Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.12.2005, 18:17
Benutzerbild von halitpasa75
halitpasa75 halitpasa75 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Terrorismus

Merkel, seit wenigen Tagen Bundeskanzlerin, zeigt zumindest im Augenblick absolute Härte im Umgang mit Terroristen. Mit Terroristen wird nicht verhandelt und ihnen gegenüber werden keine Konzessionen gemacht.

Bei RTE sieht das schon anders aus.
Ihr wollt die Köpfe des Gouverneurs von Hakkari und der Landräte von Semdinli und Yüksekova, kein Problem, wird erledigt.

Gesucht wird kaum gebrauchtes Rückgrat. Finder meldet sich bitte in der AKP-Parteizentrale in Ankara. Danke.
Alt 02.12.2005, 18:25
Neuer Benutzer

Standard Üst kimlik, alt kimlik

Kitap okumuyor, ancak benden yine RTE"ye üc kitap tavsiyesi.

1- T.C. Anayasasi
2- Mustafa Kemal Atatürk - NUTUK
3- Ali Tayyar Önder - Türkiye"nin etnik yapisi

Bilmemek ayip degildir, ögrenmemek ayiptir.
Cok ayip ediyor RTE.
Ayip etmemek icin ya önce bilgi sahibi olup sonra konussun, yahut konusmayip, görevini birakip yine birilerinin önünde diz cöksün.
Alt 02.12.2005, 21:06
Benutzerbild von resit23
resit23 resit23 ist offline
Neuer Benutzer

Standard @HalitPasa75 und Co.

HalitPasa75 leidet leider wie die meisten Tüken an verfolgungswahn.
Kurz zur Schweiz, Türkei ist verdient rausgeflogen und ist selbst schuld. Hatten zweimal die Chance aber das war auch schon bei Lettland so. Einfach nur arm immer den anderen die Schuld geben.
Über Politik reicht es leider nur zu einer
6+, mehr nicht, nur dummes geschwätz. AKP ist islamisch und will die Türkei natürlich islamisch machen und dazu gehört das alkohol verschwindet und nach dem Islam gelebt wird und das ist gut
Alt 03.12.2005, 14:00
Neuer Benutzer

Standard Aktif pazarlamacilara selam olsun

Aktif pazarlamacilara selam olsun.

Siz Kibris"i, Türkiye"yi, vatan topraklarini, Türk ulusunu, Islamiyeti, Emine"yi pazarlamaya calisabilirsiniz.

Benim kisiligim böyle davranmaya müsait degildir. Ben aktif pazarlamaci degilim.
Ben ne Kibris"i, ne Türkiye"yi, ne vatan topraklarini, ne Türk ulusunu, ne Islamiyeti ne de Emine"yi pazarlatirim.

Ben iste böyle cagdisi ve paranoyak düsüncelere sahibim. Ben böyleyim.
Oldugum gibi oldugum icin beni elestirenler olsun, hic umrumda degil.
Herkes benim gibi olmak zorunda degil!

Biz vatanimizi ve ulusumuzu seviyoruz diye herkes bizim gibi düsünmek zorunda degildir.

Kamran Inan"in güzel bir lafi var: "Türkiye"de 200.000 vatan haini var."
Bence cok mütevazi bir rakam. Bence cok daha yüksek bu rakam.
Bir de yurtdisinda yasayanlar vardir.
500.000"i rahat bulur.

Önemli degil. Biz Artin Kemal"leri, Vahdettin"leri, Sait"leri vs. cok gördük.
Onlarin hepsi kendi ihanetlerinde bogulup öldüler.
Biz vatan severler hala ayaktayiz ve bu mücadelenin sonunda yine ayakta kalacak taraf biz olacagiz.

Ne kadar cirpinirsaniz cirpinin.
Bosuna ümitlenmeyin, hic sansiniz yok!
Alt 06.12.2005, 14:03
Benutzerbild von alevi26
alevi26 alevi26 ist offline
Neuer Benutzer

Standard sen cok serefsiz yalancının tekisin

70 milyon turkiye cok iyi biliyor ne polis öldü ne bayrak yakıldı nede saglık ocagı olan sadece senin gibi anasını siktiğim birilerinin halkıne vine bomba atmasıydı 5 kişi yasamını yitirdi yakalanan ki,şilerde 105 kişinin ölüm listesi krokiler cıkmıs sen serefsiz olmasan gercekleri yazardın serefsizle r yılardır halkı devlete dusman etniz
Alt 08.12.2005, 21:46
Benutzerbild von xmarasligenc85
xmarasligenc85 xmarasligenc85 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bunu merak ediyorum...

ya merak ediyorum dikkatimi ceken bir sey var...

milliyetci kesim ya rum asilli yada cerkez cecen vs...

bu sonradan türklesmis kendini türk sanan insanlar neden en kati millietci kesiliyor anlamiyorum kürtlere vs laf atiyorlar...

bende türküm ama kürtler benim kardesimdir...bu vatan ne kadar bana aitse onlarada o kadar aittir...

bu cerkez rum asilli soytarilari aslinda bu vatandan kovmali...
Alt 09.12.2005, 02:42
Neuer Benutzer

Standard Yersiz ithamlar

Kardes,

bu laflarin herhalde bana degildir, cünkü yaptigin tariflerin hicbiri bana uymuyor.

Ben ne rum asilli, ne cerkez ne de cecenim.
Kökenim belli ve rahatlikla aciklayabilirim, ancak benim yasadigim milliyetcilik kafatasci milliyetcilik degildir. Benim milliyetciligim Atatürk milliyetciligidir.
Benim icin yurttaslarimin kökeni önemli degildir, kendisine Türk diyen herkes benim ulusumun ayrilmaz bir parcasidir ve bu vatanin en azindan benim kadar sahibidir. Benim burada kullandigim Türk kelimesi bir irk tarifi degildir. Benim kullandigim Türk kelimesi ulusuma verilen isimdir.

Eger Kürt kökenli yurttaslarima laf atmakla itham ediliyorsam o zaman bunuda kesinlikle kabul etmiyorum.
Benim yurdum insanima bakis acim ortada.
Eger fazla zahmet vermeyeckse benim bir makalemi okumani rica edecegim.

Makalem "Frankreich-Krawalle" forumunda "Aci durum" basligiyla 21/11/05 tarihinde yazilmistir.
Bu makalemi bir oku ardindan ithamlarinin dogru olup olmadigini lütfen burada acikla.
Ve ayrica diger makalelerim de ortada. Biz nerede farkli kökenlere mensup yurttaslarimizi suclamisiz acikla ben de göreyim.

Yok, eger lafin zaten bana degilse o zaman senden ricam bunu da burada acikla.

Son olarak sunu söylemek istiyorum.

Önemli olan insanlarin kökenleri degildir. Önemli olan insanlarin bu vatan topraklarina ve bu vatan topraklarinda yasayan insanlara sevgileri ve bagliliklari.
Benim yaptigim tek ayrimcilik bu noktadadir.

Ayrica rum asillilarin asiri milliyetci olduklarini söylüyorsun. Bu konuda benim pek verilerim yok. Ancak bugün Türkiye"de makam sahibi olan birisinin rum ceteci bir ailenin torunu oldugu iddiasi gündemde. Bu sahis Türk kelimesinden (Atatürk milliyetciligi anlaminda Türk kelimesi) itinayla kaciyor cünkü arkadas milliyetci degil ummetcidir.
Demek her rum asilli milliyetci olmuyormus.

Not: Yukarida belirttigim makalemi bu forumda bulabilirsin. Baslik 21/11/05 tarihli Aci durum makalem.
Alt 09.12.2005, 02:52
Neuer Benutzer

Standard 21/11/05 tarihli "Aci durum" makalem

Son makaleme cevaben acik acik olmazsa dahi, kapali bir sekilde irkcilik ile itham eden arkadasa bu makalemi okumasini rica etmistim.
Bu makale yukarida belirttigim tarihte "Aktuelle Foren"-"Frankreich-Krawalle" forumunda yayinlamistir.
Arkadasin isini kolaylastirmak icin bu makaleyi buraya koydum.

21/11/05
Aci durum

Maalesef bir cok aci durum olustu.
Insanlarin ölmesi, aci bir durumdur.
Cenaze, cenazelikten cikip, terör örgütü mitingine dönüsmesi, aci bir durumdur.
Güvenlik görevlileri karada degil, sadece havada kendilerine gösterebilmeleri, aci bir durumdur.
Gurur ile tasidigim T.C. kimligini cenazede havaya tutup, "biz bu kimlikleri istemiyoruz" diyenlerin olmasi, aci bir durumdur.
Ugrunda gözümüzü kirpmadan ölüme gittigimiz bayragimizin yakilmasi, aci bir durumdur.
Kendimden cok sevdigim yurttaslarim, terör örgütünü destekleyerek, bu sevginin karsiliksiz oldugunu göstermeleri, aci bir durumdur.
Saymakla bitmez aci durumlar, ancak belki de en aci vereni, kardeslerin, kardesleri kardes kabul etmemeleri, iste o gercekten aci bir durumdur.

Gelelim RTE"ye. Zaten bunlarin tek ve yegane sorumlusu RTE"dir. 1999 sonrasi olusan o huzur ve baris ortamini bu arkadas baltaladi. 1999 sonrasi devlet bölge insanini terör illetinin elinden kurtarmisti. Artik bölge insani özgürdü, huzurluydu ve iyi bir gelecegi icin ulusunun diger fertleriyle beraber cabaliyordu.
Ancak sonra RTE geldi ve bu ortami bes dakika icinde bozdu. RTE beceriksizligi ve patavatsizligi ile terör örgütünün yeniden güclenmesine ortam yaratti ve bölge insanini yeniden terör örgütünün kucagina itti. Bugün bölge insani yeniden terör örgütünün kiskacinda. Hepimizin görevi bölge insanini bu illetten kurtarmak ve tüm ulusumuza hak ettigi medeniyet seviyesine cikarmaktir.

Bir de ortaya atilan iddialara gelelim. Gercekten bir cetenin bu isin icinde olup olmadigini bilmiyorum, bunu zaman gösterecek. Bildigim tek sey vardir, o da, eger gercekten bir cete söz konusu ise, bundan sorumlu yine RTE ve hükümettir, cünkü yanlis siyaseti devleti zaaf"a düsürdü. Bu zaaftan kendine görev cikaran birileri elbette cikacaktir (orjinal metinde olacaktir yaziyor, ancak cikacaktir daha dogru ve bundan dolayi bugün degistirildi). Eger RTE ulusal cikarlarimiz dogrultusunda bir siyaset gelistirmis olsaydi, bugün bunlari konusmayacaktik. Bugün, omuzomuza ülkemizin gelismesi icin calisacaktik.

Anadolu topraginin ekmegini yemis her insan, topragini ve bu topraklar üzerinde yasayan, kader birligi yaptigi ulusunu sever, cünkü insanlarim merttir, yüreklidir, sevecendir ve en önemlisi kardestir.

Ben kardesimi teröristlere teslim etmem, teröre teslim olmam ve kardesimin hata yapmasina izin vermem.
Alt 09.12.2005, 16:10
Benutzerbild von resit23
resit23 resit23 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Jedem Sender sein eigener Ehrenmord

Immer die gleiche Scheisse und bei den Richtersendungen auch immer das gleiche. Eine mit Kopftuch wird von einen Christen schwanger usw. usw. usw.
Dahinter steckt ein System, so will man uns schlecht machen und die gebildeten muslime von den anderen muslimen trennen, so das wir nicht viel von unsrer Religion halten sollen,
es soll so aussehen ob es alles Betrug usw. ist. Jeder gebildete Moslem muss doch sehen das das einfach nur ein Komplott ist.
P.S halte aber sehr wenig für Komplotts.

Komplott?
Komplot?
Keine Ahnung
Alt 10.12.2005, 02:13
atilla742002

Standard Südaserbaidschanischer Nationalfeiertag

Südaserbaidschanischer Nationalfeiertag

Hallo Freunde,
heute wird in Berlin der 60. Südaserbaidschanische Nationalfeiertag "21 - Azer" um 17 Uhr in der Oranienstrasse 54 (Ubahnhof Moritzplatz)in Kreuzberg gefeiert. Ihr seit ALLE herzlich eingeladen.

Vor 60 Jahren rief SEYID JAFAR PISHAVARI die Republik Südaserbaidschan aus und das ist der Grund der Feier. Ich hoffe Ihr erscheint möglichst Zahlreich

bis morgen :-)
Antwort