Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 01.06.2006, 16:19
Benutzerbild von latinoqueen
latinoqueen latinoqueen ist offline
Neuer Benutzer

Standard that zzz it fakecim...

provocare heißt es im lateinischen die vorsilbe pro heit entlocken...und nicht nichtnur herausrufen ...tztztz.......man man manche sollten sichn wörterbuch kaufen
Alt 01.06.2006, 19:35
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard senin adam olacagin yok enis!

kenan evren gibi rütbe ve apoleti disinda hic bir vasfi bulunmayan generallere hayran olan sen ne anlarsin ki altanlardan? bu biraz da kapasite meselesi usagim, sende pek olmayan sey yani..
Alt 01.06.2006, 21:11
eniskaya

Standard Din azmanligina karsi mücadele

onlarin DIN anlayisini umumi reddir.... dene bak basarili olacaksin...

Önemli olan evrensel sekilde dogrulara yakin olandir.. tabi bu herkese göre faklidir... ama yapacak bir sey yok... bas örtüsü onlarin hakki... ben sadece onlar benim DINIMDEN degiller diyorum ve bunu cok acikca söylüyorum yüzlerinede... ne yapacaklarki... mecburen kabullenecekler... aynen bizlerinde onlarin bas örtüsü hakkini
Alt 01.06.2006, 21:33
eniskaya

Standard Senin farkin ne ????

sende IDEOLOJI disinda.. Milliyetciligini ÖN PLANADA tutmakta... ve iki yildan beri benim sahip oldugum ve senin sahip olmadigin zerre kadaqr bir HAKKI bana söyleyemeyen birisi... öyle LAGA LUGALARLA onu bunu elestirmesinden ne cikar...

Sen elestirdigin insanlardan farkin yokki... sende aynisin, sadece Kürt olmayi ön plana cikariyorsun... bu sana Üstadlar orataminda fayda getirmezki, kaldiki insanlarin BILDUNGLARI arttikca sadece insandir ön planda tutulan... öyle bir ortamda asaletin DININ Milliyetin bunlar sorulmaz arastirilmaz...

ISTE BU DEMOKRASIDIR....
Senin uslubun biule assagilayici... ich stehe über dir... das wird sich nicht ändern
Alt 01.06.2006, 21:52
eniskaya

Standard Üstadim yazilarinda cok dogrular var

bunlara karsi kimse bir sey söylemez ve söylemiyorda... elbet geri planda yada perde arakasinda cok cok olaylar döndü dönüyor ve DÖNECEKTE...... bu genetik bir olay.... bunlara bir sey diyen yokki... insanligin kaninda var bu... elbette olacak... Sen Kanuninin oylunu kendi elleriyle uzatmasini unutma... kiii Kanuni Türklerin var olduklarin beri en sahan Sultaniydi... demekki oda bir insandi.. insanin ruhu böyle... CIKARCILIK... bu engellenemez... ancak minumuma indirilir... oda ancak haklarimizi taniyarak ve mevcudi sistemi taniyarak...

Önemli olan bu gibi olaylarin azalmasidir.. hic bir zaman kaybolmayacak.. bu belli... ama devlete bu yüzden yüz cevirmek olmaz...

Ben söyle derim... bir insan mevcudi sistemden memenun degilse o halde kendini yetistirir ve sonunda daha iyi biliyorsa sistemin basina gecer ve reform yapar... bu tarihten beri böyle gelmistir böyle gider...

Ben sahsen devletin sisteminden memnunum, sunuda rahatlikla söyleyebiulirim... halkimiz cok ilkeldir... her konuda devlet halktan daha faydalidir cünkü TR halki neredeyse ameriklalilar gibi cifte maskeli duruma düsmüs... bunu her yil izinde gezinimlerimle görüyorum... bizler yetinmeyi bilmeyen insanlariz..
Alt 01.06.2006, 22:20
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sevgili Enis sana bir sorum var?

Daha dogrusu iki soru!!!

Verdigin örneklemelerin ki ben cok olumlu olarak bulmaktayim din konulari üzerine olanlari, bunlarin büyük bir kismi cok deger verdigim Isaya ait. Incile ve Isaya nasil bir deger vermektesin???

Acaba Osmanli senin acikladigin gibi mi idi???

Osmanli o kadar humanist bir insani yapilanmaya ve sistememe aitti.

36 tane sultanin kaci neden ve nicin öldürüldü, kimler tarafindan???

Ve 640 yillik Osmanlida Türklerin sosyal konumu Osmanlinin sisteminde varlik olarak ne idi???

Osmanlinin icinde var olan yüzyillarca süren ic savaslar ne idi???

4. Murat ve 3. Selimden ne anlamaktasin???

Selamlarim ile sana...
Alt 01.06.2006, 22:27
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Enis!!!

Bu yazdiklarin emin ol bana cok ucuz ve basitleme!!!

Altanlar Türkiyenin cok uzun yillar sonra üretebildigi en büyük düsünürlerdir!

Düsünürleri kavrayabilmek ön yargsiz düsünebilme ile olusur.

Bir an icin düsünüyorumda bir de Altanlarida yok etse su tuhaf ülke, sanki varliginin jic bir anlami olmayan bombos bir ülke gibi olacak.

Belki onlar bu ülke icin bir lüx ama ayni zamanda büyük bir isik.

Onlara sahip cikin.
Alt 01.06.2006, 22:49
eniskaya

Standard Hayir hicte degilll

düsünmek marifet degill.... yanlis anlama ama hayvanlar Alemindede düsünenler var...

Olay bu degil... olay FAYDALI DÜSÜNMELER CÖZÜMLERDIR...

Ben sahsen var oldugumdan beri gercek anlamda Altanlarin insanlik icin cagdas zerre kadar cözüm ürettiklerini gösterdiklerine rastlamadim... ya sen ??

Nedir Altanin ürettigi cözüm... elestiri istemiyorum ben... cözüm istiyorum.. Demokrasiye ve sisteme alternatif istiyorum... Altanlarin varsa bir bildikleri söylesinler ve Enis"in cehaletini gidersinler... yoksa yuvarlak Ideoliji laflari üretmekte inan ben ondan daha ustayim.... ama marifet degil bunlar.
Alt 02.06.2006, 09:49
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

vallahi ben artik kapasitesi almayan insanlar ile fazla tartismaya girmiyorum..

sükut edin yeterli..

sahip cikilacagina kesilip, bicilir yada susturulur...

gününüz aydin olsun!
Alt 02.06.2006, 10:30
Benutzerbild von betonbayram
betonbayram betonbayram ist offline
Neuer Benutzer

Standard was für eine arroganz..

nur weil ein anderer eure meinung nicht annimmt und eine eigene hat ist es beschränkt... kapazitesi almiyormus.. ihr habt die weisheit mit löffeln gefressen kulaklarinizdan fiskiriyor akil mubarek..
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche