Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.01.2009, 14:58
Serhatx1970

Daumen runter Klingt irgend wie

Zitat:
Zitat von mafusius Beitrag anzeigen
Mein Allmächtiger Gott ist die Superintelligenz in diesem Universum.
Er oder Sie hat es nicht nötig sich auf diese primitive Art und Weise aufzuzwingen. Drum bin ich kein Moslem mehr und habe nur so zum wahren Schöpfer meinen Weg gefunden...
Selam mafusius
Klingt irgend wie "scientology" mäßig wie auch immer man diesen Sektennamen schreiben mag

finde ich schon krass

aber eines bringt dir dein universeller Mathematischer Gott nicht bei Respekt auszuüben und nicht 2 milliarden Menschen über einen Kamm zu scheren.

Du solltest mal dir vor Augen führen das weit weniger als 1% der Moslems auf dieser Welt radikal sind.

Deine Vorfahren drehen sich sicher im Grabe um!

Geändert von Serhatx1970 (07.01.2009 um 16:59 Uhr).
Alt 07.01.2009, 20:22
nysa

Standard

Lieber Mafusius,

ich muss dir recht geben mit dem was du über europa schreibst und das die juden ein volk von intelektuellen menschen sind. Aber her zu kommen und das auf den islam zu schieben ist doch recht einfälltig. Es liegt nicht an der religion sondern an dem menschen selbst, und der islam ist nicht barbarisch!
Auch die juden (Khabbala) glaube an Allah oder Gott oder Jahve ! Ein und die selbe addresse. Und das Judentum ähnelt sehr dem Islam, ist sogar viel strenger und gewaltätiger als der islam. Sie nehmen sich das recht nach jahrtausender verfolgung und vernichtung durch die christen ( also sind die christen auch barbaren) die palästinenser so zu behandeln wie sie früher behandelt wurden. Und der rest der welt ,also USA + europa halten den mund weil sie sich schuldig fühlen, was ihre uhrgroßväter den juden angetan haben. Ok die USA weil dort viele juden in der regierung arbeiten. Und das ist nunmal nicht ok. Wenn die juden so ein leibes volk sind, dann hätten sie erst gar nciht Paästina besetzt.
Es stimmt das die araber ein faules volk sind die nur an sich selbst denken und nicht mal in der lage sind ihren eigenen glaubensgenossen zu helfen. Aber das liegt eher daran das die araber keine anständige streitkraft haben, was will mann von einem ehemaligem beduinnen volk erwarten ?
Mal davon abgesehen sind die strassen der türkei auch nicht gerade blitzblank. oder Rumänien, Frankreich usw.

mit lieben grüßen und warmen füssen nysa
Alt 07.01.2009, 22:56
Benutzerbild von mafusius
mafusius mafusius ist offline
Benutzer

Standard

Evet Falcon 3535-bey,
sana ilk yazdiklarimi yine kendin ispatladin... Senin isin gücün dünyayi, milleti, insanlari birbirine düsürmek... Herhangi gecmis zamanin hikayelerini anlatmaktan baska birsey bilmiyorsun. Yasadigmiz sene 2009, uyan artik.
Ben ALLAHA sükür ne hiristiyan, ne jahudi, nede müslümanim artik.
Cünkü anladimki Allah, ve Allahin verdigi kanunlar kalbimizdedir.
Sen sirf kendi dinini bildigin icin bunu anlayamazsin tabi...
Sen devam et, bu yanlis yolda gitmeye, ama bilki negativ karma cekerek günaha giriyorsun.
Bana Allahi bulmaya ve Allahla komunikasyona girmeye ne cami, ne kilise gerekiyor...
Benim Allahim Arkadasim olarak devamli yanimda geziyor...
Eger Hiristiyanlar gecmis zamanda barbarlik yapmislarsa, o gecmis zamandir. Avrupa bu hatalardan ögrenmis, bütün kültürünü degistirmistir.
Sordugum gibi, nerede yasiyoruz???
Ich würde niemals in ein islamisch Regiertes Land ziehen!
Afghanistan veya degisik ülkeleride asaglik olarak göstermedim! Sorum neresi daha iyidi?
Hakikati konusmak bile yanlismi?
Pes sizlere vallahi. Hic utanmadan Avrupanin göbeginde Hiristiyanlarin arasinda yasayarak bu milleti kötü göstermek.
Hic utanc yok iste türk ve müslümanlikta masallah...
mafusius
Alt 07.01.2009, 23:05
Benutzer

Standard

Also verlangt Gott praktisch dass alle Menschen Arabisch lernen müssen um den Koran lesen zu können?
Was für ein Pech also für denjenigen der vor 500 Jahren oder auch heute irgendwo im Dschungel des Amazonas oder sonstwo weit weg von den Arabern auf die Welt kommt und keine Ahnung vom Islam hat.
Also wird dieser Mensch für immer in der Hölle schmorren da er nie den Ramadan eingehalten hat, seine Frau kein Kopftuch trug und er nicht 5 mal täglich betete?
Was für ein Gott wäre dass bitte?
Nicht nur der Koran oder die Bibel, sondern alle Religionsbücher sind nur Gesetze der Vergangenheit, geschrieben von Klerikern und Machthabern, zur Kontrolle des Volkes.
mafusius
Alt 07.01.2009, 23:08
Falcon3535

Standard

Zitat:
Zitat von mafusius Beitrag anzeigen
Evet Falcon 3535-bey,
sana ilk yazdiklarimi yine kendin ispatladin... Senin isin gücün dünyayi, milleti, insanlari birbirine düsürmek... Herhangi gecmis zamanin hikayelerini anlatmaktan baska birsey bilmiyorsun. Yasadigmiz sene 2009, uyan artik.
Sen sirf kendi dinini bildigin icin bunu anlayamazsin tabi...
Sen devam et, bu yanlis yolda gitmeye, ama bilki negativ karma cekerek günaha giriyorsun.
Bana Allahi bulmaya ve Allahla komunikasyona girmeye ne cami, ne kilise gerekiyor...
Benim Allahim Arkadasim olarak devamli yanimda geziyor...
Eger Hiristiyanlar gecmis zamanda barbarlik yapmislarsa, o gecmis zamandir. Avrupa bu hatalardan ögrenmis, bütün kültürünü degistirmistir.
Sordugum gibi, nerede yasiyoruz???
Ich würde niemals in ein islamisch Regiertes Land ziehen!
Afghanistan veya degisik ülkeleride asaglik olarak göstermedim! Sorum neresi daha iyidi?
Hakikati konusmak bile yanlismi?
Pes sizlere vallahi. Hic utanmadan Avrupanin göbeginde Hiristiyanlarin arasinda yasayarak bu milleti kötü göstermek.
Hic utanc yok iste türk ve müslümanlikta masallah...
mafusius

sizin kabeniz insanmi yoksa senin kimin türküsünü söyledigin belli degil sene 2009 uyandaa baliga cikalim hiristiyan yagcisimisin hangi dini guruba bahlisin bunu bile belirtemeyen aciz söylede sana hazirim bunun ne oldugu belli degil yahu real karnasyon derse sasirmayalim belli zaten kedi olarak geri gelmis yazi yazmak yerine miyav desen daha anlasilir olurdun demirel gibi sin gecmis gecmiste kalmis baksen kültür derken derin dondurucunun kültüründen bahsetmiyoruz fisi cekince degissin yada ayari kisinca demode acinca modern kültür

demiski:mauisiusui

"nasil yeni yöntemmi buldunuz yeni peygambermi getirdiniz tahminime kalirsa sen dans ederek cem cem olayimi" güldürme beni

mafusius
Ich sag es dir: Avrupada hayat tabiki daha rahat ve güzel, cünkü ceyran, araba, cadde, evler, humanizim ve insan haklari hiristiyanlarin bulusu. Oyüzden Allah bunlara herseyi veriyor ve verecek. Ya müslümanlar? Dünyanin en vahsi ve insani engeleyici bir din!

senin ne din den nede bizden haberin var ikisatir türkcenle bana neyazdigini anlatma benim atalarim yahudilerede zamaninda insaf etti ispanyanin zülümün den kurtardi senin bu avrupali dediklerin osmanlidan aldi kültürü daha dune kadar banyoyu bilmezlerdi sitmadan alayi kirilmisti müslümanlik kimsenin tekelinde olan birseydegil güzelim biz Dört kitabida taniriz kabul ederiz biz peygamber leride taniriz kabul ederiz. Biz hz.Ali yide severiz sen biraz okumus olsaydin bilgin olurdu kurani okumadan bol keseden vebal okuma cahil oldugun burdan belli hiristiyanlar hic vahsi degil öylemi ingiltere hiristiyanlari senelerce afrikanin anasini belledi fransa hiristiyanlari cezayiri aynen senin gibi özentiler de konusmazmi hadi hadi yürü kilisene avrupali buldu ileri teknolojiyi, modernligi degil canim dogru OZON tabakasini da delmeyi basardi ATOM bombasinida senin modern taklitciler buldu sonra intahar etti bulan niye acaba düsündü kacmilyonun kanina girdigini heralde modern olmak ilerlemis olmak bir marifet degil insanlara ne verdigin önemli benim atalarim 500 yil hükmetti ama adil yönetti vergi aldi ama fazlasiyla hizmet verdi vermedi dersen onuda kanitlarim vizyonsuz misyonsuz degildi yani kabeyi onardi ama kabenin boyunu gececek binalar yapmadi kapi$ birde konus mazmisin müslümanlar söyle böyle bir türkleri degistiremiyor senin avrupan niye sor bakalim o güzel ve minicik beynine polonyalilar hepsi adapte oldu "bizdende adapte olanlar var bizim modernleride bilirsin sen" almanin yanina gelince biz türklerin moderniyiz derler anlamissindir bizi niye degistiremiyor peki senin modern avrupalin cüki bizim kültürümüz bunlara örnek olmus yol göstermis neyse sana söyleyecegim bos konusma arada sirada arastir byeeeeee bu ilerlemis olmak tan bahsediyorsun avrupali simdi öko ürün diye yirtiniyor niye acaba hapla peynir ekmek birmi uzayli olacak da degiliz bu samda böyle devammi edecek saniyorsun dünyanin da bir cikisi yükselisi ve cöküsü olacak hayat gibi senin yamyamlar sonu hizlandirmaktan baska birsey yapmiyor kapi$

sunun dilinden anlayan varsa bana anlatsinda anlayalim tarzanca konusuyor bu

juden e Danke etmis Hz.isa (jesus) a kim zülüm etmis

Geändert von Falcon3535 (07.01.2009 um 23:30 Uhr).
Alt 07.01.2009, 23:34
Benutzer

Standard

Falcon3535, ben Allaha sükür Allahtan baska hicbiryere bagli degilim, ve Allahi bulmak icin hicbir baglanti yeri gerekmiyor... Elhamdülilah yani...
Senin gibi Kitap ve Din gerekmiyor bana artik...
Benim Allahimin verdigi dini ve kanunlarini kitap(Kuran, Incil) üzeri gelmiyor.
Ben kitapsizda iyi ve kötüyü biliyorum, ve kalbini dinleyen her insan bunu duyar, ama din ve kitap bunu körlestiriyor insanlari grublara ayiriyor...
Bunu en büyük ispat edende sensin yazdiklarina göre...
mafusius
Alt 07.01.2009, 23:44
Falcon3535

Daumen runter pisi pisi

sizin gibiler inasi hayvan hayvani da insan eder
MIYAVVVVVVV miyavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv miyavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv miyavvvvvvv vvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv senin anliyacagin dilden yaziyorum kimse sormasin neyazdigimi
Alt 07.01.2009, 23:46
Benutzer

Standard

Hier findest du den wahren islam, frei von Büchern( Koran) rein durch dein Herz.
http://www.sufi.at/

oder auch hier findest du den wahren islam, er heisst hier nur anders. Auch frei von Büchern
http://www.christusbewusstsein.de/

mafusius
Alt 07.01.2009, 23:48
Falcon3535

Standard miyav miyav

miyavvvvv miyavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv miyav miyavvvvv mirrrrrrrrrrrrrrrrrrr mirrrrrrrrrrrrr miyavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vriiiiiiiiiiiiiiiii virrrrrrrrrrrrrrrrrrr miyavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Alt 08.01.2009, 12:57
Benutzerbild von cenk_per
cenk_per cenk_per ist offline
Neuer Benutzer

Lächeln Insanlar cok saf halen...mafusius

mafusius Es ist eine schnade was du da schreibst..Ich wünchte du wärest heute in gaza... und ich auch um das zu sehen was du daa machst....???????????
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche