Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 05.02.2007, 18:17
Benutzerbild von chikeo
chikeo chikeo ist offline
Neuer Benutzer

Standard :o)

lol, tanzt du mit?
Alt 05.02.2007, 20:14
Benutzerbild von ebrarnisa
ebrarnisa ebrarnisa ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ilimle ugrasmak...

Tatlim yeterince ilimle ugrastigim kaniysindayim!Ugrasmasam bunun farkina varmam ve diger insanlarin yaptigi gibi yüzeysel olarak bakip gecerdim!!Fakat ben bu olaya duyarsiz kalamadim kalinmamasi da lazim!!Rabbimizin 99 ismi oldugunu ve bunlarin ne anlama geldigini biliyorum!Fakat sunu da biliyorum ki Allahin subuti ve zati sifatlarinin bir kismi sadece insanlara isim olarak verilir!Sen de biraz arastirsan ne demek istedigimi anlarsin!!
Alt 05.02.2007, 20:51
unknown

Standard Ilminizin derecesini bilmiyorum

Merakta etmiyorum..
Güzel olan su ki:
Cenab-i Hakk in Güzel adlarinin bilinmesi söyle dursun Hasa Varliginin Tartisildigi Toplumumuzda
Iki hanim arkadasimizin Derinlikler de Tartisma baslatmasi..
Sizlere baktikca Mutlu olmamak Elde degil.

Ince eleyip SIK Dokuma Kültürüne gelince;
Bu aliskanligi Nerede edindinizse oraya selam olsun.

Insanin Dinini bilmesi cok güzeldir.
Fakat ona sahip cikmasi ve hatta Savunmasi icin de "Perfecktion" gereklidir.

Sagolun..
Allah razi olsun !..
Iddanin Dogrulugu yanlisligi önemli degildir. yani isimlerin Ard niyetle Kullanilmasinin Dogrulugu yanlisligi tartisilir.

Fakat Bunu Görüp sahip cikmak hepsinden önemlidir.
Alt 06.02.2007, 20:24
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Senin ile yazışmadığımı bilmektesin!

Buna rağmen bana yazmanı dostça görmüyorum, çünkü yazı dilin dostluk taşımıyor ve bilgisizce.

Paulus evangelium diye bir şey bulunmuyor.

Paulusun mektupları vardır ama bir İncil bütünlüğü çalışması bulunmaz.

Ve, Peygamber olarak gösterilir.

İncilin dört versiyonlarını kimlerin yazdığını yazmama sanıyorum gerek yok. Biraz din ile ilgili olan herkes tarafından bilinir.

Vatikan adından ne kast ettiğini de anlamış değilim.

Bir insan bir insan ile konuşurken ton ölçüsü saygınlık ve zerafet ölçüsüdür.

Karşılıklı yazışırken de yazı tonu aynı ölçülerin ne anlam taşıdığını belirtir.

Sanıyorum yeterince açık yazdıklarım.

Tekrar yazıyorum benim ile bu tonlar ile yazışma nede olsa eskiye ait aramızda bir dostluk ilişkimiz var, kırmayalım birbirimizi.

Paulus Evangelium´a bak o zaman...

Okumak istemiyorsan,

sadece VATIKAN adi yeterli olur herhalde
Alt 06.02.2007, 21:40
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard !

Bu konuda bütün sıkıntı dinlerin farklı, farklı yorumlarında ve baskılarında yatmakta.

Dinler elbet dini çok üst bir seviyede tutan tüm insanlar için ilk planda ölüm korkusunu yenebilmek ve yaşadıkları yaşamda insani ilişkilerini dürüst, samimi ve temiz yaşayıp, temizce ölüme ulaşabilmeleri için gerekli bir ödevler bütünü gibi gözükmekteler.

Lakin her din ölümü ve gelinen yere ulaşılmayı kendi ölçülerinin içinde yoğunlaştırıp, inandıkları Peygamberlerinin öğretileri ile sonuçlandırmaktalar. Suç ve Ceza gibi korkutucu yaptırımlar ile.

Ölüm her ruhun zaten bildiği, geldiği yer, bilinmeyen ölüm ve ölüm ötesi değil, bu yaşamdır ruh için.

İster Tanrı tanımaz bir ateist olsun, ister Tanrıya inançlı her hangi bir dinin inançlısı olsun ölüm yakını deneyimleri hemen, hemen aynıdır, yaşanan sevgi, kucaklama ve bağrına basma hep o büyük sevginin hiç bir fark gözetmeden yaşanmasıdır.

Ölüm yakını deneyimi yaşayan bir insan yaşamda neler yaşarsa yaşasın, neler öğrenirse öğrensin asla Tanrı tanımaz Ateistliği bir daha kabul etmez.

Ve o yaşadıklarını bir yaşam boyu asla unutmaz.

Ne ölümden korkar, nede bu dünyanın her şey olduğuna inanır, nede bir insana fiziksel bir ızdırap verir, nede başarabiliyorsa aslında başarabilmelidir ruhsal bir üzüntü verir, nede çıkarcı, yalancı ve egoist olur. Bütün bunların çok ilkel ve gereksiz şeyler olduğunu yaşadıkları ile öğrenir.

Bunun dışında dünyada yaşayan başka canlılarada acı vermekten sürekli kaçınır.

Beyin ve Ruh iki çok farklı bir nesne, birisi her şeyi unutmaya ve sürekli yaşamaya çalışan, diğeri unutmamaya ve burada geçici olduğunu yaratılışının tüm özünün mayasının ışık ve sevgi olduğunu bilen ve buna göre yaşamaya çalışan bunu elde edemeyincede çok büyük bir ızdırabın ve içine düşen bir varlık.

Tanrıya yakın olan tüm yer ruhun geldiği yer. Ve o anlatılmasının bu dünyalı beyin ve yaşam standartlarında mümkün olmayan, anlaşılmasıda mümkün olmayan o büyük sevgi ruhun her an özlem ile dönmek istediği yerdir.

Ölüm bu hantal, ilkel vücuttan kurtuluşturda.

Tek bir görevi vardır ruhun hem bu hantal vücudun içinde bir süre için zorunlu yaşamak zorunda kalmasının, hem de bu zorunlu yaşam süresinin tamamlamasının hızlı öğreti ve gelişimdir.
Alt 06.02.2007, 22:11
eniskaya

Standard gehjts nicht noch längerr ??? o.T.

ohne Text
Alt 07.02.2007, 04:19
unknown

Standard ...

tebrik etmeye dilim varmiyor..
tutulacak ayna cok bize..
görecegimiz . görmemiz gereken sey makyajimizdanda öte..
sadece utanmak geliyor icimden.. kötülügün karsisinda..
Alt 07.02.2007, 09:37
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard önce insan olalım sonra ne olalım??

lütfen buralarada dikkat et alpi abicim."ilkönce insan olalım" yaygarası koparanlar yaygaraya kananlara sonra ya "oyle insan olunmaz" diyorlar ya da sapsallasıp da "iyi de nasıl?" diyedenlere de böyle işte böyle insan olunur diyorlar.ne yapmış oluyorlar?Sadece sapsallaştırmaları bile yeter.(daha sonra insanlar hepimiz ermeniyiz sloganları atmayı insanlık olarak algılayıp stadlarda birilerinin hepimiz ogun samastız nidalarını fırlatmalarına zemin hazırlıyorlar.ben simdi olaydan hemen sonra hepimiz ermeniyiz diye manset atan ve bu mansete destek yazıları yazanlardan hem hayinlik hem man kafalılık anlamında suphelenmeyeyim de ne yapayım?)

insan olmayı kabul ettikten sonra millet olmayı ya da müspet anlamda milliyetci olmayı reddetmek geliyor.ya da tartısmalara katılıp sen de insan mısın sen bu caniliği mi savunuyorsun diyenlere karsılık verip ulkeye nifak salanların niyetlerine yag surecek kısır tartısmalara suruklenmek geliyor.dikkatinizi cekmiştir iş nerelere vardırıldı.medya manuplasyonları bi yıgın yalan haber ve kıskırtmayla.birileri insanlıgı millet olmayı milli durtulerle hareket etmeyi reddetmek olarak satmaya basladı.ne yani insan olmak turk olmayı reddetmek vatanı yok saymak tarihi hice stmak olarak mı zuhur ediyor?

hırant dink oldurulecegini biliyordu.son yazısı bunu zaten kanıtlıyor.(devlette biliyormus.ama bazı devlet yada devletin bazısı bu işi savsaklamış.bu da devletin insan oldugunu gosterir.yani devlet islah edilebilir.her neyse.)hırant bunu nerden biliyor?yaptıgı seylerden ve kendisine karsı tertiplenen tepkiden.peki bir insan kendisini neden hedef haline getirecek faaliyetlere girişir?bu onun ya aptal yada tam bir idealist oldugunu gosterir.bence hırant tam bir idealist degildi.cunku idealist bir insanın ideal zekasını sergileyemedi.ideal zekalı bir insan oldurulse dahi yaptıgı kendisinin ardından kendisini tamamlar.simdi bu tartısmalar ve ermenilerin kazandıgı primler buna mı yorumlanmalı?bence değil.cunku adam susturulmadı.bozuk para gibi harcandı.ve ne kotarılıabilirse o kotarılıyor.ideal zekalı bi insan kendisinin bozuk para gibi harcanmasına neden olacak faaliyetler içerisine girmez kendisini bu tur faaliyetlerden korur.ve neyi savunuyorsa onu da catır cutur savunur.birileri onu oldurmeyi dusunse bile ellerinde olumunden kotarılacak bir sey bulamayacakarı için tek nedenden dolayı oldurmek geregi hissedebilirler.susturmak.hırant dink susturulmak için mi olduruldu?yoo!su an ne yapılıyorsa onu yapmak için olduruldu.ve bozuk para gibi harcandı.cünkü onu ceplerine atanlar harcama kararı aldı ve harcadı.

simdi onu ceplerine atanlar harcama kararı aldı ve harcadı diye ben insanlıgımdan turklugumden milliciliğimden milletimden mi utanacagım vazgececigim.yoo.ben daha da ileri gidiyorum.hırant olduruldu diye hırant yada ermeni için hiiic uzulmedim.ben bu millete sıkılan kursuna uzuldum.ve koparılan yaygaraya kanıp manuple olan zihinlerin cokluguna uzuldum.birilerinin kalkıp bana insanlık ogretmeye kalkmasına uzuldum.bu olayın turklukle yada millet olmakla yada milliyetcilikle bir alakası olmadıgını herkes bilebilseydi hırantı zaten olduremezlerdi.cunku hırant denen adam yuzyıllardır birlikte yasadıgı turk milletinin yuceliğini gorur tek laf edemezdi.etse bile adam gibi yargılanır cezasını cekerdi.ve biz de kendisini bilen bir milletten ve bu milletle ozdeslesmiş adam gibi bir devletten soz ediyor olurduk.Zaten bütün mesele de bu değil mi????
Alt 07.02.2007, 09:41
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard Valla seninki de hiç fena sayılmaz.

Edebi anlamda tabi.
Alt 07.02.2007, 10:05
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard o.T.

burda gozden kaçırılmaması gereken sey cinayetin devlet düzenine yonelik olması yanında devlet millet bütünlüğü ve millet bütünlüğüne de donuk olması.ve gundem cok kotu işgal ediliyor.turkiye derin devlet siyasetci hesaplaşmasına itildi.aklı olanlar bunun cok uzun bir sure alacagını bilir.bu da turkiyenin içe gomulmesi ve dısa odaklanamaması demek. ayrıca siyasetin derin devlete uzanmasıyla devletin derininin siyaseti harcamasına donusturme ihtimali de yuksek.yane bu cinayet secilmiş bir cinayet.yani hepimiz ermeniyiz demenin alemi yok cunku bunu diyenler oldurenler kadar ahmak.bir ermeni oldurumesi ve bu ermeninin ses getirecek bir ermeni olması cok isabetli bir karardan baska bir sey degil.ogun samast 11 ay once karar almış oldurmeye de peki neden 11 ay sonra oldurmus.adam elini kolunu sallaya sallaya geldi oldurdu.kısacası ermeni oldugu için değil en iyi hedef oldugu için olduruldu hırant beyefendi.dolayısıyla benim hırant veya ermeni olmak yada insan olmak arasında secim yapmak gibi bir zorunlulugum yok.AKILLI OLMAK EN İYİSİ.!!!ben onu seciyorum.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche