Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.09.2005, 20:51
eniskaya

Standard Su anki ISLAM da Putperestliktir

resmen öyledir...

Sen zannetmeki Hiristioyanlar ziyandada Islam Alemi GÜLLÜK Gülistanmiii ?????ß

Vallahi güldürdün beniii...

Su aniyle Islam Alemi en geri kalmis devletler topluluklariiiii

Eger DINleri süperse... neden geri kalmislar...

CÜNKÜ ALLAHI YANLIS TANIYORLAR.....

Su anki Islam DINIYLE insanlik batmaya MAHKUMDUR... ve ISLAM ALEMIDE basmistir zaten
Alt 23.09.2005, 21:09
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard alimler de bunu söylüyor!

su an yeryuzunde SEKÜLER İDEOLOJİLER hakim.islamda bu sekulerlesmenin tesiri altoında.muslumanlar bir ve butun olacakları ve kendilerine atılım saglayacak bir dini yasamıyorlar.işi siyasete döktün madem.devlet lerin hicbiri lale devrinden beri islamı merkeze almıyor.osmanlı da lale devrinden itibaren böyleydi.

he ilerleme menyaklıgı da putperstliktir.teknolojinin ve bilimin verilerine göre bir din anlayısı hakim kılmaya calısmakda sapıklıktır.bu da baska mevzu..cıkar yol bulamayınca hemen yok efendim islam ulkeleri geri kalmıs.GERİ KALDIYSA SİZİN GİBİ SAPIKLARIN COKLUGUNDAN VE BATI DENEN MERKEZİN KÖPEKLİĞİNDE ISRAR ETMELERİNDENDİR.

ayrıca ilkönce sapasaglam,peygamberin buyurdugu ölçülerde kuran ve sunnet esasına dayalı musluman bir toplum ortaya cıkarılır.ONDAN SONRA O TOPLUM GUCLENDİRİLİR.iş böyle yurur.guclu olmak adıan dinden taviz verilmez.iman gittikten yeknolojiye ve bilime taptıktan sonra kafana göre yani senin üretimin olan bir dinle zengi olmak CEHENNEMLİK OLMAKTIR.

bu kadar.
Alt 23.09.2005, 21:15
unknown

Standard O halde neden Din ürettiniz ?.

Cuma neden 16 rekat ?..
Peygamberden Böyle mi ögrendiniz ?..

Peygamber kandil kutlar miydi ?..

Kaza namazinin mucidi kim ?..

Gavslari kutuplari Peygamber mi Önerdi size ?..

Hirkamin etrafinda mi dönün dedi ?..
Sakalimi öpün mü ?..

Yoksa evlatlarimi öldüreni Sahabi yapip Udul ( Günahsiz ) mi ilan edin dedi ?..

Nasil ögrendiniz dini peygamberden ß..

Bir iplik cekince bin yama düsüyor ..
Alt 23.09.2005, 21:16
eniskaya

Standard HAYIR HZ: MUAHAMMEDIN DEGIL.. TÜM

insanligin DINIdir....

Bak arkadasim... EHLI-KITAPSIZ Kuran anlasilamz....

Senin hayatinda duydugun bir cok hikayeler EHLI-Kitap anlatimlaridir.. tabiki zamansal süslemelerle ilavelestirilmistir o ayri....

Namaz Allaha karsi yönelerek.. HZ. MUHAMMEDSIZ kilinir...

HZ. Muhammedin ve Ibrahimin NAMAZIMIZDA yeri yok....

Namazimizda ancak Kuran Sureleri var....

Dua edeceksen Namazdan sonra edersin... istedigin kadar Selatü Selam getirisin... onun sonu yok...

AMMAAAAA namaz temiz ve sarih olmali....

Benim DIN anlayisimda

HADIS YOK
MEZHEP YOK
SÜNNET YOK
PIYASADAKI ISLAM DINI YOK
HIRISTIYANLIK YOK
MUSEVILIK OK
YADA BASKA BIR DIN YOK...

Ben sadece tüm DINLERIN temelinde yatan evrensel Teolojiye asinayim...

Yani tüm DINLER birdir... ve ortak ismi su aniyle... yani Hz. Muhammedden sonra ISLAM olabilir..... ve öyledirde

EHLI-KITAP ve KURANDIR... TEK kaynak olan...

Veeeeeeeee eski ARABI kaynaklar... yanii Kuran Ayetlerinin inis sirasini, sebebini anlatan Kitaplar.... buda tam uzmanlarin isi...

Tam anlamiyla ne dini nede baska bir seyi 100 de 100 anlayabiliriz....

AMA su bir kesindir... insan elini disari cikarinca.. gerceklere en yakin hali aliriz... kiiii tam gercekleri bilmemiz ZATEN mümnkün degildir....

Orijinal TEOLOJIK-Islamiyeti insanliga iyilik ve güzellikler getirdigi icin benimsiyorum.... ve umuyorumki gercekten Allah tahmin ettigimiz gibi cikar..... ama her sey onu gösteriyorki... öyledirde

Cünkü ancak Kuranin ALLAH anlayisi beni tatmin edebiliyor... PIYASADAKI ISLAM ANLAYISININ ALLAHI beni tatmin emtmiyor... hatta ben o ALLAHI ACIZZZZ buluyorum... iste Piyasadaki ISlamin ALLAHI UTALSTIRILMIS... KALIPLASTIRLMIS... VE MUHAMMEDI ONUNLA NAMAZ POLERIIIIIIII YAPAN BI ACIZANE ALLAH SINIFINA KOYMULAR

Oysa Kurandaki ALLAH baska

Ucsuz bucaksiz, sinirsiz TEKTIR O... Kaainatin Sünnetullahin hakimi yaraticisi, ve Kaainat onun bir gölgesi bir parcasi.... bizde Sünnetullahain icinde yasadigimiz icin...

ALLAHIN bir parcasiyiz.....

Sen bu incelikleri anladinmi simdi ?????

Selmalar
ENis
Alt 23.09.2005, 21:18
eniskaya

Standard yukaridaki yazima ne dersin

onun yazisina karsilik yazdim...

ve sanirim simdiye kadarki en süper yazim oldu
Alt 23.09.2005, 21:19
Benutzerbild von eysevgili
eysevgili eysevgili ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Nasil duyu organlarimiz SINIRLI ise alimiz da öyle SINIRLIDIR. Aklimizla herseyi kavrayamayiz. O yüzden dinimizdeki herseyi akilla kavramaya kalkmamaliyiz. Bu konuda çok basit bir örnek verecegim. Yabancilarin ya da dinimizin düsmanlarinin en çok itiraz ettigi konulardan bir tanesi gusul abdesti alirken agiza-buruna su çekme meselesi idi. "Bütün vücedu zaten yikiyoruz buruna su çekmeye ne gerek var?" diyorlardi. Buruna su çekme meselesinin hikmetlerinden sadece 1 tanesi daha yeni anlasilmistir bilim adamlari tarafindan. Cinsel iliski ya bazi seyler sonrasi beyin asiri derecede isiniyormus. Ve beyinin o isinan kisminin sogutulmasinin tek yolu ise buruna su çekilmesiymis.
Iste böyle basit bir seyi bile insanlik ancak 1400 küsür yil sonra ögrenebiliyor ya da çözebiliyor.
Herseyimiz gibi aklimiz da sinirli. Aklimizin almadigi dini konularda sadece "isittik ve iman ettik demeliyiz."
"İyi bir insan, islamiyeti yaşıyor demektir. İslamiyeti gerçekten yasayan da iyi bir insandır."
*Ask konusunda da bir sey söylemek istiyorum. 29 yasindayim ve su ana kadar aska ihanet eden hiçbir kisinin mutlu olabildigini görmedim.
Bu konuda dinimizde birsey var mi yok mu bilmiyorum ama hayatta "insanlarin duygulari ile oynanmasi ve onlarin basit seylere alet edilmesi kadar igrenç bir sey yoktur."
Lütfen kimsenin duygulari ile oynamayalim ve eger gerçekten sevmiyorsak kimseye de ümit vermeyelim. ümit verdigimiz kisileri de asla yariyolda koymayalim

Saygilar&Sevgiler
Alt 23.09.2005, 21:21
Benutzerbild von eysevgili
eysevgili eysevgili ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kirici ve sadece münakasa yapmak

Kirici olanlara ve sadece münakasa yapmak için laf ebeligine soyunanlara Mevlana"nin çok güzel bir sözünü hatirlatmak istiyorum.

"Yüce Allah (cc) hangi eserini sevginin kucaginda büyütmemis? Neden oksamak ve kucaklamakla gidilecek yere, tekme ve tokatla erismeyi tercih edersin."
- Mevlana -
Alt 23.09.2005, 21:26
eniskaya

Standard Öyle bir anlayis ancak TALIBAN cikarir

Senin Talibanlarinda Kurana dayali Cihad ve Sünnete dayali intahar ediyorlar

Simdi neden onlarin DINI kabul etmiyorsun...

Eger sen Talibanlarin DININI kabul erdersen bende senin DINI anlayisini kazul ederim

Aramizdaki fark, senin ve Talibanlarin arasindaki fark kadar büyüktür...

Talibanlar bizim icin DINSIZDIRLER....

O ypüzden bizim basimiza SIZLERIN VEKIL secilmesi MÜMKÜN degildir...

Bunu asla ve kattiyyen kabul edemyeiz ve temyizde...

O yüzdendirki LAIKLIK ütreilmis ve MECLIS karariyla Devletin yönetilmasi saglanmistir...

KENDINI YARI ILAHHHHN SAYAN HOCALARA IHTIYACIMIZ YOK BIZIM
Alt 23.09.2005, 21:31
eniskaya

Standard Bizim anlayismiza göre var

ama SÜnnetullaha göre yoktur babiiiiiii....

Sen olayi tam bizim 5 duyumuzdan görme.... 5 degil... bu ileride 10 tanye kadarda cikabilir...

Mesela bir balik icin dünya farkli... veya bir Yarese icin... görme duyuyu yok.. yani renkler yok.... cünkü zaten yok...

Gördügün gibi oda sadece Sünnetullahta yasiyor....

Sana verilen cerceve seklinde DIN var 5 duyu var ve diger dergerler var.... ancak o cercevede gecerli... ama Allahin sistemi bir bütün oldugu icin... öyle renk ses yada baska bir sey yok.... o bizim ADLANDIRDIMIGIZ seylerdir....

SISTEM her seyi asar ve icerir

Umarim anlatabildim....

Bu olayi en süper sanirim yine Ahmed Hulusi anlatir...

Bir göz at istersen.. biraz fazla Hadiskolik kesnisi ama... olsun... Evreni ve Allahi kimse onun kadar bilimsel anlatan yoktur DÜNYADA....
Cünkü kimse onun kadar bu olayi tümüyle SÜNNETULLAHLA beraber arastirmamis... Yasar Hoca bile o yönde dahlen 1 sinifta sayilir

www.ahmedbaki.com
Alt 23.09.2005, 21:55
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sagol, seninde Cuman hayirli...

..ve aydin olsun!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche