Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.01.2007, 20:26
unknown

Standard o.T.

dinsizin hakkindan imansiz gelir bosver HERKES inandigina tapsin !
Alt 01.01.2007, 20:54
Benutzerbild von henrymiller
henrymiller henrymiller ist offline
Neuer Benutzer

Standard Du lächerlicher Dampfplauderer...

...senin gibi saatler ve günlerce burada sacma sapan mantiksiz yazi yasmaya bo$ vakit gecirmeye zamanim yok!

Du bist im Grunde eine arme Wurst, der sich hier mit abstrusen, debilen und morbiden Pamphleten unbedingt profilieren möchte!

Es ist nicht mein Problem, wenn Du deine persönlichen Defizite und Unzufriedenheit, die Du ganz offensichtlich mit deinem Leben hast, hier mit politischen, religiösen 08/15 und Parolen und Polemik auszugleichen versuchst. Aber wenn"s dich glücklich macht und es eine Art Therapie hier für dich ist, deine Einsamkeit zu verarbeiten, isses schon ok.

Zumal ich dir sogar manch" gute Gedanken - auch wenn ich mich selber bei einem Widerspruch ertappe - dir nicht absprechen kann; soll heißen, dumm bist Du ja nicht, hast aber, wie schon seit Jahren bekannt, ein heftiges Problem mit dir und deiner unausgereiften Persönlichkeit!
Alt 01.01.2007, 20:59
Benutzerbild von henrymiller
henrymiller henrymiller ist offline
Neuer Benutzer

Standard Du lächerlicher Dampfplauderer...

...yeni yil da azima acitiriyorsun!

Bak eniskaya senin gibi saatler ve günlerce burada sacma sapan mantiksiz yazi yasmaya bo$ vakit gecirmeye zamanim yok!

Du bist im Grunde eine arme Wurst, der sich hier mit abstrusen, debilen und morbiden Pamphleten scheinbar unbedingt profilieren möchte!

Es ist nicht mein Problem, wenn Du deine persönlichen Defizite und Unzufriedenheit, die Du ganz offensichtlich mit deinem Leben hast, hier mit politischen, religiösen 08/15 Parolen und Polemik auszugleichen versuchst.

Aber wenn"s dich glücklich macht und es eine Art Therapie hier für dich ist, deine Einsamkeit zu verarbeiten, isses schon ok.

Zumal ich dir sogar manch" gute Gedanken und Ideen - auch wenn ich mich jetzt selber bei einem Widerspruch ertappe - nicht absprechen kann; soll heißen, dumm bist Du ja nicht, hast aber, wie schon seit Jahren bekannt, ein heftiges Problem mit dir und deiner unausgereiften Persönlichkeit!
Alt 01.01.2007, 22:17
unknown

Standard Romancigim :o)

Enis in Yorumunu gayet tabii kavradim )
Ve yanlis oldugunda Israr ediyorum.

Insanlar gayet tabii istedikleri seylere Inanmakta özgürdürler.

Fakat !..

O inanmadiklari sey hakkinda Bir kanit sunuluyorsa ve Kendilerinin Konu hakkinda hic bir kaniti yoksa,Ve hala kaniti göre göre " Istemezük " diye bagiriyorsa;

Iste o zaman Samimiyet son bulur !..

Ben Bir kanit Gösterdim,Ve Müslüman olmadigi halde Kaniti selamliyan Bilim adamlarinin aydinlarin Listesini Kaynagi ile verdim )

Aydinlik Budur !..

Yani Önüne Bir kanit koyarlarsa incelersin.
Alternatifin yoksa; Selamlarsin.

Müslümanlarin Konu hakkinda alinmasina gelince;

Müslümanlarin Hic bir Kanit Göstermeden Kutsal Kitaplarini " Palavra " olarak niteleyenlere alinmak Haklaridir.

Cünkü Bir Insan Elinde hic bir kanit olmadan Binlerce kaniti olan Bir kitaba Hakaret edebilmesi icin Iki sartin yerine gelmesi gerekir.

1- Provakatörlük yapiyordur.
2- Sizofrendir.
Alt 01.01.2007, 22:27
unknown

Standard Sen de haklisin..

Herkesin Dini kendine..

Ama Benim dinime iftira atmazlarsa )
Alt 01.01.2007, 22:29
unknown

Standard KURAN ve KADIN

Kuran in erkek Kitabi,ve kadin Düsmani olduguna dair bir görüs var )

Insanlar bir görüs ortaya koydugun da

Gerekcelerini de beraberinde sunmaldir ki bir anlam ifade etsin bu görüs )

Ben Öyle düsünüyorum; ve Öyledir Filozofisi Kendi basina Bir anlam ifade etmez.

Bilimsel görüs:

Erkegin "cok esli" oldugunu ve Yasam amacinin ,mümkün oldugu kadar " disi " ile birlikte olup onlari dölleyip Genlerini Gelecek Nesillere Aktarmaktan ibaret oldugunu savunur.

Kadin in Ise Yasam amacinin ;güclü bir erkek bulup ondan bebek edinmek ve bir sekilde erkegi kafaya alip eve tikmak ve Bebegin ve kendi hayatini Güvenlige almaktan Ibaret oldugunu " Kabaca " savunur.

Öyledir de..)

Simdi Bu Görüsleri Kuran a götürür Kadin konusuna bir yanit ararsaniz;Kuran in günümüzde Erkeklere Nufus olarak 8"e 2"lik bir üstünlük saglayan kadinlarin problemlerine
Cözüm Buldugunu Görürsünüz )

Günümüzde " Gizli" olarak devam eden " Cok esli " erkek hayati yakin bir gelecekte Legal olacaktir. Cünkü Nüfus daki Kadin Üstünlügü Buna neden olacaktir.

Kuran Her zaman ve mekan a hitap eden bir Kitaptir. BIR MUCIZEDIR !..

O yüzden Onun ayetlerini sadece belirli bir zaman dilimine Göre " Iyi " Kötü " diye yorumlamak bizim Dar-KISIR Görüsümüzün bir sonucudur.

Kuran ayetleri degismez. KORUNMUSTUR !..
Bu Korunan degismez ayetlerin degisik caglarda degisik yorumlanmasi ise Onun mucizesinin Kanitidir.

Bebegin Ana karninda üc karanlik evreyi veren ayetler 14.Yüzyilda Hatta 19. yüzyilda Bir anlam ifade etmiyordu..ama yorumlaniyordu.

21. yüzyilda ise Bilim Bu evreleri acikladi..
Ve Kuran Insan elinden Cikmis diyenler " Yutkunmak " zorunda kaldi..

Yörüngeler-Atom- Sirius yildizlari , Hakka tecelli eden bir cok gercek ve nihayet Kadin )

Kuran ayetlerini Kadin düsmanligi Olarak yorumlayanlar sadece sunu Bilmelidir.

Onlar Kadini Yaraticisi Kadar iyi tanimiyorlar )
Alt 01.01.2007, 22:42
unknown

Standard Söyle yazilan cizilenlere bir baktim da

Buralarin ahvali iyiden iyiye Bozulmus )

Dejenere edilmis Din forumu )

Burada Biraz kalsam iyi olacak gibime geliyor )
Alt 01.01.2007, 23:24
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tekrar Merhaba alpi!

Sevgili Alpi tekrar Merhaba (bu vesile ile yeni yılını da kutlayayım.)

Ortamı germeyelim, her ne kadar henüz o olgunlukta değilse bile bir hayli iyi bir ortam oluştu burada. Sen de yakından bilirsin bu sayfalarda yedi ceddimize küfürler edildi ve halen etmeye çalışanlarda mevcut, en azından bizler aklı başında olanların tartışmaları insani ölçülerde kalsın. Lütfen yanlış anlaşılmasın benim Enisi falan savunuyormuş durumda gözükmem Enisi kendisini savunabilecek bir çapta ve medeni cesarette ve bilgili olan bir kişidir. Ben her zaman haklılıktan yana ve insan sevgisinden yana olan bir kişiyim.

Yukarıda belirttiğim gibi bu sayfalar bir nevi lanetli sayfalar gibi, kimin eli kimin cebinde belli değil. Üç kelime okuyan kendisini alim sanıyor, beş kelime okuyan ilah.!! Bir kaç cümle ezberleyen birisini ezebilmek için tüm oryantal sanatını döktürüyor. İnsan kırmak hoş bir şey değildir. Bilgili bir insan bilgili insanı kırmaz tam tersi sevinir bir bilgili insan ile buluşabildiği, tanışabildiği için. Ben şahsen Enis’ten çok şeyler öğrendim, senden de öğrendim, Halilden de öğrendim ve öğreniyorum da.

Din Müsilman kesiminde çok kompleksli bir şekilde ele alınıp yorumlanıyor. Tam bir siyaset, her biri dindar değil politikacı. Politikaların yarısından fazlası palavradır, dinlerin de öyle. Hele, hele din de asla bir kanıt bulunamaz, adı üzerinde MİSTİZİM dir tüm temeli. Dinlerde anlatılan bütün her şey ruhsallıkla daha doğrusu Psikolojinin bir bilim dalı olarak ilgilendiği gibi değil, Mistik, Ezoterik ruhsal inanç ve onun oluşturduğu Spiritüel bilinmeyen varlığı gösterilemeyen bir bölgeye aittir. Durum bu iken hangi kanıttan bahsedebiliriz ki??? Bu bağlamda zaten bir inanç sorunu denir dinler için, insanlar farklı, farklı yorumlayıp, farklı, farklı yaşarlar dini yada dinlerini, dinleri kabul etmeyip Spiritüel dünyayı kabul edip yaşayanlarda bulunmaktadır. Kim gördü Cebrail bu ayetleri indirirken, Muhammet’ten başka bir gören var mı??? yok. Kim gördü Davutun, Nuh un, İbrahim’in, ve diğerlerin Tanrı ile konuşmalarını gören yok. Okuması, yazması olmayan İsanın öğrettikleri ile İnciller yazıldı İsanın gerçekten anlattıkları bunlar mıydı bilen yok. Peki, bir insan bak aydınlarda bunu böyle savunuyorlar diyerek yazılanları kanıtlar olarak bir insana dikte ettirebilir mi??? Bana ettiremez benim yaşamımda aydın düşüncelerinin etkileri olur, ama inanç dünyam bana aittir, Tanrı karşısında beni aydın değil kendim savunacağım. Ve o Tanrıyı bu dünyada yaşarken kendim her türlü şeyleri araştırarak ruhumun en iyisini buldun dediği an iç huzura ulaşabileceğim. Yüreğinde ki ses Tanrı ile bağın olan sestir, o ses bana huzur vermediği sürece Tanrıya yüreğim ile ulaşabilmiş değilimdir. Yukarda da yazdım sevgili Tanrı bu kadar dikdörtgen bir kutuya yerleştirilip işte budur denildiği an benim inandığım Tanrımın ölçüleri bu değildir demektedir benim yüreğim.

Umarım anlaşılabildi ne demek istediğim.

Başkalarının inançlarına elbet her kes saygı duymakta ama üç maymunu oynamaz insan.

Ama, o inançlı olduklarını düşünenler de insanların Tanrı arayışına saygı duysunlar.

Tanrı katına dinler ile çıkılmayacak bundan emin olabilirsin.

Dinler salt bu dünyada var olan dönemin kötülüklerini aşabilmek için düzenlenmiş o döneme ait kurallar, ki bazı dinler bu kuralları düzenleyebildikleri için daha insancıl ve hoş görülü bir noktaya ulaşabildiler. Sen de bilirsin ki İslamın içinde bile tek bir yorum yoktur, onlarca mezhepler bulunmaktadır, bunların bulunma nedeni yalnızca İslam yorumunun farklarından türemiştir, şimdi birbirleri boğazlıyorlar. Daha önce bu konular açıkça tartışılabilseydi, İslam kendisini çağın gereklerine uygun bir şekilde yenileyebilseydi bu canilikler ve ilkellikler bu kadar sadistçe ve acımasızca olmayabilirdi.

Selamlar...
Alt 01.01.2007, 23:40
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kal alpi benim de canım sıkılyordu,

biraz laflarız.
Alt 01.01.2007, 23:45
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kadınınızı dövebilirsiniz der mi kuran?

Der değil mi Alpi.

Bu ayetin var olduğunu da bilirsin, binlerce defa bu ayetler buralarda gösterildi, tarışıldı, ama sen halen oralarda kaldın gibi Alpi.

Bütün islam aleminde kadınlar sırf bu ayet yüzünden dövülmekte ve aşağılanmaktadır.

Ben şahsen sürekli aynı şeyleri evirip, çevirip yazılmasından bıktım.

Peren yüzlerce kez koydu bu ayetleri, ben defalarca koydum.

Artık sıktı bu tür tartışmalar.

Neden kadın böylesine içler acısı bir durumdadır İslam alemin de bunu tartış benim ile Alpi.
Antwort