Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 01.04.2014, 16:34
Benutzerbild von Calikusu81
Calikusu81 Calikusu81 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Dügünlerde en gicik oldugunuz sarki? :)

Dam üstünde un eler.... kavusmuyor dügmeler...

Igrenc ya :-)
Alt 01.04.2014, 22:43
Ask_Sehidi

Standard

Zitat:
Zitat von Calikusu81 Beitrag anzeigen

Bak ben kirsal kesimde yapilan dügünlerin hayraniyim. Ama kentlesmis insanlarimizin köylerde adetlerini yasatmasi icin yaptigi kirsalda ki dügünlerin hayraniyim. Bir üniversteli bir gencimiz yine üniversteden tanistigi ve sevdigi bayanla öyle bir dügün yapmisti.. Oglan damat tirashi olmustu kizda atin üstünde falan filan.. Süper olmustu..

En sevmedigim dügünler ise, sehirde hirbolarin yaptigi dügünler.. Diliyyyolooyyyyy lleeellleee duydum mu kacasim geliyor
Bi asiretin gelini tilli lilli lilililiii laflarini duydum mu.... boahha zum kotzen eyy..

Geändert von Ask_Sehidi (01.04.2014 um 22:46 Uhr).
Alt 03.04.2014, 02:55
Benutzerbild von Yerimlan
Yerimlan Yerimlan ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen runter

Zitat:

Der Text, den Sie eingegeben haben, ist zu kurz. Bitte erweitern Sie den Text auf die minimale Länge von 10 Zeichen.
Alt 14.04.2014, 00:02
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Bak ben kirsal kesimde yapilan dügünlerin hayraniyim. Ama kentlesmis insanlarimizin köylerde adetlerini yasatmasi icin yaptigi kirsalda ki dügünlerin hayraniyim. Bir üniversteli bir gencimiz yine üniversteden tanistigi ve sevdigi bayanla öyle bir dügün yapmisti.. Oglan damat tirashi olmustu kizda atin üstünde falan filan.. Süper olmustu..

En sevmedigim dügünler ise, sehirde hirbolarin yaptigi dügünler.. Diliyyyolooyyyyy lleeellleee duydum mu kacasim geliyor
Bi asiretin gelini tilli lilli lilililiii laflarini duydum mu.... boahha zum kotzen eyy..

Evet modern ismiyle "kir dügünü" de aslinda güzel olabilir. Ama köy dügünlerinde silah sikilmasina karsiyim.

Ama konuyla alakasi yok :P Konu: Dügünlerde calan hangi sarkiyi sevmiyorsun? Hangi sarkiyi seviyorum ki diye bir sor

Aman seker oglan, yandim seker oglan. Anasina darilmis damda yatar oglan sarkisi cok tatli =)
Alt 14.04.2014, 00:11
Ask_Sehidi

Standard

Zitat:
Evet modern ismiyle "kir dügünü" de aslinda güzel olabilir. Ama köy dügünlerinde silah sikilmasina karsiyim.

Ama konuyla alakasi yok :P Konu: Dügünlerde calan hangi sarkiyi sevmiyorsun? Hangi sarkiyi seviyorum ki diye bir sor

Aman seker oglan, yandim seker oglan. Anasina darilmis damda yatar oglan sarkisi cok tatli =)
Simdi bizim oralarda unutulmaya yüz tutmus gelenekler yastatiliyr ve canlandiriliyor.
Günümüzün küressellesen dünyasinda böyle bir seyi onayliyorum de dogru buluyorum.

Vur davulcu vur davula gümlesin
Kiz oglani sevmis dünya mali neylesin -

Haaa? Konumuz sevmedimiz parcalar degil mi? Onun da bir örnegi var..

Yar diline diline sarilaydim beline
Koy kelepce taksinlar ayagima elime.. Ech bescheuert. Ne kadar da meraklilar kelepceye melepce :-D
Alt 16.04.2014, 09:52
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Bu sarkiyi her dinleyisimde gülmeye basliyorum. Abimin dügününde bizim bilmedigimiz bir sarkici cikti sahneye, meger orkestranin yeni elemaniymis ve dügünde sarki söylemesi icin onu da ilaveten getirmisler.

Annemin en sevmedigi seyi yapip kayinvalideleri dans pistine cagirdi ("gaynanalar hadi bakem ortayaaaa"). Niyetleri yoktu ama napsinlar, ciktilar piste.. ve eleman bu senin söyledigin sarkiyi basladi söylemeye.

Simdi ne zaman dinlesem, aklima annemin surat ifadesi geliyor ve gülmeye basliyorum :-)
Alt 21.04.2014, 01:25
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Bu sarkiyi her dinleyisimde gülmeye basliyorum. Abimin dügününde bizim bilmedigimiz bir sarkici cikti sahneye, meger orkestranin yeni elemaniymis ve dügünde sarki söylemesi icin onu da ilaveten getirmisler.

Annemin en sevmedigi seyi yapip kayinvalideleri dans pistine cagirdi ("gaynanalar hadi bakem ortayaaaa"). Niyetleri yoktu ama napsinlar, ciktilar piste.. ve eleman bu senin söyledigin sarkiyi basladi söylemeye.

Simdi ne zaman dinlesem, aklima annemin surat ifadesi geliyor ve gülmeye basliyorum :-)
:-) Yazik kadincagizlara.. Gercekten cok yersiz bir sarki ama oyun havalarinin cogu aslinda müstehcen. Var bizim millette bi müstehcenlik
Alt 21.04.2014, 01:27
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Simdi bizim oralarda unutulmaya yüz tutmus gelenekler yastatiliyr ve canlandiriliyor.
Günümüzün küressellesen dünyasinda böyle bir seyi onayliyorum de dogru buluyorum.

Vur davulcu vur davula gümlesin
Kiz oglani sevmis dünya mali neylesin -

Haaa? Konumuz sevmedimiz parcalar degil mi? Onun da bir örnegi var..

Yar diline diline sarilaydim beline
Koy kelepce taksinlar ayagima elime.. Ech bescheuert. Ne kadar da meraklilar kelepceye melepce :-D
Haha er opfert sich halt für seine Geliebte und nimmt es auf sich, ins Knast zu gehen. Warum auch immer, haha
Alt 26.04.2014, 19:16
Ask_Sehidi

Standard

Zitat:
Haha er opfert sich halt für seine Geliebte und nimmt es auf sich, ins Knast zu gehen. Warum auch immer, haha
Also damit kannst du mich jagen, selbst bei meiner eigenen Hochzeit würde ich einfach davon laufen, sobald ich die ersten Klänge höre..
Und was mir auch so richtig auf den Keks geht ist ist song" Ankara'nin baglari" damit kann kann man mich auch jagen
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche