Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 22.03.2013, 10:37
Benutzerbild von seda75
seda75 seda75 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ASK olsunda gerisi sizin olsun!
ne fark eder alevi-sünni veya Türk -Kürt
yeterki ask olsun....
Alt 22.03.2013, 12:25
zerrecikler

Lächeln gülesim geliyor...

her seferinde böyle yazilari okudugumda gülesim geliyor

türkler kürtlerle asirlardir ayni topraklari paylasmissa,her türk ve her kürt ailesinin türk yada kürt akrabalari vardir! bundan cok cooook emin olabilirsiniz! yanlisim varsa cikin karsima

simdi sizlere cok önemli bir soru sorucagim: örnegin amerikali bir kisi,sizce alman midir? ispanyolmudur? yoksa ingilizmidir? ...... ))
Alt 22.03.2013, 14:10
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
her seferinde böyle yazilari okudugumda gülesim geliyor

türkler kürtlerle asirlardir ayni topraklari paylasmissa,her türk ve her kürt ailesinin türk yada kürt akrabalari vardir! bundan cok cooook emin olabilirsiniz! yanlisim varsa cikin karsima

simdi sizlere cok önemli bir soru sorucagim: örnegin amerikali bir kisi,sizce alman midir? ispanyolmudur? yoksa ingilizmidir? ...... ))
öyle olmasa bile önemli degil.

ister saf türk ol ister saf kürt ol ne degisir ki?

bizi ayirmak isteyen serefsizlere karsi ayni safta durmamiz gerekiyor.

burada türk olmak ayricalik oldugunu düsünen irkci serefsizler varken bu konular hakkinda gülmek degil caba sarf etmek gerekiyor.
Alt 22.03.2013, 17:20
zerrecikler

Standard

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
öyle olmasa bile önemli degil.

ister saf türk ol ister saf kürt ol ne degisir ki?

bizi ayirmak isteyen serefsizlere karsi ayni safta durmamiz gerekiyor.

burada türk olmak ayricalik oldugunu düsünen irkci serefsizler varken bu konular hakkinda gülmek degil caba sarf etmek gerekiyor.
ister cin olayim.dogru,ne degisir ki?

bu konular uzarda uzaaaar,zamanimi asil degerlere ayirmak isterim.örnegin;kardeslerime cikolata dagitmak olur
Alt 22.03.2013, 17:28
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
ister cin olayim.dogru,ne degisir ki?

bu konular uzarda uzaaaar,zamanimi asil degerlere ayirmak isterim.örnegin;kardeslerime cikolata dagitmak olur
herkes zamanini baska konulara harcarsa bu ülkede hicbir zaman baris olmaz.

ya hepberaber bu bölücü ve türk olmak ayricalik diyen irkcilarr karsi duracagiz yada bu ülke bölünecek.

benim dikkatimi ceken husus su oldu: biri cikip türk olmak ayricalik dediginde görmemezlikten geliniyor ama bir kürt cikip kürtcülük yaptiginda tepkiler yagiyor.

bu iki yüzlülügün sebebi ne acaba?
Alt 22.03.2013, 18:11
zerrecikler

Standard

Zitat:
herkes zamanini baska konulara harcarsa bu ülkede hicbir zaman baris olmaz.

ya hepberaber bu bölücü ve türk olmak ayricalik diyen irkcilarr karsi duracagiz yada bu ülke bölünecek.

benim dikkatimi ceken husus su oldu: biri cikip türk olmak ayricalik dediginde görmemezlikten geliniyor ama bir kürt cikip kürtcülük yaptiginda tepkiler yagiyor.

bu iki yüzlülügün sebebi ne acaba?
bu ülke hicbir zaman bölünmeyecek.
arastirici birisiniz,o zaman sunuda bilmelisinizki,aslinda saysi cok az olanlar irkcilik düsüncelerine sahip olduklarini.kürt insanlarinda irkcilik düsüncesine sahip olduklarinida hatirlatmam gerek size.bence o hususda yaniliyorsunuz,bu genelde kürtlerin komplexlerinden kaynaklaniyor.bana simdi zamaninda kürtlerin ezildiklerinden bahsetmeyin lütfen,yeterince haberdarim.
benim anneannem kürt.babaannemde kürt.dedelerim ise türkler.bende uzayliyim

üzücü olan,cogu insanlarimizin cok cabuk etgilenmeleri.bas düsmanlarimizinda medya oldugunu unutmalari !!!
Alt 22.03.2013, 18:47
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
bu ülke hicbir zaman bölünmeyecek.
arastirici birisiniz,o zaman sunuda bilmelisinizki,aslinda saysi cok az olanlar irkcilik düsüncelerine sahip olduklarini.kürt insanlarinda irkcilik düsüncesine sahip olduklarinida hatirlatmam gerek size.bence o hususda yaniliyorsunuz,bu genelde kürtlerin komplexlerinden kaynaklaniyor.bana simdi zamaninda kürtlerin ezildiklerinden bahsetmeyin lütfen,yeterince haberdarim.
benim anneannem kürt.babaannemde kürt.dedelerim ise türkler.bende uzayliyim

üzücü olan,cogu insanlarimizin cok cabuk etgilenmeleri.bas düsmanlarimizinda medya oldugunu unutmalari !!!
ben irkcinin kürdünü türkünü ayirmiyorum, malesef sen ayirim yapiyorsun.
ben kompleksli insanin kürt ile türk diye ayirmam, malesef bunu yapiyorsun.

irkcilik yapan fasist olanlarin hepsi komplekslidir. bu tip kompleksli insanlar cogunlugu türk mü kürt mü baska konu.
CHP 20%
MHP 12%
BDP 7%

bak bakalim bu partiler türkiyenin hangi bölgelerinden oy alabiliyorlar. hangi toplumun daha kompleksli oldugu aslinda cok acik.

ama bakmakla olmuyor görmek lazim.
Alt 22.03.2013, 20:17
zerrecikler

Standard

Zitat:
ben irkcinin kürdünü türkünü ayirmiyorum, malesef sen ayirim yapiyorsun.
ben kompleksli insanin kürt ile türk diye ayirmam, malesef bunu yapiyorsun.

irkcilik yapan fasist olanlarin hepsi komplekslidir. bu tip kompleksli insanlar cogunlugu türk mü kürt mü baska konu.
CHP 20%
MHP 12%
BDP 7%

bak bakalim bu partiler türkiyenin hangi bölgelerinden oy alabiliyorlar. hangi toplumun daha kompleksli oldugu aslinda cok acik.

ama bakmakla olmuyor görmek lazim.
beni anliyacaginizi sanmistim.maalesef yanilmisim.önemli degil,bende beyninizi cacik yapa yapa,tekrar tekrar anlatirim.ayni sizin yapmis oldugunuz gibi,konudan konuya atlayip beynimizi cacik etmeye calisdiginiz gibi. hangi konuda kalmistik?

1.dikkatinizi ceken hususla ilgili yanitmistim.
2.bana bi takim liderler tarafindan sunulan oylarla cikmayin karsima.
3.halk arasinda bulunan üc kurusa satilmis komplexli insanlardanda hic bahsetmeyin.
4.öfkeli yürüyüsünüzlede hic biryerlere varamazsiniz.
5.cocuklara dayak atar misali gibi'de,sonra celiskili tavrinizla kardeslikten yana oldugunuzu burda savunamazsiniz.

bu saydiklarim sadece size yönelik degil.sizin gibi yillardir beynimizi cacik edenlerede burdan sesleniyorum!
Alt 22.03.2013, 20:32
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
beni anliyacaginizi sanmistim.maalesef yanilmisim.önemli degil,bende beyninizi cacik yapa yapa,tekrar tekrar anlatirim.ayni sizin yapmis oldugunuz gibi,konudan konuya atlayip beynimizi cacik etmeye calisdiginiz gibi. hangi konuda kalmistik?

1.dikkatinizi ceken hususla ilgili yanitmistim.
2.bana bi takim liderler tarafindan sunulan oylarla cikmayin karsima.
3.halk arasinda bulunan üc kurusa satilmis komplexli insanlardanda hic bahsetmeyin.
4.öfkeli yürüyüsünüzlede hic biryerlere varamazsiniz.
5.cocuklara dayak atar misali gibi'de,sonra celiskili tavrinizla kardeslikten yana oldugunuzu burda savunamazsiniz.

bu saydiklarim sadece size yönelik degil.sizin gibi yillardir beynimizi cacik edenlerede burdan sesleniyorum!
evet kürtlere kompleksi oldugunu ve aslinda bu sorunlarin kürtlerden kaynaklandigini anlatmaya calistiginin farkindayim.

ben konudan konuya atlamiyorum sadece yorumlarina cevap veriyorum.

senin yorumlarin bir konuda sabit olmadigi icin cevaplarda yorumlarina göre oluyor.

burada kimse öfkeli yürümüyor sadece kaybedenler öfkeleniyor.
bu sürecte biz kaybetmiyoruz sadece hepimizin bildigi o carpik zihniyet kaybediyor.

ve sen öfkeni acikca bu tür insanlara püskürdügün nefretle belli ediyorsun.

bu ülkede demokrasi isliyor. kimse oyunu üc kurusa satmiyor. o eski cahil halk yok artik karsinizda.
kemal kilicdaroglu oy satin almaya calisti. hepinize aile yardimi yapacagim 1250 tl alacaksiniz dedi ama halk gereken cevabi verdi.
AK Parti biz bu parayi veremeyiz dedi ama yine ezici sekilde iktidar oldu.

siz karsinizdakileri kendiniz gibi zannettiginiz icin bu suclamalardan kurtulamiyorsunuz.

biz bos konusanlardan degiliz.
icraatlerimiz ortada.
baris sürecini baslattik.
ve sonuna kadar sürdürecegiz.

sizin örümcek kafali zihniyetin sonu geldi.
ya bunu kabulleneceksiniz yada tarihte yok olacaksiniz.

bos konusmayi birakin artik sizlerdende icraat görelim.
biz her gün calisirken siz klavye kahramanligiyla yetiniyorsunuz.
Alt 22.03.2013, 21:14
Cakabeyy

Standard

Ben zamaninda bir maßnahme'ye gitmistim, orada 3 türk kiz. 1 kürt, bir de elbistanli alevi bir kiz vardi, 2 tanede alman kiz...ben iclerinde evlenmeye uygun olarak hangisini görmüstüm biliyormusunuz? Alman/Cek cumhuriyet'i kizi...bizim kizlar konusurken dikkat cekmek icin sesli konusuyor, erkekler sigara icmeye gidince hadi bizde gidelim diye peslerine takiliyorlar, icecek almaya gidince hadi bizde oglanlarla gidelim... Ama iclerinde 1 Alman kiz vardi ki, hic biri ile konusmadi...konuskan bir kiz degil veya erkek arkadasi vardir herhalde zannetti herkes ama kizin erkek arkadasida yoktu ve sadece edeple, saygiyla ve anlayislilikla ön plana cikan kisilerle konustu...Ben sohbet ederken zaman zaman din konularina deginmeme ragmen kiz benimle konusmaktan hic uzak durmadi...
ama gel gör ki, bizim Türk veya Kürt bayanlarimizla din ile ilgili sohbet et, ya konuyu hemen kapatiyorlar veya bu konuya hic girmiyorlar ama yabancilar bundan hoslaniyor...

Insanimizin degismesini isterdim ama nasip meselesi...Hayirlisi

Geändert von Cakabeyy (22.03.2013 um 21:16 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche