Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.09.2007, 00:30
eniskaya

Standard Kesin senin basindan bas örtülü

mas örtülü bir olay gecmistir... bu Forumun cinleri beni carpsinki kücüklügünde bir olay yasamissinki burada siddet ve nefret kusuyorsun......
Alt 23.09.2007, 00:36
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Afiyet şeker olsun kahven sana Enis,

Mutlaka Türkçe eksikliği hepimizde bulunmakta, ama Türkçenin de eksikliğide var. Aslında bu ülkelerde yaşamak, okumak, evrensel bir mesleğe sahip olabilmek hem büyük bir şans, hem başarı, hem de mutluluk olmalı, ayrıcalık olarakta düşünebilirsin bunu sevgili Enis. Ben bu ülkelerde okumuş, eğitim almış, kendi hayatını kazandıran evrensel bir mesleğe sahip olanın şiddete tapınacağına asla inanmıyorum. Böyle bir dengesizliğin içinde yer almadığı gibi, kendisine de bu tür ilkelliğe asla izin vermez. Sorun yaşama ne tür bir katkın var ve ondan neler bekliyorsun..???

Annelerimiz, babalarımız istenilen ölçüde eğitimli olabilselerdiler, zaten dil eksdiklikleri oluşmazdı. Ama iyi bir şekilde dil bilenler var, lakin zihniyet olarak sorunlular, sadece dil bilmek yetmemekte, o dili yada dilleri niçin öğrendiğin ve onlar ile neler yaptığın önemli.

Ben dinlere karşı değilim, sosyal, kültürel, eğitimsel, hatta , hatta diller öğrenilmesinde itici bile olabilen yanları var. Tevratın on kutsal kuralına içinizde karşı çıkacak kim olabilir ki??? Benim açımdan çok büyük ölçüde evrenseldir de bu kurallar. Hıristiyanlığın karşılık beklenmeden sunduğu sevgi, şefkat, sosyal yardımlaşma ve bütün dünyaya ulaşmaya çalışan yardım kuruluşları vs. Almanyanın en büyük iş vereninin kliseler olduğunu bilmem biliyor musunuz. Ve bitmez, tükenmez sosyal çalışmaları vardır. Ben şahsen bu katmanda eğitimsiz hiç bir insan ile karşılaşmadım, hoş görü, saygı ve sevgi gördüm. İsanın o müthiş, salt barış ve bilgi dolu ölümsüz, evrensel direnişinin bu günün dünyasında ki yansımasıdır bunlar. İsa hiç kitap bırakmadı, toplam üç yıl fikir dağıttı ve çarmıha gerilerek fikirleri yok edilmeye çalışıldı. Sonuç, dünyada en fazla satan kitap İncildir.

Yaşamın tek bir gizemi bulunmakta tüm sorunların, sevgi temelinde çözülebileceği. Yaşam sevgi ile başladı ve sevgi ile sonuçlanacak. Ben dindar bir insan değilim, lakin sık, sık yazdığım gibi klasik anlamda Ateist de değilim, yıllar önce yaşadığım ölüm yakını deneyim ile Ateizmin bir versiyonu olan Tanrı tanımazlığa ve ölüm ötesi yaşama inanmamayı o yaşadığım deneyimden sonra bıraktım. Ben dinlere değil, dini günü birlik bir yaşam biçimine çevirmeye çalışanlara, sivil evrensel hukuku yok etmeye çalışanlara, dinin, inancın yalnızca ruhani bir mesele olduğunu, daha ötesinde ne yönetim, nede yönetilen olarak yer almadığını, özerk bir yapılanma olduğunu ve kimsenin inancıyla, yada inançsızlığı ile oynanmamasına, bir başkasının bireysel özgürlüğünü yok etmesine karşı hukuksal yaptırımlar ile hem korunmasına, hem güvenceye alınmasına destek veren bir kişiyim. Kısaca TEOKRASİNİN her türlüsüne karşıyım.

Selamlar Enis...
Alt 23.09.2007, 00:37
unknown

Standard Bizim DINCI YOBAZ CAKALLARA islam dersi1

İslamın Şartları

- Kelime-i şehadet getirmek.
( Zamanimizdaki DINCI YOBAZ KAFIR CAKALLARDA papaganlar gibi dil ucuyla kelimeyi sehadet getirir, ama müslüman olmak bununla bitmiyor !
Bu is bu kadar kolay olsa papaganlarada kelimeyi sehadet getirt, cennetlik ol ! :-)) )

- Her gün beş kere vakti geline namaz kılmak.
( OOOHHHHOOO bu zamanda kimde o kadar cooooook zaman varki namaz kilsinlar !? :-)) Televizyonda futbol maci, güzel dizi, film var de, günde 5-6 saat Televizyon basindan kalmazlar ama namaz kilmak icin 10-15 dakika !? :-)) hahahahahahaaa:-))
O kadar zaman bonkörü degil bu zamane DINCI YOBAZ CAKALLAR ! :-)) ama birak islamin sartlarinda yer almayi, farzlarda bile yeri olmayan basörtüsünü takan kendini müslüman saniyor ! :-)) )

- Malın zekatını vermek.
( hahahahahahahahaha :-)) ne zekati ya !? Bu DINCI YOBAZ CAKALLAR insana günahini bile vermez ! :-)) allah kuran birde bonkörce emir etmis, 40da 1i diye ! :-)) Yani 2.5% ! :-))
hahahahahahahahahhahahaaaaa :-))
kuran yazilirken hic kimsenin aklina gelmemis, yahu bu adam zaman gelecek islami ve allahin kuranin emirlerini paraya lükse karsilik satacaklar diye ! :-)) Kisa bir hesab, ayda 1.500 euro maas alsak, fazla ya, biz sade bir isciyi örnek gösterelim, ayda 1.500 euro eder senede 18.000 !!! Yani sizin senelik vereceginiz zekat 450 euro !
Euro götü boklu haci hocanin karar kildigi 50-100 euro degil ! Ama bu sadece sade hesab, bunun birde ince hesabi var ! Mesela zihniyet esyalarinizinda zekati var ! ama bunlari siz bilmezsiniz ! Inandiginiz dinin kitabini okumus olsaydiniz bilirdiniz ! :-)) )

- Ramazan ayında her gün oruc tutmak.
( hahahahahahahahahaahahhaahaaa :-))
Show maksatiyla degil, gercekden namaz tutmak, yani oruclu oldugunuzun lafini bile etmemek ! ;-) Kimi DINCI YOBAZ CAKAL sigara denilen zehiri bile islamin sartlarine degisiyor ama siktir et, hic deginmeyelim o satekar acizlere ! :-)) Sanki tanidiklri ac sefilmis gibi iftara cagiriyorlar birbini, mksat, bak gör biz oruc tutuyoruz ! :-)) Haddi yerinde olan birisini iftara davet etmenin ne manasi varsa !? )

- Gücü yetenin ömründe bir kere hac etmesidir.
( Gidin gidin, seytan taslarsiniz bol bol ! Aman dikkat edin, seytan dürzüsüzü bazen sizide tasliyor, icinizden biranda 50-100nüzü birden götürüyor ! :-)) Kimbilir allah icinizdeki seytanlari bir sürü haline getirip oracikda öldüyor, nede olsa allah herseyi bilen yapandir ! ;-) Birde bizim DINCI YOBAZ CAKALLARIN bir adeti var, gecken, eli ayagi tutarken hacca gitmeler, elden ayakdan cekilesiye yemekdikleri BOK kalmaz, elden ayakdan düstüklerin hacca giderler ! :-)) Cünki vicdanlari rahat degildirler !
Ulan SEREFSIZ SAHTEKAR DINCI YOBAZ CAKALLAR, hacca elden ayakdan düsünce, yaslaninca gideceksiniz diye kuranin neresinde yaziyor !? )

Iste size islamin 5 sarti !
Siz ilk basta islamin 5 sartini yerine getirin, ondan sonra "basörtüsü basörtüsü" diye anirin ! :-))
islam basörtüsünden ibaret degildir !

Kimie anlatiyorumki ben bunlari !? :-))
Bu ÖKÜZLERDEN ne müslüman olur ne GAVUR !?
Bakin begenmediginiz o gavurlar bile sizi kendilerine hizmetci etmisler ! :-))
hahahahahahahahahhahahahahahaaaaaaaa :-))

vesselam ;-)
Alt 23.09.2007, 00:43
unknown

Standard Kim dine inanir !?

Kimler dine, tanrinin varligina inanir !?

Iyi oku, düsün ve ögren ! ;-)

Dine, allah gibi tanrilara ancak ilkel, medeniyetden yoksun cahil cühela inanir !
Cünki bu ilkel, cahil cühela kesim, kafalarinin calismadigi sorulara cevabi allah gibi tanrilarda ararlar !
allahin isi der gecerler !
Baslari slklstlglnda kendilerinde umut aramazlar, umutlarini kendi fantazilerindeki güclü kuvvetli bir varliga, yani allaha benzer tanrilara baglarlar !
Korktuklarin siginacak, onlara kol kanat getirecek güclü kuvvetli bir olaganüstü yaratiga inanirlar ! Bir kücük cocugun anasina babasina sigindigi gibi...

allah gibi tanrilar ve dinler sadece zayif yapisi olan ilkel cahil cühelanin fantazi ürünüdür ! ;-))
Alt 23.09.2007, 00:46
eniskaya

Standard DINLERI unut

ben sana Dinlerden bahsetmedim....

Bana iki seyi söyle yeter...

1.) Allahi tanimla
2.) Hayatin gayesini söyle
Alt 23.09.2007, 02:03
Benutzerbild von nazarkiz03
nazarkiz03 nazarkiz03 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

hart aber gut und realistisch geschrieben...cok sinirlenmissin belli oluyor ama normal, hak verebiliyorum..
Alt 23.09.2007, 02:06
intellecta

Standard son zamanlarda okudugum

en sacma makale.
Alt 23.09.2007, 02:09
intellecta

Standard ach du kacke o.T.

ohne Text
Alt 23.09.2007, 02:13
Benutzerbild von nazarkiz03
nazarkiz03 nazarkiz03 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

iyi hos ama bence iyi bir müslüman olarak yinede o kadar asalandirici sözler kullanma..cünkü dinimizde bu da yok..ve basörtüye gelince 32farzda veya 54 farzde basörtsüsü hakkinda birsey gecmiyor ama kurani kerimde geciyor...basörtüsü veya türban kelimesi ile f´gecmesede anlatiliyor..kadinlar baslarini omuzlari dahil birsey ile kapatacaklar, saclarini göstermeyecekler buyurmus Hz, Allah..eee bizlerde ne ile kapatabiliriz herhangi bir cabit parcasiyla..ee bu da basa baglaninca ne oluyor??basörtüsü oluyor haliyle..iste arkadaslar..bence aslinda bu konulari artik fazla tartismaya gerek yok, cünkü baslarda bende cok kiziyordum ama baktim gördüm, bizim türkiyemiz ile mlaesef bu konuda basa cikilacak gibi degil, bende herkesin kendi düsüncesini kendine birakiyorum ve bu olanlari son derece kiniyorum...!!!!!!!!!sadece bende degil tabiiki..türkiyemiz cok dikkatli adimlar atmasi gerekiyor su an. tüm EU nun gözü simdi yeni anayasada..türban konusunda!!!!bizim ülkelerimizde okuyabiliyorlar acaba kendi ülkelerinde de okuyabilecekler mi diyorlar..ve bu konunun türkiyede tartisilma konusu oldugunada gülüyorlar, türkiyeye ait birsey diyorlar müslüman olduklari icin, yabanci bir sey degil diyorlar ve hayret icinde bakiniyorlar..olmaz olamaz böyle birsey ya...
Alt 23.09.2007, 02:16
Benutzerbild von tit
tit tit ist offline
Neuer Benutzer

Standard serefsiz

ulan namussuz mademki bu kadar islamiyet hakkinda bilgin var neden ozaman herseyi inkar ediyorsun seni yaradana onun emirlerine karsi nasil geliyosun sen pes dogrusu ama unutmustum senin ne oldugun belli degil biliyorsun ne demek istedigimi dimi yavrum......( Hiyar seni )
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche