Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.04.2015, 12:28
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
kicini nerde gördün..)))))))))))))))))))))))
Gormeyi kesinlikle istemem, ama bundan eminim. O izlemini birakiyor. Inanmazsan ona onun kicini sor. Sana tasvirini yapsin bana hak vereceksin.
Alt 19.04.2015, 12:31
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
hic olmadigim kadar iyiyim ,t$k ederim.SEn nasilsin?..))))

en az snein kadar objektiv oldugum'dan emin olabilirsin..

bankaliceyi gercekten tanimiyorum son bir kac payla$imlari di$inda..

senin alayini sorgulayn kimler ?bankalicemi? bir insanin inancini sorgulamak ne sana ya bankalice ne de bana dü$er senin burada savundugun,inandigin alet bize bun hakki tanimiyor..
bizlere yasak koymu$ kulum la benim aramda diyor ...

haklisin yok öyle bir dünya..))))) kücük dagari ben yarattim diyorsun yani..)))))))
Ben de iyiyim sagol.

Insanlarin inancini sorgulamak kimseye dusmuyorsa koca killi kicindan copy-paste uydurmayi birakacak o zaman. Bu en basta onu baslatan palavraci icin gecerli. Onu birkac paylasimindan taniyorsun, ben onun cigerini bilirim, o kotu kalbinden neler gectigini iyi bilirim.

benekalice@ tekrar soruyorum, gayet basit bir soru, bak sen bana sor ben rahat rahat cevap veririm. Musluman misin ateist misin? Musluman biri bunu cevaplamada neden cekinsin musluman degilsen de yavsakca 'ben de muslumanim' ayaklarina yatip kendini olmadigin biri gibi gosterme.

Geändert von Bosphorus_ (19.04.2015 um 12:35 Uhr).
Alt 19.04.2015, 20:19
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Edepsiz ruhsun.

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Ben de iyiyim sagol.

Insanlarin inancini sorgulamak kimseye dusmuyorsa koca killi kicindan copy-paste uydurmayi birakacak o zaman. Bu en basta onu baslatan palavraci icin gecerli. Onu birkac paylasimindan taniyorsun, ben onun cigerini bilirim, o kotu kalbinden neler gectigini iyi bilirim.

benekalice@ tekrar soruyorum, gayet basit bir soru, bak sen bana sor ben rahat rahat cevap veririm. Musluman misin ateist misin? Musluman biri bunu cevaplamada neden cekinsin musluman degilsen de yavsakca 'ben de muslumanim' ayaklarina yatip kendini olmadigin biri gibi gosterme.
Alt 19.04.2015, 20:27
Erfahrener Benutzer

Standard

Asagidaki uygulamalar dogrultusunda giden, düsünen vaybee-seriatcilari da seriat ülkelerinde oldugu gibi, ayni hedefleri oldugunu gösteriyor...

Iclerinden kac tanesi ISIS'e katilip dönmüstür, düsünmek bile istemiyorum.

Şeriat Kuran-ı Kerim ve Hadisleri esas alarak cezalandırma yöntemidir. Şeriatı uygulayan ülkelerin başında İran, Nijerya, Pakistan, Suudi Arabistan, Malezya, Endonezya gelir.

Şeriat kurallarını uygulayan ülkede islamı eleştirir veya sözle hakaret ederseniz dahi Recm cezasına çarptırılabilmeniz söz konusu olabilir.

Ülke yönetimde ayrıca islam dininden kişilerde bulunur ve yasa çıkacağı zaman din adamların görüşleri esas alınır.

1) İran şeriat mahkemesi, evlenme tekliflerini reddeden kadının yüzüne asit atarak gözlerini kör etmek suçundan yargılanan adamın gözlerinin asitle kör edilmesine karar verdi.

2) Nijerya'nın kuzeydoğusunda şeriatla yönetilen Bauchi eyaletinde bir otelde, kadın kıyafetleriyle yakalandıkları öne sürülen 18 eşcinselin cezaevine konulduğu ve recm (taşlanarak öldürme) cezasına çarptırıldı.

3) Kuzeybatı İran'da (Güney Azerbaycan) Azer Türk'ü olan genç kadın, TIMES dergisinde, baş örtüsününün altından saçı göründü diye, 99 kırbaç cezası aldı.

4) Suudi Arabistan’da bir şeriat mahkemesi, kavga ederken birinin felç olmasına neden olan kişinin de ameliyatla felç bırakılması için hastane aramaya başladı.

5) Suudi Arabistan'da ekmeğini getiren 2 erkekle konuşan 75 yaşındaki dul bir kadına, 40 kırbaç ve 4 ay hapis cezası verildiği belirtildi.

6) Suudi Arabistan'da tecavüze uğrayan kıza 100 kırbaç cezası verildi.

7) Malezya`da şeriat mahkemeleri, çok kültürlü ülkede daha önce görülmeyen cezalar vermeye başladı. Geçen yıl ayrı barlarda bira içerken yakalanan 38 yaşındaki Muhammed Nasır Muhammed ile 22 yaşındaki kadın garson Noorazah Baharuddin, 6`şar kırbaç darbesi ve 1400`er dolar para cezasına çarptırıldı.

8) Taliban liderleri Afganistan'da sakal kesenlere ve kızlarını okula gönderenlere tehdit yağdırdı.

9) İran'da 1 Mayıs gösterilerine katılan sendikalı işçilere kırbaç cezası verildi.

10) İran'da akrabalık bağı bulunmayan kızların kızlarla, erkeklerin erkekle aynı örtü içinde yatmaları yasaklandı.

11) İran'da Ahlak polisleri, jöleli ve farklı saçlarla gezen erkekleri gözaltına aldı.

12) Endonezya'da sokakta öpüşen çifte kırbaç cezası verildi.

13) Suudi Arabistan'da bir şeyh futbol maçlarında sarı ve kırmızı kartların kaldırılmasını, faul yapanlara kırbaç cezası verilmesini istedi.

14) İran'da sevgililer gününde hediye almak yasaklandı.

15) Dünyada 18 yaşından küçüklerin idam edildiği 5 ülke var. İran, Pakistan, Suudi Arabistan, Sudan ve Yemen, şeriatle yönetiliyor.

16) İran'da ve Endonezya'da Avrupa ülkelerinden yenilik getirmek yasak.

17) Pakistan'da 13 yaşındaki kızı, 65 yaşında 5 karısı olan adama verdiler.

18) Arabistan'da bir kızı işaret parmağı ile gösteren adamın, işaret parmağı kesildi.

19) Şeriata göre kızlar, erkek giysisi olan, vücut hatlarını belli eden giysiler giyemez. Pantolon giyen kızlar kırbaçla cezalandırılır.

20) Kadınların, devletin üst makamlarında yer almaları yasaktır. Arabistan'ın bazı bölgelerinde kızların sünnet edilmeleri mecburidir.?
Alt 23.04.2015, 09:30
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Edepsiz ruhsun.
Ruhsuz ateist.
Alt 01.05.2015, 18:39
Erfahrener Benutzer

Standard

- İSLAMIN HOŞGÖRÜSÜ-HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜ

"Islâm'da zorlama yoktur" (K. Bakara 256) seklindeki hükümlere dayanarak "Islâm hosgörü dinidir" diye konusur

Zorlamayi öngören ve hosgörü'yü kökünden yok eden hükümlere dayali olarak farkli din ve inançta olanlara karsi düsmanlik beslemekten geri kalmaz ve örnegin Kur'ân'daki "Islâm'dan gayri bir dine yönelenler sapiktir!” (K. Imrân 85; Tevbe 33 ),

Ya da “Müsrikleri nerede görürseniz öldürün!” (K. Tevbe, 5
Ya da “Islâm'a aykiri bir inanista ise analariniz, babalariniz, yakinlariniz için magfiret dilemeyin, onlarin namazini kilmayin vs..." (örnegin K. Tevbe 23, 84, 113; Ahzâb 60-61) seklindeki nice buyruklarlara uymayi dogal sayar.

- İSLAMİYETİN KADINLARA BAKIŞI

Bu ayni kisi, bir yandan: "Kur'ân'in 14 asir önce ilân ettigi kadin haklari hâlâ ulasilamamis bir yüceliktedir" seklinde konusurken diger yandan, seriât'in kadini asagilatan hükümlerine sarilmakta sakinca bulmaz; bunlari rahatlikla savunabilir, ki bunlar arasinda:"Kadinlar aklen ve dînen dûn yaratilmislardir; Iki kadinin tanikligi bir erkegin tanikligina denktir; Cehennemin çogunlugu kadinlardandir; Sûtresiz olarak namaz kilanin önünden esek, köpek, kadin geçerse namaz bozulur vs ..." seklinde insan sahsiyetinin haysiyetiyle bagdasmayan hükümler vardir. Birbiriyle çelisen ve çatisan bu iki düsünce tarzina saplanmislik ona ters gelmez. Daha dogrusu çelisme ve çatisma'nin varligindan muhtemelen habersizdir.
Alt 02.05.2015, 23:29
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
- İSLAMIN HOŞGÖRÜSÜ-HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜ

"Islâm'da zorlama yoktur" (K. Bakara 256) seklindeki hükümlere dayanarak "Islâm hosgörü dinidir" diye konusur

Zorlamayi öngören ve hosgörü'yü kökünden yok eden hükümlere dayali olarak farkli din ve inançta olanlara karsi düsmanlik beslemekten geri kalmaz ve örnegin Kur'ân'daki "Islâm'dan gayri bir dine yönelenler sapiktir!” (K. Imrân 85; Tevbe 33 ),

Ya da “Müsrikleri nerede görürseniz öldürün!” (K. Tevbe, 5
Ya da “Islâm'a aykiri bir inanista ise analariniz, babalariniz, yakinlariniz için magfiret dilemeyin, onlarin namazini kilmayin vs..." (örnegin K. Tevbe 23, 84, 113; Ahzâb 60-61) seklindeki nice buyruklarlara uymayi dogal sayar.

...
Selbst ich kenne die Essenz aus diesen Regeln. Schon blamierend, dass du als Eine, die hier Ungläubige bezeichnet wirst, den Gläubigen ihre Regeln erklären musst oder besser kennst
 (\___ )=='-'
  \ .   ) )
   \ `-' /    
~'`~'`~'`~'`~
Der Mensch glaubt, weil er zum Wissen zu blöd ist!

Dieter Nuhr
Alt 04.05.2015, 19:14
Erfahrener Benutzer

Standard

Bir zamanlar saydigim ask-sehidi'ne bu sorulari yönetmistim burada hem aciktan hem de mail üzerinden, ama malesef cevap alamamistim. Cünki ask-sehidi, hem cagdas hemde inanan bir userdi, ondan düzgün bir cevap alabilecegimi ummustum. Ben kimseyi kirmak istemiyorum veya dinlere karsi bir tavir alma niyetinde degilim. Yanliz gercekten merak ediyorum.

Gecmis zamanlarda sadece birseylerin dogu oduguna inaniyorduk. Zaman gectikce ve Boko Haram'lar, Al Kaide'ler, El Nusra'lar vs. cogaldikca, arastiriyoruz.

Ve bugünümüzde bence artik arastirmak ve bilgi edinmek, internet sayesinde cok kolaylasti. Ve artik "bizim dinimiz öyle degil, onlarin müslümanlikla alakalari yok, onlar yanlis uyguluyorlar, bizim dinimiz kadinlara cok deger veriyor" vs. benim soru isaretlerimi ortadan kaldiramiyor.

Cünki cok saygin, örnegin Muhammet Elmali gibi Kuran'i aciklayan isimlerin kaynaklari cogunlukla okuduklarim ve anlam veremediklerim. Celiskiler göz önüne seriliyor.

En son care "Kuran'in tamamini ele alman gerek" deniliyor, ama bu bana hic mantikli gelmiyor.

Milli Görüscü Seriatsiz (burada ülke yönetimi anlaminda) müslümanlik olmaz diyor. Biri 5 vakit namazini kilar, orucunu tutar, ama evde köpek tutar ve kapanmayi önemsemez.
Ben kesinlikle saygi duyarim ama anlayamam.

Kuran'da kadinlarin miraslarinin erkeklerin yarisi oldugunu bilmez. vs. vs.

Zitat:
Zitat von timeraiser Beitrag anzeigen
Selbst ich kenne die Essenz aus diesen Regeln. Schon blamierend, dass du als Eine, die hier Ungläubige bezeichnet wirst, den Gläubigen ihre Regeln erklären musst oder besser kennst

Geändert von benekalice (04.05.2015 um 19:21 Uhr).
Alt 05.05.2015, 14:21
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Lächeln

Pardon "senin gibiler IS de cok demis " .

sanirim hata yapmis "benim gibiler cok demesi gerekirdi"

IS de ki insanlarin cogu kandirilmis müslümandirlar , bu dogru !!

lakin baslarinda ki serefsizler , ise satilmis DINSIZ lerdir !! bu da dogru !!

yani kendini müslüman gösterip , islamiyete zarar vermek !!

bunu o nun gibiler ancak iyi bilirler !!

kale almayin arkadasim bu tipleri !

gereksiz yere zarar !!!

salih
Alt 05.05.2015, 19:42
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Inanamiyorum. Feyzade ben burada dinimi savunuyorum diyip her türlü pisligi yaparken, sen neden aylarca suskundun?

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Pardon "senin gibiler IS de cok demis " .

sanirim hata yapmis "benim gibiler cok demesi gerekirdi"

IS de ki insanlarin cogu kandirilmis müslümandirlar , bu dogru !!

lakin baslarinda ki serefsizler , ise satilmis DINSIZ lerdir !! bu da dogru !!

yani kendini müslüman gösterip , islamiyete zarar vermek !!

bunu o nun gibiler ancak iyi bilirler !!

kale almayin arkadasim bu tipleri !

gereksiz yere zarar !!!

salih
 (\___ )=='-'
  \ .   ) )
   \ `-' /    
~'`~'`~'`~'`~
Der Mensch glaubt, weil er zum Wissen zu blöd ist!

Dieter Nuhr
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche