Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 09.11.2013, 14:12
Benutzerbild von garakedi
garakedi garakedi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Büyü varmidir?

Was denkt ihr darüber?
Alt 10.04.2014, 18:38
Ask_Sehidi

Standard

Zitat:
Zitat von garakedi Beitrag anzeigen
Was denkt ihr darüber?
Dogrusunu söylemek gerekirse Kur'an'da gectigine göre vardir diyorum! Bu benim sahsi fikirim. Nasil yapilir nasil tutar bilmem. Uzak durun derim!
Alt 12.04.2014, 02:38
tatlibela_84

Standard

Zitat:
Was denkt ihr darüber?
ich glaube irgendwie daran ...
bence vardir ...
ich weiss auch nicht obs stimmt... ama ben bikere fal baktirmisdim .. kadin bana dedi , sende büyü tutmuyo ... bikere ucundan degmis bana yapilan büyü und das war dann auch nur, weil es mir gut tat... yani o kisi bana zarar verecegini düsünürken bana iyilik yapmis... und was ich faszinierend fand ... das sie mir die person beschrieben hat und auch den grund für ihr handeln ... und es passte...
Alt 13.04.2014, 02:51
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Beitrag

Zitat:
Was denkt ihr darüber?
soruna ,soru la cvp. vereyim !

mavi boncuk a inanan varmidir ?

yoksa ,
hepsi "Schamanismus" midir ?
Alt 13.04.2014, 03:29
Benutzerbild von guel_
guel_ guel_ ist offline
Neuer Benutzer

Standard Büyücülük, Samanizm, Egzorsizm, Müneccimlik, Sarlatanlik midir?

Benim kanaatimca büyü vardir. Ben bu konulara mesafeli olsam da, sicak bakmasam da, bazi insanlarin büyücülere bas vurmasi ve onlarin söz de gördükleri gecmiste ve gelecekte uyarilari ve önerilerini tek bir söz ile yanitlayabilirim: Sarlatanliktan baska birsey degildir! Inananlar da onlara, bu gibi islerle ugrasanlara destek verircesine para karsiligina son care imis gibi meslek haline gelmesine sebep verenler de ayni düzey de ve ayni derece de suc islemis oluyorlar. Sahtekarliktan baska birsey degildir cünkü! Suistimal ediliyor insanlarin caresizlikten bir yola basvurmasi, medet ummasi, sorunlarina care bulma cabalari.
Büyü su anlam da vardir:Kara büyü batil inanclardir ve art niyetli insanlarin uyguladigi bir ugrastir. Dini acidan da yasaktir. Bu gibi uyarilar vardir elbet ayetler de, hadisler de vs..Seytanin hilelerinden biridir, yani kötülüklerden insana zarar verebilecek bir yöntemdir.
Benim nacizane fikrim bundan ibaret. Saygilar: guel_

Geändert von guel_ (13.04.2014 um 03:34 Uhr).
Alt 13.04.2014, 04:22
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Rotes Gesicht

Zitat:
Zitat von guel_ Beitrag anzeigen
Benim kanaatimca büyü vardir. Ben bu konulara mesafeli olsam da, sicak bakmasam da, bazi insanlarin büyücülere bas vurmasi ve onlarin söz de gördükleri gecmiste ve gelecekte uyarilari ve önerilerini tek bir söz ile yanitlayabilirim: Sarlatanliktan baska birsey degildir! Inananlar da onlara, bu gibi islerle ugrasanlara destek verircesine para karsiligina son care imis gibi meslek haline gelmesine sebep verenler de ayni düzey de ve ayni derece de suc islemis oluyorlar. Sahtekarliktan baska birsey degildir cünkü! Suistimal ediliyor insanlarin caresizlikten bir yola basvurmasi, medet ummasi, sorunlarina care bulma cabalari.
Büyü su anlam da vardir:Kara büyü batil inanclardir ve art niyetli insanlarin uyguladigi bir ugrastir. Dini acidan da yasaktir. Bu gibi uyarilar vardir elbet ayetler de, hadisler de vs..Seytanin hilelerinden biridir, yani kötülüklerden insana zarar verebilecek bir yöntemdir.
Benim nacizane fikrim bundan ibaret. Saygilar: guel_
biliyorum ki sen inancli bi Müsluman sin ..

soru 1:
Islam da büyü nün yeri varmi ?

"büyü" klingt in meinen Ohren wie nigerianischer Voodoo wo man auf Puppen einsticht ..
Alt 13.04.2014, 04:50
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Dogrusunu söylemek gerekirse Kur'an'da gectigine göre vardir diyorum! Bu benim sahsi fikirim. Nasil yapilir nasil tutar bilmem. Uzak durun derim!
bence tam "dua" ve "beddua" ya kokuyor Thread in sorusu ...

sen tanri ya bi dilek te bulunabiliyorsun (dua) ,
ama tanri ya ne yapmasi gerektigini soyleyemesin (beddua)

"büyü" de benim ufacik aklim la ,
tanri nin görmedi veya onay vermedi bir geli$im in di$inda hareket etmek degilmi ?

(Allahim guel_ in WLAN kablosu kopsun ,bidaha Forum a girmesin )
Alt 13.04.2014, 05:07
Benutzerbild von guel_
guel_ guel_ ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Soru 1`e yanit: Kesinlikle yoktur! Inananlar da günaha girmis olur, bu asikar. Büyünün olabilirligini kabul etmek, cehaletin en somut örnegidir.
Evet Voodoo ayini veya büyüsü de bir nevi seytanlik ile isbirligine girmek anlamina gelir.
Ben Kur`ani Kerim`i okuyorum ve bundan da bahsetmiyorum cogu zaman, cünkü gerek görmüyorum. Burada konuya aciklik getirmek icin diyorum ki bilgim bir hafiz gibi olmasa da, türkce mealini bilmesem de tam olarak, az biraz bilgi sahibi oldugumu düsünüyorum. Mesafeli olmak gerek...
Alt 13.04.2014, 05:15
Benutzerbild von guel_
guel_ guel_ ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Dua etmek ile beddua arasindaki farki biliyorsun, bilmezlikten gelme istersen. Dua Allah`tan yardim dilemek O`na siginmaktir.
Beddua ise ruhunu seytana adamis insanlarin yaptigi ve bundan da haz aldigi bir basvurudur.
Bilmem anlatabildim mi?? imogdi bey!
Senin beddua simdi tutacak mi dersin?? Allah herseyi bilendir, duyandir. )) Bumarang etkisi yapmasin?? )
Alt 13.04.2014, 05:16
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Rotes Gesicht

Zitat:
Zitat von guel_ Beitrag anzeigen
Soru 1`e yanit: Kesinlikle yoktur! Inananlar da günaha girmis olur, bu asikar. Büyünün olabilirligini kabul etmek, cehaletin en somut örnegidir.
Evet Voodoo ayini veya büyüsü de bir nevi seytanlik ile isbirligine girmek anlamina gelir.
Ben Kur`ani Kerim`i okuyorum ve bundan da bahsetmiyorum cogu zaman, cünkü gerek görmüyorum. Burada konuya aciklik getirmek icin diyorum ki bilgim bir hafiz gibi olmasa da, türkce mealini bilmesem de tam olarak, az biraz bilgi sahibi oldugumu düsünüyorum. Mesafeli olmak gerek...

Gül ,
ich als Atheist ,
kann also folglich nicht so sehr vom rechten Pfad abgewichen sein ,
wenn ich das ganze so fein interpretiere ?

Antwort