Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.09.2007, 09:18
fos

Standard *lach* o.T.

ohne Text
Alt 23.09.2007, 10:53
eniskaya

Standard Düsüncelerimizde cok parallelik var

ben cocuklugumdan beri hic bir DINe dünyanin gercegi budur anlamiyla yaklasmadim, icimde degil yaklasamiyorum, sadece bir yaraticinin veya evrenin kendisinin yaratici oldugunu düsünüyorum...

Söylediklerinde cok dogrular var, elbet bana göre.
Son Orta-Asya tsunami felaketinde Süleyman Ates gibi Hocalar bile, Allahin cezasiydi yaklasimini sergilediler.... bu tüm Islam Aleminin ortak yaklasimiydi... Hiristiyanlar cok cok daha fazla yardimda bulundular...

Görünen yasanan gercekler bunlar... ama sunu belirtmeden gecemeyecegim, Hiristiyanlar arasinda DIN ile yaklasanlar yine Islamdaki gibi fanatik ve bir nevi fasistler... o acidan ben aralarinda sabah aksam Isa ile gezenlerden her hangi bir iyimser yaklasim göremedim.... daha cok evrensellikle hayata bakanlardan dostluk gördüm....
Cünkü belirli bir seviyeden sonra irk mirk DIN min kalmiyor, sadece insanin kendisi kaliyor ve ona göre karsilik görüyor...

O acidan benim yorumum farkli... Incilde okunsa sabah aksam Incilede tapilsa, insanliga fayda getirecegi yoktur, aynisi diger kutsi kitaplar icinde gecerlidir....

Zaten Dinlerde güzel olanda evrensel yaklasimlaridir, gerisi ise safsatadir
Alt 23.09.2007, 10:59
eniskaya

Standard Güzel düsüncelrin varda

ben Din acisindan sormadim...

Ismine ALlah koy yada Buda koy veya Yahova...

Sorularima cevap alamadim... yaratici varmi, hayatin gayesi nedir, ne icin dünyada varsin ???

Bunlara senin düsüncenle bir cevap istemistim.... yoksa Dinlerin insanlarin cikarina disign edildigini sagir sultanda biliyor... konu bu degil....

Senin evrel düsüncelerin nedir onu sorduk !!!! elbet varsa tabi... yoksa sabah aksam DINleri kötülemek acizane yaklasimdir
Alt 23.09.2007, 11:03
eniskaya

Standard Gayet dogaldir irzlarian gecmesi

tüm tarikatcilarda bu böyledir, seks agirlikli icin tarikatlar kuruludur... bunlari biliyoruz... bilmeyende yok...

Yeni bir seyler söyle... yasanilmaya bilinmeyen... kafayi takmissin DIN düsmanligina gidiyorsun... icindeki hiddet nerden kaynaklaniyor.... baskalarinin bilmedigi bir bilgiyemi rastladin... ??? Was ist essss ???
Alt 23.09.2007, 11:11
eniskaya

Standard Du langweilst mich total

su ana kadar yazdigin yazilarin icinde, insanlik icin zerre kadar iyimser olan bir taraf göremedim.....

Dinler yoktur diyorsan, tamam anladik, var diyende yok...

Ama DINLer yobazliktir demekle kendi acizligini gösteriyorsun kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii herhangi bir vizyonunda yok....

Bir seyi kritize eden insan, en azindan vizyoner olur.... körü körüne DInlere düsnamlik etmez... en azindan küfür etmez....

Iste bu konuda yobaz dediklerin senden cok daha demokratik olabiliyor......

Cehalet insanda Dinleri red etmekle kaybolmaz... hele hele kendisi süper benzinli yobaz davranmaz...... evet bu laf sanaydi.... üstüne almanida özellikle rica ederim !!!!

Cok hususta bir cogumuzdan gerisin, hele hele efendilikte.
Alt 23.09.2007, 14:39
Benutzerbild von hacikischkisch
hacikischkisch hacikischkisch ist offline
Neuer Benutzer

Standard wo bist du mein sonnenlicht...

lass den rebell spinnen. ein hoffnungs(looser) fall
Alt 23.09.2007, 14:43
Benutzerbild von hacikischkisch
hacikischkisch hacikischkisch ist offline
Neuer Benutzer

Standard Allahin emri peygamberin kavliyle

kizimiz intellektayi oglumuz rebellye ye istiyorum..cal cal cal djey simdi halayy zamaniii
Alt 23.09.2007, 15:14
Benutzerbild von hightopx78cgn
hightopx78cgn hightopx78cgn ist offline
Neuer Benutzer

Standard Geschichten & Legenden

Der Mensch an sich war noch nie von reiner Vernuft geleitet...und auch die die diesen Anspruch für sich einnehmen müssen eingestehen dass ein gewisses Maß an leichter Unterhaltung einen Teil des Sauerstoffs ausmachen

Nun schwinden jedoch mit der Zeit, der intellekuellen Neigung und der vielschichtigen Entwicklung eines jeden die Grenzen zwischen realer Wahrnhemung und geistiger Fiktion bzw. "ich setz noch einen drauf"...

Auch liegt es in der menschlichen Natur auf mehr zu hoffen um die eigene biologisch begrenzte Existenz zu erweitern Der Glaube an höheres welches nicht von irdischen Geschenissen abhängt ist als vor allen Dingen für emmotionale und unmündige Menschen ein Teil Ihrer Weltansicht und trägt zur eigenen Existenzberuhigung bei.

Auf der anderen Seite benötigt jeder gute Fussballclub Fans und Clubmitglieder um Tore schiessen, und in die Superliga aufsteigen zu können. Wie jeder Fussballclub stehen diese in Konkurrenz zueinander und werben um Mitglieder um die Vereinskassen prall zu füllen

Die Fans, die Teils nur Mitläufer sind, teils auch "vernüftige" fans darstellen und auch diejenigen die reiiirei rei raraaaaaa schreine und jeden anderen fan am liebsten lünchen wollen sind meist nur an den Spielen und der Gemeinschaft an sich interessiert.
Alt 23.09.2007, 18:31
eniskaya

Standard Davon bin ich auch überzeugt

jemand ohne Visionen und kein respekt vor der Allgemeinheit... sanirim bazi olaylar yasadi, camiide Hocadan dayak falan... kommt leider sehr oft vor.
Alt 23.09.2007, 23:21
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Korkmamak, cesur olmak iyidir Enis.

Bir dinin yanlışlıklarından kurtulurken onun ile birlikte mutlaka diğer dinlerde onun gibidirler düşüncesi cesurca bir yaklaşım değildir. Ben İslamın kutsal bir din olmadığını, Kuranın bir Tanrı kitabı olmadığını, çoğu bölümlerinin Tevrattan toparlama, çalma olduğunu hatta ve hatta Allah kelimesinin bile İbranice olduğunu biliyoum. Muhammetin ölümünden tam 18 yıl sonra ilk Kuran derleniyor ve yok ediliyor ikincisi derleniyor tekrar yok ediliyor ve piyasada dönenler kalıyor, M. Akife bile Kuran yazdırıyorlar, ""Pes."" Bir dinin din olabilmesi için Tanrının temel istemlerine yakın durabilmesi onlara sahip çıkabilmesi kıstastır benim için. En temel hak YAŞAM hakkıdır. İnsana sevgi, saygı, eğitim, öğretim, bilgi, teknik donanım, sosyal faaliyet gösteren bakım evleri, hastahaneler, yurtlar, kreşler, ibadet evleri, toplum içinde ve evrensel yapı içinde her türlü yer alma, Evrensel Hümanizm, evrensel hukuk ve Demokrasiye sahip çıkma ve koruma. Bireye her ne olursa olsun saygı duyma var olabilme hakkını yaratabilme ve savunabilme. Sosyal dinin görevleridir bunlar. Ve böyle dinler serkülerdir, bağımsızdırlar kendi geçimlerini kendileri sağlarlar. Başka dünyaya, başka insanlara, farklılıklara düşman olmazlar, tam tersi varlıklarını koruyabilmek için yardımcı olurlar. Paralel dünyalar oluşturmazlar, başka dinlere, topluluklara düşmanlık yapmazlar. Bilime ve bilimcilere düşman olmaz, düşmanlık yapmaz, her insanı hem eşit hemde özgür olduğunu düşünür ve kabul eder.Demokrasiye, hukuka saygılıdırlar, sivil yaşam normlarının hepsine destek olurlar ve bütün bunları yapanlarda benim gördüğüm kadarı ile Hıristiyanlar. Orta doğunun göbeğinde demokrasi olabilen tek bir ülke var o ülkede İsrail. Ve aklı başında olan din ORTAÇAĞ ilkelliğinden kendini kurtarabilmiş olan dindir.

Ben bütün bu sempatilerime rağmen dindar bir insan değilim. Çünkü Tanrının dini olabileceğine düşünmüyorum. Din bazı temel doğruların dışında büyük ölçüde olumlu yada olumsuz değişik ve değişebilen kültür oluşumudur. Tanrının bu tür basitliklere ihrtiyacımı olabilir. Tanrı insanlığın düşünebileceği, yada yapabileceği her şeyin tarif bile edilemiyecek kadar üstündedir.

Selamlar...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche