Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.06.2007, 10:51
unknown

Standard tayyip müslümanmiki !?

Hayret, ben tayyipin müslümanliginin Msi göremiyorum, sen tayyipi müslüman ilan etmissin.

tayyipin müslümanlar icin yaptigi bir tek fazifeyi bana göster.
Ben sana hiristiyan ve yahudiler icin yaptigi onca hizmeti göstereyim.
Mesela en önemlisi, yani TÜRKLER icin en önemlisi, Türkiye ve Türk insanina karsi sergiledigi ici ve dispolitika !
4.5 senede Türkiyenin 80 senede yapamadigi disborcu yapti !
Yani 80 senede yapilan disborcu, 120 milyar dolardan 350 milyar dolara cikardi !
Bunun tek sebebi vardir oda Türkiyeyi dis ülkelere, belirli zengin bati ülkelerine, bagimli yapti !
Bitmis olan pkk terörünü yaptigi pkk`yi kiskirtici ve cesaretlendirici aciklamaklarla, alt kimlik üst kimlik, hortlatti !
Türk devletinin altin yumurtlayan sirketlerini yabancilara peskes cekti.
Düsünün almanlarin Telekomunu ruslara satabilecegini düsünebiliyormusunuz !?
Ama bu serefsiz dinci soyu sopu belirsiz kahpe hainler Türk Telekomu BEDAVAya araplara peskes cektiler !
Bu kani sütü bozukserefsiz hainlerin secenlerde zaten ortada, allah peygamber kelimelerini duyunca beyinleri duran cahil cühele veya Türkiye düsmani kani bozuk hain serefsizler !
Alt 03.06.2007, 12:38
unknown

Standard Kadinlar ve YÖN !.. :o)

Önceki gün yabancı ajanslardan ilginç bir fotoğraf düştü. Fotoğrafta bir metro istasyonuna inen merdivenlerde duran bir araba gözüküyordu.

Habere göre de kadın, bir garaj girişi sanarak arabayı metro merdivenlerinden aşağıya sürüvermişti.

Bu haber bana ünlü komedyen Henny Youngman’in anlattığı bir olayı hatırlattı. Youngman’in sahnede anlattığı olaya göre, bir gün karısı telefonla arar onu ve ‘arabanın içinden arıyorum’ der.

Youngman de ‘Peki araba nerede’ diye sorar. Karısı da ‘Misafir odasının ortasında duruyor’ cevabını verir.

İşte tam o anda hiçbir erkeğin yapmaması gerekeni yapar Youngman ve karısına rasyonel bir soru yöneltir: ‘Peki, araba misafir salonuna nasıl girdi.’

Karısı ise bir dakika sektirmeden gayet normal bir ifade ile ‘Gayet basit, evin kapısından girdim, mutfaktan bir sağ yaptım, çocuk odasının oradan ise bir sol yapıverdim ve kendimi misafir salonunun ortasında buluverdim’ demiş.

Kadınların araba kullanma ve yön sorunları üzerine kafa patlatarak neredeyse bir ömür tükettim ben. Ama hâlâ daha gizemi çözebilmiş değilim.

Bence kadınların iyi araba kullanamamaları ve yön bulamamalarıyla, çantalarının içinde aradıkları hiçbir şeyi bulamamaları arasında direkt ve derin bir bağlantı var.

Ama bu hipotezimi de ispat edecek bir mantıksal açıklama formüle edemedim henüz. Üzerinde çalışıyorum. Bunu inşallah yakında başaracağım.

Türkiye’de şu anda çok tehlikeli bir gelişme var. Tüm siyasi partiler daha fazla kadını siyasete sokmak için yarışıyorlar.

Bazı liderlere bunun Türkiye’nin sonunu getirebileceğini söyledim. Çünkü bu ülke, kendisine yeni bir rota çizmek istiyor. Bu kadar fazla kadın siyasetçisi olan bir ülkenin doğru rotada yürüyebilmesi imkansızdır. Kaos çıkar.

Özetle, şunu söylemek istiyorum; hayatın her dalında olduğu gibi siyasette de fazla sayıda kadının bir arada bulunması kısa yoldan felaket anlamına gelir.

Serdar TURGUT

Iste hayatin Gerceklerine Rasyonel Bakabilen modern bir Insan

Üstelik de komunist )
Alt 03.06.2007, 13:07
unknown

Standard o.T.

Alice Schwarzer

Die elf Gebote der Feministin )

Yaziiiiiiikkkkkkk )
Alt 03.06.2007, 14:03
unknown

Standard Papagan gibi müslüman olmak ! :-))

Bildigimiz gibi islamin 5 sarti vardir !
Gerci almanyada yasayan bircok müslümancigin bu 5 sartdan bile haberi yok ama biz islamin 5 sartlarini biliyorlarmis düsünelim ! :-))

Simdi sartlar neden vardir !
Öylesinemi !?
Yasadiginiz evin bile "hausordnung"u var !
Hausordnunga zit düsecek hareket ve tavirlarda bulundugunuzda ev sahibi veya komsulariniz sizi sikayet etme veya evden attirma hakki doguruyor !
Simdi belirli dünyadaki insanlarin belirledigi kurallarin öylesine olmadigini düsünürsek, bir tanrinin, olagan üstü varligin, yani allahin müslüman olmak icin sart kostugu islamin 5 sartini müslümanlarin yerine getirmesi icin SART komus ise, siz YOBAZ müslümanciklar islamin 5 sartindan kacini yerine getiriyorsunuzda toplumu abuk subuk sacma sapan taleblerle huzursuz rahatsiz ediyorsunuz !?
Sanki islam sadece basörtüsünden ibaretmis gibi senelerdir "basörtüsü de basörtüsü" diye aniriyorsunuz !
Siz önce islamin 5 sartni yerine getirin, ondan sonra toplumu huzursuz rahatsiz edecek taleblerde bulunun !
islamin sartlarini bilmeyen YOBAZ dangalaklar icin iste size islamin 5 sarti:

İSLAMIN ŞARTLARI
1- Kelime-i şehadet getirmek.
2- Namaz kılmak.
3- Oruç tutmak.
4- Zekat vermek.
5- Haccetmek.

Simdi her YOBAZ müslüman kendi kendine söyle bir sorgulama yapsin, acaba ben islamin 5 sartindan kac tanesini yerine getiriyorum !

1- Kelime-i şehadet getirmek.
Cogunuz kelimeyi sehadet getirmeyi dahi bilmezsiniz ! Papaganlar gibi müslümanim demekle yetinirsiniz ! :-))
2- Namaz kılmak.
Namaz kilmak zaten basli basina bir tiyyatro. Müslümanlar arasinda bile cözülmüs bir olay degil bu namz kilmak, cünki herseyi bilen düsünen allah nedense kuranda nasil ve ne zaman kac rekat namaz kilinir onu belirtmemis.
3- Oruç tutmak.
hahahahahhaaaa Iste bu acizliginiz rezilliginiz ramazan aylarinda bir baska oluyor. Kimi müslümanciklar öyleki rezillerki sigara icecegiz diye oruc bile tutmuyorlar ! :-))
Kimileriniz ise oruc vakti hayvanlar gibi uyumakla oruc tutuyor, kimileriniz namazsiniz öylesine oruc tutuyor,...rezilliginizin binbir tür cesidi var, hele hele isyerlerinizdeki cevrenize sergilediginiz show maksatli soytariginiz tam TVlik ! :-))
4- Zekat vermek.
Iste müslümanlarin sahtekarliklarinin ortaya ciktigi islamin sarti !
müslümanlar öylesine sahtekarligi kanlarina isletmislerki, zekat konusunda bile allahin sart kostugu 40da birin yerine götü boklu hocalarin imamlarin öngördügü 50-100 euroyla yetiniyorlar ! Simdi kimin sözü daha cok gecerli, allahinmi yoksa götü boklu bir imamin hicaninmi !? :-))
40da birine uyan sahtekarlar bile birde söyle bir tartisma ortaya atiyor: allah 40da bir demis, simdi benim 39 olmus, benim zekat ödemem gerekmiyor ! :-)) allahla dalgami geciyorlar yoksa bu salaklar allahimi salak yerine koyuyorlar simdiye kadar anlayamadim ! :-))

5- Haccetmek.
Bizim YOBAZ müslümanlar hacca genc yasda gitmezler, önce bol bol günaha girerler, haram yer icerler cöküleri kalkmayinca kadina kuza bakamayacak yasa geldiklerinde, yani ahi gidince vahi gelince hacca giderler !
Ulen dürzüler madem müslümansiniz neden hacca gitme parasi biriktirdiginizde hacca gitmiyorsunuz !? Türkiyede izine gideceginize allahin emir ettigi hacca gidin !
Ama yok sizin icinizde disiniz gibi pislik oldugunuz icin, önce haram yiyin icin, uckur acin, yaslanaincaya kadar günah biriktirin ondan sonra hacca gidin, seytan taslayin :-))
ondan sonra allah sizin günahlarinizi af etsin ! :-))
Ya siz gercekden allahi bu kadar salakmi saniyorsunuz !? :-))
Kimi kandiriyorsunuz siz !? :-))

müslümanlarmismismismismis :-))
hahahahahahahahahahahahahahahahahahaahaaa :-))

Iste gördügümüz gibi siz daha islamin 5 sartindan 5ini bile yerine getiremeyecek kadar ACIZ YOBAZ müslümanciklarsiniz ! :-))
Alt 03.06.2007, 19:03
unknown

Standard hahahahahahahahahahahaaaaaaa

Yine sacmalamis bizim dandik dönek misyoner :-))

Birde kuran mucizeleri diye link vermis ! :-))

Salak alpi bir insan mucize bulmak istiyorsa o mucizeyi kendisinde bile bulur !
Sen hele dogum tarihinle yasadigin olaylari bir karsilasdir bak ne mucizeler yaratmisssin gör ! :-))

Kuranda mucize adina birsey olsaydi müslümanlar simdi rezil kepaze olmaz dünyada gelismis ülkeler yerinde olurlardi !
Oysaki müslümanlar rezillik ve sefillikden öteye gidememisler sidmiye kadar ! :-))
Müslümanlarada zaten ancak deve cobanligi yakisiyor ! :-))
Alt 03.06.2007, 22:30
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ülen ne Dengesiz bir şahsiyetsin!!!

Demek amca oğlun Serdar GOMİNST birisi???????????*

Yaw bir adam yalancı olurda ancak böylesine olur.

Türkiye kadınının kişilik ve kimlik bunalımı ve sorunu sana ve amca oğluna kalsı HA???

O Alis seni bir yerlerde bulsa yemin ederim geldiğin yada peydahlandığın yere sokar.

Allah kahretsin seni sapık deyus.
Alt 03.06.2007, 22:37
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Evladım sen cinsi sapık falanmısın??? o.

ohne Text
Alt 03.06.2007, 22:42
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Avusturya??? Almanyada bile Alic S.

Senin ve Turgut Abinin merakı kadar merak yaratmıyor artık.

O 80 li yılların Feminist hareketi ve yapılanmasının biteli yıllar oldu bu toplum onları çoktan aştı ve sen, ve amca oğlun daha o yıllarda takıntılı kalan Türk Faşistisiniz.

Eğer ki bu ilkel yazıları burada yetişen ilk okullu kızlara yazsanız her ikinizinde ağzına sıçarlar.

Ne manyak bir adamsın sen yaw.
Alt 03.06.2007, 22:51
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard !!!

İnanç ve düşünce

Murat Belge

03/06/2007

Din, son analizde, insanın evreni nasıl kavrayacağına dair verdiği kararla ilgili bir düşünce tarzıdır. İnsanın ölüm olgusu karşısında benimsediği tavırla da yakın ilişkisi vardır. Bu oldukça yüksek genelleme/soyutlama düzeyinde baktığımızda, kimsenin kimseye "inan" deme hakkı olmadığı gibi, "inanma" demeye de hakkı yoktur.
Bunu bir "zorlama" anlamında söylüyorum. Böyle bir konuda zorlama olamaz. Yukarıda, "son analizde" şöyle şöyle bir tavır alış olduğunu söylediğim şey, şüphesiz, o "son analiz"e gelmeye kadar, çeşitli konular ve düzeylerde çok sayıda önermeyi içerir ve bir ideolojik bütünlük oluşturur. Yani, X adındaki bireyin başını örtme konusundaki kararı, evrenin oluşumunu nasıl anlamak istediğine ilişkin kararıyla bir biçimde uyumlu ve tutarlıdır. O düzeydeki inancına karışma hakkımız olmadığı gibi, bu düzeydeki inancına da müdahale edemeyiz.
Demokratik bir kültür oluşturmayı başarabilen toplumlar, düşünme enerjilerini, böyle şeyleri nasıl yasaklayacakları konusunda değil, inançlarla çağdaş hayatın kurumları arasında nasıl bir bağdaşma kurulabileceği konusunda harcarlar.
Öte yandan, bütün bunların "tartışma kapısı" her zaman açık olmalıdır. Ben, X"in inanma hakkına saygılıyım, ama inandığı şeyi sonuna kadar eleştirebilirim ve eleştirmeliyim.
İdris Küçükömer de, "Sağ, bu ülkede soldur" vb. önermelerini söylerken, bunların bilincindeydi. 80"lerde, Müslüman bir dostum onunla tanışmak istedi. Üçümüz birlikte bir öğle yemeğine gittik. Uzun bir süre, başka vesilelerle de birkaç kere değindiğim İbni Sina-Gazalî-İbn Rüşd tartışması üstüne konuştuk. Kocaman bir genelleme yapacak olursak, Batı, bu tartışmada İbn Rüşd"ün tarafını seçtiği için Batı oldu. Osmanlı dahil, büyük İslami devletler hep Gazalî"yi seçtiler. Sonuçlar da ortada.
İdris bunu soruyordu: iş buraya dayanacak olursa, nasıl bir tavır alırsınız?
Müslüman dostum, bu uzun konuşmada sonuç olarak, "İkisini de severiz" dedi, İbn Rüşd"ü silmedi, ama Gazalî"yi de silmedi.
Bu, İdris"in de, benim de, umduğumuz tavır değildi. Bilmiyorum, aradan geçen bu zamandan sonra orada bu konuyu başka türlü düşünenler çoğalmış mıdır?
Ama 60"ların sonunda, "Bu toplumda İslam"ın yeri nedir?" diye tartışırken, üzerimize "Kanlı Pazar"ın gölgesi düşüyordu. O günük ufuk, "düşmanımızdır" demeyi gerektiriyordu. "Görünen" ve dolayısıyla "kılavuz" gerektirmeyen "köy" buydu. Gerekmese de, durmadan orayı gösteren bir "kılavuz" zaten hep vardı, bugün de var.
Bugün, AKP"ye oy veren kitleler, camide namaz kıldıktan sonra, solcuların mitingini basmaya gitmezler ("solcular" derken, sahici solcudan söz ediyorum tabii). Trabzon"da, Malatya, ama aslında her yerde, insan öldürmek üzere yetiştirilmiş, aynı zamanda namazında niyazında maşaları kullananlar, "İslamcı" denilen AKP hükümetini devirmek için kullanıyorlar onları.
Düzenin Yabancılaşması"nın üzerinden tam 20 yıl bile geçmedi. Değişimin bu kadarı dahi öyle azımsanacak bir şey değil, arkası da gelecek.
Alt 03.06.2007, 22:54
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard !

Araplar nefret kültüründen vazgeçmeli

Sünni ve Şiilerin mezarlarını bile ayırıyoruz, gayrimüslimleri tebrik etmeyi, Anneler Günü"nü ve müziği haram kılıyoruz, çocuklarımıza nefret aşılıyoruz. Arap dünyası değişmezse gençlerimizin üretken olması imkânsız

03/06/2007

ZİYA EL MUSEVİ (Arşivi)

Arap ve İslam dünyasının sorunu, kendilerini daima melek gibi, Batılı halkları da şeytan gibi görmelerinde saklı. Evlatlarımıza uzun yıllar boyunca şovenizmi ve mezhep ayrımcılığını öğrettik. İşte şimdi dünyayı nasıl patlatmaya başladıklarını ve insanları nasıl korkuttuklarını gözlemliyoruz.
Dünyanın materyalizm nedeniyle rezilliğin ve çöküşün bataklığına düştüğünü, kendimizinse masum olduğumuzu düşündük. Faşist ve partizan bir çılgınlık yüzünden tanrılar dahil dünyadaki her şeyi bölüştük. Birçok Arap ülkesinde mezhep temelli, Sünnilerle Şiileri ayıran mezarlıklar kurduk; Sünniler ölülerini Sünni mezarlığına, Şiiler Şii mezarlığına defnediyor. Sonra da, bu iki mezhebin üyelerinin, yapmacık toplantılarda birlik ve yakınlaşmadan söz ettiğini görürsünüz. Birlik, bir aksesuardan ibaret hale geldi. Bugün Irak"ta yaşananlar bunun kanıtı.
Mezarları üzerinde bile bölünmüş bir ümmet medeniyet üretme veya başka alanlarda üretken olma imkânı bulabilir mi? Bütün bunlardan sonra, televizyona çıkıp "İslami uyanış"la övünüyorlar. Hangi uyanıştan söz ediyorsunuz? Uyanış, bilgi, hüner ve üretimle gelmedikçe ve ekonomik açıdan topluma yansımadıkça uyanış sayılmaz. Bugün uyanış, teknolojinin geliştiği, halkların birlikte yaşayabildiği Singapur, Çin, Malezya, Britanya ve Fransa"da gerçekleşiyor.

Her şeyden düşman sorumlu!
İran"ın devrimci hükümeti başını askeri bir çukura gömdü ve sanki hayat sadece askeri güçten ibaretmiş gibi bilim ve teknolojiye dair bütün gelişmeleri dondurdu. Batı"da tek bir aydının görüşleri nedeniyle hapse atıldığını duymadık. Arap dünyasındaysa cellatlar ulusal kahramana dönüşüyor.
Hayatımızı komplo teorileriyle geçiriyoruz. Böylece düşmana inanılmaz bir güç veriyoruz. Bu teorilere göre, kullandığımız kahve fincanını bile düşman belirliyor, Arap dünyasında boşanma oranının artıp evliliklerin azalmasının arkasında da bu düşman var; komplo teorileri yenilgilerimizi meşrulaştırıyor, bütün yenilgilerin haklı gerekçeleri var. Her şey komplo yüzünden! Ortada bir komplo olduğunu varsayarsak, dünyada insanın insana kurduğu komplodan daha kötüsü var mı?
Gençlerimize düşmanlık aşılandı. Ümmeti namazda havaya uçurmaya bile gülerek gidiyorlar. Bundan daha büyük vahşet olabilir mi? Ölüm kültürü, çocuklarımıza her sabah içirdiğimiz süt haline geldi. Dini, içinden çıkması imkânsız dar sokaklara ve çelik kabinlere tıkadık.
Her şeyi gençlerimizin zihninde haram kıldık. Gösterimdeki bir belgesel olsa bile sinemaya gitmek haram. Ulusal bile olsa müzik haram. Anneler Günü haram. Müslüman olmayan birini tebrik etmek haram. Dünyanın yuvarlaklığından dem vurmak haram. Kadının araba kullanması haram. Müslüman olmayana selam vermek haram. Peki bu bitkin gençler için geriye ne bıraktınız?
Nefret o kadar içimize işlemiş ki, Allah"la ilişkimize bile yansımış. Çocuklarımıza korku üzerine kurulu bir eğitim veriyor ve "sabah sütünü iç ki Allah seni cezalandırmasın" diyoruz. Oysa "sabah sütünü iç ki Allah seni sevsin" de diyebiliriz. İslam"ı çocuklarımızın gözünde anlaşılmaz sözlere dönüştürdük.

Din adamları ikiyüzlü davranıyor
Bu husumet 1400 yıldır sürüyor. Tarihle barışılmadıkça, medeniyet tarihin yangın tehdidi altında kalacak. Ateşe verilmiş bir dönemde yaşıyoruz. Şiiler geçmişin, Sünniler de geleceğin düğümünden korkuyor. Müslümanlar zihinlerinden teokratik devlet hurafesini atmadıkça temizlenemezler. Müslümanlar, Batılı ülkelerde birçok İslam ülkesine göre daha özgür bir biçimde dini inançlarını ifade ediyor. Hiçbir Batılı ülkede, bir Sünni"nin cami inşa etmesinin veya Şii"nin matem düzenlemesinin engellendiğini duydunuz mu?
Din devleti dünyevi işleri küçük görür ama, din adamları mevki için savaşıyor. Çocukları en iyi Batılı üniversitelerde okur, yoksulların çocuklarıysa Felluce gibi kentlerde onları bombalar. Hastalanan fakirlere sabırlı olmalarını söylerler. Kendileri hastalanınca, kafirlerin inşa
ettiği havaalanına gitmek üzere kâfirlerin aracına biner ve kafir tarafından tedavi edilmek için Britanya veya Almanya"daki kâfir hastanesine giderler. Değişime muhtaç olan Arap dünyasındaki şizofrenik durum bu. Kültürümüzü ve bazı yanlış kavramlarımızı değiştirmedikçe çağı yakalayamayız. Yaşam karşısında ölüm bombasını kucaklayan bir gencin medeniyet üretmesi mümkün değil.
(İran"da Arapça yayımlanan Vifak gazetesi, 26 Mayıs 2007)
Antwort