Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 09.09.2013, 11:21
Benutzerbild von daddycool
daddycool daddycool ist offline
Neuer Benutzer

Cool Seriat

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Ve eminim ki, bir sefer daha sandiktan cikarlarsa, seriat düzenini yerlestirmeye calisacaklarini.
Selam, sandiktan cikan sonuc zaten halkin büyük bir cogunlugunun kararidir ve bir kere saygi duymak gerekir.
Seriat cogunun yanlis anladigi gibi teknolojiye ve gelismeye karsi bir düzen degildir ve gercek anlamda uygulayan ülke bu devirde yoktur.
Eskiden atalarimiz Osmanli Imparatorlugunun kurulus, gelisme ye yükselme devirlerinde sikica sarildiklari bu sistem zamanla bastakiler tarafindan yeterince anlasilamamis ve baska yönetim sekillerinin etkilerine maruz kalarak gücünü yitirmistir.
Dinim Islam diyen herkesin karsi cikmamasi gereken bir yönetim bicimidir fakat bu devirde uygulama sansi cok azdir.
Ahir zamanda Hz. Isa Allah (c.c) katindan tekrar dünyaya indiginde Hz. Mehdi ile güclerini birlestirip Deccal'e karsi beraberce savasip galip geldikten sonra dünyanin yönetilecegi yegane yönetim bicimidir.
Inanmayanlar icin zaten hava hos ve bir o kadar da bostur.
Alt 09.09.2013, 12:36
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bazi Insanlar hazinenin üzerinda ac yasarlar

Ayni seriata karsi cikan bilgisizlerin hali budur.
Seriat demek yeri gögü yaratan Allah`in kanunlari demektir.Bazi cahillerin sandigi gibi kirallarin sehlerin degil.
Insanlar nasil olurda Yeri gögü adaletle ayakta tutan Allahin kanunlarini begenmezler...Begenmezsen bugünki gibi yeryüzü yasanmaz olur..
Birileri zan ediyor ki batida hayat gül pempe asla ilgisi yok insanlar buhran icinde ahlaksizlik icinde kivraniyor.
"YARATANDA ODUR KANUN KOYANDA"
Alt 10.09.2013, 13:54
Benutzerbild von kadingibi
kadingibi kadingibi ist offline
Neuer Benutzer

Standard Türk

Agzina saglik !!

Ellerine saglik !!

Senin yazdiklarini okudukca ümitleniyorum.
Insaallah davanda emeline ulasirsin !!

hoscakal

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Bu Mesajindan sonra size Hanim diye hitab etmem gerekiyor !

Yorumunuz olgun ve dolgun , Masaallah.

Ben Türküm !

Ve sunu senin sayende iyice kavradim ki , sende benim özümdensin, illaki farklisin , farkli düsünüyorsun, haklisinda !!

AMA BIR TÜRK ESARET ALTINDA KALMAZ,

onun icin degil TAYYIP ERDOGAN , BIR BASKA KISI ve KISILER bile TÜRK MILLETINI ZINCIRE VURAMAZ !!

Benim kanim ASILDIR !!----Türke Türkün kani helaldir !!---Bana Fasist de istersen :-) !!
Benim Atam Osmanlidir !!----Osmanli Islam hükümlerine bagli kaldi , nezaman ki dinde
kaypakliklar yapti iste ozaman osmanli yara alir hale geldi !!

Benim Dinim Islamdir !! ---- Bilmen gerekir ki !! Ben Kuran daki bütün Peygamberlere iman ederim .

Bütün diger inanclara saygim vardir ...
Alt 10.09.2013, 17:11
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eeriat

Muameleler (Feraiz)

İnsanlar arasındaki medenî, ticarî, ekonomik ve sosyal ilişkiler, insanların devletle ve devletlerin de birbirleriyle münasebetleri bu bölümde yer alır. Şeriat hukukunda fıkıhçılar tarafından evlenme (nikâh), boşanma, nafaka, velâyet, vekâlet, vesayet, miras, alış-veriş gibi toplum hayatına ait medenî işlemlere ve hatta devletler hukukuna ait hükümler ortaya konulmuştur.

Genel anlayışta Nisa suresi 3. ayete dayandırılan nikah hükümlerine göre bir erkek gücü yetiyorsa aynı anda esire ve cariyelerden sınırsız olarak, ayrıca hür olanlardan 4 adet kadınla evlenebilir. Hür kadınların ise sadece Müslüman erkeklerden biriyle evlenebileceği ifade edilir. Ayetin ifadeleri farklı yorumlara açık belirsizlikler içerir ve bu sebeple ayetle ilgili olarak poligamiyi uygun görmeyen yorumlar da yapılmıştır.[1] Dikkat çeken bir ifade ise genel anlayışın tersine, ayetin nikahlanabilecek kadınlar konusunda ikiden başlayan, ancak üst limiti belirleyen bir sayı sınırı koymamış olmasıdır.

Miras, Avliyye ve Reddiyye konusu: Miras paylaşımı Nisa suresi 11-12. ayetlerinde konu edilmiştir. Buna göre erkeklere mirastan kadınlara göre 2 kat hisse verilir. Ayrıca bazı yazarlar tarafından Kur'andaki matematik tutarsızlık olarak değerlendirilen, mirasçıların paylar toplamının paydalar toplamından yüksek olması konusu avliyye ve reddiyye yöntemleri ile çözülür.

Şahitlik kuralları

Hukukun tesis edilmesinde en önemli belirleyicilerden birisi olan, kimlerin şahitliğinin kabul edileceği, kimlerin şahitliğinin kabul edilmeyeceği konusu, şeriat hukukunda en önemli konu başlıklarından birisidir;

Had cezaları gerektiren suçların ispat edilmesinde, vasiyet ve boşanma davalarında kadınların şahitlikleri geçersizdir.[2] Diğer konularda en az bir tane erkek bulunması koşuluyla 1 erkek + 2 kadın şeklinde kadınların şahitliği kabul edilmiştir.[3][4]

Büyük günah işleyen ve dinde fasık olarak tanımlanan kişilerin eylemlerine karşılık gelen had ve tazir cezalarının yanında şahitlikleri de geçersizdir. Konunun insan hakları boyutu ve büyük günah tanımının ve kapsamının tanımı yapan kişilerin anlayış ve yorumlarına göre değişmesi, üzerinde ayrıca çalışılması gereken bir alandır.

Boşanma yetkisi

Şeriata göre gerekçesiz mutlak boşanma yetkisi erkeğe verilmiştir. Kadın erkeği ancak hakimi ikna edecek gerçerli sebebleri sunması durumunda hakim kararıyla boşayabilir. Ayrıca boşanma yetkisi evlilik sırasında veya sonrasında eşi tarafından kadına verilirse kadın da gerekçesiz olarak eşini boşayabilir.[5]
Alt 10.09.2013, 17:18
Erfahrener Benutzer

Standard

Salih, ben de Türk'üm, yeri gelir Türk olmanin güzel yanlarini görürüm, gurur duyarim, yeri gelir Alman'larin iyi yönlerini görürüm ve saygi duyarim, yeri gelir bütün insanlarin savasa karsi gösterdigi haykirisi görürüm, ya da bir yerde deprem oldugunda, ister Iran'da, ister Japonya'da, ister Türkiye'de insanlarin yardima kostuklarini görürüm ve insanin insan olabilmesinin ne kadar önemli oldugunu bir kere daha görürüm.

Bence din, mezhep, milliyet, irk önemli degil, insanin insan olabilmesi ve sagduyulu olabilmesi önemli. Bütün insanlar böyle olsa, dünyada kavga olmazdi, ama demek insanligin bütünü böyle olamiyor.
Alt 11.09.2013, 11:07
Benutzerbild von daddycool
daddycool daddycool ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Zitat:
Bence din, mezhep, milliyet, irk önemli degil, insanin insan olabilmesi ve sagduyulu olabilmesi önemli. Bütün insanlar böyle olsa, dünyada kavga olmazdi, ama demek insanligin bütünü böyle olamiyor.
Yaratilisa inanmiyorsundur büyük bir ihtimalle ama biz inaniyoruz(ben ve yaklasik 4-5 milyar daha) ve insanin yaratilmasinin sebepleri var. Din iste o sebepleri sana aciklar ve seni bir sonraki sürece hazirlar yeterki SIKICA sarilmis ol. Iste o zaman kavgalar cikmaz, insanlar öldürülmez ya da kötü seylere maruz kalmazlar. Yani din cok önemli, digerleri önemsiz.
Alt 12.09.2013, 14:37
Erfahrener Benutzer

Standard

Daddycool, ben hürüm senin inandigin seye senin gibi inanmak zorunda degilim, SIKICA sarilmak zorunda degilim.

Ben istedigim gibi inaniyorum ve öyle de yasiyorum.

Sen istedigin gibi SIKICA saril ve ne yaparsan yap, ama beyin yikamayi birak ve baskalarin hayatina karismayi birak, cünki buna senin hakkin yok.

Islam ülkelerinde yeterince milleti kendileri gibi inandirmaya zorluyorlar zaten. Kendileri de inaniyormu o da belli degil. Bence kendileri kaymaklarini yiyor millete boyun egdirerek.

Fuhusluktan, pedofillilige, insan pazarligina kadar hersey var, inaniyoruz ve inanacaksiniz düsüncesi adi altinda millete boyun egdirip güzelce emiyorlar.
Alt 12.09.2013, 15:35
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Ve eminim ki, bir sefer daha sandiktan cikarlarsa, seriat düzenini yerlestirmeye calisacaklarini.
Her sene ayni hikayeyle milleti korkutup oy kapma pesindeki CHP'nin bakis acisi. 2002'den beri ayni mesnetsiz iddialar.

Cumhuriyet HALK Partisi halki asilsiz iddialarla korkutmayi birakmali artik, bunlarin oy kazandirmadigini halen anlamadiniz mi? Baska taktiklere gecin. Halktan yana olacaklarina tam tersine halk karsitligiyle 1946'dan beri tek basina iktidar olamayan bir partiden bahsediyoruz.

Turk halki CHP'yi rahat bir 40 yil daha iktidar yapmaz, bosa bu cirpinislar
Alt 12.09.2013, 22:28
Cakabeyy

Standard

Aslinda suc bizde!

Su bir sene icinde, forum da Müslümanim deyipte bana karsi gelen kac kisi oldu...bana karsi gelirken, Türk kizlarina hakaret eden, Islam'a hakaret eden adamlarla kahkaha attilar...

benekaliceye kiziyordum ama o en azindan bunu yapmadi!

Biz yanlis metod kullandik, kendimizi olmasi gerekenden daha az gelistirdik..

Tabi, bunu kendim ve Toni icin söylüyorum, yoksa yeni gelen arkadaslari pek tanimiyorum..

Bana göre, Toniyi bilmemde, benim yazdiklarim ve actigim konularin yarisi bosa gitmis...

Yaziklar olsun bana, '' gecerzaman '' halbuki beni övmüstü ama tuzaga ben düsmüsüm haberim yokmus!

Yaziklar olsun ki, ne yazik.....

Geändert von Cakabeyy (12.09.2013 um 22:42 Uhr).
Alt 13.09.2013, 11:36
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Müslümanim Elhamdülillah !!

Gülsünler , isterlerse !
Isterlerse kahkaha atsinlar !
Islamiyeti kötülesinler isterlerse !
Ne degistirebilirler,
Koruyucusu Rahman ve Rahiym Aliim Sübhan olan yaradan sa herseyin !!

Anlatmak kolay aslinda anlayana, gercekleri !
Bak yok oldumu bir avuc yahudi kenti,
Eger koruyani yaradansa musanin
Eger kani akmamissa isanin
Rableri bir ise Muhammed Mustafanin
Kim el uzatabilir ki onun kanunlarina
Kim degistirebilirki imanin Mücevher kapisini

Desinler Gülsünler isterlerse birbirlerini yesinler
Biz Biliriz ki Rabbimiz in her seye KAdir oldugunu
Inanmasan da bulursun bir bos kuyuya düstügünde Onu !!
Antwort