Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 14.10.2005, 11:08
Benutzerbild von peren
peren peren ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yahova sahitlerinin görüsü

Yahova sahidi olman bir sey degistirmez, inkonsiztenzleri arayan her zaman bulur. Verdigin örnek onlarcadan sadece biri, düsünmeye basladigin icin tebrikler. Pek bir yahova sahidi olarak sen ne düsünüyorsun? 4 kitap arasindaki inkonsistenz sizde yasil aciklaniyor?
Saygilar
Alt 14.10.2005, 13:19
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard hade be sen de:)

son söz selam ve emniyet olsun yani "son olarak selam ve emniyet senin üstüne olsun""demek de ne var be.yani her laftan laf devsirip bildigini okuycaksın.laf saymak için laf sayma bence.bahanelerin bazen cokkomik oloyo
Alt 14.10.2005, 13:23
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard Peren hanım gelmişler.

hoş gelmişler sefa getirmişler.selamlar hürmetler efendim.saygılar
Alt 14.10.2005, 14:07
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard el cevap

Senin söylemediklerini söyledigimi zannetmiyorum sadece söylediklerinden cikardiklarimi yaziyorum. ben ne el kaide"ye nede baska birisine hele hele sana hic takmadim.

lakin sen siyrildigini ve dinden nicin uzaklastigini yazdin en azindan ben öyle anladim. yine bu yazinda da beni aklimi kullanmaya cagiriyorsun.

el kaide"yide sen müslümanlarin islamiyetin basarisizliginin bir delili olarak örnek olarak getirdin. bunlar ortada kalabilecek seyler degil. el kaide ve digerlerinin kirdigi potlarin yiktigi hayatlarin senden cok bende daha cok burukluk yarattigindan emin olabilirsin. kendi kardeslerimin böyle bir buhranda olmus olmasini nasil tasvip edebilirim ki?

ama benim aklim, hissi bir yaklasim olsa da, sordurtuyor acaba tanitilanlar gercekten o kisiler mi yoksa fantomlar mi? ilk olan yalan degil bunlar. kullanilan insanlarda cok. buradan akli selim olan bir insan senin cikardiklarini nasil cikarabilir?

Akli kullanmak arastirmayi gerektiriyor. arastirma ilmi ise o ilmin dilini bilmeni gerekiyor. tarih okuyorsan tarih dilinden anlaman gerekiyor. tarihi meseleleri degerlendirirken de tarih bilimin koydugu sartlar dogrultusunda mümkündür. bilge insan önce bunu arastirmali. yani sen kendi bildiklerini sorgularken yargilaman ve degerlendirmen yine o bilmin sartlarina göre olabilir. yani degerlendirmeyi de ögrenmek zorundasin ki bir sonuca varabilesin.

peygamberin alti yasindaki bir kiz ile evlenmesini senin aklin nasil kabullenebiliyor ki? yani alti yasindaki bir kizi babasi baska birisine verecek ve evlendirecek? arastirdigin zaman kisilerin yaninda kisilikleride önemli. Ben, sen belki bu konulari degerlendirmeye baslamadan önce mevzuulari okudum.böyle tarihi mevzuular hele hele bir cocugun yasini 1500 sene önce belirlemede eklemeler cikarmalar cok kolay ve basittir.

velhasili kelam insan diger hayvan ve nebatatlar gibi programlanmis dünyaya gelmiyorlar. insan hayatini tanzim edebilmesi icin devamli ihtiyac sahibidir. anne babasi ögretmeni docent profesörler vs. ve bu bitmiyor. insanin ögrenmesi sinirsizdir.

ben kendi dinim arkasinda saklanip tüm problemler cözülmüs kuran her soruna bir cözüm sunulmus diye düsünmedim düsünmüyorumda.

fakat sergilenen tablo senin ilk ve ikinci yazinda iceren sekilde. bunun akabinde bir genelleme de yapilinca resim tamam. Bunu kabullenemem.

Son cümlen cok tuhaf? Cagrilarin ile ters düsüyor. Neyse.

Benim fikrin siyrilma konusunda eflatunun magara misalinden esinleniyor. Taniyorsan mevzuu yu acmama gerek yok!

Saygilarimla !
Alt 14.10.2005, 15:24
Benutzerbild von kolaygelsin
kolaygelsin kolaygelsin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Din zamanla değişir,FAKAT

Bazı kimseler, "Din, zamana göre değişir, Asrımızın ihtiyaçlarını karşılayacak bir din lâzımdır" diyorlar. Evet, din zamanla değişir. Fakat bunu, sahibi, yani Allahü teâlâ değiştirir. Nitekim Âdem aleyhisselâmdan beri, çok kere değiştirmiş ve en son olarak ve kıyâmete kadar bütün ihtiyaçları karşılayacak, en mükemmel, en üstün bir din olarak, Muhammed aleyhisselâmın dininin göndermişdir.
Zavallı insan, Allahü teâlânın mükemmel dediği dinden daha iyisini mi yapabilecek?
Evet milletlerin yasaları da, zamanla değişir. Fakat, bunu ancak millet meclisleri değiştirebilir. Her bekçi ve çoban değil!
Alt 14.10.2005, 15:53
runkli

Standard o.T.

evettt dedigin gibi aynen insani mantigima dayanarak arasdirdim, kritik yönden bakdim, incelededim, ama senin vardigin sonuca varmadim...belki yine bir düsünsen
Alt 14.10.2005, 17:13
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yanlis olanlara karsi sessiz kalmak

sence dogrumu? Islamla tek alakasi Kurani cimbizlayaraktan, arapcayi alabora edip, evirip cevirip asla ters düsen manalar cikaran insanlara HAYIR yanlis yapiyorsun VE bu yanlisi yayman icin istedigin her seyi kullanamazsin demek hatami?

Vesselam senin icin neyse senin icin o kalsin.. dogrusunu yazsak bilene kabullenmiyecegin icin yazmaya gerek yok!

kal saglicakla postmodern monsieur!
Alt 14.10.2005, 17:16
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard bir baska yerde türkcemin yüzde 100lük

olmadigini söylemistim.. bizler en azindan hatalarimizi kabul edebiliyoruz..

kal saglicakla!
Alt 14.10.2005, 17:17
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Eksik yazmışım Babur.

Şahıs haklarıda genellikle erkek toplumunu yansıtır.

Bir bayana ben şahıs diye hitap edildiğinide ne duydum, nede okudum.

Vesselamda aynısı, gurur ve kibir dolu.

Bir gün öğrenirsin yazıların ruhunu okumayı.

Peren hanım gelince ne oldu ki.

Varsa fikrin fikrini yaz.

Yazamıyorsan ucuz saldırganlık yapma.

Bu sayfalar tüm her kese açıktır, bazen düşünüyorumda keşke sizlere tam ters düşen bir dinden olsaydımda tüm bilgilerimi o dini savunmak için buraya aktarsam, bunlara da tahammül edebilmeyi öğrenebilseniz.

Ama demokrasi bunları mutlaka öğretecek sizlere.

Vesselamsızca...
Alt 14.10.2005, 17:19
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Teşekkürler öğrenci güzel açıklaman,

için.

Sende sağlıcakla kal...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche