Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 15.03.2006, 18:46
unknown

Standard o.T.

Katiliyorum,..
Dini ve Devlet ait kurallari ayrit edebilmek lazim artik..
Cok güzel bi konuyada degindin Deniz..Kutlarim seni.
Biz,.biz diyorum cünkü ne yzaik ki müslümanligi istedigimiz gibi algiliyor i$imize yarayan kurallari uygulayip istemedigimizi cikartiyoruz ayni saglam meyvelerini icinden cürükleri ayiriri gibi..!!
Alt 15.03.2006, 18:55
unknown

Standard Kopftuch-debatten und ihr Ziel

hallo leute,

ich habe den eindruck, das dadurch das immer wieder das Kopftuch-tragen da und dort in die Presse getragen wird, meines erachtens nach, teilweise eine Hetze getrieben wird, und was ich noch gefährlicher finde: es wird versucht, von welchen Kräften auch immer (ich vermute sogar diese unter der schwarz-braunen gesindel anzutreffen), einen Keil zwischen uns Türken zu treiben. Auf der einen Seite die Religiösen Türken auf der anderen die in diesem Punkt gemäßigteren Türken.

Es geht meiner Meinung nach nicht um Kopftuch sondern eher um den Keil. Was soll das, nerde duyulmus böyle sey, das eine Polizistin Kopftuch trägt. Das gleiche gilt auch für dieses Verbot der "Pausenhof-sprache"...wer lässt sich sowas lächerliches einfallen...wer glaubt daran das sowas durchkommt, wer nimmt sowas ernst....sobald wir, sowas ernst nehmen und und damit befassen, haben diese Autoren dieser Kampagnen ihr ziel fast erreicht....ich selber finde, das wir türken dieses komplexe gebiet schon vor vielen Jahrzehnten behandelt haben und eine (empfehlenswerte) sehr weise Sichtweise dazu vorgesetzt bekommen haben...und dies von keinem geringeren als unserem erhabenen ATATÜRK, in dem er sagte! Religion und Politik sind strikt voneinander zu trennen....also was soll diese diskussion mit kopftuch da, und kopftuch dort! Kopftuch ist was religiöses, und da ist jeder frei wie er es praktiziert, jedoch haben sie in nicht Religiösen Angelegenheiten oder gar bei Behörden oder ähnlichen nichts zu suchen....etc.

Im übrigen finde ich diesen Eignungstest der da im Kommen sein soll als ein absoluter angriff auf unsere Existenz hier in deutschland....nicht weil ich die Fragen nicht beantworten kann, die meisten kann ich beantworten, kein ding...das schlimmere aber ist: die meisten Deutschen könnten diese auch nicht beantworten. Ich werde meinen Deutschen Pass zurückgeben und basta! Und dies lege ich noch vielen mehr nahe, immerhin haben wir jetzt nicht mehr das problem der Visum-pflicht in vielen Ländern (mein Grund für die annahme des Deutschen passes), was vor ein paar jahren war.

Mein Apell: Lassen wir das Kopftuch nicht instrumentalisieren von irgendwelcher Politik die viel eher in andere Richtungen abzielen!
Klugheit und Weitsicht ist mehr den je gefragt!

saygilarimla

CEM
Alt 15.03.2006, 21:00
huelosh

Standard so ist es!

iste bu ya!

Imza - punkt - ende- aus
Alt 15.03.2006, 21:52
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard 18MART 2006 BÜYÜK BERLIN MITINGINE KATIL

www.buyukproje2006.org/haber.asp
<a href="redirect.jsp?url=http://www.ip.org.tr/default.asp
http://www.ip.org.tr/haber_detay2.asp?haber_id=506" target="_blank">http://www.ip.org.tr/default.asp
http://www.ip.org.tr/haber_detay2.asp?haber_id=506</a> (berlin marsi)dinleyin..

Almanya Berlin İdare Mahkemesi, Berlin Polis Müdürlüğü’nün 18 Mart Talat Paşa Harekatı Miting ve Yürüyüşünü yasaklayan kararını iptal etti.

Berlin Talat Paşa Harekatı Almanya Yürütme Kurulu’nun itirazı üzerine konuyu görüşen Berlin İdare Mahkemesi, itirazı kabul ederek Berlin Polis Müdürlüğü’nün yasaklama kararını kaldırdı. Böylece 15 Mart 2006 günü Talat Paşa’nın vurulduğu yerde anma töreni ve 18 Martta büyük yürüyüş ve miting yapılacaktır.

Berlin Polis Müdürlüğü’nün 13 Mart 2006 günü aldığı Berlin- Talat Paşa Harekatı açık hava yürüyüş ve mitingini “yasaklama” kararı, Berlin İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldı.

almanyaninin hemen heryerinden ve diger avrupa ülkelerinden ucretsiz otobus seferleri belirlenmistir bilgi icin link tiklayiniz <a href="redirect.jsp?url=http://www.ip.org.tr/haber_detay2.asp?haber_id=499
turkiyedeki" target="_blank">http://www.ip.org.tr/haber_detay2.asp?haber_id=499
turkiyedeki</a> bütün siyasal partilerden büyük katilim olacaktir (ANAP;SHP;DYP;AKP;MHP;CHP;DSPve diger bircok partiden)bunun yaninda cok genis bilim adami ,sanatci ,ve yazar katilimi soz konusudur

ÜNİVERSİTELER BERLİN’E AKIYOR

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in desteği ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın katılımıyla 18- 19 Mart günlerinde Berlin’de gerçekleştirilecek olan “Talat Paşa Harekatı”nı üniversitelerden büyük destek geldi.

Kitlesel bir eylemlilikle dünya kamuoyunu aydınlatarak, Ermeni Soykırımı yönündeki parlamento kararlarını kaldırtmayı amaçlayan Berlin Eylemi’ne Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden çok sayıda rektör, rektör yardımcısı, dekan ve öğretim üyelerinin katılacağı öğrenildi.

Eyleme destek veren öğretim üyeleri şu isimlerden oluşuyor:
Prof. Dr. Nusret Aras, Ankara Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Çukurova Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Yücel Aşkın, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Nejat A. Akgün, Eskişehir Osmangazi Ü. Rektörü
Prof. Dr. Ülkü Bayındır, Ege Ü. Rektörü
Prof. Dr. Ferit Bernay Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Necati Kaya, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Kadri Yamaç, Gazi Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Atıf Ural, Kocaeli Ü. Kurucu Rektörü
Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, Abant İzzet Baysal Ü. Eski Rektörü
Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, İÜ Eski Rektörü
Prof. Dr. Zafer Kars, Cumhuriyet Ü. Rektör Yardımcısı
Prof. Dr. Ayhan Sezer, Mersin Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fak. Dekanı
Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Halil Çivi, İnönü Ü. İktisat Fak. Dekanı
Prof. Dr. Hakan Muğlalı, Samsun, OMÜ Vet. Fak. Dekanı
Prof. Dr. Enver Konukçu, Erzurum Atatürk Ü. AİİTE Müdürü
Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, İ. Ü. AİİTAE Müdürü
Prof. Dr.Süleyman Çelik, OMÜ Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü
Prof. Dr. Selami Kılıç, Atatürk Ü. Tarih Bölümü Başkanı
Prof. Dr. Alpaslan Işıklı, A. Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Hale Şıvgın, Gazi Ü.AİİTAE Başkanı
Prof. Dr. Acar Sevim, Mar. Ü. Öğr. Üyesi
Prof. Dr. Ferit Hakan Baykal, Marmara Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Sina Akşin, A.Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Aygün Atar, Kütahya Dumlupınar Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Mahir Aydın, İ. Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Ercan Enç, Mustafa Kemal Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Erol Manisalı, İÜ.Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Naci Kepkep, YTÜ E. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Semih Koray, Bilkent Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, Marmara Ü. Öğretim Üyesi
Doç. Dr. Yavuz Aslan, Erzurum Atatürk Ü. Öğretim Üyesi
Doç. Dr. Şenol Kantarcı, Isparta SDÜ AİİTE Müdürü
Yard. Doç. Dr. Necdet Ekinci, Akdeniz Ü. Atatürk Araştırma Mrk. Müdürü
Dr. Yavuz Daloğlu, Dokuz Eylül Ü. Öğr. Üyesi
Arif Acaloğlu, Bilgi Ü. Öğretim Görevlisi

"www.buyukproje2006

BERLİN, TALAT PAŞA HAREKATI: 18 - 19 MART

Alman Meclisinden Talep Ediyoruz: Ermeni Katliamı Kararını Kaldırın! Almanya"da Irkçılığa ve Türk Düşmanlığına Son!
Ermeni Katliamı Yalanı Ders Kitaplarına Konamaz!

18 Mart 2006 Cumartesi Günü Büyük Yürüyüş ve Miting İçin BAYRAĞINI AL, BERLİN"E GEL

YÜRÜTME KURULU"NUN AYDINLARA ÇAĞRISI

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş"ın başkanlığında toplanan "Büyük Proje 2006 Berlin, Talat Paşa Harekatı Danışma Kurulu", öncelikle "Ermeni Sorunu" nun Türkiye ile Ermenistan, ya da Türklerle Ermeniler arasında bir sorun olmayıp, bazı Batılı devletlerin Türkiye"ye karşı uyguladıkları bir yalan ve iftira kampanyası olduğunu saptamış-tır. Bu bağlamda yürüteceğimiz çalışma, Ermenilerle tarihe dayanan dostluğumuzu pekiştir-meye hizmet edecektir.
Danışma Kurulumuz Batılı merkezlerde başlatılan "Ermeni Soykırımı" yalanı kam-panyasını püskürtmek amacıyla, büyük bir aydınlatma seferberliği ve eylem planını uygula-mayı kararlaştırmıştır. "Ermeni Belgeleriyle Ermeni Soykırımı Yalanı-Büyük Proje 2006" adıyla düzenlediğimiz bu kampanyayla, milletimizi ve Avrupa ile ABD"de yaşayan beş milyon Türk"ü ayağa kaldırıyoruz. Rus ve Ermeni devlet arşivlerinden elde edilen tarihi önemdeki belgeler, "Ermeni Soykırımı" yalanını çürütmekte ve Türk tezlerini kanıtlamakta-dır. "Büyük Proje 2006" ile, bu çok önemli belgeler Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Ermenice ve Arapça dillerinde yayınlanacaktır. Amacımız, kitlesel bir eylemlilikle dünya kamuoyunu aydınlatarak, Ermeni Soykırımı yönündeki parlamento kararlarını kaldırmaktır.
Bundan böyle Türkiye"yi Batı merkezlerinde yaşayan beş milyon Türk ile o merkez-lerden savunacağız. Beş milyon Türk"ü ayağa kaldırarak, bu devletlere kendi merkezlerinden bayrak göstereceğiz. Türkiye"yi savunma hatlarını, o devletlerin merkezlerinde kuruyoruz. Özetle; Türkiye"mizi Berlin, Paris, Londra ve Brüksel"den savunuyoruz.

Büyük Proje 2006"nın ilk büyük eylemi, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş"ın önderliğinde "Berlin, Talat Paşa Harekatı" adıyla Almanya"da gerçekleştirilecek-tir. Bu eylem, büyük devlet adamı Talat Paşa"nın 15 Mart günü şehit edildiği yere çiçekler bırakarak başlatılacaktır. Asıl büyük eylem, kitlelerin katılımıyla 18 Mart 2006 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz "Ermeni Katliamı Yalanına Son Yürüyüş ve Mitingi" olacaktır. 19 Mart 2006 Pazar günü ise yine Berlin"de, " Talat Paşa Kurultayı"nda toplanacağız.
Sayın Rauf Denktaş"ın başkanlığında, çeşitli siyasi partiler ile kitle örgütleri ve sendi-kaların temsilcileri, milletvekilleri, öğretim üyeleri, emekli subaylar, emekli kamu yöneticileri ve diğer seçkin şahsiyetlerden ekte listesini sunduğumuz "Büyük Proje 2006-Talat Paşa Harekatı Danışma Kurulu" oluşturulmuştur.
18 Mart, Büyük Çanakkale Deniz Zaferimizin yıldönümüdür ve aynı zamanda Şehitler Günü"dür. "Berlin, Talat Paşa Harekatı"nın bu anlamlı tarihe denk gelmesi, milletimizin ve öncülerinin kararlılıkla seferber olmasında güç ve esin kaynağı olacaktır.
18 Mart 2006 günü Berlin"de büyük tarihimizden aldığımız kuvvetle yürüyeceğiz. Almanya"nın ve Avrupa"nın çeşitli kentlerinden onbinlerce yurttaşımız albayrakları dalgalan-dırarak Berlin"e akacaktır. Yurtdışında çalışan ve öğrenim gören yurttaşlarımızla omuz omuza olacağız.

Başkanlığı"nı KKTC 1. Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş"ın, Başkan Vekilliği"ni TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve Antalya Milletvekili Sayın Mehmet Dülger"in yaptığı Danışma Kurulu"nda seçilen YÜRÜTME KURULU:

Mehmet Dülger, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı, AKP Antalya Milletvekili
Ensar Öğüt, CHP Ardahan Milletvekili
İbrahim Özdoğan, ANAP Erzurum Milletvekili
Nüzhet Kandemir, DYP Genel Başkan Yrd., E. Büyükelçi
Ferit İlsever, İşçi Partisi Genel Sekreteri
Salih Kılıç, TÜRK-İŞ Genel Başkanı
Ertuğrul Kazancı, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı

YÜRÜTME KURULU AVRUPA TEMSİLCİSİ
Mehmet Bedri Gültekin

ALMANYA YÜRÜTME KURULU

Tahsin Bayar, Almanya Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulları Genel Başkanı
Dr. Yavuz Dedegil, Almanya, ADD Birlik Başkanı
Tacettin Yatkın, Berlin Türk Cemaati Başkanı
Ali Mercan Ulusal Kanal Avrupa Temsilcisi

Büyük Proje 2006 TALAT PAŞA HAREKATI Danışma Kurulu Üyeleri

(Soyadı sırasına göre alfabetik)

Kurul Başkanı:
Rauf Denktaş, KKTC 1.Cumhurbaşkanı
Başkan Vekili:
Mehmet Dülger, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı, AKP Antalya Milletvekili

Arif Acaloğlu, Bilgi Ü. Öğretim Görevlisi
Hakkı Akalın, SHP İzmir Milletvekili
Prof. Dr. Yaşar Akbıyık, Abant, İzzet Baysal Ü. Rektörü
Prof. Dr. Sina Akşin, A.Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Nejat A. Akgün, Eskişehir Osmangazi Ü. Rektörü
Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, İÜ Eski Rektörü
Yard. Doç. Dr. Necmettin Alkan, KTÜ Ögr. Üyesi
Doç. Dr. Yavuz Aslan, Erzurum Atatürk Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Aygün Attar, Kütahya Dumlupınar Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Mahir Aydın, İ.Ü.Öğretim Üyesi
Sinan Aygün, Ankara Ticaret Odası Başkanı
Günseli Başar, Gazeteci - Yazar
Mustafa Başoğlu, T. Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı
Prof. Dr. Mehmet Berkün, KTÜ. Ögr. Ü.
Prof. Dr. Ferit Bernay Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü
Ersoy Bulut, SHP Mersin Milletvekili
Prof. Dr.Süleyman Çelik OMÜ Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü
Servet Cömert, E. Tuğgeneral
Yakan Cumalıoğlu, Kıbrıs Milli Koordinasyon Komitesi Başkanı
Prof. Dr. Halil Çivi, İnönü Ü. İktisat Fak. Dekanı
Dr. Turan Çömez, AKP Balıkesir Milletvekili
Dr. Yavuz Daloğlu, Dokuz Eylül Ü. Öğr. Üyesi
Dr. Nefi Demirci, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı
Barlas Doğu, Eski Milli Savunma Bakanı, Hür Parti Genel Başkan Yard.
Mehmet Dülger, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı
Arif Ekim, Hür Parti Genel Başkan Yardımcısı
Yard. Doç. Dr. Necdet Ekinci, Akdeniz Ü. Atatürk Araştırma Mrk. Müdürü
Prof. Dr. Ercan Enç, Mustafa Kemal Ü. Ögr.Üyesi
Vahit Erdem, AKP Kırıkkale Milletvekili
Av. Nevzat Erdemir, İzmir Barosu Başkanı
Prof. Dr. Mustafa Erkal, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı
Mehmet Gül, MHP Eski Milletvekili
Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel, Eski Başbakan Yard. ve Dışişleri Bakanı
Doç. Dr. Emin Gürses, Sakarya Ü. Ögr. Ü.
Doç. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İ.Ü. Ögr. Ü.
Prof. Dr. Alpaslan Işıklı, A.Ü. Öğretim Üyesi
Nüzhet Kandemir, DYP Genel Başkan Yardımcısı, E. Büyükelçi
Doç. Dr. Şenol Kantarcı, İsparta SDÜ AİİTE Müdürü
Prof. Dr. Zafer Kars, Cumhuriyet Ü.Rektör Yardımcısı
Bülent Karakuş, Muğla Ticaret Odası Başkanı
Prof. Dr. Necati Kaya, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü
Ertuğrul Kazancı, ADD Genel Başkanı
Prof. Dr. Naci Kepkep, YTÜ E. Öğretim Üyesi
Salih Kılıç, TÜRK-İŞ Genel Başkanı
Prof. Dr. Selami Kılıç, Atatürk Ü. Tarih Bölümü Başkanı
Orhan Koloğlu, Tarihçi, Yazar
Prof. Dr. Enver Konukçu, Erzurum Atatürk Ü. AİİTE Müdürü
Uğur Kurtulan, Elektronik Yük. Müh. İş Adamı
Prof. Dr. Erol Manisalı, İÜ.Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, Marmara Ü. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Hakan Muğlalı, Samsun, OMÜ Vet. Fak. Dekanı
Yaşar Müjdeci, E.Korgeneral
Yard. Doç. Dr. Mehmet Okur, KTU. Ögr. Üyesi
Yaşar Okuyan, HÜR P. Genel Başkanı
Ensar Öğüt, CHP Ardahan Milletvekili
Enis Öksüz, Ulaştırma Eski Bakanı
Prof. Dr. Cemil Özcan, Manisa Celal Bayar Ü. Rektörü
Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, İ.Ü. AİİTAE Müdürü
İbrahim Özdoğan, ANAP Erzurum Milletvekili
Turan Özlü, Büyük Proje2006 Yayınlar Sorumlusu
Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, HYP Genel Başkanı
Dr. Doğu Perinçek, İşçi Partisi Genel Başkanı
Mehmet Perinçek, Arş.Gör. İÜ AİİTE
Prof. Dr. Şaban Sarıkaya OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı
Vural Savaş, Yargıtay Onursal C. Başsavcısı
Mustafa Sayar, SHP Amasya Milletvekili
Prof. Dr. Acar Sevim, Mar. Ü. Öğr. Ü., Kadıköy Türk Ocağı 2. Başkanı
Prof. Dr. Ayhan Sezer, Mersin Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fak. Dekanı
Prof. Dr. Hale Şıvgın, Gazi Ü.AİİTAE Başkanı
Dr. Bilal Şimşir, E. Büyükelçi, Yazar
Vedat Tüfekçi, Muharip Gaziler Derneği İst. Şube Başkanı
Prof. Dr. Atıf Ural, Kocaeli Ü. Kurucu Rektörü
Nurettin Veren, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Kurucu Başkanı
Prof. Dr. M. Alaattin Yalçınkaya, KTÜ Tarih Böl. Bşk.
Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, AKP İst. Milletvekili, AGİT Türk Gr. Başkanı
Prof. Dr. Kadri Yamaç, Gazi Üniversitesi Rektörü
Hüseyin Macit Yusuf, İşadamı

BERLİN, TALAT PAŞA HAREKATI PROGRAMI

15 Mart 2006 Çarşamba
Talat Paşa"nın Berlin"de katledildiği yerde saygı duruşu

18 Mart 2006 Cumartesi
"Ermeni Katliamı Yalanına Son" Yürüyüş ve Mitingi
Buluşma Yeri: Ernst-Reuterplatz/17. Juni Miting Alanı: Steinplatz

19 Mart 2006 Pazar
Talat Paşa Kurultayı

Yurtdışından Katılım
Berlin yürüyüş ve mitingine, çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşayan on binlerce yurttaşın katılması için çeşitli merkezlerde Girişim Kurulları faaliyete geçmiştir. Uçaklar ve otobüsler tutulmakta, trenlerde yer ayrılmakta ve özel arabalarla ulaşım planlanmaktadır. Yurttaşlarımı-zın kendi çevrelerinde kitlesel katılımı örgütlemelerini teşvik ediyoruz.

Türkiye"den Katılım
Türkiye"den siyasetçiler, bilim adamları, sendikalar, kitle ve meslek örgütü yönetici-leri ile yurttaşlardan oluşan yaklaşık bin seçkin şahsiyetin katılımı örgütlenmektedir. Bununla birlikte Türkiye"nin çeşitli illerinden yurttaşlarımızın katılımı için, illerde Talat Paşa Harekatı Girişim Kurulları oluşturulmuştur. Ayrıca yurttaşlarımızın bireysel olanaklarla Berlin"e gel-meleri de mümkündür.

GİDİŞ: 18 Mart 2006 Cumartesi sabah erken saatlerde İstanbul, Ankara ve İzmir"den kalkacak uçaklarla Berlin"e hareket edilecektir. Bu üç ana hareket noktasına ilave olarak, uy-gun koşullar sağlanabilirse, Muğla-(Dalaman) ve Antalya dan da uçak kaldırılması düşünül-mektedir.

DÖNÜŞ: 3 günlük programın ardından 20 Mart Pazartesi akşamı dönülecektir. Uçaklar, yolcularını, Türkiye"den aldıkları merkezlere bırakacaktır.

Berlin"de Tarihsel ve Kültürel Gezi
Katılımcılar için Berlin ve yakın çevresinde, tarihsel ve kültürel yerler gezilecek; Bergama Artemis Tapınağının sergilendiği müzeye ziyaret gerçekleştirilecektir. Berliner Ensemble"da Brecht tiyatrosunun birlikte izlenmesi için olanaklar araştırılmaktadır.

Ulaşım
Türk Hava Yolları ve özel havayolu şirketleriyle görüşülüp en uygun koşullarda uçak kiralamak için görüşmeler sürüyor. Katılımcılar uçak ve konaklama ücretlerini kendileri kar-şılayacaklardır. Seyahat hizmetleri için acenta desteği sağlanacaktır. Almanya"daki konak-lama vb. giderler mümkün olduğu kadar desteklerle karşılanacaktır. Katılımcılar bu konuda bilgilendirilecektir.

Ödeme - Ön ödeme
Katılımcılardan uçağa binişten , dönüşte uçaktan inişe kadar bütün giderler dahil olmak üzere 1,100 YTL ödeme alınacaktır. 600 YTL ön ödeme yapan katılımcılar kalan 500 YTL"yi, henüz ön ödeme yapmamış katılımcılar ise ödemenin tamamını aşağıdaki hesap numarasına yatıracaklardır.

Nuran Gökdemir: T. İş Bankası Beyoğlu Şubesi, 1011-163 65 03

Pasaport ve Vize
Yeşil pasaportlar için vizeye gerek yoktur. Bunun dışındaki katılımcılar, en geç 28 Şubat 2006"ya kadar pasaportlarını hazır etmelidirler. Vize gerektiren pasaportlar ve istenecek belgeler "Büyük Proje 2006" sekreterliğine ulaştırılacaktır.
Alt 16.03.2006, 00:08
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard ja genau.. die Polizistin, die mit Mütze

rumlaufen will läuft dann mit Mütze und die, die mit Kopftuch rumlaufen möchte läuft damit durch die Straßen.

So müssen wir Türken uns nicht zerfleischen wie die Tiere..

Durch die Debatte wird niemand zum Kopftuchtragen gezwungen, sondern jene die möchten, die dürfen dann auch.. Mehr Demokratie.. ist doch wunderbar!

und alle sind glücklich..
Alt 16.03.2006, 00:12
Neuer Benutzer

Standard Grundgesetz.. nicht vieles das Produkt

religiösen Gedankenguts? Fragen wir die Kirche..

Was wollt ihr won trennen?
Eure Haut von euren Knochen? Na dann prost Mahlzeit!
Alt 16.03.2006, 00:15
Neuer Benutzer

Standard Ne güzel demissin.. evet.. Kadinlara

hem inancina aykiri bir sey yapmamasi hem de sosyal alanda aktif olabilmesine bir imkan..

ama bazi kafasi bozuklar istermi kadinlarin sosyal alanda aktif olmasini?
Alt 16.03.2006, 11:21
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard artik cop yerine tesbih tasiyacak polis

yasasin demokrasi!
Alt 16.03.2006, 12:26
Benutzerbild von cagdass
cagdass cagdass ist offline
Neuer Benutzer

Standard YAZIK, YÜRÜYÜSE CIKACAKLARMIS!

NE IS REKLAM OLAYLARINA MI GIRDIN_FORUMLA NE ALAKA_YAZIK! YÜRÜYÜSE MI CIKACAKSINIZ BAYRAKLARINIZI ALIP.

KESKE ULUSAL KAHRAMANLARIMIZ POLAT VE MEMATIYI FALAN DAVAET ETSEYDINIZ YA_PROF MROF SIZIN NE ISINIZE YA! YAZIK YANI GELIS GIDIS PARASINA. HEM ZATEN NE DIYECEKKI PROF MROP, MILET VEKILI FALAN FISMAN_BINLERCE ERMENI ÖLMÜS KARDESIM, YOK ÖLMEDIMI DIYECEKLER NE DIYECEKLER YANI!

OLMAZ BÖYLE BIR SEY GERCEKDEN YÜRÜYE YÜRÜYE YOLLAR ASILSAYDI OHOOO OOOO! YÜRÜÜÜÜÜYÜN ANCA GIDERSINIZ! BU KADARDA MILLIYETCILIK OLMAZ VE KARDESIM!
Alt 16.03.2006, 13:12
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

burasi ölen ermeni forumumu?

ne kadar cagdasmissin meger
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche