimse gelmez. Diskussionu orayami tasimak istiyorsunuz???Ama bende sizin amaciniz baska, siz kendi payinizi düsünerek bir kac kisiyi öyle cekmek istiyorsunuz.

Man weiss nie was für eine Gehirnwäsche einen erwartet. Kimsin yaa, Dr. musun Prof. musun???Allahim yaa ipini koparan birseyler ugrasmaya calisiyor. Saygiyi ben sizde görmedim ki saygili ve seviyeli davranayim.

Toplanip tartismadan bahs ediyorsunuz ama benim GB me yazip sonra bana ignor cekiyorsunuz, yani bir tartismadan kacan korkan birisiniz.Önce bir ayna bakin kimim neyin diye sonra kendi seviyenize göre insanlara yazin ve secin.

Ben sizi a$arim.
Alt 02.10.2006, 13:24
Benutzerbild von timurd25
timurd25 timurd25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hem bakin kac kisi ilgi duyupda yazmis;)

ohne Text
Antwort