Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.06.2015, 04:37
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Islam okadar bölük ve ayrik bi din ki
...sorry (ben Ideologie diyorum) ...
sadece Iran da 500 den fazla tarikat var ...

o yüzden diyorum ...hey ahaaali ...

kommt endlich zu einem gemeinsamen Nenner !
Alt 07.06.2015, 20:24
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Yanlis bilgi. Ataturk zekaya inanci da ekleyerek savaslari orduyla birlikte kazandi. Ordu gayet inancli, hirsli ve SEHIT olmaya hazir orduydu. Sehitlik mertebesinden dolayi askerler kacmadi, sonuna kadar savasti. Sehitlik mertebesi olmasaydi ne kadar direncli olurlardi tartisilir.

Canakkale Savasi'ndaki askerlerin ne kadar inancli oldugunu hepimiz iyi biliyoruz.

Bunun yaninda Ataturk Canakkale ve Kurtulus Savasi sirasinda CIHAD ilan etti, evet CIHAD. Hepimizin su duydugu cihad. Bu cihada Pakistan ve Afganistan aktif olarak katildi, uzerindeki elbiseleri ve ellerindeki paralari, silahlari Turkiye'ye gonderdiler. Bu paralarin artan kismiyla ilk Is Bankasi kurulmustur.

http://dergi.altinoluk.com/index.php...eNo=d001s019m1

Kime göre yanli$? eksik evet!

Atatürkün ne oldugu deyil ne yaptigidir asil önemli olan.
Yokluk ve yoksulluk içindeki bir toplumla önce emperyalizmi dize getiren sonra da çağdaş bir ulus yaratan Atatürk,bu ülke icin yapabileceginin en iyisini yapmi$,müslüman türk insanin namusunu ,canini mali kurtarmi$ ,Atatürk kişisel olarak inanmazsa ne yazar! Onun inanıp ya da inanmaması inanların çoğunlukta olduğu bir ülkeyi ve o inanların inancını kurtardığı gerçeğini değiştirir mi?

atatürke göre din allah ile kul arasinda baglilkti,Atatürkün inanıp inanmadığı, az yada çok inandığı kişisel bir tercih sadece Atatürk'ü ilgilendirir.

az biraz tarih kitablari okuyan herkes bilirki

Atatürk her türlü düşünceye ve inanışa saygılıyız" diyerek laiklik ilkesini hayata geçirmiş Atatürkün anladığı laiklik her şeyden önce dine ve dindara saygıdır. Aynı şekilde dinsizliğe ve dinsize de saygıdır. Yani düşünce ve inanç özgürlüğüdür.

Atatürk'ün "dinsiz" gösterilerek Müslüman Türk insanının gözünden ve gönlünden düşürülmesi projesi 1930 Atatürkün sagliginda ba$lami$ .İngilizler Musul’da hedeflerine ulaşmak için bir yandan Türkiye’deki ayrılıkçı hareketlere destek verirken bir yandan Kemalist akımın yayılmasını engelleyecek önlemlere başvurmuşlardır.Yapılması gereken Kemalist Cumhuriyetin hem din düşmanı, hem de Kürt düşmanı olduğu temasını ortaya atıp işlemekİngilizler Musul’da hedeflerine ulaşmak için bir yandan Türkiye’deki ayrılıkçı hareketlere destek verirken bir yandan Kemalist akımın yayılmasını engelleyecek önlemlere başvurmuşlardır.

Atatürkün nasil gercek bir dindar oldugunu bütün boyutlariyla burda aciklmak imkansiz.
Ve yine Atatürk cagini a$mis asyanin gelmi$ gecmi$ en büyük devrimcisidir,bir dahi.
O sürekli degi$meyi arzulayin bir insandi sürekli geni$leyen olgunlasan Bir taraftan ömrünü adadığı toplumunu kurtarmaya çabalarken, diğer taraftan içinde yaşadığı dünyayi anlamaya çalışan biri merak ve sorgulama dürtüsü olan biri olmasi.
DİN BEZİRGANLARI Atatürk'ü "dinsiz" gösterip Müslüman Türk insanının gözünden düşürmek için akıl almaz "cinliklere" başvuruyorlar bütün cabalariniz bo$una G.ötünüzü de yirtsaniz cabaniz bo$una

Geändert von Lara_ (07.06.2015 um 20:33 Uhr).
Alt 07.06.2015, 20:39
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Lara,

Bu yazdiklarini cok begendim.

konuda hem fikir olmamıza sevindim benekalice..
Alt 07.06.2015, 21:30
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen

umarim ...tüm harbi Türk bilir ki ...
Mustafa Kemal ...Müslüman degildi !!

bakin burda >>> Ya$ar Nuri Öztürk ne diyorr ??

"Mustafa Kemal Deist " di ..

https://www.youtube.com/watch?v=A2zfBI-Udt0
IMOGODI BEN SENI INANCSIZ BILIYORDUM SEN DE TAM GERIZEKALI CIKTIN.

KAC YIL ARA$TIRMA SONUCU ATATÜRKÜN INANCSIZ OLDUGU SONUCUNA VARDIN??
VIDEOSUNU YÜKLEDIGIN YOBAZ DEDI DIYE MI? BUNA BENZER VE AKSINI GÖSTEREN VIDOLAR YÜKLEYEBILIRIM BURDA SANA..

ATATÜRKÜN INANCSIZ ODUGUNDAN BU KADAR EMINSIN,(BIZLERI IKNA ETMEYE CALI$IYORSUN) BIZLERE 2 SORUYU CEVAPLAMAKTA ZORLUK CEKMEZSIN!

1.O ZAMAN BANA ATATÜRKÜ DIYER LIDERLERDEN AYIRAN FAR NEYDI? onu söyle
2.ATATÜRKÜN ISLAM DININE NE GIBI HIZMETLER VERDI? sonra NEDEN ATHEIST OLDU? INANCSIZDI DIYORSUN.

Geändert von Lara_ (07.06.2015 um 21:34 Uhr).
Alt 11.06.2015, 07:08
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Benim bildigim ateistler inanmazlar ama inananlarada karismazlar. Baska dine inananlara saygi gösterirler.
Alt 14.06.2015, 00:34
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Standard

celi$ki nin daniskasi !

planet earth in the early progress ...

tanri dü$ünüyor ...

"dur yaaa ...bi kac milyar yil daha bekleyim ...
sonra burda ya$aticam
götü boklu insanlari ...sinayim ! "

(habe ja sonst nichts besseres zu tun)

hangi kadin ba$i acik gezdi ..
kim kac rekaat namaz kildi veya kilmadi ..
vay pu$t Erkan "bayram namazina 30 yildir " gitmiyor ..

yakarimmm hepinizi ...misali
Alt 08.07.2015, 06:34
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Maide47 ve Cuma-5'de öyle diyen Allah Maide 51'de ise

"Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin." diyor..

Aga ...onlar dondan cikma mi ?
onlar Pluto dan mi gelme ??

sen 3-4 arap kabile birle$tirecem diye ...atip durmu$un :/

Kuran i okuyun ...Atheist olun !!
Alt 08.07.2015, 06:37
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Dinde zorlama olmaz der Kur'an,
ama Müslüman olmayanları öldürün
ve ganimetlerini temiz ve helal olarak yiyin de der ..

$imdi Salih yine cvp verme ihtiyaci duyucak ..
abi ...Kuran i oku ..

diyorum Mohammed in cocuklari I$ID dini ni 1:1 uyguluyorlar

Geändert von Imogdi (08.07.2015 um 06:50 Uhr).
Alt 09.07.2015, 00:03
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
celi$ki nin daniskasi !

planet earth in the early progress ...

tanri dü$ünüyor ...

"dur yaaa ...bi kac milyar yil daha bekleyim ...
sonra burda ya$aticam

Bu konudaki kitaplar karıştırıldığında atomlardan kainatın yapı taşları olarak bahsedildiği görülür. Atomların değişik oranlarda bir araya gelmesiyle elementler ortaya çıkmıştır. Elementlerin de muhtelif şekillerde birleşmesiyle moleküller meydana gelir. Etrafımızdaki alem, içindeki canlı cansız sayılmayacak kadar çok ve değişik varlıklar, bu moleküllerden inşa edilmiştir.

Atomu, gerek kendi içinde dengeli hareket ettirmek, gerekse komşularıyla çok hesaplı ilişkiler kurmasını sağlamak için, dört kuvetten oluşan çok hassas bir kanun konmuştur.

Son derece hesaplı ve dengeli olan bu kanunun hüküm sürmesiyle kainatın ve bizlerin varlığı mümkün olabilmektedir. Öyle ki, bu kanunu meydana getiren dört kuvvetten biri olan nükleer kuvvet olmazsa, atom çekirdeği teşekkül etmez.

Zayıf kuvvet adı verilen kuvvet bulunmazsa, elektronlar meydana gelmez. Elektromanyetik kuvvet olmazsa, atom da oluşmaz. Ve çekim kuvveti yok olsa dünya olmaz, güneş olmaz biz olmazdık.

Kısacası bu kuvvetlerden birinin eksikliği, kainatın sonu demektir. Hatta onların birindeki zaaf veya hesap hatası dahi, aynı neticeyi meydana getirir.

Tabii, burada atomların küçüklüğünü de dikkate almak lazımdır. Bir santimetreküp havada beş milyon kere beş milyon atom olduğu düşünülecek olursa, atomların ve atomlardan teşekkül eden kainatın yaratılışındaki esrar daha iyi anlaşılır."

"Bir sınıfta öğretmen olduğumuzu farz edelim. Kendi aralarında 15-20 öğrenci konuşur ve hepsinin sesleri birbirine karışmadan süratle ve atomlar vasıtasıyla bize ulaşır. Aynı atomlar, güneşin ışığını, ısısını ve yedi rengini de sınıfa getirir. Sobamızdan çıkan sıcaklık da atomlar eliyle etrafa yayılır. Aynı anda uzaklardaki bir radyo sesi, gök gürültüsü veya bir zil sesi de duymuş olabiliriz. Bu iş de aynı atomların vazifesidir.

Sınıfımızın etrafını yüz bin insan sarsa ve hepsi de bize değişik tonlarda, değişik şivelerde ve değişik dillerde seslenseler, aynı atomlar bu sesleri birbirlerine karıştırmadan aynı süratle naklederler.

Canlı, akıllı ve şuurlu bir insanın bir anda beş altı iş yaptığını, mesela birisiyle konuşurken başka birini dinlediğini, bu arada yazı yazıp kafasında çeşitli hesaplar çözdüğünü duysak, gazetelerde manşet yapar, dünya rekortmeni ilan ederiz.

Cansız, akılsız, gözsüz ve şuursuz küçücük bir atomun bir anda binlerce işi eksiksiz, karıştırmadan ve aynı mükemmellikte yapması, akılları durduran bir hal değil midir?

Küçük bir atomdan, muhteşem galaksilere kadar hükmeden bu kuvvetleri ince hassas hesaplarla koyup işleten, kainattaki nizamı ve dengeyi sonsuz bir ilim ve kudretle idare eden kuvvet kime aittir?

Bu akıl almaz hesabı hangi tesadüf ve hangi tabiat yapabilir?

Şunu demek istiyorum: Bir yığın kum, taş, çimento ve demir bulunduğunu kabul edelim. Ortada bir usta, bir plan ve proje olmadan, bu maddelerin bir araya gelerek bir saray inşa etmesi düşünülebilir mi?

Böylesine mükemmel bir sarayın kendiliğinden teşekkül etmesi mümkün müdür?

Galiba bizler, kainatın muhteşem sistemini, nizamını ve harikuladeliğini kanunlarla izah ettiğimizi zannedip işin içinden kolayca çıkıveriyoruz. Kanunları keşfetmekte iş bitiyor mu?

O kanunu koyan kudret sahibini neden akla getirmiyoruz?

İnsanda bir merak vardır. Bu merakla keşfettiğimiz bir şeyin ustasına karşı hayranlığımız daha çok artmalı ve onun kim olduğunu anlamaya çalışmalıyız.

Küçücük bir incir çekirdeğinden koca bir incir ağacını ve onun binlerce meyvesini çıkaran, maddesi bir olan atom parçacıklarından kainatı ve içindeki canlı cansız mahlukatı yaratan, dört ana kuvvetle varlıkları dengede tutan bir kudret sahibine karşı insan nasıl alakasız kalabilir?

Bu muhteşem sırları keşfettikten sonra kainat sahibini nasıl görmezlikten gelebiliriz?
Alt 09.07.2015, 15:52
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

abi ...Kuran i oku ..

Zitat:

abi ...Kuran i oku ..

Imo yine bastan sarcaz abim ya!!
etme bu kadar zulüm bana arkadasim!

haklisin cevap verme ihtiyaci degil benimkisi , sadece bilgiyi dogru algilaman icin sana yardim etme inancina sahip olmanin verdigi bir zaruret !

neyse ben bu defa pasi sana verecegim,.
yani sordugun soruya cevaben

KAYNAK : Kuran
SURE :BAKARA- Ayet: 191: Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı, adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.)

evet ayet kesinlikle kuran da geciyor!

Ama sayin IMOcan , benim de sana bir ricam olacak ! (cünki benim sana cevap vermeden önce benim Kuran okuyup sana cevap vermemi istemistin! bende istegin dogrultusunda seni kirmadim, senin iki kelime söyledigin ayeti tümüyle ve kaynagini vererek sana sundum!)

Benim sana olan ricam ise : Imocan lütfen bana kaynak vererek, bu ayetin neden, nicin, nezaman, ve ne baglamda vahiy olundugunu söylermisin ?

Bak budefa es gecmek yok, arkadaslarin hepsi sahit olsun !

senden ilk ve son defa bir istekte bulundum!
bu istegimi geri cevirme!

Sevgili arkadaslar sizlerde imo cevap vermeden lütfen konu hakkinda yorumda bulunmayin.
Imo nun cevabini bekleyelim !

Salih

Geändert von 1978salih (09.07.2015 um 23:49 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche