Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 09.09.2016, 10:22
___EZEL___

Standard Biat 3

''Birlesmis milletler Dünyanin besten büyük oldugunu bilmeli,Yeryüzünde huzur istiyorsa, Bütün Teröristleri ipe cekmeli!''

Yukarda ki alıntı,yiğit adam diye bir spastik özürlüye ait.Ayrıca konudan bağımsız ve rastgele yazılmış.Güzel ve anlamlı sözlere,nasıl oluyorda böylesi bir seviyesiz söz girer diye düşünmeyin.Hayatı seviyesiz yaşayanların paylaştığı ortak bir kader var,saçmalamak...
Şu meşhur dünya 5 büyük zırvasına gelelim;
Bu sözü; birleşmiş milletlerde popilist ve aynı zamanda türküye halkları üzerinde terör estiren tayyoş söyledi.Sözüm ona kafa tutuyor,ne hikmetse rusya uçağını vurulması ve akebinde sözde suriye için savaşan insanların,pilotların cesetlerini parçalmasının ardından,korkusundan sınırın ötesine geçemedi.
Gürleyip durdu oturduğu sarayda,baktı olmadı Putin i defalarca aradı,hatta itiraf etti aramalarıma çıkmıyor diye...
Sonra ne olduğu belirsiz bir iltica anlaşması yaptı avrupalılarla,3 milyar euro teklifine,hiç konuşmayalım,açarım sınırları tehditleriyle yanıt verdi.Devreye Almanya girince en son istediği rakamı aldı,aldı ama 1 milyar rusyaya ödedi,uçak ve pilotlar için..
Sonrasını biliyorsunuz,ağa babalarıyla anlaşıp,tamda onların istediği gibi davranınca,yeniden kardeş oldular.Tabi bizim tayyoş hala gürlüyor,sanki el pençe divan duran,emperyalistlere yalvaran o değilmiş gibi gösteriyor yine kendini.
Türkiyede tek terör yuvası varsa Akabe ve onun bağlaşıklarıdır.Hırsızlık,talan,tecavüz,yalan iftira kaynaklı bu terör yuvası dağılmalıdır.Halka terör estirenler,estirdikleri terörün kurbanı olurlar bunu hiç anlayamadınız mı?
Dünya tayyoş ve ulemasından da büyük,fakat sizin onu anlayabilme kapasiteniz yok...
Alt 09.09.2016, 13:49
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Beitrag siyaset ve politika

slm ezel;

siyaset ve politika ayni anlami mi tasiyor ?

Siyaset veya politika, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış.[1] Siyaset kelimesi Arapça Seyis (At Bakıcısı) kelimesinden türemiştir.

Yunan siyasal yaşamında ise siyaset, "polis"e veya devlete ait etkinlikler biçiminde tanımlanmıştır !!!

Ortak iyiliği amaçlayan tekin yönetimi: Monarşi
Ortak iyiliği amaçlayan azınlığın yönetimi: Aristokrasi
Ortak iyiliği amaçlayan çoğunluğun yönetimi: Politeia
Tekin çıkarını amaçlayan tekin yönetimi: Tiranlık
Zenginlerin çıkarını amaçlayan azınlık yönetimi: Oligarşi
Yoksulların çıkarlarını amaçlayan çoğunluğun yönetimi: ''''Demokrasi''''

ASLINDA BEN ARAP FALAN DEGILIM LAKIN ARAPLAR SIYASET KELIMESINI SEYISTEN TÜRETTI DIYE ONLARA "KABA" DIYEBILEN SEN !!!

DEMOKRASININ ASLINDA YOKSULLARIN CIKARLARINI GÖZETEN BIR ANLAYISIN IFADESI NI HAYKIRAN DÜNYA GÜCLERININ DE , NE KADAR SEREFSIZ OLDUGUNU, söyleyemeyen yine sen !!!

EGER insan lar ortak faydalari olan INSANLIK kavramini unuturlarsa ve birbirlerine düserlerse , o vakit bu iki kelimenin dahi anlami kalmaz !

neyse uzun lafin kisasi, SIYASET TE POLITIKA DA DEMOKRASI DE sadece CIKAR ugruna oynanan bir OYUNDUR !!!

ACI BIR OYUN , aslindan uzaklasmis düsüncelerin OYUNU !

ve bazi arkadaslar gibi , sende illaki bir görüsdeyim , ve benim görüsüme tabii olmayanlar BIAT etmeyenler GERICIDIR demek de , aslinda , su an dünyada isletilen bir sistemin parcasi oldugunu gösterir !

yani benlik bizcilik kürtcülük türkcülük yokkkkkk.

DAHA insan olamasini bile beceremeyen , kendinden olmayani hor gören bir zihniyet ve toplumsallasma illaki bu DEVRIN kapanmasina batmasina elverisli bir zemin hazirlamaktan baska bir ise yaramayacaktir....

INSAN olmak varken HAYVAN lari aratir bir KISILIGE soyunmus bir GAYRI-INSANI bir toplum yasiyor artik dünyada !

sende cikiyorsun benim düsüncem benim yolum dogru diyorsun , ve saniye gecmeden BIR TOPLUMUN KESMINI disliyorsun !!

tebrik ediyorum seni !! kesinlikle Kapitalist , siyonist ve emperyalist güclerle ayni kafaya sahipsin !!!

umarim hatandan sende dönersin , cünki bu dünyanin kesinlikle INSAN a ihtiyaci var !!

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Siyaset kelimesi Arapça Seyis (At Bakıcısı) kelimesinden türemiştir.

Araplar kaba bir halk olduğundan,bula bula tımarcının isminden siyaset türetmiştir.İçinde bulunduğumuz yüzyıla bile baksak,aslında çok değişmediklerini görürüz.
...
Politika Yunancada çok yüz anlamına gelir. Belirlenen bir hedefe gidilirken izlenmesi gereken davranışları,sistemli bir sıraya sokan ve gereğince ileri ya da geri adim atma surecine verilen isimdir.

Konumuza dönecek olursak;
Biat bir erki veya bir bireyin üstünlüğünü kabul edip,buyrukları doğrultusunda hareket etmektir.
Biat eden,karşısında ki gücü alt edemeyince el pençe duran ve onun sunduğu yaşam kırıntılarıyla yaşama mahkum edilir.Bir nevi Faşizm de diyebilirsiniz.Dinlerde ki bu faşizan baskıyı her dönem görmek mümkündür...
Birde din kisvesi altında,emperyalistlere biat edenler vardır.
Bunlar yaklaşık 14 yıldır ülkemizde hunharca cirit atan,Cemaatler,Partiler vs. dir.İktidara geldiklerinde,devlet erkini kendi çıkarlarına göre şekillendirmiş,kendinden olmayan herkesi düşman ilan etmiştir.Görünen o ki;bu güce ilk Biat eden MHP,ardından da CHP olmuştur.Yakında Kürtleride yedeklerine alırlar,bundan hiç kuşkunuz olmasın.
Fakat Modern zamanların Spartaküsleri asla boyun eğmeyecek,asla diz çöküp biat etmeyeceklerdir....
Alt 10.09.2016, 10:30
___EZEL___

Standard ...

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
slm ezel;

siyaset ve politika ayni anlami mi tasiyor ?

Siyaset veya politika, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış.[1] Siyaset kelimesi Arapça Seyis (At Bakıcısı) kelimesinden türemiştir.

Yunan siyasal yaşamında ise siyaset, "polis"e veya devlete ait etkinlikler biçiminde tanımlanmıştır !!!

Ortak iyiliği amaçlayan tekin yönetimi: Monarşi
Ortak iyiliği amaçlayan azınlığın yönetimi: Aristokrasi
Ortak iyiliği amaçlayan çoğunluğun yönetimi: Politeia
Tekin çıkarını amaçlayan tekin yönetimi: Tiranlık
Zenginlerin çıkarını amaçlayan azınlık yönetimi: Oligarşi
Yoksulların çıkarlarını amaçlayan çoğunluğun yönetimi: ''''Demokrasi''''

ASLINDA BEN ARAP FALAN DEGILIM LAKIN ARAPLAR SIYASET KELIMESINI SEYISTEN TÜRETTI DIYE ONLARA "KABA" DIYEBILEN SEN !!!

DEMOKRASININ ASLINDA YOKSULLARIN CIKARLARINI GÖZETEN BIR ANLAYISIN IFADESI NI HAYKIRAN DÜNYA GÜCLERININ DE , NE KADAR SEREFSIZ OLDUGUNU, söyleyemeyen yine sen !!!

EGER insan lar ortak faydalari olan INSANLIK kavramini unuturlarsa ve birbirlerine düserlerse , o vakit bu iki kelimenin dahi anlami kalmaz !

neyse uzun lafin kisasi, SIYASET TE POLITIKA DA DEMOKRASI DE sadece CIKAR ugruna oynanan bir OYUNDUR !!!

ACI BIR OYUN , aslindan uzaklasmis düsüncelerin OYUNU !

ve bazi arkadaslar gibi , sende illaki bir görüsdeyim , ve benim görüsüme tabii olmayanlar BIAT etmeyenler GERICIDIR demek de , aslinda , su an dünyada isletilen bir sistemin parcasi oldugunu gösterir !

yani benlik bizcilik kürtcülük türkcülük yokkkkkk.

DAHA insan olamasini bile beceremeyen , kendinden olmayani hor gören bir zihniyet ve toplumsallasma illaki bu DEVRIN kapanmasina batmasina elverisli bir zemin hazirlamaktan baska bir ise yaramayacaktir....

INSAN olmak varken HAYVAN lari aratir bir KISILIGE soyunmus bir GAYRI-INSANI bir toplum yasiyor artik dünyada !

sende cikiyorsun benim düsüncem benim yolum dogru diyorsun , ve saniye gecmeden BIR TOPLUMUN KESMINI disliyorsun !!

tebrik ediyorum seni !! kesinlikle Kapitalist , siyonist ve emperyalist güclerle ayni kafaya sahipsin !!!

umarim hatandan sende dönersin , cünki bu dünyanin kesinlikle INSAN a ihtiyaci var !!
Slm Salih;
Seni yeniden burada görmek güzel.İnan ki saldırgan bir tavırda izlesen,sana karşı kızgın olamıyorum.Çünkü;politik tartışmalar sert yapılır.Bazıları bağırıp çağırmayı sert üslup zanneder,halbuki sert politik belirlemeler,sakin bir şekilde söylense bile, sertdir.
Demokrasi bir yönetim biçimidir,içinde eşitsizliği barındırır.Demokrasi bana göre ikiye ayrılır.Birincisi Burjuva Demokrasisi;Halk üzerinde baskı oluşturmak,bir avuç zengin zümrenin zenginliğini korumak için kabul görmüş yönetim biçimi.Diğeri ise Halk Demokrasisi;halkın büyük çoğunluğunun kendi çıkarlarını korumaya çalıştığı yönetim biçimi.
Fakat sonuç itibari ile Demokrasi,bir erk tarafından başka bir erki baskı altına aldığı bir yönetim biçimidir.Bu da şunu gösterir ki haksızlık her koşulda vardır,birinde çok,birinde az olsa bile..Fakat buna rağmen benim tercihim halk demokrasisidir...
Politika Ve Siyaset aynıdır aslında,sadece kavram kargaşası olmasın diye türkçede farklı anlamlar yüklenir....
Her insanın bir ideolojik bakış açısı vardır ve bende kendi ideolojim doğrultusunda dünyayı yorumlar,yanlış gördüğüm şeyleri yargılarım,bence bunda bir sorun yok,sende aynısını yapıyorsun...
Ayrıca farkındamısın bilmiyorum,yeni dünya düzeni adı altında,emperyalistlerin tüm dünyaya yaydığı fikirlerle yazıyorsun.Sanki sınıf çatışmaları ve çelişkileri yok,sanki içinde bulunduğumuz zaman diliminde insanlar sömürülmüyor.Aksine her gün artarak çoğalan hunharca kapitalist sömürü var...Sömürü çeşitli kisveler altında yapılsada,sömürü sömürüdür.Ülkemizde açlık sınırında yaşayan insanların her gün arttığı bir zamanda,Hitler gibi iktidarda olan zümrenin ne tür zenginlikler içinde yaşadığını görüyoruz...Yaşanılan toplumsal dejenarasyonu anlatmaya gerek yok bence,artık tüm dünyada ayyuka çıkmış bir durum.Diyanetin verdiği fetvaları hatırlarsın veya ensar vakfı gibi kurumların ahlaki çöküşlerini duymuşsundur veya yapılan tecavüz,cinsel istismarları.Bunlar dejenere olmuş toplumların ürünüdür....
Şu bir kesimi dışlama meselesine gelince,onlar zaten ayrı bir dünyada yaşıyorlar, ölümlere,katliamlara,hırsızlığa,yalana,iftiraya ve ahlaksızlıklara göz yumup ses çıkarmayarak.Benim onları dışlamama gerek yok,onlar kendileri sırf aynı anlayış ve inanca sahipler diye,yapılan ve yaşananları kulak ardı edip,herşey güllük gülüstanlıkmış gibi göstererek kendilerini bizlerden dışlamışlar zaten....

Geändert von ___EZEL___ (10.09.2016 um 19:06 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche