Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 28.07.2006, 08:55
unknown

Standard hah söyle! iste bu kadar. Tesekkürler

sana. Ben ne kadar isin "esprisine" kactiysamda, esas cevabi sen verdin.
Alt 28.07.2006, 08:55
Benutzerbild von westorient
westorient westorient ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Selam..

Sen baskalarina laf söylicegine kendine baksan daha iyi olur.
Ilkönce kendin örnek müslüman ol sonra belki laf söyleme hakkina sahip olabilirsin.
Alt 28.07.2006, 09:11
Benutzerbild von westorient
westorient westorient ist offline
Neuer Benutzer

Standard Was bist du denn für einer?

Was bist du denn für einer?

Wer war bezetzungmacht, und wegen den osmanen sind die araber zürückgeblieben?

am besten ist das du deine meinung nicht äuserst, denn du hast echt keine ahnung.
Alt 28.07.2006, 10:55
unknown

Standard sacma

sen var ya cok sacma konusmaktan baska birsey yapmiyorsun.
akp`nin iktidara gelmesinin basörtüsü gibi bir secim propagandasiyla alakasi yok.
hem milletin anap,dyp gibi partilerden bikmasi hemde erdoganin kendisini istanbul belediye reisi olarak kanitlamis olmasi akp iktidarinin en büyük sebebidir.

pkk terörü tabii hortlar.erdogan iktidara geldiginden bu yana yakin dogudaki siyasi ortam cok degisti.pkk artik irakta kandil daginda rahatlikla faaliyet gösterebiliyor.talabani baskan secilirse olacagi bu.

savasa giren adam bir iki askeri icin girmiyor.askerlerin kacirilmasi bardagi tasiran son damladir.
israilin lübnana girmesi ordaki israil karsiti hizbollah ve hamas örgütlerinin ayagini kesmek.

u.s.a. yi erdogan degil senin feristahin bile elestiremez.yoksa basina gelecekleri düsün.
emperyalist sistemde öyle bir üsttünlük saglamis ki türkiyenin her alanda önünü kesebilir.

israil 7 milyon degil 70 bin olsa bile 10 milyar müslümani bile dize getirir.
yeter ki müslümanlar senin gibi sacma sapan düsünsün.hep geride kalmak zorundalardir.
Alt 28.07.2006, 13:36
eniskaya

Standard Dedigim o kadar cik ve netki

belki o yüzden anlamiyorsun....

Resüller bile birer insan olduklari icin, her birinin yorumu yani DIN anlayisi ayri ayridir...

o yüzdendirki TÜM DINLERIN YORUMU ayri ayri olmustur ve hele hele insanlarin yorumu ayri ayridir...

Kisacasi 6 Milyar insan demektir 6 milyar ayri ayri DIN anlayisi... o üyzden DIN kisiseldir ve ancak kisisel yasanir... TOPLUMSAL DIN OLMAZZZZ YASANILMAZ...

Toplumsal anacak ORTAKLIKLAR YASANIR....

Eger DIN dersen DININ ADINA konusma Resüllere Nebilere mahsustur, su aniyle Resül yok... o yüzden DIN adina kimse HÜKÜM VEREMEZ...

ANCAK GÖRÜS BELIRTEBILIR
Alt 28.07.2006, 13:42
eniskaya

Standard Bunlar varsayim

Kemalistlik DIncilik gec bunlari bunlarin hepsi KELIMEDIR....

Olay Kemalist yada Laiklik yada DINKOLIKLIK degil...

Olayin temeli, hic bir kimsenin DIN adina YORUM yapmaya hakki olmamasidir....

KIMSE... HIC BIR KIMSE DIN ADINA konusamaz... cünkü kimse RESÜL degil...

ANCAK GÖRÜSSSSSSSSSSSSSSSSSS belirtebilir... oda onun kapasitesi ve yasam ortamina göre yorumdur....

Su söyledir böyle olmali LAGA LUGA bunlar kimse ALLAHIN JANDARMASI DEGILDIR....

Öyle Yahudilik Müslümanlik bunlarda kelimedir....

INSANDIR ön planda olan....

Devletler ne yapmis.... DIN adina insanlari yakan el kol kesen kadinlari Scheiterhaufende yaktiran... Allahin Jandaramsligini yapanlarin TÜMÜNÜ...y ani TÜM DINLER ADINA fetva veren HURAFECILERI.... POLITIKA DISINA cikarmislar...

Ve en dogrusuda budur... eger benim babam bile bana... DIN BUDUR derse... git dört duvar arasinda kendi yasa... Allahtan sana Vahyii inmedikce, senin görüsün beni baglamaz....

Olay bu kadar basittir... DIN kimseyi baglamayan KSISEL bir yorumdur...

Devlet ise.... TÜM ORTAKLIKLAR DEGERIDIR.... KIII ZATEN DINLE ALAKASI YOK... olamazda... CÜNKÜ DEVLET TZAMANSALDIR VE ORTAK INSANLIK DEGERIDIR....

BU DEGERLER TÜM DINLERDEN DAHA HAYIRLIDIR
Alt 28.07.2006, 13:43
eniskaya

Standard bilenle bilmeyen bir olmaz.. o.T.

ohne Text
Alt 28.07.2006, 13:52
eniskaya

Standard KURANLA DEVLET yönetilmez

Devlet tüm DINLERIN üzerindedir daha evrenseldir....

Cünkü Kuran her sey degildir... Ben Insaat Mühendisiyim... Kuran sayesinde ev yapmiyoruz, Kuran sayesinde gök delenler yapilmiyor yada köprüler.... veya Matemazik Kuran swayesinde bu8lunmadi....

Artik bu ilkelligin bir anlami yok... zamana caga ve insanliga cözüm getirmiyor...

KITAP EHLI, yada KURAN... insanlrin ruhunu tedavi etmek icin inmistir.... icerisinde evrensel degerler var...

Yok öyle incili yada Kurani agizda sakiz yapip onun Jandarmaligini yapmak.....

DIN bireyseldir, toplumsal kimse DIN adina konusamazzzzzzzzzzzzzzzzz... DIN budur diyemez.... ancaka bana GÖRE DIN BUDUR YADA SUDUR diyelibir... yani görüpsünü belirtebilir....

Simdi ben kimsenin DIN analyisini kabul etmem.... eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee benim ne olacagim yada akibetim ne olacak diye birsine ALLAH VAHYIIMI indirdi onu benim üzerime Vekilmi kildi.....

Gecelim bunlari.... yok öyle ucuz SALTANAT PESINDE KOSMAK ve DIGERLEI ÜZERNE VEKILLIK YAPMAK.....

YAHUDIYMIS HIRISTIYANMIS YADA BUDIST YADA MÜSLÜMANMIS..... Valllahi Allah icin cok fark olmasa gerek..... yeterki o kisi iyilik icin yarissin güzellikler ve hayir islesin...

Simdi iyilik hayirseverlik bir Budistmi daha iyi bir insandir, yoksa Allah kelimesini agzinda sakiz yapip insan basi kesen bir Arapmi... ????

Artik biraz düsünelim ve kendi ayaklarimiz üzerinde duralim
Alt 28.07.2006, 13:57
eniskaya

Standard Acikla bakalim

Ne ile... yüzyillaridir... hatta binlerce yillardir var olan IRAH Salatanatini vurup kirip hatta Sah Ismailin tahtini Istanbula getirmek... veeeee Viyananin kapilarina dayanip orayi fetetmek....

Ne ile bu gini davranislar ALLAH ISTEDI diye yapildi denilebilir....

Kesinlikle EMPERIYAL DÜSÜNCEDIR.... yani ufak devletlerin üzerinde VEKIL OLMA SALTANAT SÜREME amacidir...

BU ISTE DINLE ALAKALI DEGIL.... INSANIN RUHUNDA YATAN DIGER INSANLARI YÖNETME VE ICABINDA DARBELEME AMACIDIR....

TÜM INSANLIK BÖYLEDIR... Hatta bugünde...

AMA isin hatasi su....

BUNALRIN DIN ADINA YAPILMASIDIR....

Iste hata budur... Osmanlinin hatasida budur, Hiristiyanlarinda hatasi budur ve Cengiz Han olsun her kim olrusa olsun, hatta büyük Iskender biel ayni amaclarla... hepsi DINLERINI yayma Allah adina savastiklarini söylüyorlar...

bende diyorumki... savasi emreden DIN olmaz olsun...

haaaaa eger DIN degilde Sultani yada Krali savas yapiyorsa, öyle kisiler olmaz olsun....

Artik geri zakalilik sökmüyor
Alt 28.07.2006, 13:57
eniskaya

Standard Tesekkürler seninde o.T.

ohne Text
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche