Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 06.06.2010, 20:11
Virtual_Reality

Standard Said-i Kurdi'yi taniyalim

Külliyatını ezbere bilen Nurcular bile bu gerçeği bilmiyor: Şeyh Said-i Kürdi RUS AJANIYDI..

Adı Nurettin Peker. Balkan Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı'nda, Irak Cephesi'nde bulundu. Kurtuluş Savaşı'nın gönüllü subaylarından oldu.
İki kez ağır yaralandı, ölümden döndü. Irak Cephesi'nde esir düştü.
Kurtuluş Savaşı'ndan sonra yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin temeline ilk harç koyanlardan biriydi. Nurettin Peker'in anılarını yazdığı "Tüfek Omuza" adlı kitap Doğan Kitap'tan çıktı.
Kitabın 311'inci sayfasına bir göz atalım: "Kastamonu Valisi Ahmet Avni Doğan'dan aldığım gizli emir üzerine, kendisini daha önce askerden tanıdığımdan, Kastamonu'ya sürgüne gönderilen Şeyh Said-i Kürdi (Nursi) ile eski dost olarak görüşmeye başladım. Çünkü müftüler tarafından verdirilen vaazlar kimi zaman yeterli olmuyordu. Bu vaizler hala cemaate göre konuşuyordu ve Şeyh Said-i Kürdi'nin Nurcuları hala faaliyetteydi. Ruslar! Ruslar! Ah! Ruslar!

O MOSKOVA'DA GÖREVLENDİRİLDİ
Bu kişi babamın da arkadaşıydı ve 1. Dünya Savaşı'nda cephede benimle de beraber savaşmıştı. O Ruslara, ben İngilizlere esir düştük. 'O Moskova'dayken görevlendirildi' derim ben! O ise 'Kaçtım Rus hainlerden' der. Tarih ve devletimiz ne der?

TEŞKİLAT-I MAHSUSA'DANDI
Ben, 1916-1918 yılları arasında Kürtlerin yaşadığı Kuzey Irak, Batı İran ve bizim Osmanlı devletinin güneydoğusunda İngilizlerle, Ruslarla, Ermenilerle bunların aldatıp isyan ettirdikleri Kürt aşiretleri ve Şii asi Arap aşiretleriyle savaştım. 30 ekim 1918'de Dicle grubuyla Musul petrolünü teslim etmemiştik. Ben esir olmuştum. Peki Said-i Nursi neden bizim geçit bölgeden olarak gidip faaliyet yapmadı? Yapabilirdi çünkü gizli örgüt olan Teşkilat-ı Mahsusa'dandı.

SEN GİZLİ GÖREVİNİ YAP OĞLUM
Kendisiyle beş yıl boyunca görüştüm ama bana açılmazdı. 'Sen gizli görevini yap oğlum' derdi. Daha çok savaş anılarımızı konuşarak görüşürdük. Balkan Savaşı, Hamidiye Alayları, Edirne Olayı gibi özel görüşmeler yapardı.

BU KONUDA RAPORLARIM VAR
Kendisine Kastamonu sevenleri tarafından her öğün tepsiyle yemek getirilirdi. Çamaşırlarını yıkayan hizmetçisi de eski bir Kürt subayıydı.
Bu konu hakkında yazı ve raporlarım vardır. Allah rahmet eyleye..."

Nurettin Peker'in anılarında Said-i Nursi'ye ayırdığı bölüm bu kadar. Görünen o ki devletin istihbarat birimlerinde Said-i Nursi'nin "Rus Ajanı" olduğuna dair raporlar vardı.
Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg Kürd-i Said.jpg (20,8 KB, 8x aufgerufen)

Geändert von Virtual_Reality (06.06.2010 um 20:19 Uhr).
Alt 06.06.2010, 20:21
Virtual_Reality

Standard

PKK'ya ve Abdullah Öcalan'a terrörist diyenler aceba bu zat-i muhtereme niye terrörist deme curetinde bulunamiyorlar? Bölücülükse Abdullah Öcalan'dan on kere daha bölücü bir terrörist idi! Degil mi Assi Toni?

ASSI TONI BANA HAK VERIR DEGIL MI Degil mi lan kiro

(Kürt arkadaslar alinmasin) Kiro kelimesi benim capinda Kürtleri degil, dagdan gelme assileri ve hanzolari tarif ediyor. Assi Toni anladigim kadariyla bir Türktür! Kötü bir örnegi de olsa

Geändert von Virtual_Reality (06.06.2010 um 20:35 Uhr).
Alt 06.06.2010, 20:37
Benutzerbild von Sandalye
Sandalye Sandalye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Ya Virtual sen cidden gitdikce azitiyorsun
Laf atmadigin bi Zaatlar kalmisdi,Bediuzzaman Said Nursi cok muhterem bir zaatdi.Ne yazikki onu tam olarak arasdirmamissin !

Ya sen bu gidisle carpilcaksin,senin adina endiseliyim
Alt 06.06.2010, 20:41
Virtual_Reality

Standard

Zitat:
Zitat von Sandalye Beitrag anzeigen
Ya Virtual sen cidden gitdikce azitiyorsun
Laf atmadigin bi Zaatlar kalmisdi,Bediuzzaman Said Nursi cok muhterem bir zaatdi.Ne yazikki onu tam olarak arasdirmamissin !

Ya sen bu gidisle carpilcaksin,senin adina endiseliyim

Hahahahaha

Hic gülesim yoktu, hahaha! Beni ahi gitmis vahi kalmis su Said-i Nursi mi carpacak? Hahahaha!
Saka bir yana, seyh ucmaz müritleri ucurur! Islam ölülerin degil dirilerin dinidir! Kulagina küppe olsun!
Seni hak dini islama davet ediyorum:

www.kurandakidin.net
Alt 22.06.2010, 00:10
Benutzerbild von Sandalye
Sandalye Sandalye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Virtual_Reality Beitrag anzeigen
Hahahahaha

Hic gülesim yoktu, hahaha! Beni ahi gitmis vahi kalmis su Said-i Nursi mi carpacak? Hahahaha!
Saka bir yana, seyh ucmaz müritleri ucurur! Islam ölülerin degil dirilerin dinidir! Kulagina küppe olsun!
Seni hak dini islama davet ediyorum:

www.kurandakidin.net
Ben sana dedim carpilcaksin sen bana inanmadin
Alt 22.06.2010, 09:26
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ich bin stolz auf alle kurden die für die türkei gekämpft haben,und es immernoch tun

und die türken,die was gegen kurden haben sollten sich schämen!
Antwort