Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.07.2015, 14:37
__KAAN__

Standard İslami ülkelerde durum ne?

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
bir seye deger veren, o tek bir deger icin bile , diger degersizlerin gerceklik ve haklilik payini, hayatin icinden, daha iyi okumaya calisir.

görüslere deger vermek, akilli insanlarin isidir !

bende dedim ya, görüsün bir tek seni baglar, bir kisi veya kurulusa karsi yapilan ithamlar da seni baglar, lakin kalkip 1,5 milyarlik bir toplulugun, degerini zedelersen, bu is senide asar benide.

suclamakta oldugun bir inanc ! bu inanca bagli 1000lerce degisik MILLET var !

evet saydiklarin bütün kötülükler ne yazikki bu MILLETLER arasinda ki insanciklar tarafindan yapilmakta.

AYNI KÖTÜLÜKLER ne yazikki , diger inanclara mensup insanciklar tarafindan yapilmakta.

bütün kötülükleri, sen kalkip ISLAM in DEGERI olarak , tanitmaya kalkarsan bu abes teskil eder, keza islam insanlara baski kurmuyor !

insanlar ne yazikki ALGILAMAK denilen fiili pek beceremiyor, veya daha dogrusu, OKUMAYI pek sevmeyerek, ASIL GERCEK AYAN BEYAN ORTADA OLAN KURAN KANUNLARINI sadece kulaktan dolma yorumlayarak yasamaya calisiyorlar.

böylece senin gibi islam dininden uzaklasan insanlar, KENDI ZAFIYETLERINI, ISLAM a baglayarak, bir nebze kendisini , sucsuz göstermeye calisiyorlar.

simdi Kaan , internete gir , ve müslümanlarin yaptiklari kötülükleri bir arastir?

ve diger din veya dinsizlerin yaptiklarini arastir ?

göreceksin ki bu kötülük dine endeksli bir durum degildir !! INSANLAR kötüyse , din ne yapsin !!

din belli dir ortadadir, acik ve secik anlasilirligi vardir.

din simdi sapkina , onu anlamaya calismayana, onu okumayana, onu bilmeyene , ne yapsin ??

KURAN kalksin seninle konussunmu istiyorsun ?
Allah sana yeni VAHI-MELEKLERIMI göndersin ?
GÖK yarilsin CENNET CEHENNEM GÖZÜKSÜN MÜ istiyorsun ?

isbat icin sayin kaan, bakipta görmediklerin sana yeterli.

DipNot: bakipta algilayamadiklarimiz okadar cok ki , kaan , inan bende her yeni gördügüm ve algiladigim , benim icin kanit i Ilahi olan binlerce Tabii gercekler mevcut cevremizde !!

Söyleki mesela: daha bundan 15 sene evvelinde bir KÜRT vatandas kürtce sarki okusa iceri aliniyordu !! neden ??? onun ne dedigini anlayamiyoruz diye !!

AHMAK bir YÖNETIM BASKICI BIR ANLAYIS , Kürt Türk düsmanliginin dogmasinda bilincli caba sarfetmislerdir !

simdi ise kürt olan bir insan, PARLEMENTODA türkce bilmeden yemin edebiliyor. ve buna insanlar anlayis gösteriyor.

simdi eskiden anlamak istemeyen bir durum varken , simdi anlayisli bir durum dahi , kötülenebiliniyor.

yani ufak dünyamizda, kendimize agir gelen islamdan uzaklasmak istememiz bir gercek, ama bu gercegi gizleyip, islam kötü diye , sadece kendisini kurtarip , 1,5milyar insani kötülemek bence , kendisini bir sey sanmaktan ileriye gitmez !

inan benim senin kadar bile zamanim yok, ama benim icin de BIR INSAN; BIR INSAN DEGERINDEDIR !!

ONUN ICIN O INSANIN YANLISINDA ONU BIRAZDA OLSA AYDINLATMAK BENIM ICIN , BIR INSAN KADAR ÖNEMLIDIR !

SAGLICAKLA
salih
Irak,İslami bir grup,diğer mezhep ve gruplar,nmüslüman olmadığı için öldürüyor.Hırıstıyanlarıda,yahudiler hariç....Yöntemlerine değinmeyelim bile,yada yaptıklarına.
Suriye;Yine bir islami grup tarafından,diğer müslüman mezheplere bağlı olanlar ve hırıstıyanlar öldürülüyor.Yahudiler hariç....
Lübnan,yine bir islami grup tarafından,başka bir islami guruba savaş ilanı(Ki bu grup,Siyonizme ve amerikan emperyalizmine direnmesine rağmen)
Mısır;Yine islami bir grup tarafından diğer isalmacı grupları yok etme girişimi.
Libya;Yine islami bir grup,bir başka grubu müslüman görmiyor.
Nijerya;Burda bir islami grup,geri kalan hiç kimseyi kabullenmiyor.
Yemen;Bir isalmi grup,yine diğerlerin, ve geriye kalan hiç kimseyi beğenmiyor.
İran,Kendinden hariç,başka hiç kimseyi kabullenmiyor.
Eskiden rusyada bir isami akım,amerikan emperyaliz mi desteğiyle savaş yürütüyordu.
Dagıstan da keza öyle.
Tunus,Cezair,Fas vb benzeri ülkelerde az da olsa diğer terörist islami gruplar kadar tehlikeli olan gruplar var.
Türkiye,Hizbullah,Nakşibendi,Fetullahçı,Süleymancı vb benzeri ismini sayamadığım yığınla tarikat ve isalamcı terörist gruplar var ve bunlar heryerde terör estiriyorlar.
Birde olaya şu açıdan bakın.Neden isalmiyetin olduğu her yerde terörist bir isalami grup var?Neden bunca savaş,müslümanların olduğu yerlerde yaşanıyor?Neden bir hırıstıyan ülkesinde herhangi bir tarikat silaha sarılmıyor veya Yahudi,müslümanların olduğu yerlerde silaha sarılıyor ve rahatça adam öldürüyorlar.Bunları bir açıklayın,barış dini isalamiyetin üzerindeki bu savaş naraları kime ait?

Geändert von __KAAN__ (01.07.2015 um 15:00 Uhr).
Alt 02.07.2015, 08:45
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Bı Düsün Be ?? Sormadan ??

SORU KAAN.Neden bir hırıstıyan ülkesinde herhangi bir tarikat silaha sarılmıyor veya Yahudi,müslümanların olduğu yerlerde silaha sarılıyor ve rahatça adam öldürüyorlar.Bunları bir açıklayın,barış dini isalamiyetin üzerindeki bu savaş naraları kime ait ???

BU SILAHLARI O ÜLKELERE SATANLARA AIT !!

SAYDIKLARININ ARASINDA HANGI ÜLKE KENDI SILAHINI ÜRETIYOR ?

SORDUKLARINI DÜSÜNMEDEN SORUYORSUN : NEDEN HRISTIYAN, VE YAHUDI ÜLKELERINDE SAVAS YOK DIYORSUN ??

NEDEN OLSUNKI , ONLARIN DINLERI BIR DEGIL AMA EMELLERI BIR !

AMA FILISTINDA ISRAILI UNUTMA; USA NIN BÜTÜN DÜNYADA YAPTIKLARINI BILMIYORSUN SANIRIM ! SU AN AKTUELL AMERIKA BAK HANGI ÜLKELERLE SAVAS HALINDE ????

Afghanistan
Irak
Syrien
Somalia
Jemen
Kuba
Nigeria
Tschad
Uganda
Ägypten
Jordanien
Kosovo
Zentral Afrikanische Republik
Tunesien

CIN KEZA ÖLYE !!

BAK BIR MÜSLÜMANIN ÖLMESI KIMSEYI ILGILENDIRMIYOR; ONUN ICIN BU KAN DURMUYOR:

EEEEE BU ARADA SENCE AVRUPA NERDE ???
AMERIKA POLIS OYNAR, ALMANYA FRANSA INGILTERE RUSYA SILAH SATAR:
AMERIKANIN POLISLIGI ASLINDA COK BASITTIR; YAPILAN SAVASLARI YANI MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA ÖLDÜRTMENIN DISINDA , MÜSLÜMAN SAYDIGIN O KATILLERIN, YAHUDI VE HRISTIYANLARA DOKUNMAMALARI !!

BOSNA OLAYINI HATIRLARMISIN ??
KAC MÜSLÜMAN SEHID EDILDI, KAC YIL ÖLENLERE SEYIRCI KALDIK ??

VE GERCEK MANA DA KAC GÜNDE O SAVAS BITIRILEBILIRDI ??

YASIN KÜCÜKSE BU SORULARIMI ES GEC TAMAM ABIM ?

salih

Zitat:
Zitat von __KAAN__ Beitrag anzeigen
Irak,İslami bir grup,diğer mezhep ve gruplar,nmüslüman olmadığı için öldürüyor.Hırıstıyanlarıda,yahudiler hariç....Yöntemlerine değinmeyelim bile,yada yaptıklarına.
Suriye;Yine bir islami grup tarafından,diğer müslüman mezheplere bağlı olanlar ve hırıstıyanlar öldürülüyor.Yahudiler hariç....
Lübnan,yine bir islami grup tarafından,başka bir islami guruba savaş ilanı(Ki bu grup,Siyonizme ve amerikan emperyalizmine direnmesine rağmen)
Mısır;Yine islami bir grup tarafından diğer isalmacı grupları yok etme girişimi.
Libya;Yine islami bir grup,bir başka grubu müslüman görmiyor.
Nijerya;Burda bir islami grup,geri kalan hiç kimseyi kabullenmiyor.
Yemen;Bir isalmi grup,yine diğerlerin, ve geriye kalan hiç kimseyi beğenmiyor.
İran,Kendinden hariç,başka hiç kimseyi kabullenmiyor.
Eskiden rusyada bir isami akım,amerikan emperyaliz mi desteğiyle savaş yürütüyordu.
Dagıstan da keza öyle.
Tunus,Cezair,Fas vb benzeri ülkelerde az da olsa diğer terörist islami gruplar kadar tehlikeli olan gruplar var.
Türkiye,Hizbullah,Nakşibendi,Fetullahçı,Süleymancı vb benzeri ismini sayamadığım yığınla tarikat ve isalamcı terörist gruplar var ve bunlar heryerde terör estiriyorlar.
Birde olaya şu açıdan bakın.Neden isalmiyetin olduğu her yerde terörist bir isalami grup var?Neden bunca savaş,müslümanların olduğu yerlerde yaşanıyor?Neden bir hırıstıyan ülkesinde herhangi bir tarikat silaha sarılmıyor veya Yahudi,müslümanların olduğu yerlerde silaha sarılıyor ve rahatça adam öldürüyorlar.Bunları bir açıklayın,barış dini isalamiyetin üzerindeki bu savaş naraları kime ait?
Alt 02.07.2015, 09:15
__KAAN__

Standard Doğru !

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
SORU KAAN.Neden bir hırıstıyan ülkesinde herhangi bir tarikat silaha sarılmıyor veya Yahudi,müslümanların olduğu yerlerde silaha sarılıyor ve rahatça adam öldürüyorlar.Bunları bir açıklayın,barış dini isalamiyetin üzerindeki bu savaş naraları kime ait ???

BU SILAHLARI O ÜLKELERE SATANLARA AIT !!

SAYDIKLARININ ARASINDA HANGI ÜLKE KENDI SILAHINI ÜRETIYOR ?

SORDUKLARINI DÜSÜNMEDEN SORUYORSUN : NEDEN HRISTIYAN, VE YAHUDI ÜLKELERINDE SAVAS YOK DIYORSUN ??

NEDEN OLSUNKI , ONLARIN DINLERI BIR DEGIL AMA EMELLERI BIR !

AMA FILISTINDA ISRAILI UNUTMA; USA NIN BÜTÜN DÜNYADA YAPTIKLARINI BILMIYORSUN SANIRIM ! SU AN AKTUELL AMERIKA BAK HANGI ÜLKELERLE SAVAS HALINDE ????

Afghanistan
Irak
Syrien
Somalia
Jemen
Kuba
Nigeria
Tschad
Uganda
Ägypten
Jordanien
Kosovo
Zentral Afrikanische Republik
Tunesien

CIN KEZA ÖLYE !!

BAK BIR MÜSLÜMANIN ÖLMESI KIMSEYI ILGILENDIRMIYOR; ONUN ICIN BU KAN DURMUYOR:

EEEEE BU ARADA SENCE AVRUPA NERDE ???
AMERIKA POLIS OYNAR, ALMANYA FRANSA INGILTERE RUSYA SILAH SATAR:
AMERIKANIN POLISLIGI ASLINDA COK BASITTIR; YAPILAN SAVASLARI YANI MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA ÖLDÜRTMENIN DISINDA , MÜSLÜMAN SAYDIGIN O KATILLERIN, YAHUDI VE HRISTIYANLARA DOKUNMAMALARI !!

BOSNA OLAYINI HATIRLARMISIN ??
KAC MÜSLÜMAN SEHID EDILDI, KAC YIL ÖLENLERE SEYIRCI KALDIK ??

VE GERCEK MANA DA KAC GÜNDE O SAVAS BITIRILEBILIRDI ??

YASIN KÜCÜKSE BU SORULARIMI ES GEC TAMAM ABIM ?

salih
Tabiki bölgesel savaşlar çıkararak rant elde eden emperyalist güçler var,bu konuda hem fikiriz.Fakat müslüman ülkelerde insanlar,neden bu oyuna düşüyor?Çünkü bu ranttan pay veriyorlar ordaki gruplara.Bak Çin de yaşananlardan yeri göğü ayağa kaldıranların ne hikmetse,fantastik ölüm tasarlayan ve amerikan korku filmlerini aratmayan islami idam mangalarına,hiçbir müslüman grup veya kişi alenen eleştirip lanetlemiyorsa,hepsinin kültüründe ölüm var demektir.Anlamadığım şeylerden biride bu,neden hiçbir müslümanın sesi çıkmıyor?Bosna olaylarını çok iyi biliyorum,sırf eğitim diye,askerlere nasıl kafaya silah sıkılır öğretiliyordu,katliamlar nasıl yapılır vb.Ben Bosnayı çok iyi biliyorum.Bosna üzerinden palazlanan sözde müslümanları,Merimek davasınıda biliyorum....
Alt 02.07.2015, 11:11
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee

acik ve net görüsün beni mutlu etti,

eyvallah kaan abim,

hemfikir oldugumuz cok sey var, aslinda aklin yolu birdir !
ben akli yolumla Islam ve diger bütün ilahi dinlerin Allah in insanliga , insan gibi yasasinlar diye , belli kanunlari bilsinler önemsesinler diye gönderdigine inaniyorum.

Lakin, Dinin bütünlestirici özelligini bilen, Insanlar, bundan rahatsiz olduklarindan ve ISLAMIN ilk kanunu , OKU emrine bile itaat etmeyen , cahil müslümanlarin kolay kandirilir özelliklerini iyi okuduklarindan, cahil müslümanlari her dönem ve her alanda , kullanmaktadirlar !

keza terörist benim icin ister müslüman ister yahudi hiristiyen veya dinsiz olsun, TERÖRISTIR ve Lanetlenmelidirler.

kim olursa olsun insan canini bes kurus icin satiyorsa NAMERTTIR ! insanlik tan pay almamistir ve cahildir !

bu oyunlara gelenlere ne diyeceksin kaan abim ?
ne yapabiliyoruz? kimi nasil koruyalim ?
nasil insanlarin arasindaki buzdaglarini eritelim?

bunun icin tek bir yol vardir, oda insanlarin ORTAK özelligi olan , VICDAN KARDESLIK dürütülerini harekete gecirip, insanlarin birbirlerine düsmanca yaklasmamalarini saglamak !

ama görüyoruz ki, ÜST AKIL denilen YAPI, bizleri yani kendini bir sey biliyor sananlari bile, zehirleyebiliyorlar !

cünki ellerinde ki malzeme cok güclü !! MEDYA !

Medya yoluyla savaslar hazirlaniyor, pay ediliyor, aleni bir sekilde legal olmayan her bir seyi legal gösterebiliyorlar.

bunu iyi kullanan yine ayni kisiler, yani silah tüccarlari ! ayni gücler ! yani seninde tabirinle emperyalist gücler !

sanirim biz ne olursak olalim, her daim sunu iyi yapmaliyiz !

sohbet ederken karsi tarafi rencide edebilecek bütün gercek bildigimiz olumsuzluklari bile , tatli dille anlasilabilir akil yolu ile anlatmaliyiz !

illaki farkli fikirlere sahibiz, lakin konusurken sohbet ederken, kesinlikle , degerler cignelinmeden, yüksek düzeyde ,ama seni anlayabilecek kapasiteye sahip olanlarla baslayacaksin isine !

eger sen bir okuma yazma bilmeyene, abc... ögretmeden, cümleler kurup yazmasini veya gazete okumasini beklersen, inan cok beklersin.

kesinlikle her dogru her yerde konusulmaz , degimindeki haklilik payina dikkatini cekiyorum.

PS. inan bütün insanliga kötülük yapanlar hep ayni kesim ! bu kesimin birde yalakalari vardir, bunlarda genelde piyon gibi kullanilir !

bunlarin isimleri ve dinleri farkli olsada , hepsi AYNI üst akila hizmet ederler, ama farkinda olamazlar.

cünki beyinleri yikanmistir, farkinda degildirler.

dogruyu sadece HÜR DÜSÜNCE anlar bilir ögrenir !

kelepcelenmis ve betonlasmis düsünceler, asla bir yere varamaz, ve iste bu o üst akilin en iyi bildigi ve becerdigi methodlardan biridir.

salih

Zitat:
Tabiki bölgesel savaşlar çıkararak rant elde eden emperyalist güçler var,bu konuda hem fikiriz.Fakat müslüman ülkelerde insanlar,neden bu oyuna düşüyor?Çünkü bu ranttan pay veriyorlar ordaki gruplara.Bak Çin de yaşananlardan yeri göğü ayağa kaldıranların ne hikmetse,fantastik ölüm tasarlayan ve amerikan korku filmlerini aratmayan islami idam mangalarına,hiçbir müslüman grup veya kişi alenen eleştirip lanetlemiyorsa,hepsinin kültüründe ölüm var demektir.Anlamadığım şeylerden biride bu,neden hiçbir müslümanın sesi çıkmıyor?Bosna olaylarını çok iyi biliyorum,sırf eğitim diye,askerlere nasıl kafaya silah sıkılır öğretiliyordu,katliamlar nasıl yapılır vb.Ben Bosnayı çok iyi biliyorum.Bosna üzerinden palazlanan sözde müslümanları,Merimek davasınıda biliyorum....
Alt 02.07.2015, 11:39
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Tabiki bölgesel savaşlar çıkararak rant elde eden emperyalist güçler var,bu konuda hem fikiriz.Fakat müslüman ülkelerde insanlar,neden bu oyuna düşüyor?
'Sadece muslumanlar katliam yapiyor' dediginde Salih sana hristiyan, budist, ateist, yahudi ulkelerdeki katliamlari ve onlarin musluman ulkelerdeki savaslarini gosterdiginde o emperyalist ulkeleri savas acan ulkeleri elestirecegine: 'muslumanlar neden bu oyuna dusuyor?' diyerek katledilen muslumanlari suclu gorecek kadar basit ve aciz bir savunma gibisi yok.
Alt 31.10.2015, 11:17
_irmak

Standard secimler öncesi silho ya özel beste

firinlar kapatildi, emekler satilmadi, evde pasta yapildi, afferin silho sana

https://www.youtube.com/watch?v=WO_dZKmCUqc
Alt 01.11.2015, 12:58
_irmak

Blinzeln

"Parayi almadan, kimsenin ölüsünü, dirisini teslim etmeyin"

diye genelge yazan SSK Müdürü (Kemal Kilicdaroglu)

Sosyal adalet getirecegi ümidi ile oy verelim bakalim
Alt 01.11.2015, 18:04
_irmak

Daumen hoch Türkiye secimini yapti

Türkiye secimini yapti, hayirli ugurlu olsun
Alt 17.02.2016, 14:04
irmak_

Daumen hoch Iste TÜRK KADINI

"Ey demistas!

sen gazi rusyadan fena yüklemis gelmissin

ama unuttugun bir sey var

gazi ruslar verir ama boruyu TÜRKLER döser"

Helal size Meral hanim, süper bir Tweet
Alt 06.03.2016, 13:44
irmak_

Standard Kürdistan kurmak isteyen Demirtasin cici oglanlari

@ Müslüman kürtlere duyuru

bakin kürdistan kurmak isteyen demirtasin ici oglanlari ne yapiyor

https://www.facebook.com/41447377207...94978/?fref=nf

Yedigi kaba pisleyenlerin (hainlerin) iki yakasi mahsere kadar birlesmez.
Antwort