Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 29.08.2005, 15:01
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard niye lan zibidi

senin atatürkündü basa gelmeden önce kelleleri ucurdu, basa geldikten sonrada kelleri ucurup devam etti. o kadar güzel örnek ve önder olmustu ki simdi bile onun pesinden gidenler hosuna gitmeyenlerin kellelerini ucuruyorlar.
Alt 29.08.2005, 15:05
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard kolik olmus birisi var ise

oda sensin. kendi tarihine küfr edecek kadar seviyesiz alcak serefsiz ve hamiyetsiz birisi ne olabilir?
Alt 29.08.2005, 15:06
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard neden sen bu soruyu kendine

sormuyorsun? neden sen kendi din anlayisinin dogru oldugunu düsünüyorsun?
Alt 29.08.2005, 15:26
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard sefaat konusunda

kuran isiginda benim izlenimlerim biraz farkli. kuranda sefaat konusu zikredilir. ayetlere bakildiginda da sefaat meselesi pek olumlu bir isikta sergilenmez kuranda.

bunun haricinde dogrusu ahiret icin calismalarimiz sefaate ihtiyacimiz olmayacak sekilde olsa daha sagliklidir.
Alt 29.08.2005, 15:33
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard hic birini begenmiyosun ...

celiskiye dusuyorsun.. peki sen hangi inancla neyi savunuyorsun ki?? insan tek emin oldugu seyi savunur.. bildigi ve sevdigi seyi savunur..3. bir dusunceyi degil.. sen kendini iste Allah saniyorsun... yeni din yaratmak istiyorsun..
Alt 29.08.2005, 15:33
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard hic birini begenmiyosun ...

celiskiye dusuyorsun.. peki sen hangi inancla neyi savunuyorsun ki?? insan tek emin oldugu seyi savunur.. bildigi ve sevdigi seyi savunur..3. bir dusunceyi degil.. sen kendini iste Allah saniyorsun... yeni din yaratmak istiyorsun..
Alt 29.08.2005, 15:41
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard degismek "in " mi?

moda mi? insanlar degisiyor mu? degisiyorsa modernler midir?`degismek zaten tamamen fizyolojik ve belki de sosyolojik degil midir`? cok bilmek mi degistirir? o surekli bahsedilen degisim bizim din anlayisimizi degistirir mi?? degistirirse boyutu ne olur? yoksa geriliyoruz ve farkinda mi degiliz???
Alt 29.08.2005, 15:55
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard La ilahe illallah..

Bu ne demek, onu anlamak lagzim..

Sen is yerinde otur hic calisma.. ama ben bu kisinin iscisiyim de.. ay sonunda git ondan masini iste.. üstelik birde prim iste.. Kuran ve hadis var diyorsada senin dedigin gibi herkes kendi hazirligini yapmali ve sunu kesin bilmeli.. bunlar bizim görevimiz ve bir gözümüzün karsiligi bile olamaz.. onun icin ben görevlerimi yapiyorum diye kendine güvenmemeli daima Allahtan daha büyük bir ihlasla görevlerini yapabilmeyi istemeli ve Allahin (c.c.) kendisine ve diger müslümanlara rahmetinle muamele etmesini dilemeli..

sefaat olsada bir insan o güvenerekten bir sey yapmazsa, orada hesabini nasil verir?
Alt 29.08.2005, 16:03
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard yasamimiz

yasadigimiz duzen ve sistem belli..

Avrupa bugun gucu ve zenginligi ile dunyadaki acligi yok edebilir.. Ama bunu yapamaz.. yapmazda.. Avrupa istese Afrikaya para veya yiyecek yardimi yapar, sulandirma, yesillendirme, ekin ekme vs. yontemlerini ogretir Afrikadaki acligi durdurabilir.. oyle bir konumdadir Avrupa.. ama bunu yapmaz.. cunku sistem bunu af etmez.. Ispanya cok fazladan urettigi domatesleri domates bayraminda birbirlerine domates firlatarak bir festival yapar.. amac senlik olsun, guzellik olsun.. Ac insan ac ise bize ne denilir.. calissin da olsun.. bunu Arabistan da yapar, TR de yapar, herkes yapar.. cunku duzen boyle.. Ama bunlara insanlik tavir almaz cunku sistemi kim kurduysa kurmustur iste boyle cok fazla dusunulmez.. insanlar kabul eder der ki wauuu ne moderniz Avrupaliyiz bakin onlar ac ama biz degil! ac insana yazik deriz sadaka veririz..bu mudur gercek yardim? dinine duskun basbakan esinin guzel kapanmasini konusur ama insanlik icin ne yapar?

ben hayatim boyunca amaclarin pesinde olan hic bir insani yargilamadim.. cunku esas onlar degisim pesindeler.. belki kotu bir degizim belki de guzel bir degisim.. ama en azindan savunduklari ve savunabildikleri bir sey var.. psikolojisi de iyidir. hasta degillerdir...
Peki ya sizce`.. amac ne olmali? Global bir din anlayisi?? getirisi ve goturusu ne olur oyle bir anlayisin??? dusunmek lazim..
Alt 29.08.2005, 16:05
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard pardon

Afrikaya yiycek yardimi yapacagina olacakti...
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche