Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 29.10.2011, 21:02
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Cumhuriyet Bayrami herkese kutlu olsun

Bugün 29 Ekim, Türkiye Cumhuriyeti'imizin 88. kurulus yildönümü. Türk Milleti'nin daima önderi sayin Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarina bu vesileden dolayi sonsuz kere sükrana borcluyuz. Taka tuka da olsa Cumhuriyetimiz laik, demokrat ve sosyal hukuk devleti olma yolunda ilerliyor. Nice Cumhuriyet bayramlarina..

Birakip gittin bizi, seni unuttuk sanma!
Zaman alismayi ögretir belki, ama unutmayi ASLA

“Benim en büyük eserim Türkiye Cumhuriyeti'dir"

Mustafa Kemal Atatürk (1881-.........)
Alt 29.10.2011, 22:58
Benutzerbild von TaylanSadi
TaylanSadi TaylanSadi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Ölüm tarihini yazmayı unutmuşsun ÇAKMA Atatürkçü ..... seni gidi seniiii
Alt 30.10.2011, 12:31
Benutzerbild von kleinehexe30
kleinehexe30 kleinehexe30 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Bugün 29 Ekim, Türkiye Cumhuriyeti'imizin 88. kurulus yildönümü. Türk Milleti'nin daima önderi sayin Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarina bu vesileden dolayi sonsuz kere sükrana borcluyuz. Taka tuka da olsa Cumhuriyetimiz laik, demokrat ve sosyal hukuk devleti olma yolunda ilerliyor. Nice Cumhuriyet bayramlarina..

Birakip gittin bizi, seni unuttuk sanma!
Zaman alismayi ögretir belki, ama unutmayi ASLA

“Benim en büyük eserim Türkiye Cumhuriyeti'dir"

Mustafa Kemal Atatürk (1881-.........)
http://www.youtube.com/watch?v=s-9v8DDXW78
Alt 30.10.2011, 16:28
Erfahrener Benutzer

Standard http://www.atam.gov.tr/index.php?Page=FikirDusunceler&IcerikNo=72

Zitat:
Zitat von TaylanSadi Beitrag anzeigen
Ölüm tarihini yazmayı unutmuşsun ÇAKMA Atatürkçü ..... seni gidi seniiii
Atatürk ancak senin gibi ahmaklar icin ölmüş olabilir. Ölmüs olsaydi senin gibi bir kültür ve bilgi yoksunu bir zavallıya cevap verebilir mi idi?

ATATÜRK'E GÖRE ATATÜRK

İki Mustafa Kemal
İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim girişimlerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!
1933 (Hamdullah Suphi Tanrıöver, Yerli Yabancı 80 İmza Atatürk'ü Anlatıyor, s. 183)

Fikir Atatürk
Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.
1929 (Ayın Tarihi, Sayı : 65, 1929)

Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.
(Atatürk'ten B.H., s. 120)

http://www.atam.gov.tr/index.php?Pag...er&IcerikNo=72
Alt 30.10.2011, 22:03
Erfahrener Benutzer

Reden

[quote=Der_Levantiner;2035681]Atatürk ancak senin gibi ahmaklar icin ölmüş olabilir. Ölmüs olsaydi senin gibi bir kültür ve bilgi yoksunu bir zavallıya cevap verebilir mi idi?

En büyük ahmaklıklardan bir tanesi ...İZM lere takılıp kalmak,ve en büyük zavallılıklardan bir taneside bunun farkında olamamaktır.
Alt 31.10.2011, 10:34
Erfahrener Benutzer

Pfeil Osuruktan teyyare selam söyle o yare

[quote=TaylanSadi;2035703]
Zitat:
Atatürk ancak senin gibi ahmaklar icin ölmüş olabilir. Ölmüs olsaydi senin gibi bir kültür ve bilgi yoksunu bir zavallıya cevap verebilir mi idi?

En büyük ahmaklıklardan bir tanesi ...İZM lere takılıp kalmak,ve en büyük zavallılıklardan bir taneside bunun farkında olamamaktır.
Bre zir cahil okumaktan da bihabersin anlasilan. IZM bana güzel IZMIR'IMIZI hatirlatiyor basba bir seyde degil.

Benimle fikir catismasina girmeden önce kendine ona göre hazirla. Karsindaki insan, seni degil feri$tahini bile kendini yormadan bozuk para diye harcar. Aramizdaki fark ne biliyormusun? Ben hem Avrupada cekirkdekten yetiserek tahsil görmüs kendini gelistirmis birisiyim ve hemde Türkiye kalbur üstüyüm. Yani anlayacagin senin jargonunda izah ediyorum: Tükürsem bogulursun...

Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü müşkülat önünde, belki gayelere tamamen eremediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle dönüyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telakkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur.

Geändert von Der_Levantiner (31.10.2011 um 10:38 Uhr).
Alt 31.10.2011, 11:22
Erfahrener Benutzer

Reden

[quote=Der_Levantiner;2035715]
Zitat:

Bre zir cahil okumaktan da bihabersin anlasilan. IZM bana güzel IZMIR'IMIZI hatirlatiyor basba bir seyde degil.

Benimle fikir catismasina girmeden önce kendine ona göre hazirla. Karsindaki insan, seni degil feri$tahini bile kendini yormadan bozuk para diye harcar. Aramizdaki fark ne biliyormusun? Ben hem Avrupada cekirkdekten yetiserek tahsil görmüs kendini gelistirmis birisiyim ve hemde Türkiye kalbur üstüyüm. Yani anlayacagin senin jargonunda izah ediyorum: Tükürsem bogulursun...

Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü müşkülat önünde, belki gayelere tamamen eremediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle dönüyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telakkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur.
Bir zavallılık belirtisi daha... insanın kendini övmesi acizliğine işaretdir... dam üstünde Saksağan vur beline kazmayı.. daha ne diyem
Alt 31.10.2011, 12:25
Erfahrener Benutzer

Standard

[quote=TaylanSadi;2035716]
Zitat:

Bir zavallılık belirtisi daha... insanın kendini övmesi acizliğine işaretdir... dam üstünde Saksağan vur beline kazmayı.. daha ne diyem
Eh senin anladigin dilden yaziyorum. Ne idigü belirsiz bir zat-i muhterem ile ancak böyle yazisilir. Ya sen nesin? Ben fikirlerimi ve görüslerimi belirtim. Sira sende

Not: Katrani kaynatsam olur mu seker, cinsi b..digim cinsine ceker...

Senin gibilerini ben cok gördüm. Ne mal oldugunuzu cok iyi biliyorum. Topunuzun alayiyla top oynarim

Geändert von Der_Levantiner (31.10.2011 um 14:29 Uhr).
Alt 01.11.2011, 15:56
Erfahrener Benutzer

Standard

[quote=Der_Levantiner;2035718]
Zitat:

Eh senin anladigin dilden yaziyorum. Ne idigü belirsiz bir zat-i muhterem ile ancak böyle yazisilir. Ya sen nesin? Ben fikirlerimi ve görüslerimi belirtim. Sira sende

Not: Katrani kaynatsam olur mu seker, cinsi b..digim cinsine ceker...

Senin gibilerini ben cok gördüm. Ne mal oldugunuzu cok iyi biliyorum. Topunuzun alayiyla top oynarim
Hadi ordan sende !!!! HÖTÖRÖF kılıklı.... fikirlerini görüşlerini belirtmişmiş.. sen kim fikir belirtmek kim andavallı bir kaç aciz yazar çizerin Atatürk'e yalakalık olsun diye yazdıklarını buraya taşıyorsun.. utanmalısın bundan
Alt 03.11.2011, 16:30
Erfahrener Benutzer

Standard

[quote=TaylanSadi;2035785]
Zitat:

Hadi ordan sende !!!! HÖTÖRÖF kılıklı.... fikirlerini görüşlerini belirtmişmiş.. sen kim fikir belirtmek kim andavallı bir kaç aciz yazar çizerin Atatürk'e yalakalık olsun diye yazdıklarını buraya taşıyorsun.. utanmalısın bundan
Aha polemikcinin önde gideni. Ben Atatürk hakkinda burda sayisini unuttugum makaleler yazdim. Kimsenin bilmedigi yönlerini gün isigina cikardim. Ancak senin gibi daktülle statükükocusu bunu ne anlayabilir ne de görebilir. Cünkü kapastesi buna müsait degil. Sen gecekondularin magandalari gibi ona buna satasirsin, laf atarsin, sonra karsinkaki senden her yönüyle bir kac numara büyük cikarsa, seni madaraya cevirirse o zamanda kuyurugunu bacaginin arasina sIkI$tIrIp havlaya havlaya cekip gidersin. Türkiye Cumhuriyeti'nin sen ve senin gibi döneklere, korkaklara, yüreksizlere, bilgisizlere ihtiyaci yok. Insallah AKP'Lisidindir

Geändert von Der_Levantiner (03.11.2011 um 16:45 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche