Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 02.04.2015, 19:17
seyrangah

Standard

Amaç ibadet etmek mi? O halde çok yakında cami var, neden okul bahçesinde ibadet?

Alt 02.04.2015, 19:19
seyrangah

Standard

Alt 02.04.2015, 20:01
seyrangah

Reden

Alt 02.04.2015, 20:03
seyrangah

Standard

Yemen yolu çukurdandır
Karavanam bakırdandır
Zenginimiz bedel verir
Askerimiz fakirdendir

Alt 02.04.2015, 21:31
NurBanu

Daumen runter

ibadet etmek icin bir oda istemek ögrencilerin hakki,

hem resimde gösterilen camide cemaatin olmadigia dair bir KANIT var mi????

ben hic tr de (kis zamani köyler haric, cemati az olan cami görmedim de)

Almanya Köln-Bonn Flughafen de bile namaz kilmak icin bir yer verilirken bu haberi coook sacma buldum

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Amaç ibadet etmek mi? O halde çok yakında cami var, neden okul bahçesinde ibadet?

Geändert von NurBanu (02.04.2015 um 21:35 Uhr).
Alt 02.04.2015, 21:35
seyrangah

Standard

Niyet önemli burda vurgu yapilan nokta din istismarciligi! Böyle din tüccarlari yüzünden samimi dindarlarda yanlis kefeye konuluyor!
Türkiye'de ki cami sayisi 100.000 üzerinde ve dünyada hic bir ülkede nüfus cografi orantisina göre bu kadar cami yok!
Ibadet etmek elbette onlarin hakki! Devlet din islerini ister istemez ayirmak zorunda. Yakinda cami varken, okullarda o kadar eksiklik varken, cami yapilmasini ben ibadete hizmet olarak görmüyorum!
Dinimiz israfi yasakliyor ve israf edene siddetle karsi cikiyor. Ebuzer bu ugurda kellesini verdi!

Zitat:
Zitat von NurBanu Beitrag anzeigen
ibadet etmek icin bir oda istemek ögrencilerin hakki,

hem resimde gösterilen camide cemaatin olmadigia dair bir KANIT var mi?

ben hic tr de (kis zamani köyler haric, cemati az olan cami görmedim de)

Almanya Köln-Bonn Flughafen da bile namaz kilmak icin bir yer verilirken bu haberi coook sacma buldum

Geändert von seyrangah (02.04.2015 um 21:38 Uhr).
Alt 02.04.2015, 21:40
seyrangah

Standard

Aslinda CHP basta olmak üzere Türkiye'de ki siyasi partilerin "parti ici demokrasiye" kayitsiz sartsiz gecmeden siyassi makale yazmak istemiyorum. Muharrem Ince'siz bir CHP doruk noktasina ulasmamis sayilir ama bu resimi gördügümde gülmekten kirildim. Burda ilgi duyanlarla paylasmak istedim

ERDOĞAN SORUSUNA ŞOK YANIT

Gazetecilerin, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu düşüncelerinizi ilettiniz mi?' şeklindeki soruya Osman Erdoğan, "Kendisine kim ulaşabiliyor ki rantçıların dışında kimse ulaşamıyor ki" Cevabını verdi. AK Parti’den geçtiğimiz yerel seçimden önce istifa ettiğini belirten Osman Erdoğan, "CHP’ye yeni üye oldum. Saadet Partisi’nden Rize Belediye Meclis Üyesi adayıydım, Mehmet Bekaroğlu hoca ile beraberdim. Birlikte geldik" diye konuştu. İnsanların olması gereken yerde olmasının anormal bir durum olmadığını ifade eden Osman Erdoğan, "Ben fikirlerimde özgür birisiyim. Fikrimde özgün olmak isterim. Hiçbir baskı olmadı. Hiçbir baskı bana sökmez. Bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmedim. 12 Eylül’de ceza yedim. Devletin sillesini yemiş bir insanım ve ülkücüydüm" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin 'Kemal Kılıçdaroğlu akrabalığını biliyor muydu?' sorusuna Erdoğan, "Bilmiyordu" dedi. Erdoğan, CHP’ye Mehmet Bekaroğlu ile birlikte katıldığını söyledi.
Alt 02.04.2015, 21:41
NurBanu

Daumen runter

bunlar cok büyük itamlar bunlara dair bir kanit var mi???

kanit yoksa IFTIRAYA GIRER

ben resimde sirf ibadet eden gencler görüyorum!!!

TC nin nufusu 75 milyondan fazla, bu verdigin cami sayisi bu nufusa göre cok degil.

Hem biz osmanlinin torunlariyiz (OSMANLI islamin bu güne kadar gelmesinde büyük rol oynadi, normal bizde cami sayisinin diger ülkelerle karsilastirildiginda daha cok olmasi)

Köln de 365 kilise var, cogu bos ama almanlar böyle sacma sapan asli olmayan haberler yayinlamiyor

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Niyet önemli burda vurgu yapilan nokta din istismarciligi! Böyle din tüccarlari yüzünden samimi dindarlarda yanlis kefeye konuluyor!
Türkiye'de ki cami sayisi 100.000 üzerinde ve dünyada hic bir ülkede nüfus cografi orantisina göre bu kadar cami yok!
Ibadet etmek elbette onlarin hakki! Devlet din islerini ister istemez ayirmak zorunda.
Alt 02.04.2015, 21:46
seyrangah

Standard

Bak Banu, ben kendim dinine bagli bir insanim. Ama hic bir zaman bunu ulu orta malzeme yapmadim. Bu bahsi gecen olay icin elimde kanit yok. Ama zahmet edip arastiracagim sana aslini astarini. Ancak mesele cami ya da ibadet degil. Türkiye'de ibadetini yerine getirmek isteyen herkes icin bu imkan var! Cuma namazlari haric bizim mahallede camiler bos duruyor. Ve cuma namazlari bile ancak yarisi doluyor.
Simdi burda asilsiz astarsiz bir sey yazmayacagim. Yoksa senin gazabina ugrayacagim ve yanlis anlasilmalara da imkan tanimak istemiyorum.

Ben höt dedikce döt anlasilmasin

Geändert von seyrangah (02.04.2015 um 21:56 Uhr).
Alt 03.04.2015, 11:23
seyrangah

Standard

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche