Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.01.2004, 10:10
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Galiba alman tarihini bilmiyorsun ...

... belki bilmiyorsun ama bastaki suclular IDAM cezasi aldi!
Ve "Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei" YASAKLANDI!!!

Du scheinst die deutsche Sprache gut zu beherrschen:
Da war nix von einem STUFENPLAN!
Wäre die Bedrohung durch die Sowjets nicht gewesen, wäre sogar viel konsequenter gegen Deutschland vorgegangen worden.
Wie kann man SKLAVEREI relativieren?
Es ist eindeutig UNRECHT und widerspricht der MENSCHLICHKEIT!
Und sollte es sein, daß der Islam dies nicht gleich klar als dies auch so dargestellt hat, dann ist sie eindeutig "ein" bejaher!
Genaus wie der Vatikan eindeutig Mit-Schuld an den Verbrechen der NAZIs hat!

Ali
Alt 02.01.2004, 10:16
Neuer Benutzer

Standard Kendi söylediginizden anlamiyormusunuz?

Hem kendiniz yaziyorsunuz!
Hemde kabullenmiyorsunuz!

LOGIK diye bir GAVUR icadindan hic duydunuz mu?

Buna TÜRKCESI MANTIK denir!
Arapca ne denirse denilsin beni ilgilendirmez!

Al"

Not: Beni asagilamak istiyor diye düsünceye (kullanildigi kelimelerle) varirsam aynen cevabini o uslüpta veririm.
Cünkü ben hristiyan degilim! Öbürü yanagimi da bir tokat icin göstermem!
Alt 02.01.2004, 10:17
Neuer Benutzer

Standard AMMADA KISA BIR YAZI !!!

BRAVO!

Tam baslangicina uymussun!
Alt 02.01.2004, 10:19
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Alles hat seinen Ursprung ...

und der Ursprung ist der Islam.

&lt&ltcünkü hristiyanlik acikca kölelige karsi! "Her insan esitdir" (AL)

Islamdan alinmistir, cünkü demin de dedigim gibi Islamda allahin karsisinda her kul aynidir.

Schau dir die heutige moderne "WELT" an (Europa), bak su milletlere daha bir kay yüz yil evvel oturduklari saraylarda, af edersin ama sicip batiriyorlardi etc., su temizlik denilen husus bizden alinmis bir hususdur. Temizlik Imandan gelir, bosu bosuna denilmemis. Temizlik sadece dis görünüsn temizligi ve güzelligi degildir, Insanin ici de temiz olmali eeeh bu da sadece Imanla olur.

Tekrar söylüyorum Islam da Kölelik yokdur !!!

Ilk Örnek, Hz. Muhammed (sav.) verdigi emirle Hz. Bilali (ozaman Köle idi, bir Müslümanin Kölesi degildi) satin almasi ve Kölelikden kurtarmasi. Ilk namaza cagrisi yapan yani Ezan okuyan Insan olarak sayilir. Ist das kein Privileg für ein ex sklaven??? Iste bizim hiristiyanlar böyle düsünürler ama Islamda Insanlarin ayrimi yapilmadigi icin bu da gayet normal bir olusum idi.

NOCHMALS ISLAM IST GEGEN SKLAVEREI!!!

So euch noch viel Spass muss weiter arbeiten )

Selamlarla

Fatih
Alt 02.01.2004, 10:34
Neuer Benutzer

Standard ANLAYANA SIVRISINEK SAZ!

------------
&gtBenim bildiklerim, karsimdakinin anlaya bildigi kadar!!!
&gt
&gtMalesef sende de okadar.
&gt
&gtMadem Dinine bagli degilsin, dinden birsey anlarmis gibi yapma arkadas. Islamda kölelik yokdur, cünkü Allahin karsisinda her Kul aynidir. Islam bir takim kendini bilmez Insanlarin dini degildir, bunu bir yere yaz. ISLAM Allahin Dinidir!!!
&gt
&gtVe her zaman ki gibi konuyu evirip cevirme oldu mu, sagol.
&gt
&gtSelamla
&gt
&gtFatih
------------
1. Kendi dedigne kendin uymazsan kim senin dediklerini ciddiye alir ?
2. "Sendede okadar" demeklen beni kücük mü düsürmek istiyorsun?
Ve bir Zeki Alasya, Metin Akpinar söyleyisine deginmek istiyorum: "HA ANLATANA..." deniliyor!
3. Dinime bagliyim bagli degilim ne alakasi var? VE NEZAMAN ISLAM H O C A S I mis gibi yazilar buraya COPY&PASTE ledim?
4. Simdi allahin dinidir diye ortaya attigin sözleri yani tek allah mi müdafa edecek? Yoksa UMMA denilen topluluga sorum düsmüyormu?
5. "Kölelik" konusunu ben acmadim! Ve tek YAZILANLARI elestirdim! Islamiyete KÖLELIK vardiysa acikca söylemekten niye korkuyorsunuz?
Kölelik yoksa o yazan hata yapti o zaman veya hatali ANLATTI!

Böyle UZUN seyleri hic kimsenin sormadigi halde FORUM"a atarsan onun "EVIRELIYECEGINI VE CEVIRELIYECIGINDEN" emin ol!

Bu bir FORM oldugu icin her atilan tartisilabilinir! Tartisilmasini istemeyen atmasin!

Böyle UZUN bugünün türkcesinden UZAK yazilar atanlar artik düsünsün!

Lütfen benim neyi yapacagimi ve yapmayacagimada kafani yorma! Onun ben kendim bilirim.

Saygilarla
Al"
Alt 02.01.2004, 10:46
Neuer Benutzer

Standard o.T.

&gt&gt&gt
und der Ursprung ist der Islam.
&lt&lt&lt
War Abraham ein moslem????
Dann täuscht sich ja die ganze Welt!
Ich dachte immer das Abraham ein JUDE war!
Sowas ... JESUS war Jude !??! ... etc.
Waren jetzt Abraham und Jesus moslems und es wurde nur vergessen, Ihnen das mitzuteilen?

&lt&lt&lt
cünkü hristiyanlik acikca kölelige karsi! "Her insan esitdir" (AL)
&lt&lt&lt

Islamdan alinmistir, cünkü demin de dedigim gibi Islamda allahin karsisinda her kul aynidir.

Gib mir ein Beweis dafür, dann bin ich geneigt dem zuzustimmen. Wo sind die Hinweise?
Kennst du den Begriff der Kausalität?

&gt&gt&gt
Schau dir die heutige moderne "WELT" an (Europa)...
&lt&lt&lt
Steht das zur Debatte ?
Ich will nicht die von dir aufgezählten Dinge bejahen oder verneinen. Du hast sogar recht! Aber hier geht es um die Sklaverei!

&gt&gt&gt
Tekrar söylüyorum Islam da Kölelik yokdur !!!
&lt&lt&lt
Da du dich auszukennen scheinst, bitte ich dich dann "KolayGelsins" Ursprungsthread zu kommentieren, damit auch ich was davon lernen kann.

&gt&gt&gt
Ilk Örnek, Hz. Muhammed (sav.) verdigi emirle Hz. Bilali (ozaman Köle idi, bir Müslümanin Kölesi degildi) satin almasi ve Kölelikden kurtarmasi. Ilk namaza cagrisi yapan yani Ezan okuyan Insan olarak sayilir. Ist das kein Privileg für ein ex sklaven??? Iste bizim hiristiyanlar böyle düsünürler ama Islamda Insanlarin ayrimi yapilmadigi icin bu da gayet normal bir olusum idi.
&lt&lt&lt
Im Christentum steht nichts davon, wie Christen ihre "Sklaven" zu halten haben etc.
Wenn ja, würde ich das gerne von dir erfahren. Wo das denn stehen tut. Das es Fakt ist, das christliche Menschen Sklaven gehalten haben ist hinlänglich bekannt (siehe z.B. Nord- u. Südamerika).

&gt&gt&gt
NOCHMALS ISLAM IST GEGEN SKLAVEREI!!!
&lt&lt&lt
Ich lade dich dazu ein, dies direkt unter KolayGelsin"s Thread zu belegen, danke.

&gt&gt&gt
So euch noch viel Spass muss weiter arbeiten )
Selamlarla
Fatih
&gt&gt&gt
Dir auch :-)
... und wenn es Dir nichts ausmacht, wünsch ich dir ein glückliches und erfolgreiches neues Jahr.
Ali
Alt 02.01.2004, 10:49
Neuer Benutzer

Standard PS: Sieh mal Beitrag MalcolmX

Wie du daraus erlesen kannst, rühmt er die Gleichheit aller Menschen im Islam!
Das ist das eines der POSITIVen Seiten was ich am Islam erkannt habe.
Später kam der KolayGelsin mit seinem Beitrag.

Selamlar
Al"
Alt 02.01.2004, 12:09
unknown

Standard ay ne sacma!

KADINLARIN CHAT YAPMASI CAİZ! KADINLARIN İSLAMİ HÜKÜM VE AHLAKİ KURALLARA UYGUN OLMAK KAYDIYLA ERKEKLERLE TELEFON VE BİLGİSAYAR GİBİ İLETİŞİM ARAÇLARIYLA SOHBET (CHAT) ETMELERİNDE SAKINCA OLMADIĞI BİLDİRİLDİ.

Diyanet İşleri Başkanlığı Aylık Diyanet Dergisi"nin ‘‘Sorun Söyleyelim’’ başlıklı köşesinde Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İsmail Karagöz, ‘‘Kadınlar Yabancılarla Konuşabilir ve Bilgisayar Ortamında sohbet (Chat) Edebilirler mi?’’ şeklindeki soruyu yanıtladı. İslami hüküm ve ahlaki kurallara uygun olmak kaydıyla, erkek ve kadınların konuşmalarında telefon, bilgisayar gibi iletişim araçlarıyla irtibat kurmalarında sakınca olmadığını ifade eden Karagöz, şunları kaydetti:

‘‘Kadınların sosyal hayatta aktif rol almasını, ticaret ve iş hayatına katılmasını İslam reddetmemiş, yasaklamamıştır. Bunun tabii sonucu olarak da kadınların gerektiğinde tanıdığı veya tanımadığı kişilerle konuşması zorunlu olur. Ancak bu konuda dinin ve toplumun hoş karşılamadığı davranışlardan kaçınılmalıdır.’’

kaynak: www.haberturk.com
Alt 02.01.2004, 12:44
Benutzerbild von kes
kes kes ist offline
Neuer Benutzer

Standard löl...

desene rahat yine chat yapabilirsiniz hehe
Alt 02.01.2004, 12:49
Neuer Benutzer

Standard Ben begendim!

Passif kalmaya karsi, böyle seyleri (diyalog ve önyargisiz) acikliga kavusturmak daha iyi degilmi?

Böyle tartismalar/soru(n)lar Islami yine hristiyanligini önüne getirir bence.
(Bunu modern anlamda bilinmesini isterim. Tipki islamin en büyük zamanindaki gibi TIP, BILIM de Islamin önde oldugu zamanlarda.)

Bence iyi bir girisim, diyalog üzerinden irticai ve yobazlara karsi bir girisim.

Dogrusu "chat" olayini komik buluyorum ama ... yinede böyle "komik" konulari da tartisma iyi bir sinyal ;-)

Al"
Antwort