Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.09.2013, 23:31
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

...anlasilan yarana degdim ki iki metre havaya sicramissin...Zirvalarin
Tezlerimin dogrulugunun en bariz isbatidir.

Senin gibi bir capulcu bozuntusuna zaman harcayip, kale alacagimi bekliyorsan cok beklersin.
Sukadari bilki, sizin zihniyet bizim degerlerimizi hayal bile edemiyecgi icin, coluk cocuk ciplaklar kamplarinda depinmeyi, Kadinlari pazarlamayi cagdaslik sanarsiniz.
Batsin zihniyetiniz zatende batiyor
Alt 04.09.2013, 08:48
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Sayin Benekalice

Acikcasini söylemek gerekirse yazdiklarinizin hepsini okudum !
Cünki kopyalanmis veya baska yerden alinmis birseyler degil bu son iki yazin !

Simdi senin dinin sana benim dinim bana!
Dinimin korunacak bir durumu yok onun icin Rabbime karsi tövbe ederim!!
Islamiyet öyle senin bazi kopyalayip yapistirdigin yazilardaki gibi basit bir sistem degil,
ama görüyorum ki kendi yazilarinda daha nazik ve bence sana daha yakisir bir sekilde konuyu ele almissin.
Kendi görüslerini aciklamissin, benim de beklentim buydu !
Yani yazilanlarin arkasinda durup , onlarin yalanlarini savunmaktansa, kendi fikrini savunman bence daha mantikli.

Aslinda Beddua konusunda bende senin kadar, hassasim, lakin Islamiyete ve Allah in bütün Ilahi Dinlerine dil uzatan insanlari Rabbim bildigi gibi yapsin diyorum.

Cünki gücüme giden, beni cok üzen bir durum var burda !!

----------------Islamiyeti gercekten tanimayan insanlarin bu Din hakkinda yaptiklari saldirilari kabullenemiyorum........... Müslümanim diye Dini baltalayanlarinda gidecegi yer karatoprak ve dahilinde Rabbin huzuru. KACIS GÜNÜ YOK !!!

Senin ne kalbini kirmak istedim nede seni yargilamak gibi bir istegim olmustur.
Lakin onca rica ma ragmen sanki inadina yapiyormus gibi ,bilmeden bazi yazarlarin veya kendini aydin gösteren insanlarin yazilarini arka arka yapistirip , burada islam karsiti propaganda yapmandi...

Sen asla bildiginden sasma............bende asla bildigimden sasmayacagim !!

Selam ve Selametle

salih
Alt 04.09.2013, 12:00
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Iyi ve güzelde. Simdi bu Türkiye'nin gündeminden alintilarin hepsi yalan mi? Yani gazeteciler bütün gün yalan mi yazmis?

Demek Halk TV de penguenleri degil de, Tayyo polisinin halka nasil katliam yaptigini göstermesi de yalanci! Filim cevirmislerdir kesin! Pes yani.

Tayyo, Gaddafi diktatisi düsürülme ayaklanisina alkis tutarken, ölülerin hic sözünü etmezken, öte yanda askeriyenin Misir'daki rejimi düsürmesine agliyor.
Hepsi yalan demek?
Misir'daki Mursi dincileri icin aglayip, yas merasimi düzenlerken, kendi sehitleri icin üzüldügünü bile dile getirmiyor. Sehit analarina, farz edinki oglunuz trafik kazasinda ölmüs, diyor. "Kelle" diye bahsediyor sehitler hakkinda.

Bunlari göz ardi eden, vatani satanlarin kötülüklerini örtbas etmek isteyip, kalleslerin arkasina saklananlar, benim gözümde bir numarali vatan hainidir!

Bu kadar.

Cok özür dilerim ama, sen cinlerle ugrasip kafani öyle seylerle dol duracagina, birak gözlerini gercek olan kötü seylere cevir. Yoksa kötülükler icinde kaybolursun, Arap ülkelerindeki insanlar gibi.

Türkiye'nin basindaki parazit de su siralar ülkeyi harp alanina cevirmeye kalkmis. Halk'in halini perisan etmeye soyunmus. Arap'lara özeniyor!
Vatan elden gidiyor, halklar birbirine düsman ediliyor! Yakinda Arap ülkelerindeki gibi coluk cocuk demeden Türk halkinin kani akicak.

Sen Arap libosunun hatalarini, yalan deyip, örtbas etmeye calisirken.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Acikcasini söylemek gerekirse yazdiklarinizin hepsini okudum !
Cünki kopyalanmis veya baska yerden alinmis birseyler degil bu son iki yazin !

Simdi senin dinin sana benim dinim bana!
Dinimin korunacak bir durumu yok onun icin Rabbime karsi tövbe ederim!!
Islamiyet öyle senin bazi kopyalayip yapistirdigin yazilardaki gibi basit bir sistem degil,
ama görüyorum ki kendi yazilarinda daha nazik ve bence sana daha yakisir bir sekilde konuyu ele almissin.
Kendi görüslerini aciklamissin, benim de beklentim buydu !
Yani yazilanlarin arkasinda durup , onlarin yalanlarini savunmaktansa, kendi fikrini savunman bence daha mantikli.

Aslinda Beddua konusunda bende senin kadar, hassasim, lakin Islamiyete ve Allah in bütün Ilahi Dinlerine dil uzatan insanlari Rabbim bildigi gibi yapsin diyorum.

Cünki gücüme giden, beni cok üzen bir durum var burda !!

----------------Islamiyeti gercekten tanimayan insanlarin bu Din hakkinda yaptiklari saldirilari kabullenemiyorum........... Müslümanim diye Dini baltalayanlarinda gidecegi yer karatoprak ve dahilinde Rabbin huzuru. KACIS GÜNÜ YOK !!!

Senin ne kalbini kirmak istedim nede seni yargilamak gibi bir istegim olmustur.
Lakin onca rica ma ragmen sanki inadina yapiyormus gibi ,bilmeden bazi yazarlarin veya kendini aydin gösteren insanlarin yazilarini arka arka yapistirip , burada islam karsiti propaganda yapmandi...

Sen asla bildiginden sasma............bende asla bildigimden sasmayacagim !!

Selam ve Selametle

salih

Geändert von benekalice (04.09.2013 um 12:08 Uhr).
Alt 05.09.2013, 15:02
Erfahrener Benutzer

Idee Benekalice !!!

Sen ne dersen de, benim gercekten senin düsüncelerine katilmam veya sempati duymam gibi bir girisimim asla olmayacak.

_Istanbul Izmir Konya Kayseri Trabzon Gaziantep gibi illerimizdeki Üniverstelerde yapilmis olan bir cok panele bende katildim.
Oradaki izlenimlerim veya Ögrencilerle yaptigim bire bir görüsmelerim ve hatta toplu kanaat sonucu, sana su gercegi söyleyebilirim.

Ekonomi ve Hayatsartlari eskisine bakarak cok sabit !

Cevre ve Yapilanma ileriye dönük cok olumlu !

Türkiye nin son 5 senedeki gelisiminden bir agaz olmuslar.

Ögretim sistemine karsi olumlu tartismalar var ama imkanlar cok iyi !!

Simdi sen diyorsun ki erdogan söyle aglamis böyle aglamis !!

Burda sana Erdoganin veyahut sunun bunun avukatligini yapacak degilim.
Ne savunurum nede o kisinin kisisel haklarina tecavüz ederim.

BEN ERDOGAN a sadece TÜRKIYE CUMHURIYETI Basbabakani olmasi itibariyle saygi duyarim.

En azindan senin dedigin gibi , bu adam oraya agliyor buraya zirliyor.....

AMA gecmistekilerin cogunun yaptigi gibi SEREFSIZCE simdi SACMALAMIYOR !!

Yani ben Tr ye devamli giden gelen bir insan olarak , degisimin sehrlerde gözden kacmayacak kadar büyük oldugunu söyleyebilirim.

Bundan 5 sene öncesinde türkiyede sehirler ici tünel diye bir sey göremezdin.
Simdi ise aklindan bile gecmeyen yerlerde tüneller buluyorsun.

Yillar dir Tr de yol sikintisi ulasim yoklugu vardi !!
Sen tabii türkiye yi gezmediginden bilmiyorsundur.
O trafik bitti. Her gün her beldeden ilden ilceden kaza sonucu ölümler manset olurdu.

Simdiki rakamlari bilsen bence söylediklerinden utanirdin.

Bir insan vatanini milletini sevmese,, NEDEN BU KADAR GELISMESINI istesin TÜRKIYEYI.

SUNU SAKIN UNUTMA KÜCÜK BAYAN !!!!

TÜRKIYENIN SAHIBI NE ERDOGAN DIR NE ATATÜRK TÜR NEDE BASKA BIR ISIMDIR.

TÜRKIYENIN TEK SAHIPLERI SADECE KANLARIYLA O VATANA HIZMET VERMIS OLANLARDIR.

ONUN ICINDIR KI O SEHITLERIN HAKKI ICIN BU VATAN I NE BIR SEREFSIZ BÖLEBILIR:

NEDE BIN MILLET EL KOYABILIR.

BIZ SABR EDEN BIR MILLETIZ; DOSTUMUZU DA DÜSMANIMIZIDA SEVERIZ:

EKMEGIMIZI BÖLÜP YEMEYI INSANLIK BILIRIZ:

BIZ TÜRKÜZ HÜRÜZ BIRIZ !
NE DIN AYIRIRIZ NE IRK NE DE LISAN !

BIZ INSANLIGI ALLAH RIZASI ICIN SEVERIZ.

'Bazi hirlamalarini SENIN UFAK KÜCÜK VE DAR GÖRÜSLÜ OLDUGUNA VERIYORUM.

CIN OLAYI ve benzeri yazilarin burdaki genel düsünceleri tanimak adina yazildigimi da ,sana acikca söyleyeyim.

Burda yeni oldugumdan kimin neyi nasil algiladigini ögrenmemin baska bir yöntemi yok.

Neyse uzun lafin kisasi...

BIR TÜRKÜN ELINDEN GELSE, BÜTÜN INSANLIGI KUCAKLAR..

Bildigimiz BAZI serefsizlerin elinden gelse KOCA TÜRKÜ alip bir kasik suda bogmak ister.

BIZ TÜRKÜZ HÜRÜZ !!
BIZ TUTSAKLIGI IYI BILIRIZ !!
GECMISINI BILMEYEN TÜRK SAYILMAZ!!

OSMANLIYI TANIMAYANDA DA KAN BULUNMAZ !!!

HADI SANA EYVALLAH!!

LAFIM SANA DEGIL ; BUNU BILESIN.
INSANLARI AKLINCA HOR GÖRMEYESIN.
ALDIGIMIZ HAVA ICTIGIMIZ SU BIR DEGILMI ??
O HALDE BANA SEN BASKASIN DEMEYESIN !!

Salih G.
Alt 05.09.2013, 16:39
Erfahrener Benutzer

Standard Yalanmı ??

Benekalice,

simdi söyle bir gercek varki bunu eminim sende biliyorsun ve hatta farkindasin.

Gercek olan görünen ve akla mantiga yatandir. kagidiyla kütügüyle sabit olandir.

Simdi sen bana medyanin gercekciligini soruyorsun !!

Bende sana söylüyorum MEDYA ne yazikki 70-80 % yalan haber cikartir.
Bunun sebeplerinden bir taneside Kötüleme taraf tutma ve en önemlisi menfaat oluyor.

Yani sen Medya yazari olsan, kimin kollardin.
Senin Fikrini Zikrini savunan bir Hükümetimi yoksa Muhalefet olan Hükümetimi !

Sen Tr de nekadar gazetenin ciktigini biliyormusun.
Kürtlerin kendine öz haber ve siyaset gazeteleri var !!

O senin teriminle DIKTATÖR ülkede hemde !!

Lazin Alevinin Sunninin Bektasinin Mevlevinin Nurcusunun Kurtcusunun sagin solun hepsinin medya kollari var.

bunlar tabiiki yönlendirmek amacli insanlara leke sürerler yalan söylerler ve hatta ipe götürürler....

NEDENMI ??

Menfaat icin !!

selametle
Alt 05.09.2013, 16:45
Erfahrener Benutzer

Lächeln ya benekalice

BENIM MERAK ETTIGIM !!

Senin ne cikarin var , dogrulugu belli olmayan yalan haberleri buraya tasimakla , neyi kazaniyorsun !!

ciddi anlamla senin bir sorunun var !
senin bence inancin zedelenmis.

cok hirpalamislar seni ki böyle , kinli azgin vahsi bir sekilde hükümete saldiriyorsun !!

nerde senin üzüntün bilmiyorum ama , senin bugibi yaklasimin cok sakin ve bariscil bir nedene bagli olmadigini gösteriyor.

Erdogan yoksa ailenden birine kötülük mü etti !

Zaten AKP den ziyade yazilarinda ERDOGANA saldiriyorsun.

Farkindamisin bunun !!

Neyse , Derdini bilmiyorum , Halini nasil anlayayim degilmi !!

Ama sen yinede her yazilana inanma, her gördügünüde Erdogan sanma !!
Alt 05.09.2013, 20:14
Erfahrener Benutzer

Standard

Ben Türkiye'de Atatürk'ün kurdugu ve Türk gencligine biraktigi Laik'lige her gün zarar vermeye calistiklarini ve darbe vurmaya basladiklarini okuyorum ve görüyorum.

Ve bunu begenmiyorum. Ve eminim ki, bir sefer daha sandiktan cikarlarsa, seriat düzenini yerlestirmeye calisacaklarini. Cünki herkezi böylece susturabilirler. Birkere bu kuyuya düstügü zaman vatandas, bir daha kurtulamaz. Bak bütün islam diktali rejimlere. Amerika'nin hosuna gider, müslüman toplumlarin ilerleyememeleri.

Nezaman dini konularla insanlarin özel hayatlarini kontrol etmek icin alet etmeye baslarlarsa, ozaman o insanlar icin özgürlük bitmis olur. Ve gördügümüz örneklerde, seriat rejim ülkelerinde, hep baskilar oluyor, en fazlasi da kadinlarin ve cocuklarin üzerinde oluyor. Buna karsiyim. Kimse benim nasil inanacagima karar veremez. Bitti. Nokta.

Ben buna kesinlikle karsiyim. Ve sadece ben degil, özgür kalmak isteyen herkez. Simdi bunu da fazla uzatmayacagim burada, cünki degisik örnekli yazilar paylastim burada.

Türkiye'de gezdigin panellerde Türkiye'nin altyapi konusunda ilerlemeler oldugunu anlatmis olabilirler. Ama Tayyip her gün ülkeinin bir yerini satiyor, yani iyi bu paralardan da altyapi (Infrastruktur) icin birseyler yapiyor. Ama paranin en fazlasini da kendi cebine ve akrabalarinin ve cevrelerinin cebine atiyor.

Yanliz hazir para uzun dayanmazmis. Enflasyon Türkiye'de simdiden firladi, Türk parasi felaket deger kaybetti.

Benim de konustugum kisiler, kimileri öyle konusuyor, kimileri böyle konusuyor.

Yanliz bir sürü gazeteler var, acip da okuyabilecegimiz. Ve bunu yaparken de her tarafa dogru gözlerimizi acmamiz gerekiyor. Sürekli bir kaynaktan yararlanirsan, yalan haberlere de maruz kalabilirsin.

Evet, benimle hicbir zaman hemfikir olamam diyebilirsin, bu senin hakkin! Benim de hakkim, seninle BELKI hicbirzaman hemfikir olamam. Bukadar.

PS: Bana bir yerde kücük hanim diye hitap etmissin. Ben belki senden büyügümdür -
sana Kücük Bey mi desem? Das sind diese Verniedlichungen. Auf dem Niveau von "elinin hamuru'yla falan filan" .

Herneyse benim Türk'ü tutan Türk'e saygim vardir. Türk derken, bütün meshepleri ve kökleri kastediyorum. Benim cevrem Laz, Kürt, Arap asilli Alevi, Alevilerle vs vs. dolu. Ve Aleviler Sünniler'den daha acik görüslü ve kestigim kestik, vurdugum vurduk mantigiyla hareket etmiyorlar. Bunu da belitmem gerekiyor. Ben Alevi olmama ragmen. Bazilari belki Ermeni oldugumu falan da düsünmek isterler, o da degil. Ama Türkiye'de yasayan Ermeniler'de Türk'tür benim gözümde.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
BENIM MERAK ETTIGIM !!

Senin ne cikarin var , dogrulugu belli olmayan yalan haberleri buraya tasimakla , neyi kazaniyorsun !!

ciddi anlamla senin bir sorunun var !
senin bence inancin zedelenmis.

cok hirpalamislar seni ki böyle , kinli azgin vahsi bir sekilde hükümete saldiriyorsun !!

nerde senin üzüntün bilmiyorum ama , senin bugibi yaklasimin cok sakin ve bariscil bir nedene bagli olmadigini gösteriyor.

Erdogan yoksa ailenden birine kötülük mü etti !

Zaten AKP den ziyade yazilarinda ERDOGANA saldiriyorsun.

Farkindamisin bunun !!

Neyse , Derdini bilmiyorum , Halini nasil anlayayim degilmi !!

Ama sen yinede her yazilana inanma, her gördügünüde Erdogan sanma !!

Geändert von benekalice (07.09.2013 um 13:03 Uhr).
Alt 06.09.2013, 01:07
Cakabeyy

Standard

Yine sacmalamis

kendi yazdiklarina ilk kendi itiraz eden kisi

hahahah

Geändert von Cakabeyy (06.09.2013 um 01:13 Uhr).
Alt 06.09.2013, 21:34
Erfahrener Benutzer

Standard

Senin yaptigina Cyber-Mobbing deniliyor Cakabey!

Birak artik benimle ugrasmayi.

Zitat:
Zitat von Cakabeyy Beitrag anzeigen
Yine sacmalamis

kendi yazdiklarina ilk kendi itiraz eden kisi

hahahah
Alt 09.09.2013, 09:48
Erfahrener Benutzer

Standard Benekalice Hanim :-)

Bu Mesajindan sonra size Hanim diye hitab etmem gerekiyor !

Yorumunuz olgun ve dolgun , Masaallah.

Ben Türküm !

Ve sunu senin sayende iyice kavradim ki , sende benim özümdensin, illaki farklisin , farkli düsünüyorsun, haklisinda !!

AMA BIR TÜRK ESARET ALTINDA KALMAZ,

onun icin degil TAYYIP ERDOGAN , BIR BASKA KISI ve KISILER bile TÜRK MILLETINI ZINCIRE VURAMAZ !!

Benim kanim ASILDIR !!----Türke Türkün kani helaldir !!---Bana Fasist de istersen :-) !!
Benim Atam Osmanlidir !!----Osmanli Islam hükümlerine bagli kaldi , nezaman ki dinde
kaypakliklar yapti iste ozaman osmanli yara alir hale geldi !!

Benim Dinim Islamdir !! ---- Bilmen gerekir ki !! Ben Kuran daki bütün Peygamberlere iman ederim .

Bütün diger inanclara saygim vardir ...
Antwort