Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.03.2005, 15:53
Benutzerbild von xmischkox
xmischkox xmischkox ist offline
Neuer Benutzer

Standard nerden kopi yaptin loo

adresi versene biz vermedikmi millet bagirib cagiriyor
Alt 08.03.2005, 15:53
Neuer Benutzer

Standard nerden kopi yaptin loo

adresi versene biz vermedikmi millet bagirib cagiriyor
Alt 08.03.2005, 15:56
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard yaw kama benim amerikanin ortadoguda

demokrasi askina durduguna ve oralari isgal ettigine inandigim falan yok..
öyle olsa kuzey kore, cin usw, daha bir sürü yeri isgal etmesi lazimdi.. amerikanin kendi ve israelin stretejik amaclari icin orda..
hem genel olarak demokrasinin siddet ve otoriter yöntemlerle kuruldugu ve isledigi pek görülmüyor..secim sonrasi kurulan schii hükümet ilk is olarak anayasaya seriati koymayi düsünüyormus...
iste en güzel örnek tr. degilmi? 80 yildir güya laik ve demokrat yapmaya calisiyor bizi devlet(!) ama kafamiza vura vura.. nafile..daha pek yol aldigimiz yok..

ama benim elstirdigim sey,müslümanlarin bundan yola cikarak tüm batiyi ve demokrasiyi seytan olarak görmesi..herseyi batiya atinca kendi hata ve eksiklerini görmüyorlar..

gerci müslümanlar sunu diyebilir; yahu kardesim biz müslümanlar demokratik yönetim istemiyoruz zorlami!! biz dini bir seriatla yasamaktan memnunuz..

ama ben inanmiyorum buna, islam ülkelerinde tepedeki baski ve ceberrut olmasa cok farkli olur..tabandan halktan aslindan istekler var,ama halk gerek bastirilma,gerek susturulma ile bir nevi kölelestirilmis..
örnegin irandaki mollah biraz kemerleri gevsetsin iran halki ve genclerinde büyük bir talep var yenilesmeye...

ortadogudaki müslümanlarin ammerika ve demokrasiyi elstirmekten daha önemli bir amac ve hedefleri olmali:

"Kendi diktatörlerini yikmak", amerika o zaman böyle elini kolunu sallaya sallaya desdursuz giremez oralara..
Alt 08.03.2005, 15:56
Neuer Benutzer

Standard muhahahahahahaha

hangi islam ülkesi Seriaat lan yönetiliyorki cogu senin batinin destekledigi kral ve diktatörlerlen yönetiliyor

saddam rejimi seriatlanmi yönetiliyordu yoksam sosyalist bir düsünceyemi sahibti

ahhhhh özgürlükkkkk
Alt 08.03.2005, 15:59
Neuer Benutzer

Standard 8 Mart Dünya Kadinlar Günü.

Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Türkiye"deki kadınların yüzde 80"i, "başörtülü" olarak "okuma" ve "çalışma" hakkından mahrum!.. Dünya, "kadına ayırımcılığı" tartışırken, "başörtülü kadın"ın uğradığı haksızlıklar ve ayırımcılıklar, ağza bile alınmıyor!
AK-DER Başkanı Havva Kaplan soruyor: "Başörtüsü de bir kadın hakkı değil mi?".. Özgür-Der Başkanı Hülya Şekerci ise, "Dünya Kadınlar Günü, feministlerin kutladığı bir gün haline geldi" diyor... AK Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, Sağlık-İş Başkanı Mustafa Başoğlu ve Bem-Bir-Sen Başkanı Mürsel Turbay da, "Asıl savunulması gereken başörtülünün hakkı" dediler.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde Türkiye"de büyük bir utanç olan başörtüsü yasağının ısrarla devam ettirildiğini ifade eden AK-DER Başkanı Havva Kaplan, "Başörtüsü bir kadın hakkı, bir insan hakkı değil mi?" dedi. Türkiye"de "Başını açmazsan okula alınmazsın, işe alınmazsın..." mantığıyla kadınların tercih yapmaya zorlandığını ifade eden Kaplan, trajik durumu şöyle özetledi: "Eğitim hayatının her kademesinde dışlanan başörtülü öğrenciler ve çalışma hayatında çeşitli mesleklerde görev yapan yüzbinlerce başörtülü bayan, işleri ve başörtüleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmaktadır. Tüm bu uygulamaların sonucunda Türkiye"de başörtülü bayanlar bir birey olarak sahip oldukları bütün temel haklarından; din ve vicdan hürriyeti, ifade özgürlüğü, eğitim hakkı ve çalışma haklarından vazgeçmek zorunda bırakılmakta ve arkasından gelecek olan maddi ve manevi sıkıntılarla yaşamaya çalışmaktadırlar."
MUSTAFA BAŞOĞLU: HAKKINI SAVUNMAK GERÇEK ÖZGÜRLÜKÇÜLÜKTÜR
Başörtülü kadınların okuma, çalışma, seçilme haklarının anayasaya aykırı bir biçimde ortadan kaldırıldığını vurgulayan Sağlık İşçileri (Sağlık-İş) Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde toplantı yapılmakta, kadın sorunları dile getirilip çözüm aranmakta. Başörtülü kadınlarımızın ve kızlarımızın sorunları görmezden gelinmektedir" dedi.
TURBAY: BAŞÖRTÜLÜYE EĞİTİM VE ÇALIŞMA HAKKI VERİLMELİ
Türkiye"de kadınların ciddi birtakım özgürlüklerinin olması gerektiğine değinen Memur Sen Konfederasyonu"na bağlı Belediye ve Mahalli Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay ise başörtülü kadınların eğitim haklarının ellerinden alındığına işaret ederek, "Bir taraftan kadınların okuması, bilinçlenmesi, cehaletle mücadele etmesi gerektiğini söyleyeceksiniz, diğer taraftan da okula başörtüsüyle gelen kızların okuma haklarını ellerinden alıp, okula sokmayacaksınız. Başörtüsü, kadınların en doğal haklarından biridir. Ancak kadınlar 21. yüzyılda bile en doğal haklarından mahrum bırakılıyor. Şimdi başörtüsüne karşı olanların çıkıp da kadınların haklarından bahsetmesi ne yaman bir çelişki oluşturacak" şeklinde konuştu.
GÜRSOY EROL
AK Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarını gerçekleştirenlerin başörtülü kadınların yaşadığı sorunlara hiç değinmediğini kaydederek, şunları söyledi: "Ülkemizde maalesef olaylar saptırılıyor, farklı alanlara çekiliyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlayan çevrelerin, başörtülü kadınların haklarını görmezden gelmeleri bir çifte standarttır. Kadınlar arasında başörtülü veya başı açık diye bir ayırımcılık yapılmamalıdır. Maalesef başörtüsü yasağı 8 Mart"ın gündeminde değil. Başörtülü kadınlar da 8 Mart"ta daha fazla seslerini çıkarmalıdırlar. Çünkü başörtülü kadınlarımız kadın hakları boyutunda ciddi bir haksızlığa uğruyorlar."
ŞEKERCİ: FEMİNİSTLER BAŞÖRTÜLÜYÜ DIŞLIYOR
Özgür-Der Başkanı Hülya Şekerci ise başörtülü kadınlara eğitim ve kamusal alanda büyük haksızlıklar yapıldığını ve kadın haklarını savunan bazı çevrelerin başörtüsü yasağına ideolojik yaklaşarak hiç değinmek istemediğini dile getirdi. Şekerci, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarının temelinde işçi, emekçi kadınların sorunları var. Ancak bugün, feministlerin kutladığı bir gün oldu. Feministlerin en çok dile getirdikleri; kamusal ve özel alanda ayırıma karşı olduklarıdır. Ancak kamusal alanda birçok çifte standart görüyoruz. Başörtülü kadınların kamusal alanda çalışmasına izin verilmiyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarını gerçekleştiren bu çevreler söylesinler; kamusal alana hangi kıyafetteki kadınlar girebilir ve çalışabilir? Eğer siz gerçekten kadın özgürlüğünü savunuyorsanız, başörtülü kadınların eğitim ve devlet dairelerinde çalışma haklarını savunmalısınız" şeklinde konuştu.
Alt 08.03.2005, 16:02
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard iste sonucta benimdedigime geliyosun

kurban..
amerika önce kendisi yerlestiriyor basa,sonra isine gelmeyince ülkeye girip indiriyor..bende diyorum halk adam olsun bu tezgaha izin vermesin..
baas demek sosyalist degil arap milliyetciligidir..
üff cehaletinle beni ugrastirma mischko yaw
Alt 08.03.2005, 16:02
Neuer Benutzer

Standard Osmanli Zamaninda

Bir yunan bir sirp gidib derdini ve sorununu anlata bilirdi düsünce özgürlügüde vardi.

Sizler vakiti kapatarak düsünce özgürlügüne karsisiniz hemde mahkeme karari olmadan.

Sizler 80 senedir batinin bayat örneklerini alarak millete kan kusturanlarsiniz.

Daha sol kesimin aydinlari bile Susma Sustukca Sira Sana gelecek diyorlar demokrasiii

Ya benim sazimdan calarsin yada seni desifre ederim insan haklari özgür düsünce :=)))))))))
Alt 08.03.2005, 16:07
Neuer Benutzer

Standard Secim oldu ve millet

Siialari secti abd bile bundan memnun deyil ozaman birak kim ne yaparsa yapsin

cehalet sende südük gibi akiyor aynen anis gibi kendini beyenmenten baska isin yok looooo
Alt 08.03.2005, 17:06
eniskaya

Standard Wieso Freiheit wenn man die Frauen

V... und auch noch verprügeln kann......

NBe süper Islam dimi..... vaybeeee.... demek 5 vakit namaz 5 vakit sex ve 5 vakit dayak....

Bunlarin dini iste böyle......

Bizim buralarda var ayni manyaklar... her yerde tasliyorum onlari... adamlar din diye manyaklastilar bile....
Selam bile vermiyorlar.. karilari karalara bürünmüs... bir bokada yarasalar.... anlayacagim ama hem tipspizler hem cahiller hemde kendilerini Allah zannediyorlar....

Her kim Islam adina din adina söyledir böyledir derse öyle insandan korkun... öylelerini ben kelimelerle acayip taslarim...... Allahlari bile kurtaramaz
Alt 08.03.2005, 17:31
Benutzerbild von xxabuzerkadayifx
xxabuzerkadayifx xxabuzerkadayifx ist offline
Neuer Benutzer

Standard man kann aber von Koran ausgehend

auch viele Fortschritte machen..
sonucta kuran yazmiyor illah karilarinizi kara carsafa bürüyün,birden cok kari alin veya demokrasiye önem vermeyin allahin kanunlarini bekleyin diye..
kuran bireysel olarak alinmali,yoksa anayasa veya kanun falan degildir kuran
Antwort