Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.07.2014, 23:37
Ask_Sehidi

Standard Kılıçdaroğlu’ndan Tayyip’e çağrı

Kılıçdaroğlu’ndan Tayyip’e çağrı" (okumamk icin haberi tiklayin)

Başak KAYA / SÖZCÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İsrail’in Gazze’ye yağdırdığı bombalarla daha fazla kadın ve çocuğun ölmemesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a “samimiysen Kürecik hava üssünü kapat. Gazze’ye yağan bombaları durdur” dedi. Kılıçdaroğlu, uzlaşhı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek için Türkiye turuna devam ediyor. İzmir ve Balıkesir’de bir dizi etkinliğe katılan Kılıçdaroğlu SÖZCÜ’ye özel açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti…

BANA SALDIRARAK OY ALABİLECEĞİNİ SANIYOR

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bana saldırarak oy alabileceğini düşünüyor. Rakibi ben değilim, İhsanoğlu. Niye ona bir şey söylemiyor? Çünkü iftira atabileceği bir şey yok. Hayatını yalan üzerine inşa edilmiş bir adamın ana muhalefet liderine ölçüsüz, kuralsız, yalan üzerinden saldırması doğru değil. Bunu herkes biliyor. Benim boğazımdan haram lokma inmedi. Onun yediği her lokma yalan. Benim ile ilgili her hangi bir iddiası varsa herhangi bir televizyon kanalında konuşalım. Belgeleri çıkarsın. Söylediğinin yalan olduğunu bildiği için böyle bir şey yapamıyor. 12 yıldır başbakansın madem bir yolsuzluk vardı da niye çıkarmadın şimdiye kadar.

TÜRGEV’DE İFTAR ELEŞTİRİSİ

TÜRGEV rüşvetin merkezidir. Gidip oraya rüşveti ödeyen ihaleyi devletten almıştır. Şimdi gitmiş orada iftar veriyor. Rüşvetin aktığı bir yerde nasıl sen gidip de iftar yapıyorsun. Haramı savunmuştur her zaman. Boğazından helal lokma inmemiştir. Helalin yanından bile geçmemiş adam hayatı boyunca. Ama bu millet yolsuzlukları unutmayacaktır. Dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin ‘adının yolsuzluklara bulaşan kirli bir lider’ olduğunu herkes hatırlayacaktır. TBMM’deki komisyonu geciktirerek bunları kapatmak istiyor. Bize darbe yapılmak isteniyor diyor ama bunların doğru olmadığını da herkes biliyor.

İSRAİL’E DERS VERMEK İSTİYORSAN

Türkiye’nin dış politikası iflas etti. Ortadoğu’da itibarımız kalmadı. Mısır, Suriye, Irak…Erdoğan’ın da itibarı kalmadı. Gazze olayından sonra Filistin lideri Mahmud Abbas’ı Türkiye’ye çağırdılar. İnsan biraz utanır, iç politika malzemesi olarak niye Abbas’ı kullanıyorsun. Eğer sen gerçekten İsrail’e ders vermek istiyorsan, Malatya’daki Kürecik radar istasyonunu kapatırsın. Böylece İsrail’in operasyonlarına büyük bir engel çıkarmış olursun.

OĞLUN PETROL TAŞIYOR

Senin oğlun İsrail’e petrol taşıyor. Orada havalanan jetlerin, gemilerin, tankların akaryakıtı senin oğlun sağlıyor. Samimi ve doğru değil. İflas eden bir dış politika var. Erdoğan bu saatten sonra iflah olmaz bir adamdır.

Geändert von Ask_Sehidi (20.07.2014 um 01:01 Uhr).
Alt 20.07.2014, 08:25
Ask_Sehidi

Standard

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche