Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.09.2006, 16:14
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard vay beee.cok zekisin

birader dunyaya muslumanlıktan baska din gelmedi.hristiyanlık mve musevilik gibi kitabi dinlerde muslumanlıgın bozulmus seklidir.onlar sizin gibi Allahın soylediklerini bırakıp kafalarına gore bir allah uydurma telasına dustukleri iin dinleri bozuldu imanları gitti.anlatabilior muyum.biz o bahsini ettigin hakk dinlerin peygamberlerine zaten inanıyoruz cunku onlar bizim peygamberimiz.hz isa geldi diyelim hristiyanların yanına mı gidecek?yooo.bizim peygamberimiz oldugu için bizim yanımızda onları uyaracak.uzatmanın alemi yok.dunyada gelmiş gecmik tek hakk din vardır o da islamdır.hz adem de isa da musa da muslumandı.ben de muslumanım elhamdulillah.
Alt 26.09.2006, 16:22
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard vay beee ne kafa ama...

yahu Allahın ayrı peygamberlerlerle ayrı ayrı din gondermesi mi yoksa aynı dini ayrı ayrı kavimlere ve birden fazla peygamberle gondermesi mi sacma.arkadaslar butun peygamberler LAİLAHE İLLALLAH a davet etmişlerdir insanları.yani tevhid inanısına.musa peygamber için musan rasulullah demişlerdir ibrahim iiçin ibrahum rasulullah salih için salihunnebiyullah demişlerdir.ama hepsi lailahe illallaha davet etmişlerdir.yani oyle bir sacmalıyorsunuz ki var yaa.salih peygambere iman etmiyorum yani salih peygamebr peygamber degildir salihunnebiyullah demeyen musluman olamıyor .musanrasulullah demeyen de.ama son peygamber geldikten sonra bundan sonra peygamber gelmeyecegi kesinken ve bu peygamber diger tum peygamberleri de temsil edip tum insanlık için ilk ve son hakk dini tekrar getirmişken.bundan oncekine inanıyorum diyen kafirdir.salihe musaya ibrahime musaya davuda inanıp muhammede inanmayan kafirdir.muhammede iman edip de salihe musaya iman etmeyenin kafir oldugu gibi.CUNKU HZ MUHAMMED SAV BUNDAN ONCEKİ TUM PEYGAMBERLERİ VE GETİRDİKLERİNİ TEMSİL EDEN SON PEYGAMBERDİR.uzatmanın alemi yok.
Alt 26.09.2006, 16:31
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard cok duygulandım..uhhu uhhu uhhu.

kadınlardan peygamber olmadıgını biliyorsun di mi?bnenim peygamberim muhammed mustafa sav.hayatı yaptıkları söyledikleri her sey apacık ortda.dinin Allah ın ahiret in cennetin cehennemin ne demek oldugunu acıklayıp bildiren odur.onun aracılıgıyla kuranı kerim inmiştir.İNSAN AKLI DA ONA YANİ MUHAMMED AS A TABİ OLUP KURAN NE DEDMİŞSE O SEKİLDE YASAMANIN TEK KACINILMAZ OLDUGUNU ANLAMAK İÇİN VARDIR.yani akıl denilen sey peygambere yani son peygambere muhammed mustafa sav e iman etmeyi haklı goremiyorsa ve bunu umursamıyor es geciyorsa kurana tabi olmayı olmasada olur ama olsa daha iyi olur gibi algılıyorsa O AKLI DİİL PİSLİK YUVASIDIR.cunku bunu yapmayan insan aklını kullanmıs sayılmaz.cunku bu akıl Allah tarafından bunun için yaratılmıstır.senin dedigin gibi sevgi ask merhamet eros meros tanrısını uydurup kafasına gore yasasın diye değil.insan aklıyla Allahı bulabilir.ama peygamber diye bir sey var.kuran diye bir sey var ve Allah zaten kendisini bildir mişken ben Allah ın bildirdiginden baska bir Allah -nasıl oluosa-buldum benim buldugum Allah seninkisinden iyi.savasın demio sevisin dio dersen hade leng ordan zevk duskunu derim.
Alt 26.09.2006, 16:33
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard bah tipsiz herif

kendince haklisan hakli gör. ama baskalarinin aklini kendi aklindan alcak ve düsük görme!

Kimin Kafir olup olmadigini SEN bilemezsin!!!

Benim sana kafir dememle kafir olabilirmisin???

Bu senin icinde gecerli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Devam et icinde Kin, Nefret ve Savas duygularini beslemeye.......... Böylece Cennet kapisi sana kesin ebedi acik kalir.
Sen inandikdan sonra. Adi üstünde INANC! Inanmak bilmek anlamina gelmez!

O halde inandigin seye inaniyorum de, ama öyle cok bilmiscesine kesin tezler kurma!

Akilli insanin beynini kimse yikayamaz!
Senin gibi yobazlar ve insan düsmanlari ancak emsallerinin takdirini alir! O takdirlerle yetinsen olmazmi?

Saygisiz Mahluk!

Bir insan Allahin varligina inanmiyorum derse, fakat hayati boyunca sadece fedakarca iyilik yaparsa, hic bir insani kirmazsa ve nefsine hakim olabilirse Cehennemlikmi senin gözünde? Sirf Müslümanlarin Peygamberine ve Allaha inanmiyor diye?????

Böyle bir insanin sonu cennetmi, cehennemmi, bunu sadece Allah bilir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tipsiz Sey, sen ALLAHmisin??????????????
Alt 26.09.2006, 16:50
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard desturrr

bah gorup bilemden tipli mi tipsiz mi bilemeyecigim bayan.ben muslumanlar bilmediklerine iman etmezler.hristiyanlar gibi sacma oldugu için inanıyorum da demezler.KESİN MUTLAK TEK DOGRU TEK GERCEK HAKK BİLGİ ELLERİNDEDİR.BUNA KURANI KERİM DENİR.ve eger herhangi bir bilgi ?kuranla celişiyor ise ona bilgi degil cehalet denir.Allaha iman etmek demek Allahın bildirdigine gore MUHAMMEDE TABİ OLMAK VE ONUN GETİRDİGİ KURANA İMAN EDİP NE DİYORSA YAPMAK DEMEKTİR.yani Allaha iman etmemiş yada ben Allaha inanıyorum diyip de muhammed sav tanımayan onu sallamayan ve kurana kra kitap diyip onu alaya almaya kalkan kafirdir.hanfendi.bak ben sana kafir demedim.sadece kuran kime kafir diyorsa ona kafir dedim.insdan ateist olup cennete gidemez.yani bu sivrisinek olup denizaltı surmek gibi sacma alakasız bir seydir.
Alt 26.09.2006, 16:53
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard bak ben kolay kolay kıskırmam.

ayrıca gb m de de pislige tahammul edemem.malum orası benim vaybee deki evim sayılır lutfen kirletip durma.edebini takın.kıskrıtmaya calısıorsan aldanıyorsun.bosuna ugrasma tamam mı.
Alt 26.09.2006, 16:54
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard ule ben ne dedim bana bagırıon

ben de aynını diom looo relax relax
Alt 26.09.2006, 17:40
Benutzerbild von cemyilmazderii
cemyilmazderii cemyilmazderii ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sizler benim muhattabim degilsiniz o.T.

ohne Text
Alt 26.09.2006, 17:40
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard yukarda bıraktıgım yazıyı tekrar tekrar

okudum da sanırım bayan oldugunu unutmusum.herhalde senle alaklı kişiliğine dokundurma yapmısım gibi bir sey algıladın.öyle bir niyetim yoktu.ben burda bilimsel uslup yerine dogaclama nasıl geliyorsa öyle yazıyorum.eros meros ve devamı sanırım yanlıs anlasılmaya musait olmuş.özür dilerim.yani snele alakası yoktu bayan oldugunu gözetmedim.hataydı.
Alt 26.09.2006, 17:42
Benutzerbild von cemyilmazderii
cemyilmazderii cemyilmazderii ist offline
Neuer Benutzer

Standard sizin gibi Hastalarla burada ugrasamam o

ohne Text
Antwort