Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 09.02.2006, 01:41
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard İlahi Özsu!!!

Bir türlü anlamam İspanyol boğaları gibi bu kırmızı renkleri insanlar neden bu kadar tutuklu bir şekilde sevipte, senin gibi yeşilin tüm aydın ve insani tonlarını savunan bir insana yakıştırmaya çalışırlar???

Yoksa renk körlüğünün en uç noktasımı olarak değerlendirip es geçmek mi gerekir...

Her neyse!!!!!!

Politika yada siyaset bilimi denilen muğlak meziyet ve sosyal olgu öz olarak vıcık, vıcık kokuşmuş bir bataklıktan başka bir şey değil.

Bu dünyanın aldığı canlar ve yarattığı katiller Everes dağının yüksekliğinden daha yüksek. Ve büyük bir pişkinlik ile bu fanatik ve hasta ruhlu kişilikler, hem yok edilen, hem yok eden kurbanlar ancak malzeme olarak konuşmakta, konuşturmakta, ve bütün bir insanlık serüveni bu tür insanlar ile dopdolu...

Önce insana sahip çıkılmalı, adı, anı, sanı, cibilyeti, mevkisi, milliyeti, dini ve yaşı hiç önemli değil, yüce Tanrının yarattığı hem katil olan, hem katledilen insan olmalı konuşulan ve değerlendiren...

Gerisi ilkel bir demogoji ve günü kurtarmaktan öteye geçmez...

Tüm kutsal dinlerde ve kutsal dini kitaplarda ve öğretilerde şiddet ve onun en kötüsü olan cinayet yasaktır...

Buna karşı çıkanın aklı ile ve kendisinin insani kimliği ile temelden çok büyük bir sorunu vardır...

Sana selamlarımı sunarım...

Sevgiyle kal...
Alt 09.02.2006, 01:41
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard niye, ben Türkiyeye kilise yapmasinlarmi

dedim?
Hz. Isaya insanlari bile bile ac birakiyor ve onlari ölüme sürükleyip kendi cikarini düsündügünümü söyledim? baglantiyi nerede kurdugunu anlamayamadim.

bir kere bizde Hz. Muhammedin resmini cizmek diye bir sey yok.. insanlara hakaret etmek, hele hele ölmüslerin ardindan konusmakta yok.. hele hele iftira atarcasina bunu yapmak hic yok..

buradaki kanunlara göre cami yapilabilir.. hatta statik durumlari gözeterek minareye bile bir sey dememeleri lazim.. ama gel görkü diyorlar.. ne diyelim..

simdi arada benzerlik kurmanin ne kadar tuhaf oldugunu anlarsin (umarim).. :O)
Alt 09.02.2006, 01:42
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

sen islami kendin anlar ve uygularsan sana faydali olur. benim inancim ve ibadetim seni fazla etkilemez.

sen seksen yil önceki türk halkin dini bilgisini arastirdinmiki, dini egitimi rejim meselesi yapiyorsun?

bak cocugun annesi allahin rizasi icin AKP kadin kollarinda yöneticiymis. demekki, cocuklarini dini bilgiden mahrum brakmadi.

Bu celiskiye ne dersin?
Alt 09.02.2006, 01:47
Neuer Benutzer

Standard AKPde eski sagcilardan solcularina kadar

herkes var.. yani bu bir sey ifade etmezki ;O)
Osmanlinin son durumunda durumun iyi olmadigi ortada.. nasil olsunki.. disaridaki baskiya karsi koyabilmek icin askeriyeyi devamli desteklemek zorunda kalmislar.. cünkü iceriden ve disaridan nerdeyse herkes yikmak icin ugrasmis.. zaten son 100-200 senesi baya gücü azalmis idi.. ama yinede yikilmasi baya sürdü.
Alt 09.02.2006, 01:48
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Kısa bir hatırlatma, yalnızca 2400 ün üzerinde cami ve mescit bulunmakta Almanyada...
Alt 09.02.2006, 01:49
Neuer Benutzer

Standard hem bu baglantiyi ilk sefer senin agzind

an duyuyorum.. o zaman italyadaki koc grubunun iscilerinin kazasini daha iyi anliyabiliyorum..

ilginc.. ama o cocuga onu yaptiranlar cok iyi secmisler.. cok ilginc
Alt 09.02.2006, 01:51
Benutzerbild von frankenstein
frankenstein frankenstein ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

baskalarinin inanclarina, ibadetine ve hassasiyetlerine saygi az.
Alt 09.02.2006, 01:53
Neuer Benutzer

Standard evet? 1000 türke bir cami düsüyor..

hatta bir camiye 500 kisiden fazla sigmaz genelde.. aslinda bu sayi cogu camiler icin 200 civarinda ;O) ehh? yeterlimi o zaman? ne dersin?

simdi birde diger müslümanlari düsünsek ne cikar karsimiza?

Türkiyede bu oran biraz farkli degilmi? ama olsa bile kiliseler yikilsan, rahipler öldürülsen demeye hakkimiz yok..

ama hatirlatman icin tesekkür ederim :O)
Allah her türlü sekilde senin yardimcin olsun :O)
Alt 09.02.2006, 01:57
Neuer Benutzer

Standard birde karsi tarafi kiskirtmak istiyorsa

biri tabiki en iyi sekilde neresinden vururum diye düsünür.. tereröst dediler, insan degil dediler.. o kadar karsi cikan olmamisti..

cogu tepkiler cok ileri gidiyor.. bir müslümana yakisir sekilde tepki verilse daha güzel olurdu.. hayirlisi.. ama kiskirtmak isteyenlerin hesabi tam tutmayacaktir.. onlarda bilse bunu yinede bir seyler deniyor..
Allah yardimcimiz olsun :O)
Alt 09.02.2006, 01:58
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

(Türkiyede bu oran biraz farkli degilmi? ama olsa bile kiliseler yikilsan, rahipler öldürülsen demeye hakkimiz yok..)

Elbet yok, hiç bir zamanda asla olmamalıdır.!

Herkesin dini inancı kendisinedir.

Allah seninde yardımcın olsun sevgili öğrenci.
Antwort