Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 21.02.2005, 15:47
Benutzerbild von xmischkox
xmischkox xmischkox ist offline
Neuer Benutzer

Standard eniskayar suan Alkollü?

sakin o sapigin dediklerini ciddiye almayin savgi deyer arkadaslar.
Alt 21.02.2005, 15:49
Benutzerbild von xmischkox
xmischkox xmischkox ist offline
Neuer Benutzer

Standard hehehehe cokkk komikkk o.T.

ohne Text
Alt 21.02.2005, 15:56
Benutzerbild von eniskayar
eniskayar eniskayar ist offline
Neuer Benutzer

Standard iftira atma evlat benim gibi

müftülük,dedelik,papaz ve hahamlik yapmis kemale ermis bir bilge din adamina iftira atma!
Alt 21.02.2005, 17:17
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sorunlarin sebebi din mi, dinsizlik mi?

<a href="redirect.jsp?url=http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~1@nvid~539870,00.asp" target="_blank">http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~1@nvid~539870,00.asp</a>
Alt 21.02.2005, 18:48
eniskaya

Standard NE üretecektik sence

hört auf mich zu nerven... hayatta en gicik oldugum seyde kendilerini Ilahlastiranlardir....

Sen zannet dur sadece sen veya senin gibi düsünceli olanlar Allahi tanisin yada Mümin olsun....

Cobanim arkadasimizada aciklama yaptik, ama Müzik onun icin daha kolay olsa gerekki, oda sadece kendisinin tak cennetlik oldugunu saniyor....

MAcht doch was Ihr wollt...... Kuranda yaziyor ben demiyorum..... euer problem nicht die meine
Alt 21.02.2005, 18:52
eniskaya

Standard Sorun din degil CAHILLIK

Cahil insana din emrolunmamistir.... nasil bir 5 yasindaki cocucun dini yoksa cahil insaninda dini yoktur....

Din Sünnetullahtir ve onun icerigindeki tavsiyeler... yani din insani düze cikarir, dengeli ve ehli yapar... ama iste dini anlayabilmek icin belirli bir kalite sart....

Nasil bir 5 yasindaki cocukla bir Uni mezunu ayni kalitede degilse, bir dini bilenle bilmeyen ayni kalitede degildir....

Asgari sekilde sosyo-kültürel deneyim ve egitim sart, yoksa din anlasilmaz... hele hele genc yaslarda mümkünü yok kimse anlayamaz ki 40 yil 60 yil birikimlerden sonra bazi insanlar gercek anlamda dinin erdemine eriyorlar......
Alt 21.02.2005, 18:57
eniskaya

Standard Ohhh ne demezsin

O halde bir orijinal resimini kjoy bakalim GB ne d o nur yüzünü görelim... Orijinal Enise, yani bana özenmekle yada girgir gecmekle ne beynin nede tipin degisir....

Edep denen bir sey var... seni ona davet ediyorum... hör auf hier Mist zu bauen... zaten beyinsizler ve möchte gern Ilahlaral doldu burasi, bir tam sen eksiktin
Alt 21.02.2005, 19:00
eniskaya

Standard Hahahaha ich lach mich schrott

ben celiski icnde degilim... kendisni Mümin sanip, baskalarini mümin sinifina sokmayan celiski icerisindedir....

Bir sefer laf salatasi yapmadan, yazdiklarimda ne celiski oldugunu bir yazabilsen, belki bende bir sey anlayacagim... ama hep ayni laflar.. anlayan anlar gibisinden.. senide biraz somut yazi yazmaya davet ediyorum
Alt 21.02.2005, 19:15
eniskaya

Standard Ben diyorumki

Allah katinda Mümin kimdir veya gercek anlamda cennete kim girecek kim girmeyecek, buna insanlar karar veremez....

Mesela birisi ölür ve Hoca sorar... "Merhumun müslüman olduguna taniklik edermisiniz"

Edemezsin yahu, Allahin seni veya beni Jandarma olarak yada sahit olrak görevlendirmedi..... tam anlamiyla sapiklik böyle sacma sapan sorular ve aliskanliklar.....

Ama bunlar din adina yapiliyor....
Mezhepler, yok efendim ehli Sünnet Imamlari... fasa fiso... bazilari gercekten kendilerini Allah zannediyorlar... olacak sey degil...

Oysa kimin cennete kimin cehenneme gidecegi, Kuranda bellidir....
Tüm insanlik, hatta Resüller bile cehennem serüveninden gecektir.... jeder wird das durchlaufen.....

Insan yaratilis icabiyla, hem iyi ruhlu hemde kötü ruhludur... die Frage ist, welchen der beiden wird er Stärken und nutzen....

Insan iyi tarafini din veya evrensel insanlik degerleriyle süsler güzellstirirse, belki o zaman zararsiz ve faydali insan haline gelebilir....

Tüm insanlik eninde sonunda Cennet serüvenine gecektir... hatta o Kuranda cehennemden cikmayacak olanlari kast ederek.... "eger Allah baska dilemezse".... demekki Yüce Rabbimiz baska dileyecektir, en azindan bir soru isareti ve acik kapi birakmistir...

Nu demek degildirki... herkes simdi istedigini yapsin sonunda zaten cennetligim gibisinden....
Yaptigin her seyin karsiligini ödedikten sonra, yani cezasini cektikten sonra... vorher rein gar nichts..... kaldiki cennetlerde kalite kalitedir.... ADN cenneti, Cenneti Rana usw... ADN (Eden olsa gerek) Hiristiyanlarin Müminleri icin hazirlanmis olan cennettir... Kuran söylüyor bunu.....

Fazit..... Salih Ameldir insani kurtaran ve huzura erdiren...... egal welcher Religion......
Alt 21.02.2005, 19:39
unknown

Standard Sen Halac-i Mansur ile alay edecegine

enel Hakk"nin manasini, Halac-i Mansur_un bu sözleri hangi niyet ile sarf ettigini bir ortaya cikar.
Antwort