Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesundheit & Wellness

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.01.2011, 03:29
Isis_

Standard türkiyede artan yasadisi kürtajlar

türkiyede yasa disi kürtajlar giderek arttikca bu duruma bakis acinizi merak ettim. yoksa daha fazla disarimi siziyor bilmiyorum ama sanirsam cevre ve kültürel baskidan dolayi 8 aylik bir bebegi aldirmak türkiyede caresiz kaldigini sanan bir bayan icin daha kolay oluyor gibi. bu durumda olan genc kadinlara türkiyede ne tür yardimlar var mesela bebegi dünyaya getiripte anonüm bir sekilde evlatlik yurtlarina verseler daha iyi olurdu 7-8 aylikken aldirmaya diye düsünüyorum tabi böyle bir imkan var ise ve canli bir bebegi aldiracak kadar nasil caresiz kalir insan onu düsünüyorum. cevrenin baskisi ancak böyle bir his verir. ben bunu yapan doktorlari lanetliyorum ilk önce.
Alt 25.01.2011, 20:11
Benutzerbild von senflady
senflady senflady ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

türkiyede bu kadar ilerlermis bir hamilige nasil kürtaj yaparlar? kanunlar buna izin veriyormu? üstelik neden bu kadar bekliyorlar 3 aya kadar olabilir ... ama 3 aydan ötesi yazak olmasi gerekiyor bence.

isis dedigin gibi sanirim anonym cocuklari verecek yerleri yok.. yada destekde bulunmuyorlar caresiz hamile kadinlara ... ama bunu yapan doktorlari bende lanetliyorum.

burda cocuklari cikarip öldürüyor...
türkiyede cikarmadan öldürüyor..
seytanlik coktan yer üstünde .. ve gidice artiyor
Alt 26.01.2011, 13:11
Isis_

Standard

senflady bunlara kanun izin vermiyorki. 8 aylik bir bebek zaten cogu zaman hayatta yasayacak kadar kuvvetli olabiliyorda ve bu durumda cinayet oluyor yapilan. buna hic bir devlet izin verecegni sanmiyorum. dedigim gibi kadinlar bilhassa genc kadinlar yasadisi yaptiriyor bu tür kürtajlari ve bilhassa evlilik disi ise. simdi "dizilerdeki" gibi bir hayata imreyen ama gerceginde cok farkli oldugunu anlayan genc kizlar birde aileden,cevreden ve devlettende destek görmeyince bu durumda ne yapacagini bilemeyerek bu tür yollara bas vuruyorlar demekki. bunu yapan doktorlari bir yandan lanetliyorum bir yandanda bir tanesinin dedigi biraz düsündürdü: biz yapmasak "kocakari" metodlari ile canlarini tehlikeye atiyorlar". ve bir ara türkiyedeki mezarlikta gördügüm bir sahne aklima geldi. her iki cenaze tasinin birinde 18-20 arasi hayatlarini yitiren kadinlar dikkatimi cekti. nineme sormustum neden bu kadar cok ve genc ölmüsler diye ve bunlarin cogu maalesef hamilelikte cikan komplikasyonlardan dolayi hayatlarini kaybetmisler. ama umarim yakinda daha cok bu tür konulara devlet sahip cikar. neden bu kadar gec aldirmalarini da söyle aciklayabiliyorum. belki kadin "son ana " kadar sahip cikacak birisini ümit ediyor ve bulamayinca son care- bana göre -bir cinayet isliyor.kendi annesi bile derse "konu komsu ne der?" diye aldirmasi isterse....umarim yakinda daha cok bu durumdaki kadinlar bilgilendirilmek ve korunmak ümidiyle
Antwort