Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 30.07.2013, 16:25
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard biri de kadinin gögüs arasina kafasini soktu

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17059848.asp

kadina hükümetten bir mesaj daha
'Dekolte giyinen tecavüze uğrar' diyen Prof. Çeker'e tepkiler

DHA 18 Şubat 2011
'Dekolte giyinen tecavüze uğrar'
diyen Prof. Çeker'e tepkiler

Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker’in, TBMM’ye sunulan ’Hadım yasa teklifini’ değerlendirirken, dekolte giyinen kadının tecavüzü göze alması gerektiği yönündeki açıklamalarına, şiddet mağduru kadınlar da tepki gösterdi.

KADINLAR PANKART AÇTI, RESİMLERİNİ YIRTTI / Foto Galeri

KONYA:

Şefkat- Der Kadın Sığınma Evi’nde kalan şiddet mağduru 6 kadın, derneğin genel başkan yardımcısı Ayfer Erel ile birlikte kayalı parkta basın açıklaması yaptı. Kadınların ellerindeki ’Tesetürlülere de, çocuklara da, yaşlılara da taciz, tecavüz oluyor’, ’Taciz, tecavüz şiddet ürünüdür, insanlık suçudur, dekolteli yaklaşımı protesto ediyoruz’ yazılı dövizler dikkat çekti. Basın açıklaması yapan Ayfer Erel, tesettürlü bir kadın olmasına rağmen kendisinin de İzmir’de minibüs içinde tacize uğradığını ileri sürerek, ”Taciz ve tecavüz olaylarına dekolteli bir yaklaşım insani bir yaklaşım değil. Bu yaklaşım çok büyük bir vebal, hele bunu bir ilahiyat eğitimcisinin yapması ise durumu daha vahim kılıyor ”dedi.

'Taciz ve tecavüz vahim boyutta'

Türkiye’de her yıl adli mercilere yansıyan 10 binin üzerinde taciz ve tecavüz dosyası bulunduğunu belirten Ayfer Erel, ”Bu dosyaların yarısı çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarıdır. Gerçekteki taciz ve tecavüz olaylarının sadece bir kısmının adli mercilere yansıdığı düşünülürse, ülkemizde durumun ne kadar vahim boyutlarda olduğu daha iyi anlaşılır” diye konuştu.

İlahiyatçı Prof. Dr. Orhan Çeker’in bu sözlerinin tacizci ve tecavüzcülere moral olup, aldıkları cezaların indirime gidilmesine yol açabileceği tehlikeli bir durum olduğuna dikkat çeken Ayfer Erel, şu görüşleri savundu:
''Prof. Dr. Orhan Çeker hocayı, cümlelerine sahip çıkmaya değil, cümlelerinden dolayı ne kadar büyük bir yanlış yaptığını düşünmeye, pişman olmaya, yaptığı yanlışı düzeltmeye davet ediyoruz. Her tecavüzcü, 'ne yapayım taciz ve tecavüz ettiğim kişi açık giyinmişdi' bahenesini öne sürer. O yüzden Çeker’e, 'tecavüzcülerin suçuna ve günahına da bir nevi ortak olma' diyoruz.''

Ayfer Erel ve yanında bulunan şiddet mağduru kadınlar, basın açıklamasının ardından, protestolarını dile getiren yazıyı PTT’den Prof. Dr. Orhan Çeker’e faksladı.

İZMİR:

Konak Meydanı'nda toplanan Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Türk Kadınlar Birliği üyeleri adına açıklama yapan Emekli Subay Eşleri Derneği İzmir Şube Başkanı Nevin Yenilmez, Çeker'i, Cumhuriyet'in aydın kadınları olarak şiddetle kınadıklarını belirtti.

Yenilmez, “Afganistan, Irak ve İran gibi ülkelerde, kadınlar dekolte giymedikleri halde cinsel taciz ve tecavüze uğramaktadır. Cinsel şiddet, erkek egemen toplumda kadın bedeni üzerindeki tahakkümün sürdürülebilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Orhan Çeker gibi zihniyetlerin varlığının, kadınların yaşama hakları için bir tehlike olduğunu düşünmekteyiz” dedi.

Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in aydınlığını karartmak isteyenlere karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini anlatan Yenilmez, “Orhan Çeker'in, bilimin ve aydınlığın yuvası olan üniversiteden ayrılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından katılımcılar, üzerine çarpı işareti konulmuş fotoğrafını yırtarak, Prof. Dr. Çeker'i protesto etti.
Alt 30.07.2013, 18:23
tatlibela_84

Standard

Es gibt echt abartige menschen...yani bukadar sacmalikda olmaz...
Alt 03.08.2013, 21:41
Erfahrener Benutzer

Standard CHP'yle alakasi olamayan market isletmecisi

At bakalim. Adam daha önce market isletiyormus. CHP'yle ne alakasi var.

Böyleleri zaten hapiste cürüsün. CHP'liler de ona gözyasi dökmez. Adam 20 yil sonra ölü cikar ancak oradan.

Simdi engelli kizin AKP'li tecavüzcüleri tutuklansin.

Zitat:
Zitat von Zulfiqar Beitrag anzeigen
ne yavsak insanlarsiniz.

yandas olacagiz diye her olumsuzlugu hükümeti sorumlu tutuyorsunuz ama serefsiz zihniyetinizi temsil eden partinizi sorgulamaktan korkuyorsunuz.

kilicadaroglunun yegeni cocuklara tecavüz edip hala CHPye üye olmasina ne diyorsunuz?

chp'nin ici disi tecavüzcü sübyanci ve kadina siddet uygulayan hainlerle dolu.

Geändert von benekalice (03.08.2013 um 21:49 Uhr).
Alt 25.01.2014, 23:17
Cakabeyy

Standard

Yusuf baştan ayağa İFFET olduktan sonra züleyha baştan ayağa AFET olsa ne yazar....Senai Demirci
Alt 01.02.2014, 10:50
Erfahrener Benutzer

Standard Sen bunu istiyorsun...

Zitat:
Zitat von Cakabeyy Beitrag anzeigen
Yusuf baştan ayağa İFFET olduktan sonra züleyha baştan ayağa AFET olsa ne yazar....Senai Demirci

(BATMAN.....YIL:2014.....Türkiye)....4 yıllık din eğitimi alan GENÇLER! törenle diploma alıyor.....Ülkenin DOĞU ve GÜNEYDOĞUSU hızla ve sinsice PKK ve ŞERİATın kucağına sürükleniyor...Böyle şeyler ulusal medyada HABER olmadığı için kimse duymuyor....görmüyor....Birileri CUMA akşamları "YALAN DÜNYA" izlerken.....GERÇEK dünya oluşuyor...gelişiyor...yayılıyor..
Alt 13.04.2014, 22:13
Caka_Bey

Standard Öncelikle Merhaba.... Ben neyi istiyorum?

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t..._toreni_.html#

(BATMAN.....YIL:2014.....Türkiye)....4 yıllık din eğitimi alan GENÇLER! törenle diploma alıyor.....Ülkenin DOĞU ve GÜNEYDOĞUSU hızla ve sinsice PKK ve ŞERİATın kucağına sürükleniyor...Böyle şeyler ulusal medyada HABER olmadığı için kimse duymuyor....görmüyor....Birileri CUMA akşamları "YALAN DÜNYA" izlerken.....GERÇEK dünya oluşuyor...gelişiyor...yayılıyor..

"Tesettürlü erkek" aranıyor!

TESETTÜR ÖNCE erkeklere farzdır: Nur suresi'nde önce "mümin erkeklere", sonra "mümin kadınlara" hitap edilir.

Sûrenin 30. ayeti, "Mümin erkeklere söyle..." diye başlar, 31. ayeti ise "mümin kadınlara söyle..." diye başlar. Erkeklerin tesettürü ile kadınların tesettürü arasında bir ayetlik öncelik farkı var demek ki...

Tesettür önce bakışla ilgilenir, bakılan şeyle değil: Nûr suresinde "mümin erkeklere de mümin kadınlara da öncelikle "bakışlarını haramdan kısma"ları söylenir.

"Mü'min erkeklere söyle: gözlerini sakınsınlar..." "Mümin kadınlara söyle gözlerini sakınsınlar..."

Tesettür sadece başını örtmek değildir: Nûr suresinde başörtüsü sorumluluğu olmayan erkeklere de, başörtüsü sorumluluğu olan kadınlara da "ırzlarını korumaları" söylenir ki, ırzı korumak başı açık erkeklere de başı kapalı kadınlara da farzdır, başını kapatmış olsa da kadınlar ırzını korumuyor olabilir, başını ört(e)mese de kadınlar ırzını koruyor olabilir. Başının açıklığı dert edilmeyen bir erkek de "ırzını korumayarak" tesettürsüzlük yapabilir.

Tesettür önce iman etmektir: Nûr sûresinde "iman eden" erkeklere ve "iman eden" kadınlara tesettür emredilir.

Örtmek anlamına gelen "tesettür", görmesini Allah'ın görmesine açık, sözünü Allah'ın işitmesine açık, niyetini Allah'ın bilmesine açık bilmektir ki bilinçli bir kapalılığı besler.

Yine örtmek anlamına gelen "küfür" de, kendini Allah'tan gizlediğini sanmaktır ki sorumsuz bir açık saçıklığı doğurur.

[Senai Demirci]
Alt 24.04.2014, 12:11
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard bunlari sizlerin yapmadigi ne malum ??

Artik sizlerin sayesinde , CHP cephesine hic bir sekilde güvende kalmadi !!

Neden mi ??

bak bunuda sizlerden duymustuk !!

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Alt 27.04.2014, 10:05
Erfahrener Benutzer

Standard

@Cinci ve jöleli Salih
(bu jöle yüzünden seriat kanunu seni falakaya yatiracak bir gün, haberin olsun)

Senin taptigin BasCalan'in "kasetler yalan" dediginden beri kac ay gecti, yalan yalan dedi, ve hala yalan oldugunu kanitlayamadi senin ermeni bozuntusu BasCalan'in.

Tam tersi, "hükümetin kriptolu telefonunu bile dinlemisler" dedigini herkez duydu TV'lerden ve kendi kendini desifre etti senin BasCalan'in.

Bu arada taninmis stüdyolar kasetlerin orjinal oldugunu kanitladilar.

Tayyo Ermeni bozuntusu ama, senin gibileri, Müslümanlik üzerinden "maslallah, insallah, eyvellah" diyerek, hertürlü kazik atarak kandiriyor. Siz cünki din üzerinden her türlü kazigi yemeye elverislisiniz, bunu anlamak icin KAHIN olmak gerekmiyor.

Not: Senin buraya post ettigin sey, asagida, sadece skec. Skec sanattir. Ama Yobazlarin tabiki skecle hicbir alakasi yok. Onu anlayacak kültür seviyesinden yoksun olduklari icin.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Artik sizlerin sayesinde , CHP cephesine hic bir sekilde güvende kalmadi !!

Neden mi ??

http://www.dailymotion.com/video/x11...aber-7-tv_news

bak bunuda sizlerden duymustuk !!

Geändert von benekalice (27.04.2014 um 10:18 Uhr).
Alt 29.04.2014, 10:50
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee simdi terbiye sinirlari icinde kalmak sartiyla sana bir kac lafim olacak !

1- BEN ALLAH TAN BASKA BIR KISIYE VE YAHUT SEKLE TAPMAM !!!
2- ALLAH ha dahi sadece iman ederim !!

bu manada tapmak benim dinimde gereksiz dir ve anlam itibariyle uygun olmayan bir kelimedir !

- IKI yobaz, Jöleli Cinci vs gibi yakistirmalarini hem BIR AYDIN OLARAK KENDINI BURDA GÖSTEREN , ilk etapta INSANa ve ikinci bakista BAYANa hic yakistiramiyorum !!

-INCELIK OLSUN DIYE bir kac defa ,Senin seviyene inip, senin dilinden sana cevap yazdim, beni incelitip o seviyeye indirme ne olursun ! birak ben kaba kaliyim,

SENIN IDEOLOJINDE DÜSÜCENDE ki insanlari inan artik hic bir yerime takmiyorum !!

SUNU DA HIC UNUTMA !! sizler tek bir erdogandan korkuyorsunuz !! ama cok büyük bir hata yapiyorsunuz , onun gitmesini istemenizle !!

Düsünsene bir , RTE giderse yerine gecmek icin kac RTE daha yola cikacak, illaki onun youndan ve izinden gitmek isteyen..

sen bunlarida yanlis anlarsin veya anlayamazsin !

ASLINDA SENIN BENI ANLAYAMAMAN COK DOGAL !!

BEN GENIS ACIDAN BAKIYORUM VE HATTA SIZLERI UYARIYORUM !!
SEN DAR ACIDAN KÖR BAKIYORSUN VE DIYORSUN KI GÜNES HALA ISIK VERIYOR !!

EVET EGER HER SEY GÜNESLE BASLAYIP BITSEYDI DEDIKLERINDE BIR ANLAM OLUSURDU !!

AMA NE YAZIKKI ; HAYAT GECELERI DE DEVAM EDIYOR !!

SEN KENDIN OLMAYA DEVAM ET :::: JÖLE DÜSMANI !
Alt 06.05.2014, 23:30
Erfahrener Benutzer

Standard

Beni kimsenin Allah'la arasinda olanlar ilgilendirmez. Yanliz kalkip da baskalarina Allah katinda su günah, bu sevap sohbetleri yapmaya kalkismasinlar. Baska insanlar icin, bütün Türk toplumu icin, nasil yasayacagina karar vermeye kalkmasinlar.

Ayrica kime taparsan tap, ister inege, ister öküze.
Burada laflari da ters tarafa cekmeye calisma!!!

Önemli olan insan olmak gerek en basta! Inanc meselesi herkezin kendi bilecegi is. Burada Allah'a iman ettigini yüz kere söylemen, seni iyi bir insan olduguna dair hicbir sekilde isaret etmez. Allah'a iman edersin, ama onun disinda milleti kullanirsin, veya birbirine düsürüsün. Adi bir insan olursun, Allah'a iman ettigin halde, benim gözümde. Allah'in önünde ne oldugunu, ancak Allah kendisi bilir.

YINE baslamissin AKEPE malzemesini gevelemeye. Yok sunu bunu bir bayana yakistiramiyorum söylemleri. Kimsenin kadinlarin davranislarini bir formata koyma hakki yok. Senin de yok. kadinlar istedigi gibi davranir, hür dünyaya gelirler, hür yasarlar. Onlarin bir tane cani ve yasami var bu hayatta, onu da nasil yasacaklarini kendileri karar verir.

Sen nasil seriat'i havalara cikarirarak özgür kadin düsmanligi yapiyorsan, bende sana jöleli saclarina ayna tutuyorum. Bak hosuna gitmiyor. Ama senin kadin bedeni ve din üzerinden AKEPE siyasetini gevelemeni, kadinlarin hosuna gitmesini bekliyorsun. Daha cok beklersin!

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
1- BEN ALLAH TAN BASKA BIR KISIYE VE YAHUT SEKLE TAPMAM !!!
2- ALLAH ha dahi sadece iman ederim !!

bu manada tapmak benim dinimde gereksiz dir ve anlam itibariyle uygun olmayan bir kelimedir !

- IKI yobaz, Jöleli Cinci vs gibi yakistirmalarini hem BIR AYDIN OLARAK KENDINI BURDA GÖSTEREN , ilk etapta INSANa ve ikinci bakista BAYANa hic yakistiramiyorum !!

-INCELIK OLSUN DIYE bir kac defa ,Senin seviyene inip, senin dilinden sana cevap yazdim, beni incelitip o seviyeye indirme ne olursun ! birak ben kaba kaliyim,

SENIN IDEOLOJINDE DÜSÜCENDE ki insanlari inan artik hic bir yerime takmiyorum !!

SUNU DA HIC UNUTMA !! sizler tek bir erdogandan korkuyorsunuz !! ama cok büyük bir hata yapiyorsunuz , onun gitmesini istemenizle !!

Düsünsene bir , RTE giderse yerine gecmek icin kac RTE daha yola cikacak, illaki onun youndan ve izinden gitmek isteyen..

sen bunlarida yanlis anlarsin veya anlayamazsin !

ASLINDA SENIN BENI ANLAYAMAMAN COK DOGAL !!

BEN GENIS ACIDAN BAKIYORUM VE HATTA SIZLERI UYARIYORUM !!
SEN DAR ACIDAN KÖR BAKIYORSUN VE DIYORSUN KI GÜNES HALA ISIK VERIYOR !!

EVET EGER HER SEY GÜNESLE BASLAYIP BITSEYDI DEDIKLERINDE BIR ANLAM OLUSURDU !!

AMA NE YAZIKKI ; HAYAT GECELERI DE DEVAM EDIYOR !!

SEN KENDIN OLMAYA DEVAM ET :::: JÖLE DÜSMANI !

Geändert von benekalice (06.05.2014 um 23:41 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche