Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 31.01.2015, 21:21
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

sagol.

rumuz degil gercek ismim salih.

elbette ki her insan kendini burda acik acik sergilemez.
ama benim kimseden cekinecek veya gücenecek bir kisiligim veya yasantim yok.

Allahtan baska kimsenin beni yargilamasina izin vermedigim gibi burdaki arkadaslarin veya userlerin beni tanimalarinda bir sakinca gömüyorum.

zaten bir cok userin burda sadece sanal oldugu icin cok farkli kimliklerle yazdiklarini da biliyorum.

ama ne olursa olsun kim olursa olsun ben her bireyin ve benim vatanimdan olanin kesinlikle barisik olmasini istiyorum.

onun icindir ki her türlü kine karsiyim.

seninde farkli düsündügünü sanmiyorum, insanin fitratinda islam, islamin sartinda baris sevgi ve kardeslik vardir !!

bütün insanligi kayitsiz sartsiz rabbim icin seviyorum.

bu benim !

illaki sen farklisin, ama ben kendi düsüncemin , cok yanlis oldugunu düsünmüyorum.

neyse simdi felsefi konulara girmeden cikiyorum.

selamla kal.

salih

Rumuz DEGIL !

Zitat:
Zitat von NurBanu Beitrag anzeigen
Senin ILIMLI biri oldugun yazilarindan belli oluyor, rumuzunun hakkini verdigin bir gercek.
Ama senin gibi burda kac kisi var?

Herkes sen degil ve olamazda, görmüyormusun ihtiraslari ve cikarlari icin neler yaziyorlar,
sende diyorsunki "Herbir arkadasin aklindan ve fikrinden süphem yok"
oysa bende tam tersini düsünüyorum "herkesin akli olabilir ama malesef cogunun fikri yok".

Burda pkk nin ve TC`yi yikmak isteyen diger bölücülerin propagandalari yapiliyor
bunlarla senin tabirinle "saygi ve sevgi icerisinde sohbet etmek" nasil sohbet edilir, bunlar insan dilinden anlar mi?
Bu kisilerle NORMAL SEKILDEKI DIALOG, SEHITLERIMIZE yapilacak en büyük hakaretdir .
Ne demi 4. Halifemiz "Herþeyi affedin ama vatana ihanet edeni asla affetmeyin" (Hz. Ali)

Kalp kirma konusuna gelince,
burda sirf kendini ön plana cikartmak icin yazi yazan sahislarin diger userleri üzerinden kendi reklamlarini yapmaya calismalari ne kadar Dogru?
Böyle bir durumda sessiz kalmak "ERDEMLIK" mi yoksa "ENAYILIK" mi?
Alt 09.02.2015, 18:01
BAYEZIDHAN

Standard

Kendini ön plana cikarmak isteyen, girdigi bunalimin farkinda olmayan, disariya oksijen almaya pek cikmayan, ölümü unutanlar daha cabuk kalp kirar, kavga eder...bir de kendini gelistirmeyecegine sartlanmis kisiler...cocukluk ve genc oldugu dönemlerde kavga icinde büyüyen insanlar nasilsa benim sucum degil, beni böyle yaptilar diyerek degismeyi denemiyorlar....sizden cok daha kötü karakterde olan kisiler bir cok seyi deneyip yaparken, siz neden basaramayasiniz? cogu kisi becerikli oldugunun farkinda degil, begendikleri kisileri bile gecebileceklerini bilmiyorlar....
Alt 10.02.2015, 10:20
Erfahrener Benutzer

Standard Anlayis, Sevgi ve Kardeslik !!

Kolay olan GÜL ü sevmek , cünki bir ismi, bir cismi ve birde tarihten gelen degeri var.

Gül dersin, güzel derim.
Gül dersin, narin derim.
Gül dersin, bahar derim.

belkide hic görmemisindir, güvenirsin gülün sifatlarina, ve gül e deger verirsin belkide seversin.

Sevgi diyorum, anlamak istemiyorsun.
Kardeslik diyorum, bilmek istemiyorsun.
Baris diyorum, deger bile vermiyorsun.

.... ve geciyorsun bir köseye cigliklar atiyorsun , kiriliyorsun, inciliyorsun belkide anlasilmiyorsun diye kiziyorsun.

Degerli arkadaslar, sizlerin degerince sizlere yaklasmiyorum, insan oldugunuz icin sizlerle sohbet ediyorum.
Cünki insan denildiginde, ben Güzel , narin , sevgidolu , kardesler arkadaslar ve dostlar edinmek istiyorum.

Her insanin degerleri ve özelleri vardir.

Insan vardir para sever, insan vardir mal mülk sever, insan vardir kadin erkek sever..... ve insan vardir hepsini sever.

Ben herseyden önce insanlari seviyorum, diger saydiklarima gerektigince deger vermeye calisiyorum.

Insanlarin kendi aralarindaki, anlayis yetersizligi sonucu, önyargiya dayanan gecmisteki yapilmis hatalar neticesi , bu cekememezsizlik bu kaygisizlik ve kardes düsmanligi , inanin benim kücük aklim almiyor.

Ben herseye ragmen hepinize inaniyorum, hepinizin kisiligine deger veriyorum ve hatta seviyorum.

Benim beklentim, ayni dili paylasan insanlarin, anlasabilmeleri !

Anlasabilmenin ilk kaidesi, DINLEMEK tir !

önce dinleyelim, anlayalim ve sonra da düsünelim.

en sonunda tartismaya karar vermeyelim, :-)

en sonunda bir dialog kurmaya calisalim. sabirli olalim. Karsi tarafa her zaman deger verdigimizi gösterelim ve söyleyelim.

eger karsi taraf israrla olumsuz davraniyorsa, bence fazla enerji kaybetmektense , arkdasliga veya dialoga bir son verelim.

ben her zaman anlayisli insanlarin anlayisina inaniyorum.

özetle, hepinizi seviyorum !!

salih

Geändert von 1978salih (10.02.2015 um 14:12 Uhr).
Alt 10.02.2015, 14:22
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Beyazguel60 Beitrag anzeigen

@Salih

Ich habe dich nicht angegriffen, falls du so etwas aus meinem Beitrag herleiten solltest, möchte ich vorsichtshalber anmerken, das ist nicht beabsichtigt. Ich hoffe, dass mein Beitrag insoweit nicht zu Missverständnissen einlädt.

Selam Beyazgül,

nein nein fühl dich bitte nicht missverstanden.
ich denke nur du solltest auf meine fragen nicht mit gegenfragen argumentieren.

ausserdem, ich finde es persönlich besser und guuuut :-) wenn wir alle , wenigstens BURDA türkisch schreiben.

Denn, im Alltag ist es ja üblich und zu erwarten , dass wir alle deutsch sprechen !

also deshalb versuche ich mehr Tükce konusmaya ve yazmaya !

inanin yazdikca benim türkcem , sadece yazida gelisiyor.

cevremde cok türk arkadasim yok !

aslinda bir tane , yoksa sadece ailem arasi türkce konusuyorum.
oda belki haftada bir defa oluyor !

onun icin lütfen sadece türkce yazdigim veya yazmaya calistigim icin kimse alinmasin !

:-))

selam ve selametle

salih

Geändert von 1978salih (10.02.2015 um 14:28 Uhr).
Alt 10.02.2015, 15:04
Beyazguel60

Lächeln

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Insanlarin kendi aralarindaki, anlayis yetersizligi sonucu, önyargiya dayanan gecmisteki yapilmis hatalar neticesi , bu cekememezsizlik bu kaygisizlik ve kardes düsmanligi , inanin benim kücük aklim almiyor.

Ben herseye ragmen hepinize inaniyorum, hepinizin kisiligine deger veriyorum ve hatta seviyorum.

Benim beklentim, ayni dili paylasan insanlarin, anlasabilmeleri !

Anlasabilmenin ilk kaidesi, DINLEMEK tir !

önce dinleyelim, anlayalim ve sonra da düsünelim.

en sonunda tartismaya karar vermeyelim, :-)

en sonunda bir dialog kurmaya calisalim. sabirli olalim. Karsi tarafa her zaman deger verdigimizi gösterelim ve söyleyelim.

eger karsi taraf israrla anlayis davraniyorsa, bence fazla enerji kaybetmektense , arkdasliga veya dialoga bir son verelim.

ben her zaman anlayisli insanlarin anlayisina inaniyorum.

özetle, hepinizi seviyorum !!

salih
Rot = JA !!!

Grün = Nein !!!

Warum ist streiten so wichtig ???

Ich sage dir auch warum.

Ein Streitgespräch ist manchmal sehr förderlich und auch unumgänglich. Das kann nämlich gut für Geist und Seele sein. Probleme müssen ausgesprochen, zur Kenntnis genommen und akzeptiert werden. Denn ein Schweigen macht alles nur noch schlimmer. Wer schweigt schon gerne um einen Konflikt zu umgehen ??? Du kannst ein Problem verschweigen und ignorieren, du kannst zwei Probleme verschweigen und ignorieren, aber am Ende wird es zu einem Mega-Problem und du wirst dich fragen, warum du geschwiegen hast. Deshalb ist es besser über wichtige Themen zu REDEN.

Natürlich sollte der andere auch tatsächlich zuhören und nicht von vornherein alle Schotten dicht machen. Zuhören und nicht voreingenommen zu sein ist hier oberste Pflicht und Priorität. Nur so kommt man auf einen grünen Zweig.

Ein Streitgespräch sollte jedoch gut beherrscht werden. Ich will damit sagen, dass auch gestritten werden kann, ohne sich zu beleidigen, ohne sich aufs Äußerste zu bekriegen und ohne unfaire Mittel einzusetzen. Im Eifer des Gefechts kann es immer zu Grenzüberschreitungen kommen, deshalb sollte zweimal überlegt werden, bevor etwas gesagt wird, denn gesagtes lässt sich nicht ungeschehen machen. Es reicht wenn nur einer der Streitparteien ohne triftigen Grund diese unsichtbare Grenze verletzt. Denn dann ist eine Grenze überschritten, eine Hemmschwelle überwunden, die es ermöglicht, dass beide Seiten längerfristig eine unkontrollierte, intolerante und unflexible Position einnehmen.

"Dil yarasý býçak yarasýndan beterdir. Býçak yarasý geçer, dil yarasý geçmez."

Das gilt sowohl für Partnerschaften wie auch bei jeder anderen zwischenmenschlichen Beziehung.

"Insanlar konusa konusa, hayvanlar koklasa oklasa anlasýr ", dimi ama.

Man sollte die Contenance nie verlieren, sondern immer versuchen sie zu wahren.

Beyaz

Alt 10.02.2015, 15:24
Beyazguel60

Blinzeln

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam Beyazgül,

nein nein fühl dich bitte nicht missverstanden.
ich denke nur du solltest auf meine fragen nicht mit gegenfragen argumentieren.

ausserdem, ich finde es persönlich besser und guuuut :-) wenn wir alle , wenigstens BURDA türkisch schreiben.

Denn, im Alltag ist es ja üblich und zu erwarten , dass wir alle deutsch sprechen !

also deshalb versuche ich mehr Tükce konusmaya ve yazmaya !

inanin yazdikca benim türkcem , sadece yazida gelisiyor.

cevremde cok türk arkadasim yok !

aslinda bir tane , yoksa sadece ailem arasi türkce konusuyorum.
oda belki haftada bir defa oluyor !

onun icin lütfen sadece türkce yazdigim veya yazmaya calistigim icin kimse alinmasin !

:-))

selam ve selametle

salih
Da war tatsächlich keine Gegenfrage.
Das habe ich nur vorsichtshalber so gesagt und formuliert,
falls ich am Thema vorbei argumentieren sollte.
Aber egal, du hast ja sicher auch so verstanden, worauf ich hinaus wollte.

Es freut mich, wenn du dich bemühst mehr Türkisch zu schreiben.
Jedoch hoffe ich, dass du es nicht unhöflich findest, wenn ich dir auf Deutsch antworte. Denn mir ist es wichtiger, dass ich, wenn möglich, fehlerfrei Deutsch schreibe. Ob das Türkisch hier im Forum überhaupt das Richtige ist, um damit Türkisch zu lernen, mag ich zu bezweifeln. Denn ich sehe hier niemanden, der tatsächlich perfekt Türkisch schreibt, auch wenn der eine oder andere das von sich denken sollte.

Hauptsache ist doch, dass wir uns auch so verstehen oder etwa nicht ???

Alt 10.02.2015, 15:33
Beyazguel60

Blinzeln

Zitat:

Da war tatsächlich keine Gegenfrage.
Das habe ich nur vorsichtshalber so gesagt und formuliert,
falls ich am Thema vorbei argumentieren sollte.
Aber egal, du hast ja sicher auch so verstanden, worauf ich hinaus wollte.

Es freut mich, wenn du dich bemühst mehr Türkisch zu schreiben.
Jedoch hoffe ich, dass du es nicht unhöflich findest, wenn ich dir auf Deutsch antworte. Denn mir ist es wichtiger, dass ich, wenn möglich, fehlerfrei Deutsch schreibe. Ob das Türkisch hier im Forum überhaupt das Richtige ist, um damit Türkisch zu lernen, mag ich zu bezweifeln. Denn ich sehe hier niemanden, der tatsächlich perfekt Türkisch schreibt, auch wenn der eine oder andere das von sich denken sollte.

Hauptsache ist doch, dass wir uns auch so verstehen oder etwa nicht ???

:-):-):-)

Nachtrag.

Ich weiß, du lernst nicht mit Lesen des Forums Türkisch.

Alt 16.02.2015, 12:07
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Nachtrag.

Ich weiß, du lernst nicht mit Lesen des Forums Türkisch.

Selam Beyaz,

hayir, türkce mi burda ögrenmiyorum, "sadece yazida , türkce mi gelistiriyorum".

diger konulardaki özete gelecek olursak, evet, illaki insanlar konusacaklar, ve hatta tartisabilecekler !

ben konusma taraftariyim, ve konusmanin edep ve adaplarinin uygulanmasindan yanayim.

nasil ki sen burda ki insanlarin türkcesinin iyi olmadigini yazabiliyorsan, diger insanlarinda senin hatani söylediginde dinlemesini ve anlamasini bileceksin.

algilama asamasinda karsi tarafi rencide etmeyeceksin ki , dialog baslamadan bitmesin.

cünki board daki sorun , anlasilmamak degil, konusma ve dialog adabindan neyazikki genellikle uzak ta kalmak, veya yetisme ortaminin verdigi edepsizliklerden dolayi, karsilikli küfür le biten sohbetler !

sorun insanin edepsizligi ve adab in yoklugundan ibaret.

simdi benim kendi özelestirime gelecek olursak, tabiiki bende imla hatalari yaiyorumdur, bilerek veya bilmeyerek , kelimeleri yanlis kullaniyorumdur.

cümlenin yanlis kurulmamasi takdirinde , anlamin degismeyecegini düsünüyorum.

yazmak sadece bir kac kelimeyi bir araya getirmekle olmuyor.

Yazmanin en önemli kismi, kelimelere verdigin manadan ve insana verecegin , güzel etkiden ibaret oldugunu düsünüyorum !

Bu yüzden ben kendi dilim olan Türkce yi , en azindan almanca kadar iyi kullanmayi yegliyorum.

bu nedenle kesinlikle türkcemin iyi olmadigini düsündügümden, burda bazan sokak türkcesi seviyesinde , sizlerle sohbet etmeye birseyler paylasmaya calisiyorum.

ve ümid ediyorum ki, kelimelerimle ve cümlelerimle sizlere kötü örnek olmuyorum.

yanlis anlasilmalarin özrü olur , ama kötü örnegin , tamiri olmaz !

bu neden le, ben senin almanca yazmand abir sakinca görmüyorum, belkide sen almanca kendini daha iyi ifade ediyorsundur !

selam ve selametle

salih

Geändert von 1978salih (16.02.2015 um 12:09 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche