Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 22.10.2014, 11:46
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

kürtce bilmiyorum diyene pkk-pyd neler yapiyormus:

Olay, saat 22.30 sularında E-24 Uluslararası Karayolu Cizre Belediyesi mevkiinde meydana geldi. Cudi Mahallesi'nin ara sokaklarından çıkan yüzleri maskeli bir grup gösterici, yola barikatlar kurup yoldan geçen araçlarda kimlik kontrolü yaptı. Göstericiler bu esnada Şırnak istikametinden gelen ve Şırnak Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık çalışanı Doğan Altınok'a ait 35 EL 681 plakalı otomobili durdurup kimlik kontrolü yapmak istedi ancak sürücünün 'Kürtçe bilmiyorum' demesi üzerine göstericiler önce aracın camlarını kırdı, ardından da araca molotof kokteyli atarak aracı ateşe verdi. Sürücü yanan araçtan karşı sokağa kaçarak kurtuldu. Göstericiler polis ekipleri gelmeden ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Yanan araca itfaiye ekipleri köpüklü su ile müdahale edip söndürürken, otomobil kullanılmaz hale geldi.
Alt 22.10.2014, 12:14
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Tur1 Beitrag anzeigen
ISID bu aksam saatlerinde PKK/YPG'ye ait mühimmat deposunu vurdu.

http://www.iha.com.tr/haber-isid-ypg...-vurdu-402477/
Muhimmat deposu degil galiba, muhimmat deposu olsaydi art arda patlamalar olurdu. Bomba yuklu aracla YPG/PKK'nin icinde patlatildi.

PKK/YPG'nin televizyonlara bu patlamayla ilgili verecegi kayip demeci ''patlamada hic YPG'li savasci olmedi,bu patlamada 100000 ISID'li olduruldu'' )) yahu patlamayi gerceklestiren zaten ISID. Ben bu YPG denilen zibidilerin yalan dolan propagandasini ....

Gecenlerde de bir sitede taa 2013'ten kalan FSA ile Suriye ordusu arasindaki catismadan bir kareyi ''YPG ISID'lileri havaya ucuruyor'' seklinde yutturmaya calismislardi, millet yemedi direkt 2013'un o videosunu gosterdiler adama, makara oldu ) abd olmasa Kobani coktan ISID'in olmustu, 160 hava saldirisi az degil.
Alt 23.10.2014, 18:22
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Erdoğan: Batı'nın derdi insan değil petrol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretlerde bulunmak için geldiği Letonya'da öğrencilere hitap etti. Batı'nın Suriye ve Irak'ta yaşanan trajedi karşısında sessiz kalarak, son dönemde Kobani üzerinde yoğunlaşmalarını eleştiren Erdoğan, "Bunların derdi insan değil, petrol" dedi.
Alt 24.10.2014, 12:15
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

ISID bombalanarak biraktigi tepeleri yine eline gecirdi. mürsitpinar sinir kapisi yariya kadar ISIDin eline gecti.

pesmergeler hala yola cikmadigi icin kobaniye gecisleri zor olacak. ISID sinir kapisini tamamiyla eline gecirirse sadece hava koridoru ile yardima gidebilecekler.

bu pesmergeler neyi bekliyor??? niye hala kobaniye yardima gitmediler???
Alt 24.10.2014, 14:23
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

eh demek fsa ordusu 1200 asker kobaniye 24 saat icinde göndermis olacaklarmis, asli varsa.

he su pesmergalar. simdi saysisi 200 müydü yoksa 300 mü? - yani biraz az degilmi zaten? herneyse pesmergalar zaten erdoganin fikiriydi. söylüyorya obamadan gelmedi, benden geldi diye.

önce diyo, biz pkk´ya yardim etmeyiz diyor, sonra pesmerga gönderecegiz diyor, bide kendim bunu istedim diyor. - yani demek istedigi, arkadaslar, tama baski altinda bunu yaptirdim, ama en azindan kendi idaremle yapmisim gibi gösteriyorum. yani bir taraftan one minute gibi bir sey oluyor. yani gururmuzu kaybetmedik.

mosuldan ne haber var? orasi esasindan dahada stratejik bir yer cünkü petrol var. duyduguma göre mosul halki isidi cok seviyormus onun icin oranda yapilcak birsey yok gibi görünüyor. - ama gelecek belli olmaz.

ama büyük sinema erdonun yaptigi. "one minute pesmergalari" cok enteresan. orda ypg´ye yardim etmiycekte peki o zaman ne yapcak?

bunlar güzel mantik fail´ler.
Alt 24.10.2014, 14:30
Benutzerbild von Billy73
Erfahrener Benutzer

Standard

ya okudum, bizim al nusra yine isid´den ayrilmis. yani diyorki al nusraci, isidliler bizi dinsizlerden daha cok öldürüyor, cünkü biz dinden sapmisiz diye.

onun icin iside yardim etmeyecegiz, ama savas´da yapmayacagiz, cünkü amerikayi güclendirmek istermiyoruz, diyor.

duruma bak, al qaida, al nusra, ortadogu sartlarinda neredeyse liberal oldu, isidlen kiyaslaninca.

al nusra´da kobaniye yardima gelmeyi düsünüyormus. vay canina kobani bu aralarda cok seviliyor. en iyisi baskent ilan edelim.

Geändert von Billy73 (24.10.2014 um 14:33 Uhr).
Alt 24.10.2014, 14:31
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
eh demek fsa ordusu 1200 asker kobaniye 24 saat icinde göndermis olacaklarmis, asli varsa.

he su pesmergalar. simdi saysisi 200 müydü yoksa 300 mü? - yani biraz az degilmi zaten? herneyse pesmergalar zaten erdoganin fikiriydi. söylüyorya obamadan gelmedi, benden geldi diye.

önce diyo, biz pkk´ya yardim etmeyiz diyor, sonra pesmerga gönderecegiz diyor, bide kendim bunu istedim diyor. - yani demek istedigi, arkadaslar, tama baski altinda bunu yaptirdim, ama en azindan kendi idaremle yapmisim gibi gösteriyorum. yani bir taraftan one minute gibi bir sey oluyor. yani gururmuzu kaybetmedik.

mosuldan ne haber var? orasi esasindan dahada stratejik bir yer cünkü petrol var. duyduguma göre mosul halki isidi cok seviyormus onun icin oranda yapilcak birsey yok gibi görünüyor. - ama gelecek belli olmaz.

ama büyük sinema erdonun yaptigi. "one minute pesmergalari" cok enteresan. orda ypg´ye yardim etmiycekte peki o zaman ne yapcak?

bunlar güzel mantik fail´ler.
pesmerge sayisini 150'ye indirdiler. zorunlu kobaniye gönderemedikleri icin sayisini mesut barzani belirleyemiyor. korktuklari icinde hala kobaniye gitmediler.

pesmergeler ve mesut barzani yönetimi türkiyenin destekledigi olusum ve kuzey irak aldigi petrolün 20% türkiyeye pay veriyor. kobaniyi pesmergeler alirsa oradanda 20% gelir olacak.

biraz stratejik düsünün. pkk-pyd kazanirsa petrolü abd ve batiya verecek.
Alt 24.10.2014, 14:34
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
ya okudum, bizim al nusra yine isid´den ayrilmis. yani diyorki al nusraci, isidliler bizi dinsizlerden daha cok öldürüyor, cünkü biz dinden sapmisiz diye.

onun icin iside yardim etmiyegiz, ama savasda yapayacagiz, cünkü amerikayi güclendirmek istermiyoruz, diyor.

duruma bak, al qaida, al nusra, orta dogu sartlarinda nerdeyse liberal oldu, isidlen kiyaslanincan.

al nusra´da kobaniye yardim gelmeyi düsünüyormus. vay canina kobani bu aralarda cok seviliyor. en iyisi baskent ilan edelim.
cahilsin billy,

kobani ve ordaki pkk teröristleri bati icin önemli degil. onlar sadece oradaki petrolü kaybetmek istemiyor.

senin gibi egitimsizlerde bu oyunlara kaniyor ve propaganda yapiyor.

sivil kalmayan kobani hakkinda bu kadar yazarken bir kelimeyle yillardir hunharca suriyede öldürülenlere bir sey söyleyemiyorsun.

pkk-pyd daha düne kadar esed ile beraber cocuk, kadin ve sivil katlediyordu.
Alt 24.10.2014, 17:43
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

kobani'de teröristler ölüyor diye aglayip yardim cigliklari atanlar, suriyede hala cocuklar katledilmesine niye ses cikarip yardim edelim demiyor???

suriyede kefen bulamadiklari icin cesetleri naylon torbalara koymaya basladilar.
Alt 24.10.2014, 19:23
Benutzerbild von Billy73
Erfahrener Benutzer

Standard

erdo yine oriental dans yapmaya devam ediyor. herkese, evet, fsa kobane gelcek diyor. ypg, ama, yok diyor. ypg, biz istemiyoruz diyor. erdo yine ortaligi karistiriyor. mantiga katliam devam ediyor. ama bunun icin seviyoruz erdoy´u. apo abiden ne haber var? - en sonunda adamcagizin sekreterleride geliyor. ne cekti be adam. kagit isi insani delirtebiliyor. keske benimde sekreterim olsaydi, acaba napiyim?
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche