Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 04.09.2015, 20:27
__KAAN__

Standard Yılmaz Güney

Kadın Dediğin, DEVRİMCİ olacak ki!
Aşkı Yaşayacaksın SOL Yanında...
Alt 04.09.2015, 20:44
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

PKK gencleri kandirip böyle kurban ediyor

http://www.haberler.com/tunceli-pkk-...gn=facebook_hc
Alt 04.09.2015, 22:33
__KAAN__

Standard Şükrü Erbaş

Ey ölüm terzileri, ev yıkıcılar, sürgün ustaları… Ey kardeşliğin süreğen kışı. Bir halkın onuruna yağan kar. Ey bahçemizdeki gergedan. Ey narcissus. Aşağılayan özveri..
Ölerek değil, yaşayarak çoğalmak istiyoruz. Ömrümüz üzerine bizden başka herkes konuşuyor.
Alt 13.09.2015, 03:04
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Alt 13.09.2015, 11:06
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln Mädels ....

Alt 13.09.2015, 11:53
_denizKizi

Standard

Biz bir tepeden karsi ki tepeye "ALLAH" diye bagiririz!

Diger tepeden "NE MUTLU TÜRKÜM DIYE" yankilanir.
Alt 13.09.2015, 12:14
__KAAN__

Standard Kabe;

Geçen gün Kabe de yıldırım düşmüş bir vinci devirmiş,akabinde 100 fazla insan ölmüştü.Ölümlere üzüldüm şahsen.Fakat bu olay başka bir yerde olsaydı,mesela İzmir veya Dersim,inanın ki bu yobazlar şöyle derdi,içki ve fuhuş yüzünden allah cezalandırdı.Peki kabe de neden buna benzer yorum yapmıyorlar???
Alt 13.09.2015, 12:35
__KAAN__

Standard Futbol un Duayeni;

Taçsız Kral Metin Oktay'ı ölüm Yıl Dönümünde Saygıyla Anıyorum !
Alt 14.09.2015, 19:25
__KAAN__

Standard Peri Masalı Hikayesi;

Çocuktuk,düşlerimiz bile masalımsıydı.Bir kahramanımız olurdu hep,anlatılan Peri masallarında.Herzaman masalı hayal eder,kahramanımzın kılığına girmeye çalışırdık..Bazen kavga ederdik kahramanlar için,anlaşamazdık arkadaşlarla...Öyle merak sarardım ki gizemli masallara,sırf bundan dolayı okumayı yazmayı,hesap yapmayı okula gitmeden 2 yıl önce öğrenmiştim.Benden yaşça büyük olan amcam hergün okulda gördüğü dersleri aynı uslupla anlatır ve beni eğitirdi.(Aynı usluptan kastım,öğretmeni direk taklit etmesi,daha sonra benim öğretmenimde aynı öğretmen oldu, oradan biliyorum.)
Okula başladığım ilk yıl bir peri masalıydı benim için,mahalleden beni çok seven büyüklerimin ilgisi benim gururumu okşardı.ilkokula başladığım 3.ay beni bir üst sınıfa verdiler...
Masal dağıldı;
İkinci yıl ekonomik zorluklardan dolayı,okul masraflarımı çıkarmak için çalışmaya başlamış,Peri masallarının bittiğini anlamıştım.Bunu ilk idrak ettiğim zaman Bakırköy sahilde arkadaşlarla dertleşirken buldum kendimi...
Artık Bakırköy sahili bizim dertleşme zulamız haline dönüşmüştü.Kendini sıkıntıda hisseden her arkadaş diğerlerini çağırırdı.Sonra kendimizi incirli köprüsü üzerinde ellerimiz omuzlarda,birbirimize sarılmış vaziyette yürürken bulurduk.Her nedense,hep aynı yerde kahkahalarla gülerdik.Çünkü hep aynı yerde insanlar bizim durumumuza bakar,kafa sallarlardı.Bu komiğimize giderdi.Sonra anladık o kafa sallayıp gülümseyenleri,iyice sarılın çocukluğunuza demek istiyorlardı...
Peri masalları bitti ama okumak bana farklı bir haz verdiği için çocuk romanlarına dadandım.Önce teksas tombiks,sonrada mahallemizde çok sevdiğimiz bir devrimci abimden aldığım ilk gerçek roman;Gorki den Çocukluğum...
Bazen biriyle tanışırım,acaba bu mu diye düşünürüm,bumu benim peri masallarındaki prensesim?Diye sorarım.Çoğunun masalların cadısı olduğunu anlarım sonra...Biri hariç....

Geändert von __KAAN__ (14.09.2015 um 19:28 Uhr).
Alt 15.09.2015, 19:00
_denizKizi

Daumen hoch Ne mutlu TÜRKÜM diyene

Zitat:
Zitat von _denizKizi Beitrag anzeigen
Biz bir tepeden karsi ki tepeye "ALLAH" diye bagiririz!

Diger tepeden "NE MUTLU TÜRKÜM DIYE" yankilanir.
yerleri ve gökleri yoktan var edene binlerce kez sükürler olsun, ne mutlu TÜRKÜM diyene!!!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche