Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 16.01.2017, 17:13
___CENK___

Standard ...

Birşeyi görmek için girmiştim buraya.
Geldim
Gördüm
ve yine gidiyorum.....
Hoşçakalın,Herşey gönlünüzce olsun.....
Alt 22.01.2017, 00:41
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Kuran'i ; türkce okusalardi anlarlardi dini kullandirmazlardi
MKA'ün Nutuk ;okusalardi dü$mani tanirlardi vatanin bu duruma gelmesini önlerlerdi.. yazik

müslümanim diyen türküm diyen ki$inin yapmasi gereken tek sey bu iki kitabi okumak ..

Geändert von Lara__ (22.01.2017 um 01:45 Uhr).
Alt 22.01.2017, 01:03
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

seda sayanin evlilik programi reyting rekorlari kiriyor herkes solmazi konusuyor
Refarandum karari sonuclandi kimin umrunda..
Alt 24.01.2017, 14:27
Revolution1987

Standard

"Bi ölemedik anasini satayim" denke ich gerade. Ne yapalim bazen biz'de doluyoruz.
Alt 27.01.2017, 22:40
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Ho$ geldin ,hoşnutsuz sesim..
Her $eyi her zaman gerektigi gibi yapmayabilirim cünki insanim.
Hani O an cikamami$iz i$in icinden..belli ki..
Hani ayip deyildi bilmemek?
Belli ki bugün bildiklerimizi o gün, o karari verirken bilmiyormu$uz.

Kim bilir $u an bildiklerimizi o an bilmediklerimize borcluyuz

Geändert von Lara__ (28.01.2017 um 00:36 Uhr).
Alt 27.01.2017, 23:09
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Öyle anneler var ki, kizmiyorum ne kendime ne de bir ba$kasina,daha ziyade anliyorum ki,hepimizin oldugumuz gibi olmamizin nedeni var,$imdi anliyorum annem ve baban ne kadar cok emek harcami$ beni bu $ekilde bu ya$a getirebilmek icin..

Geändert von Lara__ (28.01.2017 um 00:35 Uhr).
Alt 01.02.2017, 22:50
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Dünkü Gazetede Amerikayla ilgili $öyle bir haber vardi.
Americada yargi ba$kana dur dedi 16 eyaletin ba$savcillari Trumph'in 7 ülkeye yönelik ayrimci kararini durdurdu,iste Americada hukuk ba$kana dur diyebiliyor.Türkiyede böyle bir$ey olabilirmi?Hayir! cünkü anayasanin degistirilen 18 maddesi,secilicek olan ki$iye akil almaz yetkiler veriyor.
Denetimsizlik ülkenin felaketi olabilir,yanli$ olan bu..

Türkiyedeki getirilmek istenen sistemin Amerikadaki ba$kanlik sistemi ile uzaktan yakindan hic bir alakasi yok.
Bizdeki alemlerin hazirladigi Türk usulu ba$kanlik bütün bir ülkenin kaderini tek bir kisiye teslim ediliyor.Dünyada bunun benzeri yok.
Alt 06.02.2017, 01:46
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard Tüm Cumhuriyet Dü$manlarina Yobazlara Inat YA$A MUSTAKA MEMAL PA$A YA$A

Mustafa Kemal olmasaydi TC ezan bile okunmazdi ,
Osmanliyi 2 Mehmet aldi 6 Mehmet geri verdi ,Mustafa Kemal geri aldi.Bu osmanliyi sevip sevmeme meselesi deyil bu bir reality ..Siz yobazlar Istanbulun Fetihini istediginiz kadar kutlayin M.K.A. Istanbulu kurtardigi günü kutlamiyorsaniz samimi olmadiginiz anlasiliyor

Tarih yanilmaz Atatürkün'de söyledigi gibi Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

SOnuna Kadar
Mustafa Kemalin ATATÜRK

Geändert von Lara__ (06.02.2017 um 02:10 Uhr).
Alt 15.02.2017, 17:23
Aybike_

Blinzeln Sana kolay gelsin

Bu dünyada yasattigini görmeden gitmek yok!!!
Alt 19.02.2017, 02:00
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard Atatürk görev icabi Sofyaday'di

Henüz yeni taşınmış, pek arkadaşı yok, Bulgaria pastanesine tek başına oturuyor, etrafı tanımaya çalışıyor, akşamları operaya filan gidiyordu. Gene böyle bir şubat günü... Şehir Kulübü’ne davet edildi. İşte orada tanıştılar. Adı, Dimitrina’ydı. Kısaca, Miti diyorlardı. Çok güzeldi. İsviçre’de müzik eğitimi görmüştü, üç lisan biliyordu. Sosyetenin en gözde bekârıydı. E fonda da Mavi Tuna valsi çalıyordu. Bizimki hiç tereddüt etmedi, salonu ortadan kılıçla ikiye böler gibi yürüdü, yanına gitti, bu dansı bana lütfeder misiniz dedi. Şimşekler çakan kıskanç bakışlar eşliğinde, piste çıktılar. Herkes mırıl mırıl onlar hakkında konuşuyor, onlar ise hiç konuşmuyor, birbirlerine gülümseyen gözlerle bakarak, dans ediyorlardı.

Ertesi gün... Bizzat Miti’nin annesi tarafından, evlerine, çaya davet edildi bizimki... Bu davet, gençlerin görüşmesine resmi izin manasına geliyordu. Buluşmaya başladılar. Borisova parkında dolaşıyorlar, buz pateni yapıyorlar, tiyatroya gidiyorlardı. Önce dedikodular başladı, sonra tatsızlıklar... Çünkü, Miti’nin babası Bulgar Çarı’nın has adamlarındandı, savaş kahramanı generaldi, savunma bakanlığı da yapmıştı. Böyle bir adamın kızıyla, bir Türk, olacak iş değildi. Bizimkinin ise, umurunda bile değildi. Askeri Kulüp’te tertiplenen baloda denk getirdi, inadına, Çar’ın önünde dans etti Miti’yle... Ele güne meydan okudu. Hemen ardından da, evlenelim dedi. Miti düşünmedi bile, evet dedi. Gel gör ki, iki gönül bir olmuştu ama, general seyran olmamıştı. Mahalle baskısı, dayanılacak gibi değildi. Aldı bizimkini karşısına, bu evlilik mümkün değil, bundan sonra kızımla görüşmezseniz iyi olur dedi. Dünya, bizimkinin başına yıkıldı. Haftası geçmeden, Miti’yi apar topar bir başkasıyla, bir mühendisle nişanladılar. Bizimki nişanı duydu, daha fena yıkıldı. Zaten görev süresi de bitmişti, o öfkeyle topladı bavulları, İstanbul’a döndü. Halbuki, nişan mişan yoktu. Miti bir başkasıyla evlenmeyi reddetmiş, parmağına zorla takılan yüzüğü fırlatıp atmıştı.

Maalesef, bizimkinin bundan haberi yoktu.

Ömrü boyunca yaptığı...
Tek hataydı.

Kızı alıp, gitmeliydi.
Yapamadı.

Miti’den sonra, hayatına 19 kadın daha girdi. Nafile.
Asla mutlu olamadı. Asla.
Unutamadı.
Hatta, seneler sonra, Ankara’da Bulgar Kooperatif Tiyatrosu’nun oyuncularıyla sohbet ederken, gençliğimi bıraktım Sofya’da” dedi...
Bir kız sevdim ama, bana vermediler...”

Kırık bir kalple yaşadı.
Yalnız bir kalple rahmetli oldu.

Miti desen... 18 yaşındaydı, 30 yaşına kadar bekledi. Ha bugün bir mektup gelir, ha yarın kendisi çıkagelir, bekledi, evlenmedi. Maalesef gelmedi. Ailesinin artık yeter baskısıyla, bir avukatla evlenmeyi kabul etti. Saygılı ama, sevgisiz bir evlilikti. İki kızı oldu. Kalbindeki boşluğu evlatlarıyla doldurmaya gayret etti. Taa ki, 1966’nın 7 Ağustos gecesine kadar... Ağır hastaydı, zor konuşuyordu, başında bekleyen kız kardeşi Olga’ya mırıldandı. “Biliyor musun” dedi, “rüyamda onu gördüm, galiba nihayet Mustafa Kemal’e kavuşuyorum...”

Kapattı gözlerini.
Nihayet kavuşmuşlardı.

Memlekette her şey kötü gidebilir, tarihin en karanlık, en umutsuz günleri yaşanıyor olabilir. Acı çekeriz, mücadele ederiz, direniriz, gün gelir illa ki düzelir. Ama o kızı kaybedersen... Senin için hayatın boyunca hiçbir şey asla düzelmez. Git, tut elinden.

Geändert von Lara__ (19.02.2017 um 02:02 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche