Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 29.08.2005, 12:40
eniskaya

Standard Neden insanlar hep kendi SAHSI DINI

üstün görürler ?????

Neden Bir Müslüman kendini yari Allah görüyor ve Hiristiyanlarda ayni sekilde ???

Sanirim su aniyle gercek anlamda ne Müslüman nede Hiristiyan var... varsa bile 1000 de 1... kiii o insanlar her zaman güzeli emreder ve güzellik yaparlar... iste öylelerinin herhangi bir IDEOLOJISI yoktur.. Mezhebi yoktur ve hele hele DINLER arasinda bir anlasilmazida yoktur...

Ama gercekler su aniyle farkli...

Msülümanlar Cihad yapiyorlar... yani FARKLI DÜSÜNENLERI ÖLDÜRÜYORLAR..... ve hesapta tüm Islam Alemi MEMNUN...

Hristiyanlarda aynisi...onlarda Kreuzzuglar pesinde....

Yahudilerde zaten Genetik olarak kafadan CATLAK.... kiii zannederlerki tüm Cennet onlarin hehe...
Müslümanda zannederki Muhammed onu kurtaracak hehe...

Kisacasi tümü bence kafayi yemis...

Asil gercek olan saaaadece Mesajdir... o mesaj cercevesinde hayatini yasayabilioyrsan dan IST ALLE OK....

Nasil yasar edersin senin zamani cerceven belirler... öyle kimse kusura bakmasin ama.. basa bez baglamakla yada yatik kalkmakla ne Cennet kazanilir nede para pul sahibi olunur...

Allahi Kuran MECAZ yollariyla anlartir... ki onu kavramak tam nalamiyla kavramamk zor olsa gerek...

Aber Egal...

Isin Püf Noktasi hos görüdür... veya SALIH AMELDIR.... her sey burada yatiyor... ki Kuran Bakara 62, Maide 69 ve ALI-IMRAN 113-115 Ayetlerinde degerli kullarini siralamis... ve DINLER arasinda AYIRIMI kaldirmis...

Öyle yok LAGA LUGA.... TEOLOJI ist das STICHWORT....

BIzler TEOLOJIDEN uzak ve KARA HOCALARIN elinde yasayan MAHLUKATLAR OLDUK CIKTIK...

Ben sahsen bir kadina tüm haklarini vermek isterim, A dan Z ye 100 de 100 ortaklik cercevesinde olsun diye... ma aolmuyor... nedeni ise ben degil... nedeni ise, kizlarimizin anneler tarafindan ve toplum tarafindan DEFORME olarak yetismesi...

Bu söylediklerimi SU ANDA YÜRÜRLÜGE soksaniz... ancak 150 yil sonra MEYVE verir... bir kadin haklarini bildigi kadarini kullanabilir... yani kapasitesine göre herseyi anlar veya uygular.... kiiii toplumumuz kesinlikle FRAUENFEINDLICH.....

Kadinlari SEX ve cocuk yapma makinesi olarak görmekteyiz.... kari evden disari cikamaz... evde duracak.. aksama üzerinden 3 dakika gecilip SEXUELL BILE TATMIN edilmeyecek... ve sonra cogu yasli bayanlar PSIKOLJIK bozuntu icerine girecek ve kendileri SUCLU olacaklar... nahhhh yok DEVE...

Tüm PISLIK ERKEKLERIN basinin altindan cikiyor... hele hele SEREFSIZ KARA HOCALARIN....

Namazi Uzatirlar... Kuran DISI konusurlar.. karilari TOPLUM DISI tutarlar..

ELBET KARDESIM SEN ABA LIDEN GERI KALACAKSIN... hatta hatta SALAK kalaacaksin... SÜnnetullahta ancak beynini kullanan ALLAHA varir... öyle yatip kalkmayla HIC BIR SEY LDE EDILMEZ
Alt 29.08.2005, 12:47
eniskaya

Standard Takmiyorum senin DIN anlayisini

saygi duy kardesim saygi... sende benim DEIN anlayisimi kabul etme... ist mir doch EGAL...
Alt 29.08.2005, 12:48
eniskaya

Standard Kardesim senin DININ ISLAM degil

kabullen artik....

Sen MÜRIDSIN... MEZHEPKOLIK... SÜNNETKOLIK... VE KARA HOCAKOLOKSIN....

KUranla uzaktan yakindan alakan yok
Alt 29.08.2005, 12:50
eniskaya

Standard Sehr LUSTIG

yaaa bana bak kiz... sen gel bir su DIN ve Demokratie ve devlet anlayisini Foruma yaz...

Yaaaa yokmu benim kadar kapasiten ki bir iki satir yazi yazmiyorsun..

Nedir senin DIN anlayisin devlet yürütme anlayisin usw...

Bu kadar bagirip cagirdigina göre vardir bir seyler.. ??

Also loooossss anlat bize ve CEHALETIMIZI gider
Alt 29.08.2005, 12:52
eniskaya

Standard Digerleride ÖZ olarak ISLAMDIR

ISlamda Öz olrak Hiristiyanliktir usw...

Fark yok arada.... sadeeeecee ISIM farki var... iste bu ISIMLERIN ARKASINA SKLANAN salaklarla dolu dünyaaa...

O yüzden DIN bireyseldir... yani herkesin DIN anlayisi kendinedir.... beni sahsen ilgilendirmez...
Alt 29.08.2005, 12:53
eniskaya

Standard Simdi hangisi dogru

Allah katmis karistirmis hehehe
Alt 29.08.2005, 13:38
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard sanirim

benim bu konudaki ofkemi ve isyanimi sen tam olarak kavrayamadim roman arkadasim.. ben oyle bir ulkeden geliyorum ki.. dusunce ve fikirimi ozgurce soylemekteyim ..kabul gormeden dusuncelerimi yansisatabilmek ne guzl !

Sana ufak bir ornek vereyim:
savcilikta 3 ay bir staj donemi gecirdigimde bir iki kere cezaevi ziyaretinde bulundum.
kucuk cocuga tecavuz eden sahislar beraberce ozgurce bi katta guzelce "caza"larini cekiyorlardi.. ve buna kiyasen vergi hukukculugundan dolayi ceza ceken sahislar ise daha agir kosullar ve daha uzun sure bir ceza cekmek zorundalardi.. Tabi bir de tecavüz olaylarinda hemen "psikolojik" bir de tedavi ekleniyor ve suc tabiki cok hafif goruluyor.. simdi bu mudur adalet sence?? yoksa sistemimizde olan carpiklik mi ?? yoksa benim sisteme olan ofkem midir sorun?`
Bence roman sen de beni yargilamadan once bi guzelce dusun... Herseyin ölcüsü sen degilsin dersen bana.. Elbette ki haklisin!!! ölcü ben degilim ama BEN kucuk bir kiza tecavüz eden adamlarin ne kadar hafifce kurtuldugunu ve hatta ve hatta hic bir ceza cekmeden kurtulduklarini biliyorum... Isin garibi sen burada insanliktan veya olayi bakireligi vs. cekiyorsan yaniliyorsun.. Kurt bolgesinde yasanilan mesela kiz tecavüze ugrar sonra kizi kirlendi diye aile yok etmek ister ya.. yani bu da bizim toplumda yasanilanlar.. Ama emin ol Avrupada bu konuda farkli degil..

Uzun lafin kisasi.. ben idamdan yanayim derken... bence benim dusuncelerimin arkasinda neler yatiyor ve ben bu konuda boyle belki cok harbi bos bir laf etmis olsam da.. emin ol ki ben boyle dusuncelerimi bos ortamlarda edinmeden...

Hayal kirikligi deyip arkadasligimiz bitecekse.. buyur arkadasim fikirlerini soylemekte ozgursun ben gocunmam.. tam aksine elestiriye acigim ama benim fikrim kendime senin fikrin kendine.. yani her konuda uzlasici bir fikir bulunmaz.. Dunya oyle senin bildigin gibi sadece siyah beyaz degil arkadasim.. aralarda gri de var, degil mi?!
Alt 29.08.2005, 13:48
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard sefaat

bu konuyu anlamamissinizki..

Peygamber efendimizin şefaati şöyle olacak:

1- Makam-ı Mahmud şefaati ile, mahşerde beklemek azabından kurtaracaktır.

2- Çok kimseyi, sorgusuz, sualsiz Cennete sokacaktır.

3- Azap çekmesi gereken müminleri azaptan kurtaracaktır.

4- Günahı çok olan müminleri Cehennemden çıkaracaktır.

5- Sevapla günahı eşit olup, Araf’ta bekleyen kimselerin Cennete gitmelerine şefaat edecektir.

6- Cennete girmiş olanların derecelerinin yükselmesine şefaat edecektir.

4de bakarsan, orada müminlerin hepsinin cehennemde azap cekmeden cennete girebileceklerini zannedenlere bir ip ucu olsun. öyleymis gibi gösterip hadisleri inkar edenlerde nasil biliyorlarsa öyle yapsinlar. zaten bir seyde direniyorlar..

Allahin izin verdigi sekilde olacagi Kuranda yazili..

HALE ne diye sefaati farkli yöne cekiyorsunuz?!
Alt 29.08.2005, 13:50
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard hepsini yaz.. eksik yazma ve yorumunu

objektif yap!!!
Alt 29.08.2005, 13:57
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard baglantisiz misaller

verebilmen hos enis.. kimbilir bu tavrin ile kac insanin (cahil) burada kafasini karistiriyorsundur.. neyse bu da bir kabiliyet.. bu kabiliyetin icin sana bir kocaman aferin...

ben bir seyden emin isem.. o dusuncemden mesela beni ayirmak imkansizdir.. ta ki kendi dusuncemde bir hata veya yanlislik bulup kendimce bu dusuncemi degistirene kadar.. ki degistirirsem iste..
sen de burada global bir din anlayisi pesindesin.. bu da aslinda bir korkakliktir.. dunyaya bak kac ulus var.. ben bir Turksem , digeri kurt ve farkli diller konusulur, farkli kulturler genelekler vardir.. her kulturun kendi ölcüsü, her kulturun icindeki bireyin icin de kendisidir ölcü.... Savasmak yok ama anlasmak var diyenler de uyuyorlardir.. Cunku her yapilan savasin bile bir huzur vaat etmesi vardir.. yani amacin guzeldir ama bu amaca ulasmak icin kotu gerecler ( savas) kullanirsin..

benim anlatmak istedigim .. insani global bir din anlayisi asilaman yerine.. simdiki yaptigin gibi bir yol izlemen belki de kendin icin daha yararli olacaktir.. yeni bir din yaratmak degil.. neden ve nicin inaniyorsun onu dusunsen belki de senin icin hangi din dogru vs.. dogru secimini yapar baglantisiz onyargili yaklasimini bir kenara atar.. daha guzel bir anlayis ve dusunce sergilersin..

Sozum senin kisiligine vs degil.. sadece dayatmaya calistigin( bu da aslinda senin birey kendi ölcegin ama sen de laga luga yaparak bir global din ozentisi pesinde olarak) din anlayisina ve insanlari rencide etmeye calisman...

Burada medenilikten ve aydinliktan bahseden arkadaslarimiz .. sanki dinine cok bagli olan insanlari yobazlik ile sucluyor ve surekli insanliktan bahsederek cok super zeka olduklrini dusunuyorlar.. oysa ki bi insan arastirip tamamen kendini dinine veriyorsa o insan amacinin pesindedir alkislamak gerekir...oyle degil mi??

sorry uzun yazdim..
Antwort