Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 04.01.2009, 00:21
eniskaya

Standard Insan Egosu

cogu insanlarin (bunlarin icinde Peygamberde dahil) kendi icinde var olan ve bugünkü deyimiyle EGO'sunun varligindan habersiz yasamakta.

Her insanin icinde bir EGO'su yasamakta ve iste bu EGO'dur seytani, ruhu, cini ve herseyden önemlisi DINI üreten.

Son yillarda bazi filozoflar olsun Din adamlari olsun, bunlarin hepsi güzelligin inancin ve insanin kendisine yardim etmesi, kendi icinden gelmeli diye söylemekteler. Ama farkinda olmadan bu insanin icinde Genetik olarak var olan Ego, ayni zamanda güzelligi ve ayni zamanda Terörü veya seytani üreten olarak hic animsanmiyor.

Benim kanaatime göre, Dini, Seytani, iyiligi, güzelligi üreten insanin kendisidir.
Bazi insanlar yapisal olarak asalaktirlar, iste bu insanlari DIN adamlari veya Politik cevereler kendi cikarlari icin cok cok kolay modife edip kullanirlar.

DIN, DINSIZLIK, Politika bunlarin hepsi cikar mekanizmalaridir.
O yüzden benim kanaatimce, dne ünyada en iyi DIN, veya Politik yapisi diye bir sey yok.
Her sey inanin kapasitesine göre cok farkli olabilir.

O yüzden her sey ilk önce akilla tartilmali, hele hele DINI veya DINLERI akilla tartalim!!

Benim aynlayisima göre, belirli bir levelden sonra ortada kalan sadece insanin kendisidir.
DIN, DINSIZLIGIN Politik yaklasimin bunlarin bir önemi kalmiyor ve kalmamalida, sadece insanin kendisi kalmali, dostluk kardeslik vs.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche