Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.07.2005, 15:04
unknown

Standard Yaziklar olsun :o)

Demek kimse mezhebini bilmiyor )
Elazig sana ayriyetten teessüf filan ederim yani :O)

O halde ben yazayim :

Arkadaslarin Mezhep Kabullerini yazmaya elleri varmadi demek ki:

Kuran in hayiz halini düzenliyen ayetin de Bir tek yasak vardir o da erkege yöneliktir:

Hayizli kadinla temas yasagi Demistim.

Kuran düzenlemeyi böyle Yapmisken hic bir yasaga muhatab kilinmayan Kadina Mezhepler tarafindan bir dizi yasak getirilmistir )
Öte yandan ayet de erkege getirilen yasagi delip hayizli kadinla cinsel temas saglamak icin Akil almaz oyunlar sergilenmistir.Bu yasagi delen erkege HAD ( Nasla belirlenmis ceza ) yok , tazirden eden yok, azarlanmasi gerektigini bile söyleyen yoktur. Hic olmassa kefaret öngörülsün o da yoktur .Bu yasagi delen erkek,Allah dan affini diler yarim dinarlik bir sadaka verir ( Ibn Kudame;el-mugni,1/335; Halifi,71 )

erkegi rahatlatmak icin baska oyunlarda sergilenmistir :O)

Bu oyunlari gösterirken Her kesin bas vurabilecegi bir kaynaga gönderme yapalim:

el-Ceziri nin el-FIKIH ale"l-mezahibi"l-Erbaa adli ünlü eserine..

Gelenegin HAK (!) MEZHEP diye andigi fikih ekollerinden HANBELILIK in görüsü su:

Hayiz halindeki kadinla cinsel iliskiye girmek,kücük bir günahtir )
Bu günahi isleyen kisi tövbe eder ve bir veya yarim dirhemlik sadak verir kurtulur.Eger maddi durumu müsait degilse bu sadakayi da vermez )

Devam edelim Bakara 222 de belirtilen yasagi asmaya yönelik farkli icadlari görelim )

Dört hak mezhep den HANEFILIK in kadin hayiz gördügünde SIKISAN erkege Care getiren FETVASI su:

Hayizli kadinla cinsel temas istegi duyan erkek Günaha carpilmadan bu isi yapmak icin kanin iki namaz arasi kadar kesildigi bir zamani kollar.. )

Hak mezheplerden MALIKILER in SIKISIK durumda olan erkekleri kurtarmada cözümleri daha LIBERAL ve daha Hosgörülüdür.

Söyle fetva veriyorlar:

Hayiz halindeki kadinla cinsel temas icin kanin iki namaz arasi kesilmesi sart degildir,Bir namaz kilinacak zaman kadar kesilmisse erkek cinsel temasda bulunur ve günah a girmez )

Bu Hos görülü Malikiler de daha da hos görülü cözüm getirenler vardir

Onlara Göre adet halindeki kadinin kani,Cinsel birlesme icin yetecek bir süre kesilmisse Cinsel temas yapilabilir ;o)

Malikiler dahada isi ileri götürmüslerdir...
Söyle derler: Bunlarin hic birine gerek yok Adet kanin kesilmesi bir CIHAZ ya da ilacla saglanarak da erkegin yolu acilabilir ( Ceziri 1/ 123-124 )

Bu Cözüm getirici ( !) Hak (!) Mezhep Görüslerini siraliyan ezherli FAKIH el-Ceziri son görüsü belirttikten sonra Su Müthis eklemeyi yapiyor.

Tahammül gücü olmayan SEHVETLI erkeklere,Cinsel temastan önce Kanin akmasini kesmek icin bu son görüsün actigi yolda hareket etmelerini öneririz.

Gördügünüz Gibi Kadinin saci ile yillarini Kaybeden Hak mezheplerin KURAN AYET ini etkisiz birakmak icin ürettikleri cözümlere modern zaman ulemasida katkida bulunmakta SEHVETINE hakim olamayan GÜCLÜ ERKEKLERIN Allah rizasi icin (!) YARDIMINA KOSMAKTADIR !.

Oyun hep cinsiyet Hep sehvet oyunudur.Ve Din Özellikle Uydurma hadislere dayanan Din yani satanizm Bunun araci yapilmistir.
Bu Cinsiyet ve Sehvet oyunlarinin hangi anlayisla sergilendigine tipik bir örnek de HADIS adi ile Sahnelenen Su HERZE dir:

**Herhangi bir kadin kocasinin izni olmadan oruc tutar,kocasi ondan bu halde iken cinsel istekte bulunur da kadinda buna olumlu cevap vermez ise Allah o kadina ÜC BÜYÜK KEBIRE ( en büyük Günah ) Yazar ( Elbani;ez-zaifa,5/494 )

Hayizli kadinlar,Isterlerse her türlü ibadetlerini yapabilirler.
Namaz kilarlar
Oruc tutarlar
Kuran okurlar
Maabet e cemaatle giderler.ama Islam onlara o hallerinde iken bu yükümlülüklerini yerine getirmeme izni vermistir.Isterler ve gerek görürlerse bu izni kullanabilirler..

FIkih ekollerinin hükümleri Tosuruktan TEYYAREDIR !..

Hüküm ve fetva nin en Hayirlisi HAK tan gelir.
Bundan süpheye düsenlerden olma...

HAKKIN DISINDA SAPIKLIKTAN GAYRI NE VARDIR ! ( Yunus;32 )

Hoscakalin
Alt 31.07.2005, 15:10
unknown

Standard Peygamber e Isnat edilen yalanlara bakin

Buyrun:

3801 - Zeyd Ibnu Eslem radiyallahu anh anlatiyor: "Bir adam, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm"a sordu: "(Ey Allah"in Resulü!) Hanimim hayizli iken bana helal olan nedir?" Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: "Üzerine izarini baglasin, yukarisina istediginde serbestsin."

Muvatta, Taharet 93, (1, 57).

3802 - Hz. Mu"âz radiyallahu anh anlatiyor: "Ey Allah"in Resûlü! dedim, hanimim hayizli iken bana helal olan nedir?" "Izar"in yukarisi, ancak bundan da sakinsan daha iyi olur!" buyurdular."

Rezin tahric etti. Ebu Davud, Taharet 83, (212, 213).

3803 - Ikrime, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm"in zevcelerinden birinden naklen anlatiyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, hayizli hanimlariyla bir mübaserette bulunmak dileyince haniminin ferci üzerine bir sey örterdi.."

Ebu Davud, Taharet 107, (272).

3804 - Ibnu Abbas radiyallahu anhüma anlatiyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kisi, hayizli karisiyla cinsi münasebette bulunursa (hatasina kefâret olarak) yarim dinar tasadduk etsin."

3805 - Bir rivayette ise söyle denmistir: "Kisi hayizli hanimina, hayiz halinin baslangicinda, kan kirmizi renkte iken temas ederse bir dinar tasadduk etsin. Kanin kesilmeye yüz tutup akintinin sarardigi zaman temas eden, yarim dinar tasadduk etsin."

Tirmizi der ki: "Bu hadis Ibnu Abbas radiyallahu anhüma"dan mevkuf (kendi sözü) olarak da rivayet edilmistir."

3806 - Ebu Davud"un bir rivayetinde hayizli karisina temas eden kimse hakkinda Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm"in: "Bir veya yarim dinar tasadduk etsin" dedigi kaydedilmistir.

Ebu Davud der ki: "Bu rivayet (yani Ibnu Abbas"in "bir veya yarim..." diyerek yaptigi rivayet) sahihtir, (diger "...yarim dinar..." diyen rivayet bu kadar kavi degildir.)"

3807 - Bir rivayette söyle denmistir: "Kisi hanimina kanama halinde temasta bulunmussa bir dinar, kanin kesilme halinde temas etmisse yarim dinar tasadduk eder."

Tirmizi, Taharet 103, (136, 137); Ebu Davud, Taharet 106, (264, 265, 266); Nesai, Taharet 182, (1, 153); Ibnu Mace, Taharet 123, (640).

Ne tesadüf Degil mi ?

Hale bakin ki alemlere Rahmet olan bir Peygamber Kuran i Hic e sayan bir hareketi Yarim veya bir dinarla gecistiriyor )

Hanbelilik Maddi durumu iyi degilse onu da vermiyor )

Hele Allahsiz kitapsiz seytan ordulari hele !..
Alt 31.07.2005, 15:15
unknown

Standard Simdi Bakara 222"ye bakalim :o)

Bakin Kütüb-ü Sitte de Sehvetine hakim olamiyan erkekler icin yalan söyletilen peygamber Bu ayeti teblig ediyor:

BAKARA:

222-Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. İyice temizlendikleri zaman ise Allah"ın emrettiği yerden onlara varın, yaklaşın Şüphesiz ki Allah çok tövbe edenleri de sever, çok temizlenenleri de sever.

Enteresan degil mi ?..

)
Alt 31.07.2005, 15:31
unknown

Standard Namaz kilin Kardeslerim

Kardesim Namaz kil..
Kil da gözün ile kil
Oturarak kil
Ayakta kil
Yatarak kil..

Önemli olan ibadet etmektir..
Gönlünü kalbin i Yaradan a acmaktir..

SIZLERI NAMAZ KILDIRMAMAK ICIN elleri kaldirmaya 550 sayfa sart kosan SEYTAN FIKIHLARINA bakmayin

Onlarin amaci Din e bidatlar koyarak sizi ibadetten caydirmak..

Namazini kilin..

Namaz Kuran in Allah ile kulu arasinda ki iliski ve diyalogun tüm türlerini bir araya getiren Toplayici bir ibadettir.

ZIKIR SÜKÜR HAMD TESBIH TEHLIL SECDE RUKU TEFEKKÜR Gibi yakaris ve meditasyon hallerinin Tümü namazda vardir.

Acikcasi namaz bu kavramlari düsünce ve fiil e dönüstürür.

Simdi nerem önce yere gelecek diye bir saplantisi olan insanin Allah ile namaz diyalogunu kurmasi mümkün müdür ?

Kuran da Namaz diye bir kelime gecmez Salat diye ggecer ve bunun anlami

DUA demektir..
Namaz in Yakaris ve yüceltme hallerinin Tümünü icerir.

Bu yapisi ile namaz sadece Muhammed ümmetinin degil;TEVHID gelenegine bagli tüm halklarin ortak ibadetidir.

Bunun icindir ki KURAN namazi tüm peygamberlerin ortak ibadeti olarak gösterir ANCAK TANIMLAMAZ !..

Yani nerenin önce secdeye gelecegi KURAN in umurunda degildir !..

Cünkü Namaz Tevhid geleneginin bir uygulamasi olarak MEKKE li müsrikler TARFINDAN DA BU GÜNKÜ GIBI YOZLASTIRILMIS OLARAK Bilinmekte ve uygulanmakta idi..

KURAN bu konuda son derece acik konusmaktadir:

** Onlarin Beytullah daki namazi Islik calmak ve el cirmaktan baska bir sey degildir ** ( Enfal 35 )

Bu gün Namaz Uydurup Bidat uygulayan ve
elini söyle kaldiracaksin Parmagini oynatacaksin ile istigal edenler Onlardan farkli degildir.

Namaz kilin kardeslerim..

Yanliz kilin Cenab-i hak ile Bütünlesin
Cemaat ile kilin Sosyoljik bütünlesmeyi taniyin Toplum ile bütünlesin..

Allah Rizasi icin sekilciligi birakin..

Bakin mevlana Kissasinda ne diyor ?

Musa a.s. yolda bir çoban gördü. Şöyle söyleyip duruyordu :

-Ey kerem sahibi Allah’ım!... Neredesin ki sana kul , kurban olayım!... Çarığını dikeyim , saçını tarayayım!... Elbiselerini yıkayıp , bitlerini ayıklayayım , süt ikram edeyim sana !... Elceğizini öpüp , ayacığını ovayım , uyku vaktin gelince yerini süpüreyim!... Bütün keçilerim sana kurban olsun!... Bütün nağmelerim , heyheylerim sanadır Allah’ım!.

Çobanın böyle saçma sapan şeyler söylediğini duyunca Musa a.s:

-Kiminle konuşuyorsun , diye sordu.

Çoban da:

-Bizleri ve bu yeri göğü yaratanla , diye cevap verdi.

Musa a.s:

-Vah , vah!... Sen sersemlemişsin!... Daha müslüman olmadan kâfir olmuşsun. Allah’ın her şeye Kaadir olduğunu biliyorsun da bu hezeyanlar nedir ?... Amcana , dayına mı söylüyorsun bunları?... Ayağa muhtaç olan çarık giyer , büyüyecek olan süt içer . Allah’ın sıfatlarında cisim sahibi olmak ve ihtiyaç var mı ki?... El , ayak bizler için övgü vesilesidir lâkin , Allah’a nispet ettin mi kusur olur!... Akılsız dost zaten düşmandır.

Çoban:

-Ya Musa , ağzımı bağladın , pişman oldum , dedi ... elbiseleri yırtıp çöllere doğru giderken öyle bir ah çekti ki ...

Musa a.s’a vahiy geldi :

-Kulumuzu bizden ayırdın . Sen ulaştırmak için mi geldin , yoksa ayırmak için mi?.. Gücün yettiğince ayrılığa basma. Her kese farklı huy verdim. Ona metih olan söz sana zem olabilir. Ona göre bal , sana göre zehir olabilir . Ey Musa ; edep bilenler başkadır , canı , ruhu yanmış âşıklar başka. Yıkık köyden haraç , âşar alınmaz. Hatalı söz söylerse bile , ona hatalısın deme. Sarhoşlardan kılavuzluk arama. Aşk şeriatı bütün dinlerden ayrıdır. Âşıkların şeriatı da Allah’tır, mezhebi de.

(.......)

Mesnevi : 2. Cild - Sayfa : 132 -...- 139

Bilmem anlatabiliyor muyum ?..

Hoscakalin
Alt 31.07.2005, 16:19
Benutzerbild von balikiz
balikiz balikiz ist offline
Neuer Benutzer

Standard tabi olmaz

Islamlan alakasi olmadigi için!
Alt 31.07.2005, 16:55
Benutzerbild von balikiz
balikiz balikiz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hadisleri yalanliyanlar!

Sizinle tartismak mümkün degil, çünki çeliskilerin içinde yüzen kisilersiniz. Islami nefsinize uygun bir sekilde uyarmaya çalisiyorsunuz, halbuki asil göreviniz, nefsinizi Islama göre uyarmaktir. Bu büyük bir yanilginin içinde oldugunuzun farkinda bile degilsiniz. Peki hepsi nerden kaynaklaniyor? – Nefsinizi tanimadiginiz için.

Eger hadislere sayginiz yok ise, sizin probleminiz degilmi? Eger gerçekten dogru iseniz, hadislerin yalan oldugunu ispatlasaniniz! Sizin kimin hakkinda konusmaya hakkiniz var ki kalkip kimin ne olacagini iddia edersiniz? Eger Hadisler Allahin (C. C.) Resulü (S.A.V.) tarafindan söylenmis ise, O’nun – yane Allahin (C. C.) bir bilgisine – istinaden söylemistir. Onun elbette Allah tarafindan seçildigi için söz hakki vardir, ama siz kimsiniz?

Siz kim oluyorsunuz, kalkip Allah (C. C.) Peygamberi (S.A.V.) hakkinda ve Allah (C. C.) dostlari hakkinda söz etmeye cüret edebiliyorsunuz? Hangi bilginizle bunlari bize satmaya çalisiyorsunuz? Siz bir zahmet edip, Islami gerçek manasiyla anlamaya çalistinizmi? Çalissaydiniz, böyle komik hallere düsmezdiniz. Evet hanim ve beyler, ayet var ayet!!
Alt 31.07.2005, 17:30
Benutzerbild von xturkmachox
xturkmachox xturkmachox ist offline
Neuer Benutzer

Standard Seni anliyorum

Bir bosluk dasin ne yapacagini bilmiyorsun büyük bir soru isareti var beyninde. SAkin ol sakin ol her genc kizin basina gelir böyle seyler, gelip gecer yaaa. ))))))))))))))))
Seytanin oyuncagi olmussun resmen acinacak durum dasin.
Alt 31.07.2005, 18:05
eniskaya

Standard Yok öyle bir sey....

namazi niyazi iyiligi güzelligimi red ediyorum...

Sünnet dedigin HZ. Resulün Kurani kendi zamanina yorumlamasidir... kiii o yorumdan su an elimizde bir seyde yok... o halde Kurani Kuranin cercevesinde kendi zamanimiza göre yorumlamaliyiz....

Bunun disindaki yol medeni yolu degildir.. Cahillik ve safsata yoludur... birazda sen arastir
Alt 31.07.2005, 18:10
eniskaya

Standard Hem aninda her seyi yok sayarim

ve ebedi geri bakmam....

Ne demek Dinlerini ellerinden aldim falan filani... yok öyle bir sey.... ben Allah degilim kimsenin hic bir seysini alma niyetinde degilim...saaaadece DINlerini kabl etmiyorum...

Benim Hadisleri DIN saymam icin SALAK olmam lagzim... kusura bakma ama ben salakda degilim.... o Hadiskoloklerin isidir...

Yahu bilmiyormus gibi sende yapma simdi....

Adamlar resmen Kitap yazmislar ve DIN diye insanligin üzerine yikmislar... eger bu DINSE... benim DINIM baska..... bunlari ben anne babama söyleyen ve onlarin Ideolojisini red eden biri olarak elbet herkesede sölerim... cünkü benim DINIMLE bir sikintim yok...

Ben tüm dinleri seven sayan, Semavi DInlerin temelinde yatan Teolojiye bagimli olan birisiyim.... banane Alinin Velinin kelimelerinden kitaplarindan... baglayici olan Ehli-Kitap ve Kurandir.... öyle Hadis Madis Mezhep fasa fisolar degil...

Bunu sen cokta iyi biliyorsunda neden diger DIN AZMANLARININ ekmegine yag sürüyorsun... ????
Alt 31.07.2005, 18:15
eniskaya

Standard Güzel arkadasim 8 inci Hadis DIN

Kitabini sey yaz... nede olsa sanada Vahyii iniyor... na dann viel Spaß mit euren SELBST GESCHRIEBENEN RELIGION
Antwort