Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.09.2005, 22:19
eniskaya

Standard Resi sen hic bir kiza asik oldunmu

ona siirler yazdinmiiiii... onun sesini duymayinca, solugun bagrinda kilitlenip kaldimiiiii ????

Yasadinmi bu ve benzeri hisleriiii... iste bunlar ALLAH katindandir.... eger ALLAH bunlari anlamaz ise... o zaman o ALLAH degildir......

Artik Hadislerin en azindan burada sifirlamislardir....

Bunlar yasanilan olaylar....

Bir kadini sevmektan daha güzel hic bir sey dünyada yoktur... sevgi erkege güc verir moral verir Enerji verir saadet verir...

Achhhhh wem erzähle ich das alles....

VERSTEHST DU JA DOCH NICHTTTTT.....
Alt 26.09.2005, 22:23
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard O"nun varligi her zaman mevcuttur, asla

degismez. tek gercek varlik O"dur. O"nun zati disinda her sey ancak O"nun ol demesiyle var olmustur (kun feyekun)
Alt 26.09.2005, 22:25
eniskaya

Standard So ist es :)))

ve sonunda ona döndürüleceksiniz (Ve ileyhi turceun)
Alt 26.09.2005, 22:52
Benutzerbild von eysevgili
eysevgili eysevgili ist offline
Neuer Benutzer

Standard Onu demek istemiyor

Onu demek istemiyor. Allah (cc) hiçbir yönüyle bize benzemez ama su vardir ki Allah (cc) yarattigi kullarinin en çok kendini sevmesini ister. Çünkü bizi yoktan vareden O. Bu kendi tecrübemle sabittir ki birini -kiz olsun erkek olsun evlat olsun anne baba olsun farketmez- çok sevdigin zaman, yani bütün kalbinle, bütün benliginle onu Allah (cc) elinden alir. Ben sahsen bunu yasadim. Yani birinci sirayi Allah"a vermeliyiz. Ondan sonra Peygamberimiz ve sahabe efendilerimiz gelmeli ondan sonra da bir kizi ya da erkegi...
Saygilar
Alt 26.09.2005, 22:56
Neuer Benutzer

Standard Bir de su var

Hiç kimse zaten bütün kalbinle ve bütün benliginle sevilmeyi haketmiyor. Yani ona verdigin degere layik olmuyor. Gerçekten kiymetini bilmiyorlar. Yani kalbimizdeki bu büyük sevginin karsiligini veremez insanlar.
Ama elbetteki sevecegiz esimizi de çocugumuzu da. Sevginin yerini baska hiçbir sey tutamaz.
Saygilar
Alt 26.09.2005, 23:32
Neuer Benutzer

Standard Allah sana akil fikir versin.. hadislerd

e insan sevgisini ve diger konulari anlaman icinde tabiki ;O)
Alt 26.09.2005, 23:33
Neuer Benutzer

Standard :))

Gerçekten aski da tattim ayriligi da. 1.5 bekledim dönmesini -gerçekten dönmesini de ister miydim o da ayri bir konu- ama dönmedi.
Bak bu siirimi oku hatta (Rainbow26M) in GB"sindeki bütün siirlerimi okumazsan beni anlayamazsin.

HER AKSAM
Yine aksam
Uykusuz bir gece bekliyor beni yine
Ranzamda uzanmisim sere serpe
Gönlüm kadar los bir isikta
Duygularimi dökmeye çalisiyorum kagida
Benim için her gece bir
Bu yirttigim kaçinci siir kimbilir
Sana siirler yaziyorum ümitle
Sonra onlari yirtiyorum nefretle
Her gece ipissiz sensizlik içinde
Her gece ölü gibi sessizlik içinde
Sasiyorum aklim ve kalbime
Amansizca savasiyorlar yine
Aklim unutmami söylüyor seni
Kalbimse sonsuza dek sevmemi
Kucaginda kivraniyorum çaresizligin
Ocaginda yaniyorum alev alev hasretinin
Biliyorum,
Bu gece de digerleri gibi olacak
Hatiralarin kalbimi rahat birakmayacak
28.04.2004 A.O.
izzet Y.
Alt 26.09.2005, 23:38
Neuer Benutzer

Standard yerden göge kadar haklisin

Ve çok dogru söylüyorsun. Nefsimizin hosuna gitmese de dogru olan bu. Bu dedigin sekilde yaparsak aci da çekmeyiz insallah (düsük bir ihtimal)
Ve bundan sonra benim yapmak istedigim de bu.
Benim abim görücü usulu evlendi benim çektigim acilari anlatsam "bu neyden bahsediyor?" der yani.
Önemli olan dogru kisiyi bulmak. Su ana kadar idealimdeki gibi 3 kisi ile karsilastim biri nisanli idi biri yurtdisindandi bir de "abi" diyor bana )
insallah hepimiz idealindeki kisiye hayirlisi ile kavusuruz.
Saygilar
Alt 26.09.2005, 23:40
Neuer Benutzer

Standard enise her seyi anlatamazsin, biraz zorla

niyor.. halbuki olaylar o kadar kolay anlasilacak sekildedirki.. o kendini bazi yanlislara atmis, gözlerini kapamis, kalbini katilastirmis bir tavir gösteriyor. InsaAllah öyle degildir.. sadece uykusu oldugundan biraz gec isliyordur belkide :O)
Alt 26.09.2005, 23:41
Benutzerbild von xmellyx
xmellyx xmellyx ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

sevmek güzel bir duygu ama karsindaki o sevgiyi hak ediyormu o baska mesele, (bence hak eden sevginin askin hakkini veren bu dünyada ve su zamanda yoktur) nefsine seytani bile pabucu ters giydiren insanlar oldukca bu dünyada su zamanda hic bir insanin hayallerinin hatta dürüst olan insanlarin bile bu dünyada mutlu olacaklarini sanmiyorum, Allahim öbür dünyada mutlu edecegine inaniyorum. Cift karakterli insanlar cok, cözemedim anlayamadim, anlayamiyorum düsündükce bazen delirecek gibi oluyorum ama oluyormus, bu dünyada hersey oluyormus, bir yandan namaz kilip bir yandan insanin duygulariyla hisleriyle oynayan, bir yandan hacca gidip gelmis, insanin gururuyla oynayan seytani bile pabucu ters giydirecek sekilde oyun yapip, insanin sevgisini alip sonra hersyin bir oyun oldugunu söyleyen serefsizlerin ve kötülerin dünyasi burasi, ben kendimi bu dünyaya layik görmüyorum hele su insanlarin icinde yasamak nefes alip vermek o insanlarla bile cok igrenc, ama sabir ya sabir, sinavdayiz iste, Allahim tüm kalbi temiz olan insanlari bu sinavdan düzgün gecmeyi nasip eylesin ve ben ASKin hakkini verdim ve ihanet etmedim bir gün mutlu olacagim er gec. Ve cift karakterli olup kötü olan insanlar icinde Allahimdan hidayet diliyorum bir an önce dogru yola dönmelerini diliyorum.
Sevmek günah olsaydi... Severmis gibi oyun yapip insanlarin duygulariyla oynayanlarin yaptigi sevapmi olurdu? Sevmek günah degil, günah olan kendi egoist sapikliklari icin oyun oynayip insanlarin hisleriyle duygulariyla oynayan günahkarlar.

Sevginin her sekilde en saf temiziyle hakkini verdikten sonra dinimize aykiri bir davranista bulunulmadigi sürece günah olacagini sanmiyorum. Tabii bunlarin olmasi icinde her iki tarafindan namuslu, dürüst ayni bakis acisindan bakan iki insan olmalari gerekiyor diye düsünüyorum, belki konuyu saptirdim ama bilmiyorum aklima ne geliyorsa yazdim.

Sevgiler
Saygilar
Antwort