Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 09.05.2013, 15:01
zerrecikler

Standard

ihr zwei seid echt süß :-)))

monday,warum nicht sunday?
Alt 09.05.2013, 15:55
xAurumx

Standard

Hast du sonst nichts anderes zu tun? Warum meldest du dich immer wieder an? Wenn ich irgendwo rausfliege würde ich bestimmt nicht wiederkommen. Unsinn schreiben, kann man auch woanders.
Alt 09.05.2013, 15:57
xAurumx

Lächeln

Zitat:
Zitat von Akademix Beitrag anzeigen
Hallo Monday, jetzt bin ich hier.
Komm putputput.
Komm putputput diyon hemde kaciyon.
Alt 09.05.2013, 21:25
Benutzerbild von Monday
Monday Monday ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
ihr zwei seid echt süß :-)))

monday,warum nicht sunday?
Toni liegt fast richtig mit seiner Vermutung.
Alt 09.05.2013, 21:27
Benutzerbild von Monday
Monday Monday ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Komm putputput diyon hemde kaciyon.
Dabei ist er derjenige, der mir in jeden Thread folgt. Bak simdi yine sinirlenecek Schätzken, olmadik sözler sayacak yine.
Alt 10.05.2013, 12:58
xAurumx

Standard

Agressionsbewältigungstherapie braucht er.
Alt 10.05.2013, 13:36
zerrecikler

Standard

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Agressionsbewältigungstherapie braucht er.
und du brauchst dringend eine analytische psychotherapie!
Alt 10.05.2013, 13:45
Akademix

Standard

Ladys and geistige Omis - der Himmel ist Blau.
Alt 10.05.2013, 13:47
xAurumx

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
und du brauchst dringend eine analytische psychotherapie!
Hatte ich schon. Ich wurde für gesund erklärt.
Alt 10.05.2013, 14:05
the_last_time

Standard

Yok abi, yok olmaz böyle bir sey. Bu millet, enayi yurduna konulmaktan haz aliyor. Istanbul yasanmaz bir yer, Ankara'a da cahil cühela takimi. Birileri ciksa ve din adina dese ki, artik helaya gitmeyeceksiniz, altina sican cok orda.. Malesef insan memleketini secemiyor. Tam olarakta terk edemem. Ya Iskenderun'a, ya Mersin'e, ya da Adanya'ya ya da Hatay'ya bilemedim, ya Bakü'ye gidecegim... Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti malesef kup kuru bir yer.. Yunanlilar Trodos Daglarini ne güzel yesillendirmis. Türklerin oldugu yerde de nedense hep cöl ortaya cikiyor. Insanin zikri neyse fikri de odur..Bedevi zihniyettinden biktim usandim... Son Selanik valisinin torunu olan Nazim Hikmet Ran, ölürsem beni Anadolu'da bir köye gömüm diye vasyiyet vermis.. Erozyona karsi mücadele de kendimce de bir seyler yapmak istiyorum. Bugünün kücükleri yarinin büyükleri olan bir kac cocuga agac sevgisini asiladim.. Ben bir dal kirdigimda, tessadüfen bir ögretmen görmüstü ve bana bir tokat atmisti, biz bu agaclari önce bülbüler konsun sonra siz faydalinin diye dikiyoruz de ve küt bi tokat yemistim Gel zaman gec zaman o günün cocugu bugünün resit bir adami.. Siddete karsiyim, ancak savas ve baska yolu yoksa kendimi korumak icin kullanirim. Yilmaz Güney misali, öfkeyle kalkarsam, zarar vermeden oturmam misali, ama en son care olarak, ayni bir askerin savasi bildigi icin insanlari savasa karsi uyarmasina benziyor bu izahim, bos tenekeler tangur tungur öterler, eh ne de olsa askerler onlarin bir seyi sayilmaz, kardesi degil, abisi degil, oglu degil babasi degil.. El elin atini türküy söyleyerek ararmis misali..
Eve geliyorum parkinin önünü cöp dolmus ve bir cocuk bir agacin gülünü koparmak istiyor..
Neyse cocuklari yanim cagirdim, önce attiklari cöpleri temizledim, sonra agaclarin ne kadar önemli bir sey oldugunu onlara anlattim..

Gel bakiyim yanima tosun adini ne senin bakalim.. Benim adim Mert amca, kac yasindasin Mert, 7 amca.. Orda bir kizi cagirdim, senin adin ne güzelim, Canay, kac yasindasin Canay, 5 yasindayim.. Bakin cocuklar, tuttugunuz banaysa ögrendiginiz kendinize derdi benim annem bize. Bu sözü de ben simdi size söylüyorum. Önce arkadaslarinizla beraber su cöpleri toplayin..

Sonra bak Mert, gün gelecek büyümüs bir delikanli olacaksin ve örnegin Canay'a gönlünü kaptiracaksin. Adini andikca icin o kadar yanacak ki, bu adi icinde tasiyamayacaksin ve bir bicak alip, paramparca oklanmis bir kalbi, bir acaga kazacaksin. O agaci simdi den dik ki, ileride aradadiginda bulunsun.. Canay icin icin gülüyor, Mert'te erkeklige bok sürmeden cöpleri toplamaya gidiyor.. Ucurtmayi kirmasinlar, ucan kusu vurmasinlar, yarinlarin tarlasina simdiden tohumlarini atsinlar...
Dünya dedelerimizden bize kalan mirazdan ziyade, torunlarimiza daha güzel bir sekilde birakmak zorunda kaldigimiz bir miras degil mi cocuklar...Evet amca.. Diyorum ya aslinda benden cok iyi bir edebiyat, mathematik, yabanci diller, Türkce vs. cok güzel bir ögretmen olurdu... Insanligin sirin tatli meyvesi, toplumlarin özü olur cocuklar.... asik yüz görünce boynunu eger, yel vurmus gülgibi solar cocuklar...

Öf be gene neler düsünmüssüm, neler

Geändert von the_last_time (10.05.2013 um 14:24 Uhr).
Antwort