Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 10.09.2010, 14:31
tautou

Standard Müjdat Gezen neden HAYIR diyor?

Müjdat Gezen de ‘Hayır’ diyecek

Ünlü sanatçı Müjdat Gezen, ‘yutturmaca’ dediği Anayasa değişikliği paketine ‘Hayır’ diyecek. Gezen, Erdoğan’ın yemek davetini de ‘karnım tok’ diyerek geri çevirmişti.

Paket yutturmacadan ibaret

Ünlü tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, referandumda oy kullanacak vatandaşların paketin içeriğini bilmediğini ifade ederek, “Son yıllarda ülkede yapılanlara suç ortağı olmamak için sandıkta ‘hayır’ oyu vereceğim” dedi.

Tiyatro Sanatçısı Müjdat Gezen, AKP iktidarının özellikle son yıllardaki icraatlarına suç ortağı olmamak için referandumda hayır oyu kullanacağını söyledi. Ünlü sanatçı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Oy kullanacak kişilerin milyonda biri bile neye ’evet’ deyeceğini biliyorsa ben bileklerimi keserim. Çünkü; bu paket, bir yutturmacadan ibaret. Artık bunu herkes biliyor. Bir insanın bir şeye ’evet’ diyebilmesi için onun ne olduğunu bilmesi gerekir. Maddeleri kimse bilmiyor. Bana değişiklik paketindeki 23. maddenin ne olduğunu, neyi içerdiğini söyleyebilir misin? Şu ana kadar bu soruma yanıt veren çıkmadı. Kimse bilmiyor. Referanduma ’Hayır’ demek; ben bilmediğim bir konuda suç ortağı olmam demektir. Biri bana neden ’hayır’ dedin diye sorarsa; cevabım şudur: Neye ’Evet’ deyeceğimi bilmiyorum.”

Annem hayatta olsaydı…

Referandumda yaklaşık 49 milyon kişinin oy kullanacağını hatırlatan Müjdat Gezen şunları kaydetti: “Bunların 48 milyon 999 bini neye oy kullahacağını bilmiyor. Diyelim ki yüzde 55’i ’evet’dedi. Yüzde 45’i de ’hayır’ dedi. Biz halk olarak buradan ne anlayacağız? Bu referandumun, içinde açlık sınırındaki 12 milyon kişiye, 3 milyon işsize, maaşı ile geçinemeyen emekliye, işçiye, köylüye, adliyelerde birikmiş dosyalara ne gibi bir çaresi var? Eğer annem hayatta olsaydı, ben anamı da alıp ’hayır’ demeye gidecektim. Ancak, hayatta olmadığı için şimdi ne yazk ki anam olmadan gidip ’hayır’diyeceğim. Çünkü, bana neye ’Evet’ deyeceğimi söyleyen yok. ’Evet’ dersem işçiler, memurlar, işsizler, açlık sınırında kıvrananlar sorunlarına çözüp bulacak mı? Adliyelerde tozlanan dosyalar azalacak mı? Böyle bir şey olacağını söyleyebilen var mı? Eğer öyleyse koşa koşa gider ’Evet’oyu kullanırdım. Ama kimse bana bunlardan bahsetmiyor bile, Ne anlattıklarına kimse de bilmiyor. Bu referandumdan bir şey çıkmaz.”

Müjdat Gezen neden hayir dedigini anlatiyor:

http://www.youtube.com/watch?v=yz8hS...eature=related
Alt 11.09.2010, 00:00
MOONMAN

Standard Tiyatrocu ve oyuncular hayir der

Neden hayir derler cünkü yillardir bu milleti tiyatroyla oyunla uyuttular. Onlara
herseyi güzel gösterdiler ama maalesef öyle degildi.
Müjdatta gördü artik Türkiyede Tiyatronun oyun yapmanin artik zor oldugunu artik bu milletin uyandigini bundan hayir diyor. Artiko ve onun zihniyetindekiler oyunla tiyatroyla milleti uyutamacaklarindan korkarlar.
Gercekler ortaya cikacak. 70 yildir kandirilan ve fakirlige itilen Türk halkinin artik bu olaya bir son vermesinden korkarlar. Onlar satildiklari ve canaginda ekmek yedikleri efendilerin emirlerini yerine getiremecekler bu sebebten onlar hayir der.
Ama biz gercek Vatansever Türkler hep bir koldan EVET EVET dedik

REFERANDUMA HAYIR DEMEK EN BÜYÜK VATAN HAINLIGIDIR
YASASIN BAGIMSIZ TÜRKIYE YASASIN DEMOKRASI
YASASIN BAGIMSIZ TÜRKIYE YASASIN DEMOKRASIREFERANDUMA HAYIR DEMEK EN BÜYÜK VATAN HAINLIGIDIR
Alt 11.09.2010, 13:30
Benutzerbild von cinayet83
cinayet83 cinayet83 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Müjdat Gezen´in görüsünü bilmeden yorum yapmak biraz ters olmuyor mu?
Önlelikle Türkiye´de tiyatronun ve edebiyatin günümüze gelmesinde katkisi olan sanatcilardan birisi oldugunu da göz önünde bulundurmayi tavsiye ederim.

"Siz" gercek "Vatan Zikerler" CIA virüsünün memlekete iyice yerlesmesi icin "EVET" diyorsunuz.

Hayir demek zor istir.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche