Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.10.2014, 22:41
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard sizinle tavuk döner yemeye kizlar mecbur degildir. fakirler !!

http://haber.stargazete.com/guncel/t...i/haber-955955
Alt 25.10.2014, 04:49
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

En anlamli cevap bu olmustur: keser döner sap döner gün gelir tavuk döner

Fakir edebiyatina girmeden mantik acisindan ve dunyadaki orneklerine bakarsak bu kiz mal olmali. Anlasilan hesabi hep karsi tarafa odetmeye alismis, alistiranda suc.. Turk erkekleri bunlari iyi alistirmis, yurtdisinda hesaplar genelde ya esit odenir ya bir yemekte biri oder, digerinde digeri oder. Adam yaninda hayvan gibi tikinirken, hemcinsin bile olsa, ikram etmez, nezaketen de olsa ikrami onermez, paylasmaz.

Hicbir yabanci kiz bir yere gidildiginde her seferinde hesabi erkegin odemesini istemez. Olmasi gereken birinin bir bulusmada odemesi, digerinin baska bulusmada odemesi. Parasi yoksa odemesini beklemeden sen odersin zaten, bunun da lafini yapmazsin. Ne gariptir ki hesabin surekli erkek tarafindan odenme beklentisi sadece Turkiye'de oluyor, eger bu kisi hesabi erkegin odemesine centilmenlik diyorsa, Turk erkekleri dunyadaki en centilmen erkekler.
Alt 25.10.2014, 12:51
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
En anlamli cevap bu olmustur: keser döner sap döner gün gelir tavuk döner

Fakir edebiyatina girmeden mantik acisindan ve dunyadaki orneklerine bakarsak bu kiz mal olmali. Anlasilan hesabi hep karsi tarafa odetmeye alismis, alistiranda suc.. Turk erkekleri bunlari iyi alistirmis, yurtdisinda hesaplar genelde ya esit odenir ya bir yemekte biri oder, digerinde digeri oder.
Türkler cömert olur, bunu yabancilarda anlamis. Bazi alman,polon vs bayan derken duydum: calismak istemiyorum, Bir türk yada arapla evlenip evde oturacagim; hic yoktan beni calismaya zorlamaz, tatil paralarimi karsilar" diyenleride yeterince gördüm bunu uygulayanida. Aslinda cok Güzel örf adetlerimiz varmis ama böyle belesciler yüzünden ölüyor ne yazikki.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche