Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 16.07.2015, 08:22
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Almanya seyahati

Onumuzdeki ay almanya'yi ziyaret edecegim, ilk ziyaretim olacak. Stuttgart, Frankfurt, Krauschwitz belki Aachen ve zaman kalirsa berlin'e gitmeyi dusunuyorum.

Is gucten hic plan yapmadim ve bayagi spontane seyahat olacak, akliniza gelen guzel gorulmesi yerler var mi tarihi ya da 'gormeden gitme' diyebileceginiz ya da guzel temiz restoranlar filan?

Geändert von Bosphorus_ (16.07.2015 um 08:25 Uhr).
Alt 16.07.2015, 11:42
_Alphawolf_

Beitrag Bosphorus'a hitaben;

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Onumuzdeki ay almanya'yi ziyaret edecegim, ilk ziyaretim olacak. Stuttgart, Frankfurt, Krauschwitz belki Aachen ve zaman kalirsa berlin'e gitmeyi dusunuyorum.

Is gucten hic plan yapmadim ve bayagi spontane seyahat olacak, akliniza gelen guzel gorulmesi yerler var mi tarihi ya da 'gormeden gitme' diyebileceginiz ya da guzel temiz restoranlar filan?

Merhaba haddim olmadan iki kelam etmek istiyorum ve bunun için şimdiden özür dilerim. Almanya, insanın gözünde büyütülecek bir ülke değil, öncelikle bunu bilmeni isterim. En azından bu bana göre böyle. Kıyas etmek gerekirse bizim ülkemiz çok çok daha fazla güzel, gerek tarihi gerek doğal güzellikleriyle. Ama Berlinde bir çok yer var gezip görülecek o da sanırım başkent olması hasebiyledir. İnsanları çok soğuk, makineleşmiş, otomatikleşmiş insanlar güruhu. Bana göre; bir yerin güzelliği tarihi, doğal güzellikleriyle değil; o yörenin insanlarının maneviyatıyla da alakalı biraz da...Alexander Platz var, ve keza Berlinde eskiden mesire yeriymiş Friedenau tarafları. Şimdiden iyi seyahatler.
Alt 17.07.2015, 01:54
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __KAAN__ Beitrag anzeigen
Heidelberg şehrini mutlaka görmelisin,özellikle eski şehir bölümünü.Almanya tarihi çok eskiye dayanan bir ülke değil,doğal olarakta Romalılar dan kalma kalıntıların eskisini görebilme şansın yok.Fakat almanyanın her şehrinde gidilecek yerler bulursun.Kara orman bölgesini(Scwarzwald) görme şansın varsa tavsiye ederim.Almanyanın doğu şehirlerinden Dresden,gidebilirsen git,yanlız orda türk milliyetçiği yapma,sopa yersin karışmam.Dresden doğu şehri olmasına rağmen,son 10 yılda Almanyanın ekonomik,sosyal ve kültürel gelişmesi en yoğun şehirlerinden biriydi.2 Yıl önce almanyanın en zengin şehirleri arasına girdi.Aynı zamanda geçmiş zamanların aristokrat şehridir...Berlinde eğer gerçekten eğlenmek istiyorsan,akşam Kreuzberg ten ayrılma,en fazla schönlein str ve Koch str sınırları olsun....Aslında çok yer var ama zamanım yok yazmaya.....
Heidelberg'e simdi baktim, satosu filan var, sokaklari guzel gozukuyor. Scwarzwald da iyi. Dresden'de muze varsa, ki vardir, WWII muzelerini gorebilirim. Sagol simdiden.

Bir de, araba kiralama orada kolay mi? Alamo, budget filan orada da vardir diye dusunuyorum, arabayi mi onerirsin baska ulasim methodunu mu? Mesela Istanbul'da araba kullanmak ve park yeri bulmak iskence o yuzden tramvay en idealiydi, o da tiklim tiklim.

Zitat:
Zitat von _Alphawolf_ Beitrag anzeigen
Merhaba haddim olmadan iki kelam etmek istiyorum ve bunun için şimdiden özür dilerim. Almanya, insanın gözünde büyütülecek bir ülke değil, öncelikle bunu bilmeni isterim. En azından bu bana göre böyle. Kıyas etmek gerekirse bizim ülkemiz çok çok daha fazla güzel, gerek tarihi gerek doğal güzellikleriyle. Ama Berlinde bir çok yer var gezip görülecek o da sanırım başkent olması hasebiyledir. İnsanları çok soğuk, makineleşmiş, otomatikleşmiş insanlar güruhu. Bana göre; bir yerin güzelliği tarihi, doğal güzellikleriyle değil; o yörenin insanlarının maneviyatıyla da alakalı biraz da...Alexander Platz var, ve keza Berlinde eskiden mesire yeriymiş Friedenau tarafları. Şimdiden iyi seyahatler.
Estagfrllah, birkac ulke gordum, tarih ve kultur olarak bizim ulkemiz gercekten cok iyi, insanlari yardimsever. Mesela amerika tarihi 1800'lu yillara dayaniyorken bizimki 400'lu yillardan eski, dolayisiyla daha cok gorulecek yer var, nereye kurek sallasan tarih cikiyor. Dogal guzellikleri de otellerin insasiyla azalmak uzere, bir de nufus kalabaligi sorun, bir tatil beldesinde yolda yuruyemiyorsun nefes alacak yer bile yok. Trafik keza. Tesekkurler.

[quote=lady35;2115391]Dreiländereck bei Aachen
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche