Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 08.11.2014, 15:25
CakaBeyy

Standard

Zitat:
Zitat von huhusanane Beitrag anzeigen
3,5 gülünc bir olay, kesinlikle daha fazla. Es sind viel mehr, bestimmt in einer Familie von dreien sogar.
Beschwichtigen ist hier fehl am Platz.
Bende modern ve cagdaslarin kavgalarinin, bicaklamalarinin, baskilarinin sayisini, örnegini az bile söyledim, lakin artik önemli degil..

Hata bizlerde. birileri ben iyi Müslüman fazla göremiyorum, ya bana denk gelmiyor ya da hic yoklar. iyi Müslüman neredeyse yok diyorsa biz kesin bi yerlerde yanlis yapiyoruzdur.
Alt 08.11.2014, 15:56
huhusanane

Standard

Zitat:
Zitat von CakaBeyy Beitrag anzeigen
Bende modern ve cagdaslarin kavgalarinin, bicaklamalarinin, baskilarinin sayisini, örnegini az bile söyledim, lakin artik önemli degil..

Hata bizlerde. birileri ben iyi Müslüman fazla göremiyorum, ya bana denk gelmiyor ya da hic yoklar. iyi Müslüman neredeyse yok diyorsa biz kesin bi yerlerde yanlis yapiyoruzdur.
bir yanlis var burda dogrudur.
nedeni nerden kaynaklaniyor bunu arastirmak gerek. belkide bizim insanlarda dini yanlis anlama var, bu da olabilir. ben sadece gercekleri söyliyom.

belki dini insanlara dogru öreten biri gerek, böyle olmuyo, bu ortada !!!!!!!
Alt 08.11.2014, 19:02
CakaBeyy

Standard

Zitat:
bir yanlis var burda dogrudur.
nedeni nerden kaynaklaniyor bunu arastirmak gerek. belkide bizim insanlarda dini yanlis anlama var, bu da olabilir. ben sadece gercekleri söyliyom.

belki dini insanlara dogru öreten biri gerek, böyle olmuyo, bu ortada !!!!!!!
böyle düsüneceginizi beklemiyordum, biraz sasirdim dogrusu..
Alt 11.11.2014, 20:22
Beyazguel60

Daumen hoch

Alt 12.11.2014, 00:57
Benutzerbild von sorry
sorry sorry ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln Aferım Sana

Zitat:
Müslümanlik iyi birsey, bu dogru, dinimizi dogru yasayanlara bu gercerli !!!!!!

Dindar olmak her dinde iyidir,

ama malesef bazen din adina kötü seyler yapliyo ve bu da kötü tarafi.

Dini kötüye kullananlar yok degil !!

Din adi altinda bir baska insani öldürenler, kandiranlar, sahtekarlar hele hele hic iyi bir müslüman veya religiös olamazlar benim gözümde.

Müslümanlik=baskidir

KEDI OLDUN OLALI BIR FARE YAKALADIN HURI NUR
Alt 12.11.2014, 13:25
Beyazguel60

Standard

Alt 14.11.2014, 12:51
huhusanane

Reden

Zitat:
Zitat von sorry Beitrag anzeigen
KEDI OLDUN OLALI BIR FARE YAKALADIN HURI NUR
senin gibi fareleri hep yakalarim ben
Alt 14.11.2014, 12:53
huhusanane

Standard

Zitat:
Zitat von CakaBeyy Beitrag anzeigen
böyle düsüneceginizi beklemiyordum, biraz sasirdim dogrusu..
Schönheit ist nicht gleich Dumm-sein !!
Alt 17.11.2014, 16:20
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Selam arakdaslar,

artik cok ince Bir noktaya geldigimizi düsünüyorum.
Aslinda "Islamiyet" kelimesine karsiN, koRkacak kacacak onu kötüleyecek veya yargilayacak bir durum söz konusu degilken, INANANLAR ICIN, VAROLDUGUNDAN SÜPHE DUYULMAYAN YARADAN DAN dolayi, ona iyi bir kul olmak isteyenlere, bir isik olsun diye , cizilmis bir yol haritasi dir DIN LER !!

Islam DINi gibi diger ilahi dinlerde sadece, birer yol haritasi görevi yapmaktadir.
INANANLAR , YARADANA karsi nasil davranmali nasil yasamali ve nelere dikkat etmeliler, diye bilinen ILAHI dinlerin hepsinde ASSAGI YOKARI ayni vurgular ,ayni öneriler ve RABBIN yani YARADANIN istedigi "KULLUK" görevinin nasil ifa edilebilirliginin bir "KULLANMA KILAVUZU" timsalidir DINLER !!!!

Özünde sadece SEVGI olan bu yaklasimin, kisilerce degistirilerek ,günümüzdeki görünümü sadece bilinmekte, asil DIN GERCEGINDEN uzaklastirilmaktayiz !

Iman sadece kalbi bir bagliliktir, inanan INANIR, inanmayan INANMAZ !
SIMDIKI ZAMANDAKI HAYATTA OLAN ,KISILER veya BIREYLER, BIR INANCIN , REPRESANTANI veya AYNASI OLAMAZ durumdalardir !

BIR ARKADASIMIZIN SÖYLEDIGI GIBI, KIM DOGRU BILIYOR, KIM DOGRU YASIYOR, VE KIM DOGRU SÖYLÜYOR ??!!

BENCE COK HAKLI BIR SORU !

Insanlar böylesine birbirine düsmanken, Her IRK birbirinin hakkina tecavüz ederken, kime güveneceksin?

SORUN ayni hatayi yapan ve bencil davranmaya mecbur kalan , KISILERDEN kaynaklanmakta !

Her birey gercek manasiyla , kendi hayatinda ki yaptiklari dogru veya yanlislari görebilse, ve hatasindan dönmeyi ögrense , inanin kimse kimseye düsman olmazdi !!

aslinda din hakkinda yazmak istemiyorum, cünki benim haddime degil, sizin gibi güzel insanlara burda ders verir gibi birseyler anlatmak !

BEN SADECE KENDI BILDIKLERIMI PAYLASMAYI COK SEVIYORUM !
YANLIS BILDIKLERIMI VEYA HATALI OLDUGUM KONULARI SIZLER TARAFINDAN DÜZELTILMESINDEN HAZ ALIYORUM.

VAYE SALIH SEN YANLIS SIN DENILDIGINDE , ÜZÜLDÜGÜM KADAR SEVINIYORUM, EN AZINDAN YANLISIMI ÖGRENIYORUM !

CÜNKI BEN SALIH OLARAK ALLAH A IMAN EDIYORUM.
VE IMANIM YOK DIYENLERE FARKLI DAVRANMIYORUM !!

CÜNKI KIMSENIN BENIM YARADANLA OLAN SOHBETIMIN ARASINA GIRMESINI ISTEMEDIGIM GIBI , BIR KIMSENIN OLMAYAN SOHBETINI YARGILAYAMIYORUM !

sözü Ayette gecen bir cümle aslinda cok güzel özetliyor !!

BENIM DINIM bana SIZIN dininiz SIZE !!

ISLAMIYET HÜRRIYET YANI HÜRLÜK DEMEK !
YEGANE BAGLILIK RABBE DEMEK !
TEK BOYUN EGILECEK ANCAK SENI YARADAN DEMEK!

iNSANLARIN YEGANE BENZERLIGI "KADERIN ISBATI OLAN"...... ÖLÜM DEMEK !!!

ÖLÜM DÜNYADAKI SON DURAK OLUNCA, INSAN ÖLÜMDEN SONRA NE VAR SORUSUNUN CEVABINI; SADECE HÜR IRADESIYLE BULABILIR!

ISLAMIYET ISE ÖLÜMDEN ÖNCE NASIL SAGLIKLI YASANILIR VE EBEDI YASAMA NASIL HAZIRLANILIR "BENUTZERHANDBUCH , MANUAL VEYA KILAVUZ" GÖREVINI YAPMAKTADIR !!

SELAM VE SELAMET HEPINIZIN ÜZERINE OLSUN

SEVGI VE KARDESLIK HEP KALBINIZDE OLSUN

SALIH

Geändert von 1978salih (17.11.2014 um 16:28 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche