Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.09.2005, 10:05
arsena

Standard radikal düsünce

sahibsin...

Bunu bir Genelendirme haline getirmek yanlis...

Sosyal baglantilarin v.s büyük bir rolü var!!
Almanyadaki yasayan 3 nesil yinede Kültürünü, Dilini, DInini koruyabilmekde hic olmasa cabasinda veya kendince kullanmakda..... Bunlari yetersiz olmakla nitelendirmek cok büyük yanlis olur!!!
Hala Avrupa Ülkelerindeki yasayan Genclerimizin Din, Kültür ve Sosyal dayanisma anlami bircok TR de yasayanlardan daha SIKI ve Önemli görülmekde...
Amerika veya Ingiltere baktiginda ordaki TR asilli larla Avrupa da yasayan TR lilerin arasindaki dünya kadar farki da görebilmen lazim..
Bu KOnuyu tartisilmakla ne biter nede bir Noktaya gelebiliriz...

Senin gördüklerin, yasadiklarin yerine göre sadece Tr kapsaminda ...
suan burda yanlis gösterdiklerin cok az sayida bir tecrüben...
Bizler ise 2 yerine göre 3 Ülkenin arasinda uyumsaglama , yasayabilme cabasindayiz...
Alt 23.09.2005, 10:29
rainbow26m

Standard Hayir Arsena

Benim asagi yukari dünyadaki her ülkeden bir arkadasim var. Dünyanin bu kadar küçülüp adeta bir köy haline geldigi bir dönemde beni dünyayi, Avrupadaki Türkleri tanemamakla itham ediyorsunuz. Benim demek istedigim su Arsena eger siz "heves"e "hefez" derseniz ben de benim gibi diger insanlar da sizin neyi kastettiginizi anlayamaz. Iste bu anlamda iletisim kopuklugu yasiyoruz. Radikalligime gelince benim sevgi ve dünya konusundaki anlayisim sudur:" Love"s beyon the everything... ages , cultures, nations, walls, regions.... " Ask ya da kardescesine bir sevgi her seyin üzerindedir... yasin, kültürlerin, milletlerin, sinirlarin, bölgelerin..." Ben milliyetçilerden de nefret ederim koministlerden de. Radikalligi kesinlikle kabul etmiyorum. Eger siz ya da biz (TR"de de inanilmaz bir yozlasma var her alanda) kendi dilimizden uzaklasmaya baslaksak sahip oldugumuz bütün degerleri kaybederiz. Asimile olup gideriz millet olarak sadece adimiz kalir. Ve eger siz Türkçe"yi dogru kullanmazsaniz çocuklariniza dilinizi nasil dogru ögretebilirsiniz ki.
Yanlis anlamayin ben sizi herhangi bir seyle itham etmiyorum Almanya"da da Türkçe"yi dört dörtlük kullanan insanlar var.... Ve sanirim bu aile içinde Türkçe konusulmasina bagli birsey.
Saygilar
Alt 23.09.2005, 12:32
arsena

Standard peki oku !!

Yasamak vardir, görmek..
ve sadece duydugunun üzerine tahmin etmek...

Ben burda sadece Avrupada yasayan TR lilerin tarih veya gramatik KOnusunu acmiyorum sadece Tüm olan Sartlari göz önünde bulundrmam lazin bundan ibaret bazi KOnularda daha cok duyarlilik yanlis da olmaz..
Alt 23.09.2005, 12:53
unknown

Standard o.T.

ask, ates misali oksijenini alamadimi söner.
hafif bir rüzgardan, soguktan ve yagmurdan etkileniverir. eger o aski tasiyan kalp cok hassas ise o ates aninda sönüverir direnemez (ne kadar cok istesede).
ama güzel yani sudurki yeni bir ates yakmak herzaman icin mümkündür, cünkü insanoglu unutmasini bilir.
isterdimki birisini ömürboyu sevebileyim ve o aski ebedi hissedebileyim.
Bu mümkünmü acaba? hic denemedim!!!
mümkün ama iki tarafada büyük bir görev düsüyor, atese oksijeni vermek bizim elimizde.
Hadi buyrun atesleri oksijenlemeye!!!

selamlar

Filay
Alt 23.09.2005, 13:01
unknown

Standard Nefret???

konumzla alakali degil ama yazinizda ilgimi ceken bir takim seyler oldu.
milliyetcilikten nefret ettiginizi yazmissiniz ve sebep olarakta radikalligi öne sürmüssünüz. Ama milliyetciligin radikal yönünü göremiyorum.
Bence siz milliyetcilikten ziyade irkciligi kastediyorsunuz.

selamlar

Filay
Alt 23.09.2005, 13:16
Benutzerbild von tclady18
tclady18 tclady18 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o zaman cezani devam cek! o.T.

ohne Text
Alt 23.09.2005, 13:31
rainbow26m

Standard Milliyetçiler derken..

Milliyetçiler derken kafatasçiligi ya da irkçiligi kastettim. Yoksa bir insanin kendi milletini sevmesinde bir sakinca yoktur. E Müslüman bir amerikali müslüman olmayan bir Türk"ten daha sevimlidir benim için.
Alt 23.09.2005, 13:35
rainbow26m

Standard Neden sizi anlamakta

Neden sizi anlamakta zorlaniyorum Arsena. Ben sadece kendi öz dilinizi daha dogru kullanmanizi istiyorum. Ve demek istedigim tek sey de eger dilinizi kaybederseniz arkadasindan sahip oldugunuz çogu seyi de kaybedersiniz... öz benliginizi, kültürünüzü... sizi siz yapan herseyi kaybedebilirsiniz.
Saygilar ve sevgilerle
Alt 23.09.2005, 14:47
Benutzerbild von voli
voli voli ist offline
Neuer Benutzer

Standard a$k nedir...hahahaaaaaaa

das ist eine chemische reaktion in deinem köper!!!! die ist in der hinsicht nicht gleich als das sie unterschiedlich stark oder schwach ist....kommt auf dein gegenüber an..auf deine tagesform...was du gegessen hast...etc!!!
Alt 23.09.2005, 18:51
Benutzerbild von eysevgili
eysevgili eysevgili ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sevgi ya da sevda

Sevgi ya da sevda çift yönlüdür yani hersey bizim elimizde degildir. Hayatta sadece 1 kez sevilmesi gerekiyor diyorsunuz ama ya sevecegimiz kisiyi yanlis seçersek ya da asik olmak elimizde olmadigi için yanlis kisiye asik olursak ? Ayrildiktan sonra ya da askimiza cevap vermezse ne olacak ? Bir daha hiç sevmeyecek miyiz ?
Bazen 5 para etmez birine de asik olabiliriz onun ugruna siirler de yazabiliriz ama tüm bunlari haketmeyen biri çikabilir.
Bence insanin sevme hakki sadece 1 kezle sinirlandirilmamali.
Utobik olmasin diye kendi hayatimdan örnek verecegim. Ben sevdaya layik olmayan birini sevdim. Onun tek amaci macera yasamakmis tabii ki bu amacina ulasamadi ve gitti. Ama ben gerçekten sevmistim onu gerçekten.
1.5 yil oldu ayrilali korkarim onu hala seviyorum eskisi kadar olmasa da. Simdi bir daha hiç sevmeyeyim mi???
Antwort