Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.07.2014, 00:52
Caka_Bey

Standard

"Ve bir dervişe aşkı sorarlar bir gün. Cevap vermez, oracıkta can verir"
-PİR, AHMED YESEVİ ROMANI-
Alt 23.07.2014, 13:31
Ask_Sehidi

Standard R. Ihsan Eliacik

'Birgün gelecek devlet rüyalarla yönetilecek'...

Geändert von Ask_Sehidi (25.07.2014 um 18:22 Uhr).
Alt 23.07.2014, 13:41
Caka_Bey

Standard

''Karşılık vereceğine kesin inanarak Allah'a dua edin. Şunu da bilin ki, Allah kendisinden gafil ve başka işlerle meşgul bir kalbin duasını kabul etmez''.

Hz.Muhammed (asm), Tirmizi, Daavat:65;Müsned,2:77.
Alt 23.07.2014, 19:00
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Sevdan sevdamızdır bizim... Kavgan kavgamızdır bizim... Davan davamızdır bizim...
MİLLİ İRADE MİLLİ GÜÇ
Alt 24.07.2014, 20:28
Ask_Sehidi

Standard

Alt 25.07.2014, 17:40
Ask_Sehidi

Standard Ihsan Eliacik!

Bazıları bana muhafazakarların geleneksel değerleri ile uğraşma, çok dışlanıyorsun bu yüzden diyor. Dışlamanın nedeni dini, kelami tartışmalar değil; siyasi duruşlardır... Bak Türkiye'nin en geleneksel değerlerini yaşayan Cemaat gurubu ne hale geldi... Kaç gündür hatimler indirip okuyup üfürmelerine, adliyenin önünde cevşen duaları okumalarına rağmen İsrail ajanı oldular, haşhaşi oldular, her şey oldular. İstediğin kadar geleneksel değerleri savun veya reddet bunun bir önemi yok, biat etmedin mi böyle olursun..ibret alın..

Not: Caka_bey bilhasa okusun!
Alt 25.07.2014, 18:52
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Bazıları bana muhafazakarların geleneksel değerleri ile uğraşma, çok dışlanıyorsun bu yüzden diyor. Dışlamanın nedeni dini, kelami tartışmalar değil; siyasi duruşlardır... Bak Türkiye'nin en geleneksel değerlerini yaşayan Cemaat gurubu ne hale geldi... Kaç gündür hatimler indirip okuyup üfürmelerine, adliyenin önünde cevşen duaları okumalarına rağmen İsrail ajanı oldular, haşhaşi oldular, her şey oldular. İstediğin kadar geleneksel değerleri savun veya reddet bunun bir önemi yok, biat etmedin mi böyle olursun..ibret alın..

Not: Caka_bey bilhasa okusun!
daha 1 yil önce fetullah gülene fetto$ diyen sen degilmiydin?

gülencilere hakaret eden sen degilmiydin?

demekki chp ile ittifak etmeleri seni cark ettirdi. iste bu nedenle hep muhalefette kalacaksiniz

arkadaslar görüyorsunuz omurgasiz insanlar dün küfür ettiklerinin bugün avukatligini yapiyor.
Alt 25.07.2014, 19:07
Ask_Sehidi

Standard

Ben Halk askina, Hakk askina mazlum ve magdur nerde varsa ondan yanayim. Cenab-i Allah'u Teala C.C'u benden bunu böyle istiyor.. Riskimi veren Hüda'dir kula minnet eylemem gibisinden..
O kesim su siralar cok büyük zülümlere ve acilara mahruz kaliyor.. Filistin halkinin acisinin bir öteki sekilini de Cemmat'a yakin insanlar yasiyor..
Bak ben cemaatci degilim. Ama cemaatten bir arkadasim var.. Allah icin Türkiye'de bana ne ikram da, ne yardim da ne de ahdi-vefa'da kusur da bulunmadi..
O öyle inaniyorsa tercih onundur.. Oraya kadar karismam ama o insanlari Tayyip'in hep yaptigi gibi "ötekilestirirseniz" ve onlara zülüm ederseniz iste o zaman benim insaniyet namina dogal olarak tepkimle karsilasirsiniz...

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
daha 1 yil önce fetullah gülene fetto$ diyen sen degilmiydin?

gülencilere hakaret eden sen degilmiydin?

demekki chp ile ittifak etmeleri seni cark ettirdi. iste bu nedenle hep muhalefette kalacaksiniz

arkadaslar görüyorsunuz omurgasiz insanlar dün küfür ettiklerinin bugün avukatligini yapiyor.

Geändert von Ask_Sehidi (25.07.2014 um 19:53 Uhr).
Alt 25.07.2014, 19:14
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Ben Halk askina, Hakk askina mazlum ve magdur nerde varsa ondan yanayim. Cenab-i Allah'u Teala C.C'u benden bunu böyle istiyor.. Riskimi veren Hüda'dir kula minnet eylemem gibisinden..
O kesim su siralar cok büyük zülümlere ve acilara mahruz kaliyor.. Filistin halkinin acisinin bir öteki sekilini de Cemmat'a yakin insanlar yasiyor..
Bak ben cemaatci degilim. Ama cemaatten bir arkadasim var.. Allah icin Türkiye'de bana ne ikram da, ne yardim da ne de ahdi-vefa'da kusur da bulundu..
O öyle inaniyorsa tercih onundur.. Oraya kadar karismam ama o insanlari Tayyip'in hep yaptigi gibi "ötekilestirirseniz" ve onlara zülüm ederseniz iste o zaman benim insaniyet namina dogal olarak tepkimle karsilasirsiniz...
erdal ben sana dün küfür ettigin ve fetto$ dedigin adama bugün yalakalik yapmandan dolayi omurgasizsin diyorum.

rüzgar nereden esiyorsa sen oraya yöneliyorsun.

ps. dün gülene fetto$ deyip küfür edenler ile ortaklik yapip birbirlerini pohpohlayan cemaatcilerde gözümde omurgasizdir.
Alt 25.07.2014, 19:16
Ask_Sehidi

Standard

O senin tercihin, anlam veremesemde saygi göstermek zorundayim. Tipki bir esege ne kadar et verirsen ver, onun tabiati geregi otu tercih etmesine saygi gösterdigim gibi...

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
erdal ben sana dün küfür ettigin ve fetto$ dedigin adama bugün yalakalik yapmandan dolayi omurgasizsin diyorum.

rüzgar nereden esiyorsa sen oraya yöneliyorsun.

ps. dün gülene fetto$ deyip küfür edenler ile ortaklik yapip birbirlerini pohpohlayan cemaatcilerde gözümde omurgasizdir.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche